موها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ اما گاهی عواملی مانند افزایش سن، ‌ژنتیک، برخی از بیماری‌ها، رژیم‌های غذایی ناسالم و… باعث ریزش موی سر می‌شوند. بدون شک طاسی و کم پشتی موها، از تجربه‌های ناخوشایندی است که برخی با آن مواجه می‌شوند. ممکن است شما نیز به دنبال راهی برای پر پشتی و زیبایی موهای خود باشید. برای شما خبرهای خوبی داریم! امروزه روشی به نام مزوتراپی مو با دستگاه ابداع شده است که به پُرپشتی موی سر کمک فراوانی می‌نماید. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا در زمینه مزوتراپی مو، نکاتی مفیدی را برای شما عزیزان بیان کنیم.


Hair-mesotherapy-with-the-device

مزوتراپی مو با دستگاه چیست؟

برخی از افراد عقیده دارند مزوتراپی مو با دستگاه‌، یک روش نسبتاً جدید برای زیبایی موهای از دست رفته است؛ اما جالب است بدانید که به گفته بسیاری از پزشکان، این روش شباهت فراوانی به طب سوزنی دارد. بنابراین می‌توان گفت مزوتراپی از قدمت دیرینه‌ای برخوردار است، اما شیوه و ابزارهای آن تغییر کرده‌اند.

به طور کلی مزوتراپی، طیف گسترده‌ای از درمان‌های تزریقی است که برای رشد موها و همچنین زیبایی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این روش بر روی لایه میانی پوست، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص موادی تزریق می‌گردد. این مواد شامل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز مو هستند. مزوتراپی مو با دستگاه‌، روش کم خطری است که بسیاری از افراد بالای 18 سال می‌توانند از آن استفاده نموده و نه تنها ریزش موهای سر خود را متوقف نمایند، بلکه با تغذیه ریشه موها باعث رشد مجدد آن‌ها گردند.

انواع روش‌های مزوتراپی مو

دو روش متداولی که معمولاً برای مزوتراپی مو از آن استفاده می شود، روش سوزن و دستگاه است. قبل از این که در مورد این دو روش برای شما عزیزان توضیح دهیم، باید به نکته بسیار مهمی اشاره نماییم. اگر می‌خواهید در مزوتراپی مو با دستگاه یا سوزن به نتیجه قطعی برسید، ابتدا باید منشاء اصلی ریزش مو را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

متخصصان پوست و مو می‌توانند در این زمینه، کمک فراوانی به بیمار خود نمایند. آن‌ها با انجام آزمایشات مختلف و همچنین پرسیدن سوالاتی در مورد شیوه غذا خوردن، سبک زندگی، مصرف دارو و سایر بیماری‌ها، اطلاعات جامع و کاملی در مورد وضعیت بیمار خود به دست آورند.

سپس در همان زمان که در حال رفع منشاء اصلی ریزش مو هستند، از مزوتراپی نیز به عنوان یک درمان مکمل برای بیمار خویش استفاده نمایند. با ما همراه باشید تا به بررسی دو روش متداول مزوتراپی مو بپردازیم.

مزوتراپی مو با سوزن:

در این روش ابتدا دکتر زیبایی با استفاده از سوزن و تزریق سطح پوست سر، باعث تحریک سلول‌ها و در نهایت بازسازی آن‌ها می‌گردد. در این شیوه ابتدا با استفاده از سوزن، پوست سر را بی‌حس نموده و سپس برخی از داروهای تقویت کننده رشد مو مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، عصاره‌های گیاهی و… را به لایه رویی پوست سر تزریق می‌نماید.

برای این که با این روش به یک نتیجه قطعی و کامل برسید، باید به صورت منظم و در تاریخ‌هایی که توسط پزشک تعیین می‌شوند، به مطب یا کلینیک زیبایی مراجعه نمایید. در واقع برای تقویت موها و رشد مجدد آن‌ها، تمامی سلول‌های پوست سر باید بازسازی شوند که این موضوع در یک جلسه امکان پذیر نیست. تجربه نشان دهنده آن است که در مزوتراپی مو بوسیله سوزن، پس از گذشت 6 ماه، می‌توان شاهد رشد موها بود.

مزوتراپی با دستگاه:

روش مزوتراپی مو با دستگاه، شباهت بسیار زیادی با مزوتراپی با سوزن دارد و تنها تفاوتی که میان‌ آن‌ها وجود دارد این است که تمامی اموری که پزشک با دست انجام می‌داد، توسط دستگاه مزوتراپی موی سر قابل اجرا است. نام دستگاهی که برای این امر استفاده می‌شود، مزوگان است که از طریق آن تزریق‌های متوالی و پی در پی به پوست سر انجام می‌پذیرد.

البته مزوتراپی صورت با دستگاه نیز از همین طریق قابل اجراست که برای جوانی و زیبایی پوست به کار می‌رود. خوشبختانه طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی بسیار آسان است و کلینیک‌های زیبایی به راحتی توسط آن اقدام به مزوتراپی مو و صورت می‌نمایند. در این شیوه درمانی، ابتدا برای این که بیمار هیچ دردی در هنگام مزوتراپی احساس نکند، داروی بی حسی را به روش موضعی یا تزریقی در قسمت پوست سر او استفاده می‌کنند. سپس با استفاده از دستگاه مخصوص، شروع به تزریق‌ مواد مورد نظر به پوست سر می‌نمایند. معمولاً این تزریق‌ها تا عمق 1 الی 4 میلی‌متری پوست سر نفوذ کرده و مواد مغذی لازم را به ریشه مو می‌رساند.

گاهی اوقات در یک جلسه درمانی، تنها 1 قطره از محلول دارویی در لایه میانی پوست تزریق می‌شود و این روند باید در طول جلسات دیگر نیز انجام پذیرد تا تمامی سلول‌های پوست سر تقویت شوند.

مزوتراپی مو با دستگاه بهتر است یا سوزن؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از مراجعان قبل از آغاز مزوتراپی به وجود می‌آید این است که برای تقویت سلول‌های پوست سر و رشد موهای خود، از روش مزوتراپی مو با دستگاه استفاده نماییم یا سوزن؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این موضوع به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی فراوانی دارد. اگر آسیب‌های به وجود آمده برای ریشه موها چندان زیاد نیست، ممکن است بتوان با استفاده از سوزن، به راحتی پُرپشتی موها را به آن‌ها بازگرداند؛ اما بسیاری از متخصصان عقیده دارند مزوتراپی مو با دستگاه مزوگان انتخاب بهتری است، زیرا تزریق داروها و مواد مغذی، با سرعت و اطمینان بیشتری به پوست سر انجام می‌شود. در هر صورت، تصمیم گیرنده نهایی در این زمینه، متخصص پوست و مو است.

اطلاعاتی در مورد مزوتراپی صورت با دستگاه

به طور کلی مزوتراپی یک روش درمانی است که در آن پزشک با استفاده از دستگاه یا سوزن‌های ریز، مواد مغذی، آنزیم، هورمون، ویتامین و سایر مواد مغذی را به لایه میانی پوست انتقال می‌دهد. علاوه بر مو، بسیار از افراد با استفاده از مزوتراپی صورت با دستگاه، اقدام به رفع چین و چروک‌های پوست نموده و دوباره زیبایی و جذابیت را به چهره خود بازمی‌گردانند. اصلی‌ترین هدفی که در مزوتراپی دنبال می‌شود، افزایش گردش خون در رگ‌ها و از بین بردن آسیب‌های به وجود آمده برای پوست صورت و مو است.

در مزوتراپی صورت با دستگاه، برخی از مواد درمان کننده مانند اسیدهای هیالورونیک، مواد معدنی، مواد آلی و ویتامین‌ها به زیر پوست و لایه‌های اولیه و میانی پوست صورت تزریق می‌شوند. برای انجام این امر، ابتدا صورت را با استفاده از کرم‌های بی حس کننده، به خوبی بی حس نموده و سپس با استفاده از دستگاه، شروع به مزوتراپی و تزریق محلول مورد نظر به پوست می‌نمایند.

اثراتی که مزوتراپی صورت با دستگاه به همراه دارد عبارتند از:

مزوتراپی مو با دستگاه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خوشبختانه در عصر و زمانی زندگی می‌کنیم که روش‌های بسیار زیادی برای درمان کم پشتی مو وجود دارند. یکی از بهترین راه‌هایی که این روزها بسیاری از متخصصان آن را پیشنهاد می‌نمایند، مزوتراپی مو با دستگاه است. بسیاری از افراد با مشورت پزشک خویش، می‌توانند از این روش برای رشد دوباره موهای خود استفاده نموده و به نتایج قطعی دست یابند. با این وجود، برخی از افراد هستند که کاندید بهتری برای دریافت مزوتراپی مو به شمار می روند. این افراد شامل گروه‌های زیر می‌باشند:

درمان ریزش مو ایجاد شده در اثر استرس:

یکی از مهم‌ترین عوارضی که استرس با خود به همراه دارد، ریزش مو است. اگر شما نیز به سبب استرس با ریزش و کم پشت شدن موهای خود مواجه شدید، مزوتراپی بهترین انتخاب برای شماست.

درمان ساقه مو:

ضعیف شدن ساقه مو، به مرور زمان باعث ریزش موها می‌گردد. اما خوشبختانه با مزوتراپی می‌توان آن را تقویت کرد و فرایند ریزش مو را متوقف نمود.

درمان ریز موی سکه‌ای:

گاهی اوقات موهای یک قسمت از سر با ریزش مواجه می‌شوند که در اصطلاح به آن ریزش موی سکه‌ای گفته می‌شود. با مزوتراپی می‌توان جای خالی موها را به خوبی پر کرد.

افزایش سرعت رشد مو:

در زندگی ممکن است شرایطی به وجود آید که رشد موها متوقف شوند. این شرایط به سبب افزایش سن، شرایط نامناسب تغذیه، کمبود مواد مغذی بدن و… به وجود می‌آیند. مزوتراپی روشی مطمئن و عالی برای تحریک موها برای رشد دوباره است.

فراموش نکنید که تمامی این درمان‌ها با مزوتراپی زمانی جواب می‌دهند که ریشه اصلی مشکلات ریزش مو را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید. در واقع مزوتراپی یک نوع درمان مکمل برای کم پشتی مو است که پزشکان در کنار سایر روش‌های درمانی، آن را به بیماران خویش توصیه می‌کنند.

مزوتراپی با دستگاه برای چه کسانی بی تاثیر است؟

هر چند مزوتراپی مو با دستگاه، یک روش عالی و کارآمد برای رشد و پُرپشت شدن موهاست، اما برای برخی از افراد پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا نمی‌توان انتظار نتایج درخشانی از آن داشت؛ از جمله افرادی که مزوتراپی برای آن‌ها بی تاثیر است می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

به طور کلی قبل از انجام مزوتراپی صورت با دستگاه یا مزوتراپی مو، حتماً با یک متخصص با تجربه و حرفه‌ای مشورت نمایید.

کارهایی که قبل از مزوتراپی مو با دستگاه مزوگان باید انجام دهید.

هر چند اصلی‌ترین قسمت مزوتراپی مو با دستگاه در کلینیک انجام می‌پذیرد، اما شما نیز برای این که به بهترین نتایج در این زمینه دست پیدا کنید، باید قبل از مراجعه به مطب یا کلینیک زیبایی، به موارد مهمی دقت کنید؛ از جمله مهم‌ترین اموری که قبل از مزوتراپی باید به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

فواید مزوتراپی مو با دستگاه و تاثیر آن بر روی رشد مو

مسلماً تمامی کسانی که قصد دارند از مزوتراپی مو با دستگاه برای افزایش رشد موهای خود استفاده کنند، دوست دارند بدانند که مزوتراپی چگونه باعث رشد موها شده و کم پشتی آن‌ها را از بین می‌برد؟ در پاسخ باید بگوییم در مزوتراپی مو، تزریق مواد درمانی با استفاده از یک دستگاه به نام “مزوگان” انجام می‌شود. خوشبختانه طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی بسیاری آسان است و متخصصان، به شیوه‌ای اصولی اقدام به تزریق مواد به لایه رویی و میانی پوست سر می‌نمایند. فواید مزوتراپی مو در تحریک موها برای رشد به دو صورت است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دارو رسانی و تغذیه موهای آسیب دیده:

سوزن‌هایی که در دستگاه مزوگان وجود دارند، تا عمق 1 میلی‌متری پوست سر نفوذ کرده و محلول دارویی که به صورت مایع است را به لایه‌های میانی پوست می‌رسانند. این مایع در واقع یک نوع کوکتل است که از ترکیباتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، داروهای مهار کننده هورمون‌های آندروژنی، ماینوکسیدیل و… تشکیل شده است. این مواد دارای ترکیباتی هستند که به موها توان و قدرت بالایی می بخشند و با تقویت فولیکول مو، باعث رویش پر قدرت‌ آن‌ها می‌شوند.

ایجاد ریز آسیب‌های مفید برای مو:

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که زخم‌های بسیار کوچکی که در هنگام مزوتراپی مو با دستگاه و حتی مزوتراپی صورت با دستگاه بر روی پوست به وجود می‌آیند، دارای اثرات درمانی هستند. هنگامی که این زخم‌ها بر روی پوست ایجاد می‌شوند، برخی از موادی که برای رشد مو مفید هستند آزاد می‌شوند.

در عین حال گردش خون در رگ‌ها بهبود پیدا کرده و پوست صورت یا سر شروع به کلاژن سازی می‌کند. بررسی‌ها نشان‌ دهنده آن است که در ناحیه تزریق، سلول‌های بنیادی وارد پوست می‌شوند و تمامی این موارد، باعث تحریک ریشه‌ موها برای رشد می‌گردند. بنابراین آسیب‌های جزئی با سوزن، بخشی از فرایند درمان را تشکیل می‌دهند.

طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی

مزوتراپی مو با دستگاه هوشمند و سه بعدی انجام می‌پذیرد. ممکن است برای برخی از افراد این سوال به وجود آید که آیا طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی سخت است و نیاز به قانون خاصی داد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم برندهای معتبری که در سراسر جهان و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا به تولید دستگاه مزوتراپی مشغول هستند، سعی می‌کنند ساختار آن را به گونه‌ای ساده طراحی نمایند تا تمامی افراد در کلینیک‌های زیبایی بتوانند از آن استفاده نمایند. همچنین معمولاً به همراه این دستگاه، دفترچه راهنمایی ارائه می‌گردد که طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی موی سر را به خوبی آموزش داده است.

بر روی این دستگاه، صفحه نمایش و دکمه‌های کنترلی وجود دارد که پزشکان می‌توانند با تنظیم این دکمه‌ها، اقدام به مزوتراپی صورت با دستگاه یا مزوتراپی مو نموده و خدمات گسترده‌ای به بیماران خویش ارائه دهند. متخصصان زیبایی با استفاده از دفترچه راهنما، به راحتی می‌توانند حالت، سرعت و کمیت دستگاه را بر مبنای نیاز بیمار خویش انتخاب نموده و سپس با خیال راحت، شروع به مزوتراپی برای مو یا صورت او نمایند.

سخن پایانی

خوشحالیم که تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید؛ ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در زمینه مزوتراپی مو با دستگاه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با همدیگر شیوه مزوتراپی، مزایای آن و همچنین تاثیر آن بر روی رشد موها را بررسی کردیم.

همچنین به صورت خلاصه به مزوتراپی صورت با دستگاه پرداخته و در مورد طرز استفاده از دستگاه مزوتراپی موی سر به نکاتی اشاره نمودیم. در نهایت باید بگوییم مزوتراپی یک روش کم خطر و بسیار موثر برای رشد موها و زیبایی چهره است.

اما فراموش نکنید که برای دریافت خدمات زیبایی از طریق دستگاه مزوتراپی موی سر، حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه نموده و این کار را تحت نظر یک متخصص حرفه‌ای و خبره انجام دهید. مراجعه به مراکز نامعتبر و استفاده از خدمات افراد بی تجربه و غیر متخصص، نه تنها به زیبایی صورت و موهای شما کمکی نمی‌کند، بلکه ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری نیز به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *