ریزش مو از مشکلات بسیار شایع پوست و مو در تمام جمعیت دنیا است و دلایل این مشکل متنوع و از مسائل ژنتیکی ناشی شده ویا به دلیل بیماری‌ها و اختلالات مختلف بروز می‌کند. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد مکانیسم دقیق ریزش مو نداریم. امروزه تاثیر مزوتراپی مو به عنوان جدیدترین روش درمان ریزش مو به اثبات رسیده و انجام مزوتراپی مو بسیار متداول شده است.

به همین دلیل داروهای موجود برای همه موثر نیستند. درمان معمول ریزش مو استفاده از ماینوکسیدیل موضعی و داروی خوراکی فیناستراید است.

هر دوی اینها برای نیمی از مصرف کنندگان خوب کار می‌کنند و برای نیمی دیگر تأثیر کمی دارند. مزوتراپی یک روش درمانی نسبتا جدید (البته با ماکسیماهای قدیم‌تر) است که می‌تواند به تنهایی یا همراه با سایر درمان‌های ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد و اثرات بسیار خوبی دارد. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه را که باید در مورد مزوتراپی، قیمت آمپول مزوتراپی و کوکتل های مزوتراپی بدانید را مرور کنیم.

اگر می‌خواهید شاهد تاثیر مزوتراپی مو بگیرید این کار را فقط در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو انجام دهید و در این مقاله شما را با تاثیرات مزوتراپی اشنا کنیم.

تاثیر مزوتراپی مو

آنچه در این مقاله می خوانید :

تاثیر مزوتراپی مو چیست و این روش چگونه انجام می‌شود؟

تاثیر مزوتراپی مو، در حقیقت درمان ریزش مو در مردان و زنان است. این روش با تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش مو عمل می‌کند. در این فرآیند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو متعادل می‌شوند.

مزوتراپی مواد مغذی ضروری برای بدن هر فرد را با سوزن های بسیار ریز زیر قسمت میانی پوست سر تزریق می‌کند.

مزوتراپی در واقع یک طیف بسیار گسترده از درمان‌های تزریقی همراه با تهاجم کم است که کاربردهای  بسیار زیادی دارد. مثلا مزوتراپی سر که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد، یکی از کاربردهای این روش درمانی است که از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد مو را تحریک می‌کند.

در مزوتراپی ترکیبی از مواد مفید و مورد نیاز برای سلامت مو به پوست تزریق می شود. اینها مواد شامل عصاره‌های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، فاکتور رشد مو سر و سایر موادی هستند که می‌تواند به ما در درمان آلوپسی (ریزش مو یا طاسی) کمک کند.

تاثیر مزوتراپی مو به دلیل تزریق ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز مو برای رشد و تغذیه مو به پوست سر خواهد بود. ترکیبات دارویی مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌های پوست سر و همچنین تغذیه و خون رسانی به فولیکول‌های مو را تقویت می‌کنند.

کاربردهای درمانی و تاثیر مزوتراپی مو بر آن‌ها

در خصوص تاثیر مزوتراپی مو بد نیست ابتدا با کاربردهای این روش درمانی آشنا شویم:

درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه

مهمترین کاربرد مزوتراپی، درمان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه است، اما در واقع هیچ نتیجه اثبات شده‌ای در این زمینه وجود ندارد. علیرغم عدم وجود نتایج ثابت شده در درمان ریزش موی ارثی، همچنان توسط برخی از پزشکان تجویز می‌شود.

مزوتراپی می‌تواند به عنوان یک درمان کمکی یا مکمل با سایر درمان‌های ریزش مو استفاده شود. اکثر افرادخواهان مزوتراپی، افرادی هستند که از دو داروی کاربردی ریزش مو یعنی قرص ماینوکسیدیل و فیناستراید نیز استفاده می‌کنند و خواهان نتایج بهتر می‌باشند.

البته تاثیر مزوتراپی مو به تنهایی و بدون دارو نیز می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ریزش زیاد مو و بهتر شدن کیفیت مو داشته باشد.

در گذشته، ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه آلوپسی آندروژنیک نامیده می‌شد. زیرا دانشمندان تصور می‌کردند که هورمون‌های آندروژنیک (مانند تستوسترون) عامل این نوع ریزش مو هستند.

اکنون می‌دانیم که علاوه بر هورمون‌ها، عوامل ژنتیکی و محیطی نیز می‌توانند تأثیر قابل توجهی در آلوپسی آندروژنتیک داشته باشند.

به همین دلیل، داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید که عملکرد اصلی آن ها مهار هورمون‌های آندروژن است، برای همه کارایی ندارد.

بهبود وضعیت مو در 40 تا 60 درصد از مصرف کنندگان هر دو دارو مشاهده شده است. این اثر می‌تواند به صورت توقف ریزش مو، افزایش رشد مو و یا بهبود کیفیت و ضخامت تارهای مو باشد.

مزایای مزوتراپی مو دقیقا شامل چه مواردی می‌شود؟

مزوتراپی بر لایه‌های مختلف پوست مانند اپیدرم، لایه میانی و بافت همبند و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم حسی عصبی محل تزریق تاثیر می‌گذارد. برای بسیاری از انواع آلوپسی، تاثیر مزوتراپی مو موثر و ثابت شده است. بعضی از تاثیرات مزوتراپی را در ادامه خواهید خواند :

سایر تاثیرات مزوتراپی

روشی موثر برای درمان ریزش مو بدون نیاز به جراحی

دیگر تاثیر مزوتراپی مو بهبودی سریع بدون دوره نقاهت

عوارض جانبی و خطرات بسیار محدود

هزینه منصفانه و معقول

به مراقبت های بعد از مزوتراپی مو خاصی نیاز ندارد

مناسب برای درمان ریزش مو، درمان مشکلات پوست سر مانند چربی و شوره سر و ترمیم موهای آسیب دیده

مهمترین مزیت روش تاثیر مزوتراپی مو این است که به فرد کمک می کند تا با تزریق ترکیبات مغذی و مفیدی برای فولیکول های موی خود بدست آورد. هیچ شامپو، ماسک یا درمان معمولی نمی تواند این ترکیبات مفید را برای مو فراهم کند. همچنین این پروسه تنها 20 تا 40 دقیقه طول می کشد، در حالی که شامپو و ماسک مو باید چندین بار در هفته استفاده شود.

به طور کلی می‌توان تاثیر مزوتراپی مو را به شرح زیر بیان کرد:

افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به فولیکول‌های مو

کاهش شوره سر

بهبود حجم، نرمی، سبکی مو در هنگام شانه کردن و حالت دادن

رویکردی ایمن

به حداقل رساندن عوارض جانبی مانند آلرژی و واکنش های دارویی

بهبود سریع پوست سر

کاملا یا تا حدودی بدون درد

تاثیر تاثیر مزوتراپی مو چه زمانی خود را نشان میدهد ؟

بعد از 5 جلسه تاثیر مزوتراپی مو به وضوح قابل مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می شود و به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد معدنی هیچ گونه حساسیت و عارضه ای ایجاد نمی کند.

یک مطالعه بالینی نشان داد که مزوتراپی رشد مو را در برخی از افراد 156 درصد افزایش می دهد، در حالی که تنها 52 درصد رشد مو را در افرادی که از ماینوکسیدیل استفاده می کنند افزایش می دهد.

بهترین تاثیر مزوتراپی مو زمانی گرفته میشود که شما جلسات مزوتراپی خود را به موقع انجام دهید و مزوتراپی با بهترین برندهای دنیا انجام شود واین کار حتما با تشخیص متخصص پوست و مو انجام شده باشد و تمام این مزایا از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی پوست و زیبایی ما محسوب میشود و پزشکان متخصص ما سال ها تجربه کافی در درمان ریزش مو با مزوتراپی را در پرونده خودشان دارند

کوکتل های مزوتراپی از چه چیزهایی تشکیل شده است ؟

داروی ترکیبی که در حین مزوتراپی به پوست تزریق می‌شود کوکتل ‌های مزوتراپینام دارد. برای تهیه این محلول از مواد مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام اثر مفیدی روی پوست و فولیکول‌های مو دارند.

ترکیب کوکتل های مزوتراپیبستگی به شرایط و وضعیت موهای شما دارد و توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود. لیست زیر فقط برای آشنایی شما با این درمان و تاثیر مزوتراپی مو با کوکتل تهیه شده است.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو شامل چه مواردی است؟

آیا می‌دانید مزوتراپی روشی مناسب و کاربردی برای انتقال ویتامین‌ها، مواد طبیعی و آنزیم‌ها به پوست سر است؟ در این روش مواد موی مورد نیاز مستقیماً به پوست سر تزریق می‌شود.

مهمترین تاثیر مزوتراپی مو، تقویت پوست سر است. مزوتراپی با سوزن انجام می‌شود. در این روش مواد مزوتراپی با استفاده از سوزن به پوست سر تزریق می‌شود.

این روش برای تقویت موهای سر، ابروها و رفع سایر مشکلات مو مناسب است. برای اینکه مزایای مزوتراپی در فرد آشکار شود، پس از مزوتراپی باید دستورالعمل‌های خاصی را رعایت کنید.

برای دیدن عکس‌های قبل و بعد از مزوتراپی، آشنایی با مراقبت های بعد از مزوتراپی مو، پاسخ به این سوال که مزوتراپی چند جلسه است و عوارض مزوتراپی چیست، با ما همراه باشید.

برای تاثیرگذاری بیشتر بعد از مزوتراپی، بهتر است از کمپرس سرد در ناحیه تزریق مواد مزوتراپی استفاده شود. به غیر از کمپرس سرد، مراقبت های بعد از مزوتراپی مو لازم دیگری نیز مورد نیاز است که در زیر توضیح داده شده است.

احتیاط دیگری که بعد از مزوتراپی باید رعایت کنید این است که حداقل تا چهار ساعت بعد از مزوتراپی، موهای ناحیه تزریق مواد را آب ندهید. در نتیجه بهتر است تا چهار ساعت بعد از مزوتراپی از استحمام خودداری کنید.

استفاده از سونا، جکوزی یا جکوزی در این مدت برای بیشتر شدن تاثیر مزوتراپی مو توصیه نمی‌شود، به جز عدم استحمام در 24 ساعت اول پس از تزریق.

ناگفته نماند که محدودیت فقط برای 24 ساعت اول پس از تزریق است. بعد از 48 ساعت می توانید از حمام یا دوش آب گرم استفاده کنید. حمام‌های گرم و دوش گرفتن در زمان‌های مناسب می‌تواند روند بهبودی شما را تسریع کند.

در برخی موارد، ناحیه‌ای که مواد مزوتراپی تزریق شده آسیب می‌بیند. درک این نکته مهم است که این آسیب طبیعی است و نیازی به وحشت نیست.

راه‌های مختلفی برای تسریع روند بهبود آسیب پوست سر وجود دارد. یکی از این راه حل‌ها استفاده از ژل آرنیکا است. اگر بعد از تزریق سوزن پوست شما درد می‌کند، می‌توانید از ژل آرنیکا روی ناحیه کبودی به مدت دو روز استفاده کنید تا شاهد بهبود آن باشید. حتما برایتان سوال پیش آمده که چگونه از این ژل استفاده کنید.

در پاسخ باید گفت که دستور خاصی برای استفاده از ژل آرنیکا وجود ندارد. ژل را روزی سه بار روی محل زخم بمالید.

اگر می‌خواهید مزوتراپی با هدف تقویت ریشه مو انجام دهید، بهتر است بدانید که پس از تزریق ماده محدودیت‌هایی برای استفاده از برخی داروها وجود دارد.

فردی که تحت مزوتراپی قرار می‌گیرد تا 24 ساعت پس از تزریق نباید داروهای ضدالتهابی مصرف کند. از جمله داروهای ضدالتهابی که در 24 ساعت اول پس از تزریق مزوتراپی ممنوع است می‌توان به آسپرین، موتیرین و .. اشاره کرد.

علاوه بر داروهای ضد التهاب، توصیه می‌شود تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی ویتامین E مصرف نکنید. ناگفته نماند که محدودیت‌های دارویی مذکور فقط برای 24 ساعت اول بعد از مزوتراپی اعمال می‌شود. بعد از 24 ساعت هیچ محدودیتی برای دارو برای افراد وجود ندارد.

ممکن است در چند ساعت اول پس از تزریق مزوتراپی احساس درد کنید. در این قسمت لازم به توضیح است که برای حفظ سلامتی خود بهتر است از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

اگر در نسخه شما دارو یا مسکن خاصی ذکر نشده است، قبل از استفاده از مسکن یا قرص با پزشک خود مشورت کنید.

بعد از مزوتراپی، توجه به شامپو و سایر محصولات بهداشتی که برای مو استفاده می‌کنید اهمیت بیشتری دارد. برای انتخاب شامپوی مناسب بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

;به طور کلی در روزهای اول بعد از مزوتراپی برای حفظ سلامت مو از اتو و سشوار داغ استفاده نکنید. علاوه بر مزوتراپی و مراقبت های بعد از مزوتراپی مو مربوطه، استفاده طولانی مدت و نادرست از این محصولات می‌تواند به موهای شما آسیب برساند.

قیمت آمپول مزوتراپی

یکی از نکاتی که افرادی که به دنبال مزوتراپی هستند قطعاً نگران آن خواهند بود قیمت آمپول مزوتراپی است. هزینه آمپول به عوامل بسیار متعددی وابسته است که شامل تعداد جلسات مورد نیاز بیمار، نوع و مارک آمپول، گستردگی ناحیه نیازمند درمان، پزشکی که این تزریق را انجام می‌دهد و در نهایت کلینیک زیبایی مورد نظر بستگی دارد.

در کل قیمت آمپول مزوتراپی برخلاف سایر روش‌های جلوگیری از ریزش مو آنقدر بالا نیست و بسیار معقول خواهد بود.

سخن پایانی

انجام مزوتراپی در ارایشگاها توسط افراد غیر پزشک امروزه متداول است ولی متاسفانه استفاده از برندهای غیر استاندارد روش غیر علمی و تکنیک‌های غلط که در این مراکز غیر علمی انجام می‌شود باعث عوارض جدی مانند عفونت‌ها در مراجعین می‌شود.

پس برای عدم هدر دادن وقت و هزینه و برای رسیدن به بهترین تاثیر مزوتراپی مو این کار را در کلینیک تخصصی و زیر نظر متخصص انجام شود.

مزوتراپی درمانی برای مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود. تزریق میکرو با استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای سلامت و رشد مو انجام می‌شود.

در این روش مواد مغذی فولیکول‌های مو به راحتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. این روش ریزش مو را درمان می‌کند، همچنین ضخامت موهای نازک را افزایش می‌دهد، ریزش مو را متوقف می‌کند و موها را براق و ماندگارتر می‌کند. اگر میخواهید شاهد بهترین تاثیر مزوتراپی مو باشید حتما به کلینیک تخصصی و به پزشک متخصص مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *