امروزه ریزش مو به یکی از مشکلات اصلی پوست و مو در میان زنان و مردان در سراسر جهان تبدیل شده‌ است که می‌تواند دلایل متنوعی داشته باشد. راه‌های درمانی زیادی برای آن وجود دارد که مزوتراپی مو یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای درمان کامل ریزش مو است. برای دستیابی به نتایج بهتر ضروری است به بهترین دکتر برای مزوتراپی مو مراجعه نمایید. دلایل زیادی برای ریزش مو افراد وجود دارد که برخی از این دلایل از ژنتیک افراد ناشی می‌شوند و برخی دیگر نیز به‌علت سبک نادرست زندگی و بیماری‌ها و مشکلات افراد است. متأسفانه امروزه اطلاعات کامل و دقیقی برای درمان کامل ریزش مو در دسترس نیست؛ بنابراین استفاده از بسیاری از داروهای موجود برای درمان ریزش موی افراد موثر واقع نمی‌شود. حال باید بگوییم مزوتراپی مو چیست، این روش یکی از جدیدترین روش‌های درمانی ریزش مو است که استفاده از آن به ‌تنهایی و یا به‌همراه روش‌های درمانی دیگر می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای را برای درمان مشکل فعلی ریزش موی فرد به ‌همراه داشته باشد.

best-nose-filler-doctor-Tehran

 

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو یکی از جدیدترین روش‌های درمانی و زیبایی است که شباهت زیادی را نیز به طب سوزنی دارد. عبارت مزوتراپی به ‌معنای درمان لایه‌ی میانی پوست سر است و از آنجایی که پیاز موی سر انسان در این لایه قرار دارد، تمامی روش‌های درمانی برای جلوگیری از ریزش موی سر در این لایه انجام می‌شود.

در روش درمانی مزوتراپی دکتر زیبایی با استفاده از سوزن مواد مغذی و معدنی ضروری و مورد نیاز برای تقویت و رشد ریشه مو را با استفاده از سوزن به پوست سر تزریق می‌کند که این روش را مزوتراپی مو می‌نامند. این روش، یک روش درمانی بی‌خطر و سالم است که تمامی افرادی که سن آن‌ها بالای ۱۸ سال است، می‌توانند برای درمان ریزش موی خود از آن استفاده کنند.

در روش درمانی مزوتراپی مو محلول‌های مغذی و تقویت‌ کننده به لایه میانی پوست افراد تزریق می‌شود که پزشکان برای انجام این کار از سوزن‌های بسیار ظریفی استفاده می‌کنند. مواد تشکیل‌دهنده موجود در محلولی که به پوست سر انسان تزریق می‌شود به عوامل گوناگونی از جمله ناحیه‌ی تحت درمان، سن بیمار، مواد ضروری و مورد نیاز برای بدن فرد و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد که تشخیص تمامی این عوامل و علت‌ها بر عهده‌ی پزشک متخصص پوست و مو است.

آیا مزوتراپی مو بهترین روش برای درمان ریزش مو یا آلوپسی است؟

یکی از مهم‌ترین کاربردهای روش درمانی  مزوتراپی مو، قطع و درمان نمودن ریزش موی افراد است. اما استفاده از این روش درمانی برای تمامی افراد نتایج یکسانی را ندارد و افراد این روش درمانی را می‌توانند تنها  با نظر و تجویز پزشک متخصص انجام بدهند. از روش مزوتراپی مو به همراه روش‌های درمانی دیگر به‌عنوان درمان مکمل یا درمان پشتیبان برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. افرادی که از دو داروی ماینوکسیدیل و قرص فیتاستراید برای درمان ریزش موی خود استفاده می‌کنند، بیشترین متقاضیان استفاده از روش  مزوتراپی مو  برای گرفتن نتایج بهتر هستند.

در زمان‌های گذشته به افرادی که دارای ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه بودند، آلوپسی آندروژنی گفته می‌شد؛ چون در دانشمندان در آن زمان تصور می‌کردند که هورمون‌های آندروژنی همچون تستوسترون دلایل ریزش مو به این شکل هستند. اما در حال حاضر و با پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی صورت گرفته است همگی ما به‌خوبی می‌دانیم که عوامل ژنتیکی و محیطی نیز به همراه هورمون‌ها تاثیر زیادی را در درمان آلوپسی آندروژنی دارند. ازاین‌رو امروزه مصرف داروهای معین ماینوکسیدیل و فیناستراید برای درمان ریزش مو در تمامی افراد جواب نمی‌دهد و تنها در ۴۰ الی ۶۰ درصد از بیماران، استفاده از این دو دارو موجب درمان و بهبودی کامل ریزش موی افراد می‌شود.

روش درمانی مزوتراپی مو برای چه افرادی نتایج فوق‌العاده‌ای دارد؟

امروزه روش مزوتراپی مو علاوه‌ بر درمان بیماری آلوپسی آندروژنی برای درمان انواع دیگری از اختلالاتی که موجب ریزش مو می‌شوند، استفاده می‌شود. شما در صورتی می‌توانید از روش درمانی مزوتراپیبهترین نتیجه برای درمان ریزش و پر پشت شدن موهایتان حاصل کنید که از برندهای عالی و استاندارد این زمینه همچون برند درماهیل، هیرفیلر، توسکانی و هیرفیوژن استفاده نمایید. اگر که شما مشکل ریزش مو دارید و خواهان استفاده از روش مزوتراپی مو هستید، باید بدانید که روش درمانی مزوتراپی برای درمان ریزش موی افرادی است که مبتلا به انواع ریزش‌های مو بر اثر اختلالاتی هستند که در زیر برای شما به‌طور کامل بیان می‌کنیم.

اختلال تلوژن افلوویوم و ریزش مو به دلیل استرس:

این اختلال‌ها به دلیل ایجاد استرس در زندگی روزمره است و زمانی رخ می‌دهند که بیمار دچار استرس‌های روانی شود.

استفاده از روش مزوتراپی مو بهترین روش برای درمان ریزش مو ناشی از این اختلال است. برای نمونه ریزش موی بانوان بعد از بارداری به‌خاطر کلاژن ایجاد می‌شود که روش درمانی مزوتراپیبرای این اختلال بسیار مؤثر است.

مشکلات و اختلال ساقه موی سر:

در صورتی‌ که ساقه موی سر شما به هر دلیلی دچار آسیب شده‌ است، روش مزوتراپی برای درمان ریزش موی شما بسیار مؤثر است. مزوتراپی مو در این ‌گونه افراد موجب حفظ سلامتی فولیکول‌های مو و همین‌طور افزایش رشد موهای سر می‌شود.

ریزش موی سکه‌ای:

روش مزوتراپی مو برای افرادی که دچار مشکل ریزش موی سکه‌ای هستند، بسیار مفید و مؤثر است. در صورتی‌ که شما دچار مشکل ریزش موی سکه‌ای هستید، استفاده از روش درمانی مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش و تقویت پیاز موی شما توسط پزشکان متخصص پوست و مو همواره توصیه می‌شود.

کاهش سرعت رشد مو:

اگر به هر دلیلی موهای سر شما دچار کاهش سرعت رشد شده‌ است، استفاده از روش درمانی مزوتراپی برای شما بسیار مؤثر است و موجب افزایش سرعت رشد موهای سر شما می‌شود.

لازم به ذکر است که روشی درمانی مزوتراپی مو با تمامی فواید و مزایایی که دارد، برای برخی از افراد قابل‌ استفاده نیست و موجب درمان و از بین رفتن ریزش موی آن‌ها نمی‌شود که در زیر تمامی این افراد را برای شما بیان می‌کنیم.

مواد تشکیل‌ دهنده محلول تزریقی مزوتراپی مو

در روش درمانی مزوتراپی مو، دارویی ترکیبی از طریق سرنگ به درون پوست فرد تزریق می‌شود که به آن کاکتیل یا کوکتل گفته می‌شود. پزشک برای تهیه این محلول از انواع گوناگونی از مواد مغذی و ضروری که برای رشد و تقویت موی سر بسیار مفید است، استفاده می‌کند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا این ترکیبات را به‌طور کامل برای شما بیان کنیم.

داروهای گشاد کننده عروق:

استفاده از این داروها موجب گشاد شدن عروق موجود در پوست سر و افزایش خون‌رسانی به ناحیه موردنظر می‌شوند. این داروها بسیار ایمن و بی‌خطر هستند و استفاده از آن‌ها هیچ‌گونه مشکلی را برای فرد ایجاد نمی‌کند. از داروهای گشاد کننده عروق مورد استفاده در محلول مزوتراپی مو می‌توان به بوفلومیدیل، پنتوک، سیفیلین و میانوکسیدیل اشاره نمود.

انواع ویتامین‌ها:

معمولاً ویتامین‌ها جزئی از محلول تزریقی مورد استفاده در روش مزوتراپیهستند که فواید زیادی را برای موهای سر دارند و موجب افزایش رشد و تقویت موها می‌شوند. ویتامین‌هایی که در محلول تزریقی مزوتراپی استفاده می‌شوند شامل موارد زیر هستند.

ویتامین B5 : این ویتامین نقش بسیار مفیدی را در تولید فرایند انرژی سلولی دارد و موجب افزایش فرآیند تقسیم سلولی و همین‌طور بهبود بافت پوست سر می‌شود که وجود آن در محلول تزریقی مزوتراپی مو بسیار ضروری است.

ویتامین H (بیوتین): بیوتین موجب تنظیم ترشح غدد سبابه یا چربی پوست سر انسان می‌شود. اثر بیوتین تقریباً مانند ویتامین B5 است.  کمبود این ویتامین موجب ریزش مو و پوسته پوسته شدن پوست سر فرد می‌شود. از ویتامین‌های ضروری و لازم موجود در محلول  مزوتراپیاست.

ویتامین C: ویتامین C در واقع نوعی آنتی‌اکسیدان بسیار عالی و سودمند است که موجب تحریک تولید کلاژن می‌شود و همواره از آن در محلول مزوتراپی استفاده می‌شود.

ویتامین A: ویتامین A برای افزایش رشد و تقویت موهای سر انسان بسیار ضروری است و موجب افزایش فرآیند کلاژن سازی و بهبود دارو رسانی به بافت‌های پوست سر می‌شود و وجود آن برای تقویت و رشد موی سر در محلول مزوتراپی مو ضروری است.

مواد معدنی:

مواد معدنی در سلامت و رشد موهای سر انسان نقش بسیار مهمی را دارند و همواره از آن‌ها در محلول تزریقی مزوتراپیسر استفاده می‌شود. بعضی از مواد معدنی موجود در محلول مزوتراپیشامل عنصرهای مس، فسفر، سلنیوم، روی (زینک) ، منیزیم و بسیاری از عنصرهای دیگر است.

داروهای مغذی:

سیلیکون یکی از مهم‌ترین داروهای مغذی موجود در محلول تزریقی مزوتراپی مو است و به‌ فراوانی و به‌صورت طبیعی در تارهای موی افراد وجود دارد. موهای افرادی که سن بالایی دارند، به کمبود سیلیکون دچار می‌شوند و کمبود سیلیکون یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش موی سر افراد است.

کلسی‌تونین:

کلسی‌تونین جزو هورمون‌های طبیعی بدن انسان و موجود در محلول مزوتراپی مو است که موجب بهبود فرایند خون‌رسانی به بافت‌های پوست سر می‌شود. این هورمون در تغذیه فولیکول‌های پوست سر و بافت‌های پوستی نقش مؤثری را دارد.

آمینواسیدها:

آمینواسیدها موجب تحریک پوست سر انسان و افزایش خون‌رسانی میان سلول‌های پوستی می‌شوند و وجود آن‌ها در محلول مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد و تقویت مو ضروری است. ازجمله آمینواسیدهای موجود ضروری در محلول مزوتراپی می‌توان به آمینواسیدهای سیستئین، آرژینین، متیونین، گلوتامین و همین‌طور گلایسین اشاره کرد.

بهترین مارک داروی مزوتراپی مو را بشناسید!

فواید مزوتراپی مو چیست؟

روش درمانی مزوتراپی با تاثیر بر لایه‌های مختلف و پوستی همچون اپیدرم، لایه‌ی میانی، بافت پیوندی، سیستم گردش خون، سیستمی ایمنی و سیستم حسی عصبی ناحیه درمان شده اثرات بی‌نظیری را می‌گذارد. فواید مزوتراپی مو بسیار است که در ادامه مطالب تمامی مزایا و فواید مزوتراپی موو همچنین عوارض مزوتراپی مو را به‌طور کامل برایتان بیان می‌کنیم.

مزوتراپی با دستگاه یکی دیگر از روش‌های درمانی زیبایی است که روش آن مشابه با سوزن است. در روش درمانی مزوتراپیبا دستگاه از دستگاهی به نام مزوگان برای تزریق محلولمزوتراپیبه پوست سر انسان استفاده می‌شود. در روش درمانی مزوتراپیبا دستگاه پزشک برای کاهش درد در طول درمان از یک داروی بی‌حسی برای تزریق به پوست سر انسان استفاده می‌کند و بیمار در حین درمان مزوتراپی مو نیز هیچ‌ گونه دردی را حس نمی‌کند. پزشک با استفاده از یک سوزن کوتاه تمامی مواد مزوتراپی را به پوست سر انسان تزریق می‌کند.

تزریق محلول مزوتراپیبا استفاده از یک دستگاه مکانیکی مخصوص برای انجام تزریق محلول به‌صورت پشت سر هم استفاده می‌شود. تزریق محلول مزوتراپی مو با دستگاه با توجه به‌ نظر پزشک متخصص در عمق‌های ۱ تا ۴ میلی‌متری درون پوست سر انسان انجام می‌شود. در روند فرآیند تزریق ممکن است که تنها یک قطره از محلول مزوتراپیبه درون لایه میانی پوست سر نفوذ کند و تمام فرایند درمانی ممکن است که تا حدود ۳۰ دقیقه طول بکشد.

روش درمانی مزوتراپی مو چند جلسه است؟

در پاسخ به این پرسش که مزوتراپی مو چند جلسه است باید گفت معمولاً تعداد جلسات معینی برای انجام این روش درمانی و دست یافتن به نتیجه مطلوب وجود ندارد. به دست آوردن نتیجه مطلوب از روش مزوتراپی به میزان آسیب دیدگی مو و پوست سر فرد و همین‌طور مقدار عکس‌العمل بدن فرد به داروهای تزریقی وابسته است. در واقع فرد برای رسیدن به بهترین نتیجه درمانی به حدود ۳ الی 15 جلسه درمان به‌صورت منظم و پشت سر هم احتیاج دارد و برای این منظور باید هر ۷ الی ۱۰ روز مزوتراپیرا به‌صورت منظم و پشت سر هم انجام بدهد.

بنابراین اگر سوالتان این است که مزوتراپی مو چند جلسه است باید بگوییم در صورتی‌ که پوست سر و موی انسان به سمت بهبودی پیش رفتند، فاصله بین جلسات درمانی افزایش می‌یابد و به ۱۵ روز یک‌بار یا یک‌بار در ماه می‌رسد. اما در کل سلامت پوست سر، حجم موها و قدرت ریشه مو، میزان سلامتی مو، سن فرد در واقع تعیین‌ کننده تعداد جلسات مزوتراپیسر افراد است.

آیا عوارض مزوتراپی مو وجود دارد؟

مزوتراپی یکی از جدیدترین روش‌ها برای درمان و کاهش ریزش موی سر انسان است. روش مزوتراپیعوارض بسیار کمی را دارد که در ادامه مقاله برخی از این عوارض را برای شما بیان می‌کنیم.

یکی از عوارض مزوتراپی مو آن است در طی انجام این روش درمانی پس‌ از تزریق محلول تقویتی به درون‌ پوست سر انسان التهاب مختصری بر روی پوست به وجود می‌آید که در زمان کمی از بین می‌رود. التهاب ایجاد شده بر روی پوست سر انسان به دلیل ورود سوزن‌های تزریقی کوچک به سطح پوست سر است و هر چه که سوزن‌ها از نظر اندازه کوچک‌تر باشند، التهاب ایجاد شده نیز بسیار خفیف‌تر خواهد بود.

عفونت پوست نیز یکی از عوارض مزوتراپی مواست، این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که مکان انجام فرآیند درمانی مزوتراپی مو بهداشتی نباشد و اصول بهداشت در این مرکز رعایت نشود. بنابراین شما باید برای بهره‌گیری از روش درمانی مزوتراپیبرای درمان موهای آسیب‌ دیده خود و پیشگیری از بروز عوارض مزوتراپی مو باید به یک مطب که کاملاً استریل و تحت نظر پزشک متخصص باشد، مراجعه نمایید.

سخن پایانی

موی سر در زیبایی و جذابیت انسان بسیار تاثیر گذار است و افرادی که دچار ریزش مو یا کم پشتی موی سر خود هستند، همواره به‌دنبال پیدا کردن راهی برای درمان این اختلال هستند. مزوتراپی یکی از روش‌های بسیار مؤثر و سودمند در درمان ریزش مو است که تحت نظر پزشک و با توجه به تشخیص پزشک متخصص انجام می‌شود.

در روش درمانی مزوتراپی مو تمامی مواد مغذی که برای رشد و تقویت موی سر انسان لازم هستند، توسط سوزن‌های بسیار ریزی به درون‌ پوست سر انسان تزریق می‌شود و می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند و همین‌طور موجب تقویت و شادابی موی سر انسان شود. ما در این مقاله سعی کردیم که تمامی فواید مزوتراپی مو و عوارض مزو تراپی مورا به‌همراه پاسخ به سوال ” مزوتراپی مو چیست ” برای شما به طور کامل بیان کنیم تا افرادی که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند، با شناخت و استفاده از این روش درمانی بتوانند ریزش موی خود را به‌طور کامل تحت درمان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *