جوانسازی پوست شامل روش های درمانی مختلفی است که برای درمان آسیب های وارد شده به پوست از آن ها استفاده می شود. این آسیب ها می توانند ناشی از افزایش سن، مواجهه با اشعه آفتاب، بیماری های زمینه ای و دیگر مواردی که به پوست شما آسیب می زنند باشند.

با انجام درمان های جوانسازی پوست، شما پوستی لطیف تر، زیباتر، مستحکم تر، درخشان تر و جوان تر خواهید داشت. مسئله ای که اهمیت دارد این است که هر فرد نوع پوست خاصی دارد و همچنین مشکل پوستی خاصی برایش به وجود آمده است و لازم است که حتما قبل از دریافت نوع درمان جوانسازی پوست، توسط پزشک متخصص و مجرب معاینه شود و پس از تشخیص نوع پوست و مشکل ایجاد شده برای پوست، با مشورت با پزشک از بین درمان های مناسب، بهترین را انتخاب کند تا در زمان مناسب، بهترین نتیجه حاصل شود و از عوارض ناگواری همچون آسیب های بیشتر به پوست، تغییر نامناسب چهره و ایجاد یک مشکل پوستی جدید جلوگیری شود.

داشتن اطلاعات در باره انواع درمان های جوانسازی پوست، باعث می شود تا جلسه مشاوره شما با پزشک، موثر تر باشد و بهترین تصمیم گرفته شود. پس اگر به دنبال اطلاعات مفید و کاربردی درباره انواع درمان های جوانسازی پوست هستید با ما همراه باشید.

سفید شدن پوست صورت سبزه

آنچه در این مقاله می خوانید :

جوانسازی پوست به چه معناست؟

جوانسازی پوست، درمان های متنوعی با هدف ترمیم کردن آسیب های وارد شده به پوست است. آسیب پوست می تواند ناشی از مواجهه با اشعه آفتاب، بیماری زمینه و یا یک علامت نرمال از افزایش سن باشد. برای جوانسازی پوست، گزینه های درمانی مشخصی به جز کشیدگی پوست صورت (Facelift) وجود دارند که نسبت به آن ملایم تر هم هستند و می توانند برای درمان نواحی خاص پوست استفاده شوند.

روش های درمانی جوانسازی پوست کدامند؟

در ادامه تعدادی از درمان هایی که برای جوانسازی پوست استفاده می شوند را ذکر می کنیم:

برای این درمان از از دو نوع لیزر استفاده می شود که عبارتند از:

خطرات جوانسازی پوست کدامند؟

در انجام درمان های جوانسازی پوست، عوارض و خطراتی وجود دارند که عبارتند از:

در واقع به طور کلی بسیار اهمیت دارد که قبل از دریافت هرگونه درمان جوانسازی پوست، با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا از مناسب بودن آن روش برای پوستتان اطمینان حاصل کنید و از عوارض احتمالی جلوگیری کنید. مخصوصا این مسئله برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، مستعد به اسکار هستند، تاول و تبخال دارند، باردار هستند و یا در دوران شیردهی به نوزاد هستند، خیلی اهمیت دارد و باید حتما قبل از دریافت هرگونه درمان جوانسازی پوست، وضعیت خود را با یک پزشک متخصص پوست در میان گذاشته و از آن ها مشورت بگیرند.

جمع بندی

جوانسازی پوست شامل درمان های مختلفی از جمله لایه برداری با لیزر (Laser skin resurfacing)، لایه برداری شیمیایی (Chemical peel)، ساییدن عادی و کوچک پوست (Dermabrasion and Microdermabrasion)، سوزن زدن (Microneedling)، اشعه شدید پالسی (Intense Pulsed Light (IPL))، پرکننده های پوست (Dermal Fillers)، بوتاکس (Botulinum toxin type A treatment (Botox))، HydraFacial و دارو های تزریقی ضد پیری (Anti-ageing injectables) می باشد.

از این درمان های جوانسازی پوست برای برطرف کردن آسیب های وارد شده به پوست شما در اثر عوامل مختلفی همچون افزایش سن، مواجهه با اشعه خورشید و بیماری های زمینه ای استفاده می شود.

مسئله ای که حائز اهمیت است این است که از انجام سرخود این درمان ها و یا انجام آن ها در مراکز غیرمجاز خودداری کنید زیرا درصورت انتخاب درمان نامناسب و یا انجام نامناسب روش درمانی انتخاب شده، ممکن است عوارض ناگواری برای پوست شما ایجاد شود و مشکل پوستی شما بدتر شود و یا اینکه مشکل جدیدی برای پوست شما ایجاد شود و یا اینکه کلا چهره شما عوض شود و از نتیجه عمل، رضایت نداشته باشید.

بنابراین لازم است که برای دریافت درمان های جوانسازی پوست به پزشکان متخصص و مجرب و دلسوزی همچون پزشکان مرکز ما مراجعه کنید تا نوع پوست شما و مشکل پوستی شما دقیقا مشخص شود و سپس با مشورت با شما از بین انواع روش های درمانی موجود، بهترین روش درمانی مناسب برای شما انتخاب شود و با انجام مناسب روش درمانی انتخاب شده، بهترین نتیجه برای شما حاصل شود و زیبایی و جوانی را برای پوست شما به دنبال داشته باشد.

شما می‌توانید مشکل خود را در مرکز زیبایی الیزه توسط متخصصانی ماهر در این زمینه و با مواد باکیفیت انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *