ریزش مو از مشکلات بسیار شایع پوست و مو در تمام جمعیت دنیا است و دلایل این مشکل متنوع و از مسائل ژنتیکی ناشی شده ویا به دلیل بیماری‌ها و اختلالات مختلف بروز می‌کند. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد مکانیسم دقیق ریزش مو نداریم. امروزه تاثیر مزوتراپی مو به عنوان جدیدترین روش درمان ریزش مو به اثبات رسیده و انجام مزوتراپی مو بسیار متداول شده است. به همین دلیل داروهای موجود برای همه موثر نیستند. درمان معمول ریزش مو استفاده از ماینوکسیدیل موضعی و داروی خوراکی فیناستراید است. هر دوی اینها برای نیمی از مصرف کنندگان خوب کار می‌کنند و برای نیمی دیگر تأثیر کمی دارند. مزوتراپی یک روش درمانی نسبتا جدید (البته با ماکسیماهای قدیم‌تر) است که می‌تواند به تنهایی یا همراه با سایر درمان‌های ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد و اثرات بسیار خوبی دارد. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه را که باید در مورد مزوتراپی، قیمت آمپول مزوتراپی و کوکتل های مزوتراپی بدانید را مرور کنیم. اگر می‌خواهید شاهد تاثیر مزوتراپی مو بگیرید این کار را فقط در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو انجام دهید و در این مقاله شما را با تاثیرات مزوتراپی اشنا کنیم.

تاثیر مزوتراپی مو

تاثیر مزوتراپی مو چیست و این روش چگونه انجام می‌شود؟

تاثیر مزوتراپی مو، در حقیقت درمان ریزش مو در مردان و زنان است. این روش با تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش مو عمل می‌کند. در این فرآیند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو متعادل می‌شوند. مزوتراپی مواد مغذی ضروری برای بدن هر فرد را با سوزن های بسیار ریز زیر قسمت میانی پوست سر تزریق می‌کند. مزوتراپی در واقع یک طیف بسیار گسترده از درمان‌های تزریقی همراه با تهاجم کم است که کاربردهای  بسیار زیادی دارد. مثلا مزوتراپی سر که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد، یکی از کاربردهای این روش درمانی است که از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد مو را تحریک می‌کند.

در مزوتراپی ترکیبی از مواد مفید و مورد نیاز برای سلامت مو به پوست تزریق می شود. اینها مواد شامل عصاره‌های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، فاکتور رشد مو سر و سایر موادی هستند که می‌تواند به ما در درمان آلوپسی (ریزش مو یا طاسی) کمک کند. تاثیر مزوتراپی مو به دلیل تزریق ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز مو برای رشد و تغذیه مو به پوست سر خواهد بود. ترکیبات دارویی مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌های پوست سر و همچنین تغذیه و خون رسانی به فولیکول‌های مو را تقویت می‌کنند.

کاربردهای درمانی و تاثیر مزوتراپی مو بر آن‌ها

در خصوص تاثیر مزوتراپی مو بد نیست ابتدا با کاربردهای این روش درمانی آشنا شویم:

درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه:

مهمترین کاربرد مزوتراپی، درمان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه است، اما در واقع هیچ نتیجه اثبات شده‌ای در این زمینه وجود ندارد. علیرغم عدم وجود نتایج ثابت شده در درمان ریزش موی ارثی، همچنان توسط برخی از پزشکان تجویز می‌شود.

مزوتراپی می‌تواند به عنوان یک درمان کمکی یا مکمل با سایر درمان‌های ریزش مو استفاده شود. اکثر افرادخواهان مزوتراپی، افرادی هستند که از دو داروی کاربردی ریزش مو یعنی قرص ماینوکسیدیل و فیناستراید نیز استفاده می‌کنند و خواهان نتایج بهتر می‌باشند.

البته تاثیر مزوتراپی مو به تنهایی و بدون دارو نیز می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ریزش زیاد مو و بهتر شدن کیفیت مو داشته باشد.

در گذشته، ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه آلوپسی آندروژنیک نامیده می‌شد. زیرا دانشمندان تصور می‌کردند که هورمون‌های آندروژنیک (مانند تستوسترون) عامل این نوع ریزش مو هستند.

اکنون می‌دانیم که علاوه بر هورمون‌ها، عوامل ژنتیکی و محیطی نیز می‌توانند تأثیر قابل توجهی در آلوپسی آندروژنتیک داشته باشند.

به همین دلیل، داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید که عملکرد اصلی آن ها مهار هورمون‌های آندروژن است، برای همه کارایی ندارد.

بهبود وضعیت مو در 40 تا 60 درصد از مصرف کنندگان هر دو دارو مشاهده شده است. این اثر می‌تواند به صورت توقف ریزش مو، افزایش رشد مو و یا بهبود کیفیت و ضخامت تارهای مو باشد.

مزایای مزوتراپی مو دقیقا شامل چه مواردی می‌شود؟

مزوتراپی بر لایه‌های مختلف پوست مانند اپیدرم، لایه میانی و بافت همبند و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم حسی عصبی محل تزریق تاثیر می‌گذارد. برای بسیاری از انواع آلوپسی، تاثیر مزوتراپی مو موثر و ثابت شده است. بعضی از تاثیرات مزوتراپی را در ادامه خواهید خواند :

سایر تاثیرات مزوتراپی:

مهمترین مزیت روش تاثیر مزوتراپی مو این است که به فرد کمک می کند تا با تزریق ترکیبات مغذی و مفیدی برای فولیکول های موی خود بدست آورد. هیچ شامپو، ماسک یا درمان معمولی نمی تواند این ترکیبات مفید را برای مو فراهم کند. همچنین این پروسه تنها 20 تا 40 دقیقه طول می کشد، در حالی که شامپو و ماسک مو باید چندین بار در هفته استفاده شود.

به طور کلی می‌توان تاثیر مزوتراپی مو را به شرح زیر بیان کرد:

تاثیر تاثیر مزوتراپی مو چه زمانی خود را نشان میدهد ؟

بعد از 5 جلسه تاثیر مزوتراپی مو به وضوح قابل مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می شود و به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد معدنی هیچ گونه حساسیت و عارضه ای ایجاد نمی کند. یک مطالعه بالینی نشان داد که مزوتراپی رشد مو را در برخی از افراد 156 درصد افزایش می دهد، در حالی که تنها 52 درصد رشد مو را در افرادی که از ماینوکسیدیل استفاده می کنند افزایش می دهد.

بهترین تاثیر مزوتراپی مو زمانی گرفته میشود که شما جلسات مزوتراپی خود را در بهترین مرکز مزوتراپی مو به موقع انجام دهید و مزوتراپی با بهترین برندهای دنیا انجام شود واین کار حتما با تشخیص متخصص پوست و مو انجام شده باشد و تمام این مزایا از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی پوست و زیبایی ما محسوب میشود و پزشکان متخصص ما سال ها تجربه کافی در درمان ریزش مو با مزوتراپی را در پرونده خودشان دارند

کوکتل های مزوتراپی از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

داروی ترکیبی که در حین مزوتراپی به پوست تزریق می‌شود کوکتل ‌های مزوتراپینام دارد. برای تهیه این محلول از مواد مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام اثر مفیدی روی پوست و فولیکول‌های مو دارند.

ترکیب کوکتل های مزوتراپیبستگی به شرایط و وضعیت موهای شما دارد و توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود. لیست زیر فقط برای آشنایی شما با این درمان و تاثیر مزوتراپی مو با کوکتل تهیه شده است.

قیمت آمپول مزوتراپی

یکی از نکاتی که افرادی که به دنبال مزوتراپی هستند قطعاً نگران آن خواهند بود قیمت آمپول مزوتراپی است. هزینه آمپول به عوامل بسیار متعددی وابسته است که شامل تعداد جلسات مورد نیاز بیمار، نوع و مارک آمپول، گستردگی ناحیه نیازمند درمان، پزشکی که این تزریق را انجام می‌دهد و در نهایت کلینیک زیبایی مورد نظر بستگی دارد. در کل قیمت آمپول مزوتراپی برخلاف سایر روش‌های جلوگیری از ریزش مو آنقدر بالا نیست و بسیار معقول خواهد بود.

سخن پایانی

انجام مزوتراپی در ارایشگاها توسط افراد غیر پزشک امروزه متداول است ولی متاسفانه استفاده از برندهای غیر استاندارد روش غیر علمی و تکنیک‌های غلط که در این مراکز غیر علمی انجام می‌شود باعث عوارض جدی مانند عفونت‌ها در مراجعین می‌شود. پس برای عدم هدر دادن وقت و هزینه و برای رسیدن به بهترین تاثیر مزوتراپی مو این کار را در کلینیک تخصصی و زیر نظر متخصص انجام شود.

مزوتراپی درمانی برای مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود. تزریق میکرو با استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای سلامت و رشد مو انجام می‌شود. در این روش مواد مغذی فولیکول‌های مو به راحتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. این روش ریزش مو را درمان می‌کند، همچنین ضخامت موهای نازک را افزایش می‌دهد، ریزش مو را متوقف می‌کند و موها را براق و ماندگارتر می‌کند. اگر میخواهید شاهد بهترین تاثیر مزوتراپی مو باشید حتما به کلینیک تخصصی و به پزشک متخصص مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *