یکی از بهترین و شاخص ترین گزینه¬ها که برای پرکردن خط خنده در حال حاضر در سراسر جهان طرفداران بی¬شمار یافته است، ژل ژوویدرم برای خط خنده به خصوص ژوویدرم اولتراپلاس و ولما می¬باشد. افرادی که خط خنده آنها تبدیل به شیار و یا چین خنده شده است، مسن‌تر و خسته¬تر از همسالانشان به نظر می‌رسند. برای اطمینان از اصل بودن ژل ژوویدرم و برای اجتناب از ایجاد عارضه، حتماً باید به کلینیک¬های مجوزدار تخصصی و یا دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه کنید.


Joviderm-gel-laugh-line

آنچه در این مقاله می خوانید :

ژل ژوویدرم برای خط خنده چیست و انواع آن

یکی از دستاوردهای علمی شاخص در حوزه زیبایی، تولید ژل¬ها در جهان می¬باشد. ساخت ژل ژوویدرم از جمله بزرگترین موفقیت¬های بشر است. اجزای این ژل به نحوی سازگار با سلول¬های بدن انسان ساخته شده‌اند و ایجاد آلرژی و حساسیت¬های شدید در این ژل تقریبا نادر است. به عبارتی در سراسر جهان، یکی از مطمئن¬ترین ژل¬ها برای تزریق در نواحی مختلف صورت، از جمله تزریق ژل گونه، تزریق ژل برای پر کردن گودی زیر چشم¬ها، ژل لب، زاویه سازی فک، ژل چانه و حتی در مواردی خاص ژل پیشانی، استفاده از ژوویدرم می¬باشد.
ژل های ژوویدرم از یک نوع مولکول به نام هیالورونیک اسید تشکیل می¬شود. ژوویدرم یکی از بهترین برندهای دنیا است که ژل¬های حاوی هیالورونیک اسید می¬سازد. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد. پوست طبیعی ما هم هیالورونیک اسید دارد و شادابی و طراوت و درخشش چهره، نتیجه همین هیالورونیک اسیدها می¬باشد. هیالورونیک اسید مولکولی پیچیده است، که قادر به جذب مولکول¬های آب است.
با تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده، چهره شما از حالت خستگی و فرسودگی خارج می¬شود. ژل ژوویدرم به خصوص نوع اولتراپلاس و ولما آن، به علت اتصالات محکمی که بین ذرات هیالورونیک اسید دارند، به خوبی قادر هستند خطوط عمیق را پر کنند و ماندگاری مطلوب در خط خنده داشته باشند. ژل ژوویدرم از بهترین گزینه¬ها برای تزریق در خطوط خنده شما می¬باشد.
این ژل از جنس هیالورونیک اسید و سازگار با بدن است. اگر توسط پزشک متخصص و آگاه از اصل بودن ژل ژوویدرم برای خط لبخند استفاده کنید، می¬توانید بدون عارضه به مدت ۸ الی ۱۲ ماه از جوانی چهره لذت ببرید. با جذب آب علاوه بر حجم‌دهی به پوستتان، به لطافت و شفافیت صورت نیز کمک می‌کند. ژوویدرم خانواده بزرگی از انواع ژل¬ها با انواع کراس لینک را تولید کرده، که در ادامه به معرفی آنها می¬پردازیم.
1-ژوویدرم ولما ایکس سی؛ این ژل ایده¬آل برای تزریق در صورت افرادی است که نیاز به جبران حجم بالایی دارند. اتصال مولکول¬های هیالورونیک اسید در این فرم بسیار زیاد و قوی است. لذا حجم¬دهی و ماندگاری خوبی دارد و به عنوان مثال برای پر کردن گونه¬ها و میانه صورت در افراد بسیار لاغر انتخابی است.
2-ژوویدرم اولتراپلاس؛ میزان قدرت اتصال بین مولکول¬های هیالورونیک اسید در ژوویدرم اولتراپلاس از نوع ولما ضعیف¬تر و نسبت به ژوویدرم اولترا قوی¬تر است. این ژل برای رفع گودی و شیارهای عمیق صورت، به عنوان مثال خط خنده که تبدیل به شیار و چین واضح شده، در افراد میانسال مناسب است. این ژل همانطور که گفتیم، در بین ژل ولما و اولترا ژوویدرم قرار دارد و انتخابی عالی جهت پرکردن خط خنده و شیارهای اطراف دهان و بینی است.
3-ژوویدرم اولترا؛ این ژل در واقع یک ژل مرغوب و لطیف است و معمولاً برای پرکردن خطوط با عمق خفیف مناسب است.
4-ژوویدرم وُلبِلا؛ این ژل که یک نوآوری خاص در آن وجود دارد، این است که از این ژل برای افزایش حجم در لب¬ها و پر کردن گودی زیر چشم استفاده می¬شود. فناوری ژوویدرم وُلبِلا این است که در آن، امکان کنار هم قرار گرفتن هیالورونیک اسیدهای متفاوت از نظر وزن مولکولی فراهم است.

 

این ژل مناسب چه افرادی نیست؟

به دلیل شباهت و هماهنگی بسیار زیاد مولکول¬های هیالورونیک اسید موجود در ژل ژوویدرم با هیالورونیک اسید بدن ما، تقریبا می¬توان گفت همه افراد به راحتی قادر هستند از این ژل بسیار مرغوب و عالی بدون عوارض جدی بهره ببرند. در افراد زیر مصرف ژل ژوویدرم برای خط خنده مناسب نیست.

-افرادی که سابقه قبلی حساسیت و واکنش¬های آلرژیک به این ژل داشته¬اند که البته در مورد ژل¬های تاییدیه¬دار، امکان این موضوع بسیار بسیار نادر است.
-افرادی که عفونت فعال در محل تزریق دارند.
-افرادی با تبخال فعال در محل تزریق
-افراد با بیماری¬های نورولوژیک خاص
-افرادی که پروتزهای دائمی صورت دارند
-افرادی که از ژل¬های دائمی قدیمی، مانند ژل پاژ استفاده کرده¬اند و این ژل هنوز به طور کامل از صورتشان تخلیه نشده است.
-زنان باردار و زنانی که در دوره شیردهی هستند.

اگر از این گروه¬ها نیستید، بدانید که تزریق ژل ژوویدرم برای حجم دادن و جوانسازی صورت شما بسیار کارآمد و ایده‌آل است. برای انجام تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده اصل، حتما کلینیک¬های مجوزدار و پزشکی را انتخاب کنید.

 

ژل خط خنده ژوویدرم و عوارض تزریق ژل

امروزه از گروه‌های خاص ژل¬¬های خانواده ژوویدرم که در آنها هیالورونیک اسیدها در بینشان کراس لینک زیاد و قوی برقرار است، یعنی اتصال قوی بین مولکول¬های هیالورونیک اسید وجود دارد، برای پرکردن خطوط از ژل خط خنده ژوویدرم استفاده می‌کند. زمانی که کراس لینک هیالورونیک اسیدها بالا باشد، ماندگاری ژل¬ها نیز بیشتر است و قدرت حجم¬دهی بهتری نیز دارد.
ژل¬های ژوویدرم ولما و اولتراپلاس، بهترین گزینه¬ برای پرکردن خطوط خنده عمیق هستند که به شیار و چین تبدیل شده است. ماندگاری ژل¬ها با کراس لینک بالا هیالورونیک اسید در خط خنده انتخابی است. استفاده از انواع ژوویدرم با کراس لینک پایین مانند ولبلا در خط خنده که عمیق است، اصلا توصیه نمی‌شود؛ زیرا با حرکات زیادی که در اطراف دهان وجود دارد، مدت زمان زیادی دوام نمی‌آورد. انواعی از ژل ژوویدرم برای خط خنده کاربرد دارند به شرح زیر است.
از ژل ژوویدرم اولتراپلاس در اطراف بینی و دهان و برای پرکردن خط خنده عمیق در افراد میانسال و جوان و برای پر کردن شیارها و چین¬های عمیق خط خنده در پوست‌هایی که دچار پیری هستند، از ژل ژوویدرم ولما استفاده می¬شود. در برخی از افراد که چین خط خنده عمیق نیست و دارای شکست¬هایی در سطح اپیدرم است، می¬تواند ژل ژوویدرم برای خط لبخند از نوع اولترا نیز استفاده کرد.
از تمامی فرآورده¬های خانواده ژوویدرم می¬توانید با خیال راحت برای رفع فرورفتگی¬های عمیق و یا حجم¬دهی به لب¬ها و پرکردن گودی زیر چشم استفاده کنید. اگر تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده توسط پزشک متخصص، آگاه و باتجربه در شرایط بهداشتی و رعایت کامل نکات استریل انجام شود، دیگر نباید نگران عوارض باشید. عوارض عمومی و غیر ماندگاری تزریق ژل عبارتند از:

-درد که خفیف و قابل تحمل است و در عرض چند ساعت نهایت بعد از تزریق از بین می¬رود. عموما اکثر افراد، دیگر بعد از تزریق درد ندارند و اگر هم داشته باشند نهایت در ساعت اول و یا سه ساعت اول کامل رفع می¬شود.
-تورم، معمولا در عرض 3 الی 5 روز بهبود می¬یابد.
-کبودی، معمولاً 5 روز در صورت و ۱۰ روز در زیر چشم کبودی¬ها نیاز به زمان دارند تا رفع شوند.
-خارش، قرمزی نیز جزئی از عوارض معمول در محل تزریق است که معمولا در ۲۴ ساعت اول رفع می¬شود.
-وجود کمی برجستگی و فرورفتگی و برآمدگی را در چند روز اول تزریق طبیعی فرض کنید.
-کمی گزگز و مورمور نیز در محل طبیعی است که معمولا در همان ساعت اول کاهش یافته و رفع می-شود.
این عوارض، عوارض عمومی و طبیعی تزریق ژل خط خنده هستند و معمولاً و حداکثر در عرض ۵ الی ۷ روز کامل از بین می¬روند. اگر به پزشک و مراکز مجوزدار پزشکی برای تزریق ژل مراجعه کرده¬اید، مطمئن باشید که همین عوارض غیر ماندگار در انتظار شما خواهد بود و هرگز دچار عوارض جدی نمی¬شوید. عوارضی که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم، در افرادی دیده می‌شود که به افراد غیر پزشک برای تزریق ژل مراجعه کرده‌اند و برای آنها در شرایط غیر بهداشتی، ژل نامرغوب تزریق شده است.

1-انسداد شریان¬های اطراف دهان که به شدت خطرناک است
2-انسداد شریان¬های اطراف نوک بینی که به شدت پر عارضه است
3-نکروز بافت یا مرگ بافت سالم که جبران ناپذیر است
4-آمبولی ژل به شریان پشت شبکیه و نابینایی
5-گلوله گلوله شدن ژل و عدم تقارن¬های واضح

مزایا و معایب تزریق ژل ژوویدرم

اگر شما هم قصد تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده را دارید، در زیر خلاصه‌ای از مهم¬ترین مزایا و معایب این ژل را برایتان آورده¬ایم که توجه شما را به آنها جلب می¬کنیم. اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای ژل ژوویدرم به قرار زیر هستند.

-در زمان بسیار کوتاهی یعنی 15 الی 30 دقیقه تزریق می¬شوند.
-انواع ژوویدرم دارای بی¬حس کننده¬ای تحت عنوان لیدوکائین در داخلشان هستند و به این ترتیب درد در زمان تزریق را شما احساس نخواهید کرد.
-بدون نیاز به بستری و بیهوشی عمومی، شما می¬توانید در عرض چند دقیقه به صورتتان حجم داده و چین و چروک‌های عمیق‌تر اطراف دهان را پر کنید و تا ماه¬ها از آن لذت ببرید.
-همخوانی و هماهنگی بسیار بالا با هیالورونیک اسید طبیعی بدن دارند.
-بلافاصله از تزریق، می¬توانید به سادگی معمول برگردید.
-بلافاصله بعد از تزریق می¬توانید اثرات حجم¬دهی و زیبا کننده تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده را در صورت خود ببینید یعنی برعکس بوتاکس به زمان برای ظهور نتایج و حجم¬دهی نیاز ندارید؛ هرچند که با گذشت دو هفته، فراز و فرودها و ناهمواری¬ها هموار می¬شود و نتایج ایده¬آل¬تر به نظر می‌آید.
-نتایج حاصل از تزریق ژوویدرم بسیار طبیعی است و ابدا چهره را غیرعادی نمی¬کند.
-در افراد سالم، بروز حساسیت و آلرژی با این ژل گزارش نمی¬شود.
-نیاز به نقاهت و مراقبت¬ها یا بستری بعد از جلسه تزریق ندارید.
-ماندگاری مطلوب حدود ۸ تا ۱۲ ماه دارد.
-ژل ژوویدرم از جنس هیالورونیک اسید است و امروزه حلال هیالورونیک اسید، یعنی آنزیم هیالورونیداز به صورت ویال¬های استاندارد در مطب¬ها و کلینیک¬های پزشکی وجود دارند که به محض عارضه¬دار شدن و یا در صورتی که شما از حجم ایجاد شده رضایت نداشته باشید، با تزریق آنزیم، ژل حل می¬شود و مشکل برطرف می‌شود.
معمولاً معایب در زمانی بروز می¬کند که شما برای تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده، فردی غیر پزشک را انتخاب کرده¬اید و برای تزریق به مراکز غیر از مطب¬ها و یا کلینیک¬های پزشکی مجوزدار مراجعه کرده¬اید. مهمترین و اصلی‌ترین معایب تزریق ژل ژوویدرم برای خط لبخند به قرار زیر است

1- کمی احساس درد؛ درد بسیار بسیار اندک است و بلافاصله بعد از تزریق رفع می¬شود. اکثر افراد به راحتی می‌توانند درد تزریق ژل ژوویدرم را تحمل کنند.
2-بعد از تزریق نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. در این صورت حتما از ضد آفتابی که پزشک توصیه کرده است، استفاده کنید.
3-بعد از تزریق هر ژل، تا ۴۸ ساعت مصرف لوازم آرایشی ممنوع است و ماندگاری انواع مرغوب ژل ژوویدرم برای خط خنده عمیق پایین است.
می¬بینید که نمی‌توان عیب بزرگ و اساسی و جدی برای ژل ژوویدرم بیان کرد و عمده مطالب بالا که خوانده شد، در واقع مراقبت¬های بسیار محدود و آسان بعد از تزریق ربط دارند و عیب اساسی نیستند.

 

باید و نبایدهای بعد از تزریق ژل خط خنده ژوویدرم

توجه به نکات زیر و رعایت دقیق آنها باعث می‌شود که نتایج حاصل از تزریق ژل در ناحیه خط خنده مطلوب¬تر باشد.

-توصیه می¬شود شب اول بعد از جلسه تزریق ژل ژوویدرم برای خط لبخند به پهلو به روی صورت نخوابید. بهتر است تا هفته اول به پشت بخوابید تا به صورت شما فشار وارد نشود.
-از جویدن خوراکی¬های سفت و نوشیدن و خوردن غذاهای بسیار داغ در سه روز اول خودداری کنید.
-بعد از تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده، یکی از مهم¬ترین و مفیدترین کارهایی که می¬توانید انجام دهید، نوشیدن مقادیر فراوان آب است. آب فراوان توسط هیالورونیک اسید ژل جذب می¬شود و به حجم-گیری و یکدست شدن ژل¬های تزریقی کمک فراوانی می¬کند.
-تا 48 ساعت از مصرف داروهای موضعی حاوی الکل و ترکیبات لایه¬بردار خودداری شود.
-مصرف ضد آفتاب موضعی که مورد تایید پزشک معالج بوده است، بعد از تزریق ژل الزامی است.
-از دستکاری یا فشردن محل تزریق خودداری کنید.
– وجود کمی برجستگی در روزهای اول عموما 10 الی 14 روز اول طبیعی است و به صورت خودکار محو می¬شود.
-وجود هرگونه درد غیر عادی و غیر قابل تحمل، اختلال بینایی و یا کبودی غیر عادی و بی¬حسی کامل را فورا به اطلاع پزشک برسانید. همچنین اگر گزگز و مورمور در ناحیه تزریقی روبه افزایش است، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.
-توصیه می¬شود تا 24 الی 48 ساعت اول از شستشو محل تزریق خودداری کنید.

سخن پایانی

از جمله ژل¬هایی که استاندارد جهانی را از نظر ایمنی و کیفیت دارند، می¬توان از خانواده ژوویدرم نام برد. انواع مختلفی از ژل¬های ژوویدرم وجود دارند که هر یک ساختار و قوام متفاوت و لذا کاربرد منحصر به فرد دارند.
انتخاب نوع ژل ژوویدرم برای خط لبخند و یا برای هریک از این نواحی متفاوت است و باید بر عهده پزشک باتجربه گذاشته شود. برای اینکه دچار عارضه نشوید و هزینه¬ای هدر نرود، حتما برای تزریق ژل ژوویدرم برای خط خنده به مراکز مجوزدار پزشکی و کلینیک¬ها و مطب¬های پزشکی مراجعه کنید تا پزشک باتجربه با توجه به ویژگی¬های صورت شما، تزریق ژل را انجام دهد.