بسیاری از افراد جراحی زیبایی را برای دستیابی به حس بهتر نسبت به ظاهر خود و افزایش اعتمادبه‌نفس آنها انتخاب می‌کنند. با این حال ممکن است جراحی خطرات و عوارضی داشته باشد. نتایج جراحی زیبایی اغلب دائمی هستند و از همین رو اطمینان از انتخاب یک دکتر زیبایی ماهر و مراجعه به مرکز معتبر جهت پیشگیری از عوارض ماندگاری چون اسکار ناشی از جراحی یا تغییر دائمی رنگ بافت بسیار حائز اهمیت است. اگر به جراحی زیبایی فکر می‌کنید، با ما در این مقاله همراه باشید تا در مورد نحوه انتخاب بهترین دکتر زیبایی در تهران مطمئن، انواع روش‌های جراحی و غیرجراحی زیبایی و همچنین عوارض احتمالی بیشتر بدانید.

beauty-doctor

 

جراحی زیبایی از منظر دکتر زیبایی یا بهترین دکتر مادلینگ صورت در تهران چیست؟

جراحی زیبایی نوعی جراحی پلاستیک است، هدف از جراحی زیبایی تغییر یا بهبود ظاهر فرد است. پزشکان زیبایی می‌توانند جراحی زیبایی را در هر قسمت از بدن انجام دهند. انواع مختلفی از روش‌های جراحی زیبایی وجود دارد. آنها از روش‌های کم تهاجمی سرپایی تا عمل‌های جراحی پیچیده را شامل می‌شوند. برخی از اقدامات در مطب یا کلینیک دکتر زیبایی انجام می‌شود. برخی دیگر نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

تفاوت بین جراحی زیبایی و ترمیمی از زبان دکتر زیبایی و بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران

هم جراحی زیبایی و هم ترمیمی از انواع جراحی پلاستیک هستند. یک دکتر زیبایی، جراحی ترمیمی را برای ترمیم یا جایگزینی بافت آسیب‌دیده انجام می‌دهد. این جراحی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن به دلیل اختلالات تولد، بیماری، سوختگی و ضربه اختصاص دارد. جراحی ترمیم اسکار و بازسازی سینه پس از جراحی سرطان سینه (ماستکتومی) از انواع رایج جراحی ترمیمی هستند.

جراحی زیبایی در تمام نواحی بدن، سر و گردن قابل انجام است. ازآنجایی‌که نواحی تحت درمان به‌درستی عمل می‌کنند اما فاقد جذابیت زیبایی هستند، جراحی زیبایی انتخابی است. دکتر زیبایی بینی یا صورت با انجام این روش‌ها، ظاهر یک فرد را تغییر می‌دهد یا بهبود می‌بخشد.

اما برخلاف جراحی ترمیمی، جراحی زیبایی ناحیه آسیب‌دیده بدن را ترمیم نمی‌کند. بسیاری از افراد جراحی زیبایی را انتخاب می‌کنند زیرا می‌خواهند نسبت به ظاهر خود احساس بهتری داشته باشند.

آمار سالانه جراحی‌های زیبایی توسط دکتر زیبایی پوست

امروزه محبوبیت جراحی زیبایی بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. بر اساس برخی آمارها، حداقل ۲۵ هزار جراحی زیبایی بینی در کشور، سالانه انجام می‌شود. برخی آمارهای تأیید نشده هم از انجام سالانه ۸۰ هزار جراحی توسط هزاران دکتر زیبایی صورت در ایران خبر می‌دهند.

به‌طورکلی افراد در هر سن و جنسی، تحت عمل جراحی زیبایی قرار می‌گیرند. این روش‌ها در بین بزرگسالان بین ۴۰ تا ۵۴ سال رایج‌تر است. زنان حدود ۹۲ درصد از جراحی‌های زیبایی توسط دکتر زیبایی را انجام می‌دهند.

سؤالاتی که قبل از انجام جراحی توسط دکتر زیبایی باید در نظر بگیرید.

درنظرگرفتن این سؤالات و پاسخ‌دادن به آن‌ها، باعث انتخاب آگاهانه و درنتیجه رضایت پس از عمل زیبایی خواهد شد. این سؤالات شامل:

برای داشتن انتظار صحیح از نتایج، مهم است که درک روشنی از آنچه قبل، حین و بعد از عمل اتفاق می‌افتد داشته باشید. دکتر زیبایی، بسیاری از ویژگی‌های فیزیکی را می‌تواند با موفقیت تغییر دهد، درحالی‌که در برخی دیگر این امکان وجود ندارد. هر چه انتظارات شما واقع‌بینانه‌تر باشد، به‌احتمال زیاد از نتایج، راضی خواهید بود.

قبل از عمل:

دکتر زیبایی بینی یا صورت شما توضیح خواهد داد که چگونه جراحی زیبایی می‌تواند بدن شما را تغییر دهد و در نتیجه چه چیزی می‌توانید انتظار داشته باشید. این فرصتی است برای شما تا توضیح دهید که امیدوارید با جراحی به چه چیزی برسید. درک گزینه‌ها و نتایج احتمالی به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را بگیرید.

شما در مورد روش‌های خاص، انتظارات، مزایا، خطرات و عوارض احتمالی و همچنین سایر جایگزین‌ها مطلع خواهید شد. دکتر زیبایی ممکن است روش‌های اضافی را برای بهبود نتیجه کلی شما توصیه کند.

مفهوم عدم تقارن توضیح داده خواهد شد. بدن انسان نامتقارن است، به این معنی که یک طرف بدن به طور طبیعی با طرف دیگر متفاوت به نظر می‌رسد. تصویر منعکس شده در آینه را در نظر بگیرید – یک تصویر عکاسی یک تصویر واقعی است. دکتر زیبایی به بیماران کمک می‌کند تا این موضوع را درک کنند تا بتوانند ظاهر واقعی خود را کاملاً درک کنند و اینکه چگونه این ممکن است با جراحی زیبایی تغییر کند.

دکتر زیبایی همچنین مفهوم تعادل را توضیح می‌دهد – اینکه چگونه تغییر یک قسمت از بدن ممکن است بر ظاهر کلی تأثیر بگذارد و چگونه روش‌های جراحی اضافی ممکن است تعادل بیشتری ایجاد کند. ممکن است برای معاینه قبل از عمل برای بررسی سلامت عمومی قبل از جراحی برنامه‌ریزی شود.

سؤالاتی که در مورد انجام یک روش باید از بهترین دکتر زیبایی در تهران پرسید:

بررسی‌های پرستار

همچنین با پرستاری ملاقات خواهید کرد که سؤالات کلی در مورد سلامتی، داروهای فعلی – از جمله آسپرین، ویتامین E، داروهای بدون نسخه و مکمل‌ها و مسائل مربوط به شیوه زندگی مانند سابقه مصرف سیگار را بررسی می‌کند.

با گوش‌دادن و پیروی از دستورالعمل‌های دکتر زیبایی و تیم مراقبت‌های بهداشتی، می‌توانید خطرات و عوارض جراحی را به حداقل برسانید.

احتمالاً از شما خواسته می‌شود که یک فرم رضایت‌نامه را امضا کنید تا بتوان قبل و بعد از جراحی عکس گرفت. عکس‌ها به‌عنوان مرجعی در طول عمل برای دکتر زیبایی بینی یا صورت عمل می‌کنند و بخشی از پرونده پزشکی شما می شوند.

تخمینی از هزینه‌های جراحی به شما داده می‌شود که به‌طورکلی قبل از جراحی باید پرداخت شود. بیمه معمولاً رویه‌های جراحی زیبایی را پوشش نمی‌دهد.

در حین انجام روش:

روش‌های جراحی زیبایی که نیاز به بیهوشی عمومی یا آرام‌بخشی IV)داخل وریدی) دارند، در بیمارستان تحت مراقبت یک متخصص بیهوشی انجام می‌شوند. سایر روش‌ها، مانند تزریق فیلرهای صورت، ممکن است در یک محیط سرپایی یا مطب پزشک زیبایی، تحت بی‌حسی موضعی انجام شوند. قبل از عمل جراحی، یک‌بار دیگر دکتر زیبایی یا یکی از اعضای تیم مراقبت‌های بهداشتی خود را برای پاسخ به سؤالات باقی‌مانده ملاقات خواهید کرد.

بعد از عمل:

قبل از جراحی سرپایی یا قبل از ترخیص از بیمارستان، شما این موارد را دریافت خواهید کرد:

علی‌رغم آگاهی و آمادگی، ممکن است از کبودی و تورم ناشی از جراحی زیبایی و مدت‌زمان ماندگاری آنها متعجب شوید. کاهش کبودی ممکن است حداقل سه هفته طول بکشد. تورم ممکن است حتی بیشتر طول بکشد.

ممکن است در طول دوره نقاهت، دوره کوتاهی از “بلوز” یا روحیه ضعیف را تجربه کنید. قضاوت زودهنگام در مورد نتایج جراحی دکتر زیبایی یا انتظار برای بازگشت به فعالیت‌های عادی ممکن است به احساس ناامیدی و ناامیدی کمک کند.

دکتر زیبایی معتقد است انتظارات واقع‌بینانه کلیدی هستند و هدف بهبود است، نه کمال. هر فردی نتیجه متفاوتی خواهد داشت. به‌خاطر داشته باشید که:

دکتر زیبایی از چه روش‌هایی استفاده می‌کند؟

ده‌ها تکنیک جراحی زیبایی بر اساس آنچه شما امیدوارید به دست آورید وجود دارد. بسیاری از افراد جراحی زیبایی را برای صاف کردن چین‌وچروک و به‌دست‌آوردن ظاهری جوان‌تر انتخاب می‌کنند. سایر افراد روش‌هایی برای بلندکردن، تغییر شکل یا تغییر اندازه یک ناحیه روی بدن خود دارند.

روش‌های کم تهاجمی:

بسیاری از روش‌ها کم تهاجمی هستند. به‌جای برش‌ها (بریدگی‌ها)، بهترین دکتر زیبایی در تهران از مواد شیمیایی، سوزن یا لیزر برای بهبود ظاهر فرد استفاده می‌کند. رایج‌ترین انواع جراحی زیبایی کم تهاجمی عبارت‌اند از:

لایه‌برداری شیمیایی می‌تواند به درمان آکنه، جای جوش، جای زخم یا چین‌وچروک کمک کند. ممکن است تعدادی از عوامل فعال استفاده شود. دکتر زیبایی از یک‌لایه برداری سبک یا سطحی از اسیدهای آلفا هیدروکسی مانند اسیدهای گلیکولیک، لاکتیک یا میوه برای درمان بیرونی‌ترین لایه‌های پوست استفاده می‌کند. درمان به‌اندازه برخی از لایه‌برداری‌ها عمیق نیست، بنابراین زمان بهبودی حداقل است. یک لایه‌برداری متوسط معمولاً شامل (اسید تری کلرواستیک) با غلظت‌های مختلف است. به گفتة دکتر زیبایی، این درم یا لایه عمیق پوست تا عمق بیشتری نسبت به لایه‌برداری‌های سبک نفوذ می‌کند و به همین دلیل بهبودی و درد نسبت به لایه‌برداری‌های سبک‌تر قابل‌توجه‌تر است. قرمزی و پوسته‌پوسته شدن ممکن است برای چند روز یا چند هفته باقی بماند. لایه‌برداری عمیق یا لایه بردار فنل، تا عمیق‌ترین حد در پوست نفوذ می‌کند. در نتیجه بیشترین تأثیر را در لایه‌برداری مجدد پوست دارد، اما طولانی‌ترین زمان بهبودی را نیز دارد و می‌تواند باعث ایجاد اسکار و روشن شدن پوست شود.

سم بوتولینوم یا بوتاکس نام تجاری سمی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود که اولین‌بار توسط FDA در دهه ۱۹۸۰ برای اسپاسم عضلانی تأیید شد. برای درمان چین‌وچروک به‌ویژه در صورت استفاده می‌شود. با مسدودکردن سیگنال از اعصاب به عضلات تزریق شده عمل می‌کند. عضله تزریق شده دیگر نمی‌تواند مانند قبل منقبض یا سفت شود و این منجر به شل شدن کنترل شده عضلات می‌شود. این دارو توسط دکتر زیبایی صورت برای درمان خطوط اخم روی پیشانی، پنجه کلاغی، یا خطوط اطراف چشم و هیپرهیدروزیس زیربغل یا افزایش تعریق زیربغل تأیید شده است. به‌غیراز “بوتاکس”، چندین نام تجاری دیگر از سم بوتولینوم اکنون به‌صورت تجاری در دسترس هستند.

پرکننده‌های بافت نرم یا پرکننده‌های پوستی، ایمپلنت‌های دستگاه پزشکی هستند که توسط FDA برای کمک به ایجاد ظاهری صاف‌تر و پرتر در صورت مورد تأیید قرار گرفته‌اند. دکتر زیبایی می‌تواند از آنها برای درمان چین‌های بینی، گونه‌ها و لب‌ها و افزایش حجم پشت دست استفاده کند. آنها همچنین می‌توانند چین‌وچروک، خطوط و جای زخم را کاهش دهند و خطوط بافت نرم را افزایش دهند. این پرکننده‌ها دائمی نیستند و توسط بدن تخریب می‌شوند، بنابراین ممکن است تکرار درمان برای حفظ اثر ضروری باشد. محصولات تجاری موجود عبارت‌اند از هیالورونیک اسید، پلی ال – لاکتیک اسید (PLLA)، هیدروکسی اپتیت کلسیم و دانه‌های پلی متیل متاکریلات PMMA)) این محصولات معمولاً در فرمول ژل تولید می‌شوند که سوزن‌های ظریف می‌توانند به لایه‌های عمیق‌تر پوست و بافت نرم زیرین صورت تزریق کنند.

تزریق کلاژن توسط دکتر زیبایی صورت دیگر انجام نمی‌شود زیرا برخی از بیماران واکنش‌های آلرژیک را تجربه کردند که برخی از آنها جدی بود. عوارضی ممکن است با فیلرهای صورت و به‌خصوص پرکننده‌های دائمی رخ دهد. از پزشکان و بیماران خواسته می‌شود که محتویات یک پرکننده را بررسی کرده و در مورد تمام پیامدهای جراحی قبل از انجام عمل صحبت کنند. در سال ۲۰۱۵، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هشدار داد که اگر پرکننده‌های بافت نرم به طور تصادفی به رگ‌های خونی صورت تزریق شوند، ممکن است مشکلات نادر اما جدی ایجاد شود.

بهترین دکتر تزریق چربی در تهران با استفاده از لیپوساکشن، چربی خود بیمار را از یک قسمت بدن جمع‌آوری کرده و به مناطقی که نیاز به افزایش حجم دارند تزریق می‌کند. معمولاً روی صورت، از جمله لب‌ها، دست‌ها و فرورفتگی‌های کانتور پوست اعمال می‌شود. نتایج به‌طورکلی بی‌خطر و طولانی‌مدت هستند و می‌تواند مزایای اضافی حذف چربی از جایی که نمی‌خواهید را داشته باشد. چربی برداشته می‌شود، شسته شده و خالص می‌شود و سپس مجدداً با سوزن‌هایی با طراحی خاص توسط دکتر زیبایی تزریق می‌شود. گاهی اوقات لازم است این روش چندین بار برای بهترین نتیجه تکرار شود. طبق گفتة دکتر زیبایی بینی یا صورت پیوندهای چربی غنی شده با سلول‌های بنیادی برای جراحی ترمیمی آزمایش شده‌اند، با نتایج امیدوارکننده‌ای که نشان می‌دهد این روش قابل‌اعتماد، ایمن و مؤثر است. بااین‌حال، رشد تومور ممکن است یک اثر نامطلوب باشد، بنابراین قبل از تبدیل‌شدن سلول‌های بنیادی به مرکز جراحی پلاستیک و بازسازی، تحقیقات بیشتری لازم است.

با بهترین دکتر تزریق چربی در تهران نیز آشنا شوید.

لیزر و درمان صورت مبتنی بر نور که به‌عنوان لایه‌برداری با لیزر صورت یا لیزر پوست نیز شناخته می‌شود، می‌تواند به کاهش خطوط ریز، چین‌وچروک و رنگ‌دانه‌های غیرطبیعی مانند لکه‌های خورشیدی کمک کند. دکتر زیبایی صورت برای درمان از پرتوهای نور ضربانی و متمرکز استفاده می‌کند. انواع مختلفی از لیزر استفاده می‌شود که از نظر تهاجمی و خرابی متفاوت است. ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج را ببینید.

دکتر زیبایی صورت در این روش از دستگاهی شبیه به سنباده برقی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی برای اعمال روی صورت استفاده می‌کند. سطح ناهموار پد که به‌سرعت می‌چرخد، از سطح پوست ساییده می‌شود. رشد جدید با روند بهبودی اتفاق می‌افتد. درم ابریژن با اینکه عمیق‌ترین چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد، اما خطر عوارضی مانند عفونت و جای زخم را نیز افزایش می‌دهد.

روش های تهاجمی:

روش‌های جراحی زیبایی تهاجمی پیچیده‌تر هستند. دکتر زیبایی در این روش‌ها از برش استفاده می‌کند و معمولاً به زمان بهبودی طولانی‌تری نیاز دارند. جراحان از این روش‌ها برای تغییر، تغییر شکل یا برداشتن بافت‌ها در هر نقطه از بدن استفاده می‌کنند. رایج‌ترین روش‌های تهاجمی زیبایی عبارت‌اند از:

۱) تقویت سینه: زنان ممکن است برای بهبود فرم بدن خود به دنبال جراحی سینه باشند. روش‌های ماموپلاستی شامل موارد زیر است:

بزرگ کردن سینه به طور سنتی با استفاده از پروتزهای نمکی یا ژل سیلیکونی توسط دکتر زیبایی انجام می‌شود و اکنون گاهی اوقات با پیوند چربی انجام می‌شود. اگر زن احساس کند سینه‌هایش خیلی کوچک است، اگر یک سینه بزرگ‌تر از دیگری باشد، یا اگر سینه‌ها بعد از بارداری یا شیردهی تغییر کرده‌اند، ممکن است انجام شود. برخی از زنان مسن‌تر زمانی که سینه‌ها به دلیل ازدست‌دادن قابلیت ارتجاعی پوست افتادگی دارند، این درمان را انتخاب می‌کنند.

دکتر زیبایی تهران با این روش می‌تواند به تسکین ناراحتی جسمی کمک کند، درحالی‌که هدف بزرگ کردن اغلب به‌ظاهر مربوط می‌شود. کاهش سینه همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنانی که در معرض خطر بالای این بیماری هستند کاهش دهد.

این روش شامل برداشتن پوست و بافت غده‌ای برای کوچک‌تر کردن سینه‌ها و مرتب کردن بافت باقیمانده برای بلند شدن سینه است. دکتر زیبایی می‌تواند بسته به میزان حجمی که بیمار ازدست‌داده یا می‌خواهد، ماستوپکسی را می‌توان با ایمپلنت ترکیب کند. ماستوپکسی در حالی شبیه کوچک کردن سینه است که مقدار بسیار بیشتری از بافت را از بین می‌برد. معمولاً توسط شرکت‌های بیمه بزرگ پوشش داده نمی‌شود، زیرا از نظر پزشکی ضروری تلقی نمی‌شود.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک باهدف تغییر شکل پلک‌ها انجام می‌شود. با افزایش سن، پوست شل می‌شود و ممکن است افتادگی یا سرپوش در پلک‌های بالایی و کیسه‌هایی روی پلک‌های پایین ایجاد شود. دکتر زیبایی ممکن است جراحی پلک را باهدف عملکردی، زیبایی یا هر دو انجام دهد. معمولاً شامل برداشتن یا جابه‌جایی پوست و چربی اضافی است و این روش می‌تواند عضلات و تاندون‌های اطراف را تقویت کند. این روش می‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود و ممکن است یک تا دو ساعت طول بکشد. چشم‌ها برای چند هفته متورم و کبود می‌شوند.

گوش‌هایی که از سر بیرون می‌آیند را می‌توان در هر زمان پس از پنج یا شش‌سالگی تغییر مکان داد. دکتر زیبایی چین پوست پشت‌گوش را بریده و غضروف اضافی را کاهش داده یا بازسازی می‌کند. این جراحی حدود یک ساعت زمان می‌برد. برای کمک به کنترل کبودی و تورم باید چند هفته از بانداژ استفاده کرد.

ریتیدکتومی که به‌عنوان لیفت صورت نیز شناخته می‌شود، با جراحی بهترین دکتر زیبایی تهران برای ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها و سفت کردن پوست صورت به‌منظور دستیابی به ظاهری جوان‌تر است. به طور معمول، برش در جلو و پشت‌گوش قرار می‌گیرد و تا خط مو در ناحیه شقیقه گسترش می‌یابد. پوست از بافت عمیق‌تر صورت توسط دکتر زیبایی برداشته شده، دوباره محکم‌تر می‌شود و پوست اضافی نیز برداشته می‌شود. سپس با بخیه برش‌ها را می‌بندند. بافت‌های عمیق گردن و صورت نیز ممکن است سفت شوند. بلفاروپلاستی یا جراحی پلک نیز ممکن است هم‌زمان انجام شود.

دکتر زیبایی می‌تواند این روش را تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام دهد و ممکن است بین دو تا چهار ساعت طول بکشد. برای چند هفته، صورت متورم و کبود خواهد بود. بی‌حسی یا احساس سفتی ناراحت‌کننده نیز از واکنش‌های رایج هستند و ممکن است تا ماه‌ها پس از جراحی ادامه داشته باشند. لیفت ابرو، جراحی ابرو یا لیفت پیشانی توسط دکتر زیبایی با بالابردن ابروهای افتاده و ازبین‌بردن چین‌وچروک پیشانی یا خطوط نگران‌کننده، برای ازبین‌بردن علائم پیری صورت می‌گیرد. این اغلب در کنار سایر روش‌های زیبایی برای دستیابی به‌ظاهر هماهنگ‌تر صورت انجام می‌شود.

دکتر زیبایی از ایمپلنت‌ها برای پرکردن چانه در حال عقب‌نشینی یا گونه‌های صاف استفاده می‌کند. بزرگ کردن چانه باهدف برجسته‌تر کردن چانه و ایجاد تعادل بهتر در ویژگی‌های صورت انجام می‌شود. ایمپلنت از طریق یک برش کوچک در یک مکان مخفی – به‌عنوان‌مثال، در داخل دهان وارد می‌شود. بسته به اندازه‌گیری‌های انجام شده قبل از جراحی ممکن است هم‌زمان با جراحی بینی انجام شود. مالار یا بزرگ کردن گونه می‌تواند استخوان گونه را برجسته‌تر کند. دکتر زیبایی ممکن است ایمپلنت را در بالای استخوان گونه قرار دهد.

لب‌های نازک را می‌توان با روش‌های مختلفی چاق کرد که نتایج کوتاه‌مدت یا طولانی‌مدت ارائه می‌دهد. تزریق کلاژن یا چربی هر دو در نهایت توسط بدن بازجذب می‌شوند. دکتر زیبایی می‌تواند یک ایمپلنت دائمی شبیه به یک میله فوم کوچک را از طریق لب عبور دهد.

دکتر زیبایی به کمک ساکشن برای تخلیه چربی از قسمت‌های مختلف بدن، معمولاً شکم، باسن، ران‌ها، پشت بازوها و گردن از کانول‌های نازک یا لوله‌های فلزی توخالی استفاده می‌کند. ممکن است برای کوچک کردن سینه مردان نیز از لیپوساکشن استفاده شود. ابزارهای مورداستفاده در لیپوساکشن شامل دستگاه‌های استاندارد، اولتراسوند، مکانیکی و لیزر است. همه آنها تمایل به مکش چربی از طریق یک لوله دارند.

برای جلوگیری از عوارض، بسته به اینکه بیمار بلافاصله پس از جراحی مرخص شود یا در بیمارستان بستری شود، محدودیتی برای مقدار چربی وجود دارد که دکتر زیبایی می‌تواند باتوجه‌به آن تخلیه چربی را انجام دهد. باید توجه داشته باشید که لیپوساکشن نباید به‌عنوان یک روش کاهش وزن شناخته شود. هنگامی که در بیمار مناسب انجام می‌شود، هدف بهبود کانتور و کاهش مناطق محدود رسوبات چربی است.

در رینوپلاستی یا همان عمل بینی ، دکتر زیبایی بینی برای بهبود ظاهر و اغلب تنفس نیز، شکل بینی بیمار را تغییر می‌دهد. این تغییر می‌تواند شامل کاهش قوز استخوانی در قسمت بالایی بینی و یا تغییر شکل نوک باشد. دکتر زیبایی می‌تواند آن را با برش‌های کوچکی که اغلب در داخل سوراخ‌های بینی پنهان می‌شوند، انجام دهد. جراحان برای رشد کامل غضروف و استخوان بینی، جراحی بینی را تا حداقل ۱۵ سالگی توصیه نمی‌کنند. این روش معمولاً درمدت‌زمان حدوداً دو ساعته انجام می‌شود. کبودی و تورم ممکن است سه یا چهار ماه طول بکشد تا به طور کامل فروکش کند.

دکتر زیبایی صورت می‌تواند با جراحی، رشد مو را به کسانی که ریزش مو دارند بازگرداند. گرافت‌های ریز فولیکول مو از پشت سر، جایی که موها متراکم‌تر هستند، به دست می‌آیند. سپس با برش‌های کوچک به نواحی از پوست سر که تحت‌تأثیر ریزش مو قرار گرفته‌اند پیوند داده می‌شود. ممکن است بیماران برای دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسه نیاز داشته باشند. پس از ۶ هفته، موهای کاشته شده می‌ریزند، اما حدود ۳ ماه بعد، موهای جدید ظاهر می‌شوند.

پوست و چربی اضافی شکم برداشته شده و ماهیچه‌های زیرین شکم سفت می‌شوند. اغلب، نیاز به جابه‌جایی ناف وجود دارد. دکتر زیبایی معمولاً برش‌ها را در امتداد «خط بیکینی» ایجاد می‌کند تا دید جای زخم را به حداقل برسانند. با استفاده از بیهوشی عمومی این روش را انجام می‌دهند. بی‌حسی و احساس سفتی ناخوشایند شایع است و ممکن است تا چند ماه پس از جراحی ادامه یابد.

۱۰ نوع عارضه جانبی جراحی‌های پلاستیک به نظر دکتر زیبایی بینی و پوست

اگر قصد انجام جراحی پلاستیک را دارید، دانستن و درک مزایا و معایب جراحی برای شما بسیار مهم است. عوارض ناشی از روش‌های جراحی زیبایی کم تهاجمی، نادر است. آنها بسته به تکنیکی که دکتر زیبایی شما استفاده می‌کند، متفاوت است. در اینجا شایع‌ترین عوارض جراحی زیبایی آمده است:

توصیه‌های دکتر زیبایی صورت برای محافظت از خود در برابر عوارض ناشی از جراحی

برای کاهش خطر عوارض ناشی از جراحی زیبایی، دستورالعمل‌های دکتر زیبایی را قبل از انجام عمل به‌دقت دنبال کنید. اگر جراحی بینی انجام داده‌اید، حتماً دستورالعمل‌های پزشک زیبایی را در مورد نحوه مراقبت از برش خود دنبال کنید. برای جلوگیری از عوارض، به خود فرصت استراحت و بهبودی بدهید.

برخی از درمان‌های پوستی (مانند لایه‌برداری شیمیایی و لایه‌برداری با لیزر) پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس‌تر می‌کند. توصیه دکتر زیبایی صورت برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی، استفاده از کلاه، لباس محافظ یا کرم ضدآفتاب است. یکی از اقدامات ضروری برای تسریع در بهبودی پس از جراحی زیبایی، داشتن رژیم غذایی و حفظ وزن مناسب است. برخی از نکاتی که بعد از جراحی پلاستیک باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید، شامل:

معیارهای انتخاب بهترین دکتر زیبایی در تهران

جستجوی عباراتی مانند « بهترین دکتر زیبایی در تهران » یا «فوق تخصص جراحی پلاستیک خانم» می‌تواند نتایج زیادی به همراه داشته باشد، اما متقاضیان چگونه می‌توانند از بین بسیاری از کاندیدهای جراح، بهترین را انتخاب کنند؟

داشتن مجموعه‌ای محکم از حداقل معیارها می‌تواند کمک بزرگی برای متقاضیان باشد. چک‌لیست زیر می‌تواند نقطه شروع خوبی برای بررسی کاندیداهای بالقوه دکتر زیبایی باشد:

  1. داشتن مدرک معتبر: یکی از مواردی که در انتخاب جراح پلاستیک باید مدنظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص وی است. یک دکتر زیبایی برای دریافت مدرک معتبر باید حداقل ۵ تا ۶ سال تحت یک برنامة آموزشی رسمی در زمینة جراحی پلاستیک و یا ترمیمی در یک مؤسسه معتبر، بیمارستان یا مرکز پزشکی قرار بگیرد.
  2. تجربه و نتایج ثابت شده: یک دکتر زیبایی به‌عنوان جراح پلاستیک باید تجربه مرتبط داشته باشد و بتواند نتایج واقعی و واقعی را به بیماران آینده‌نگر نشان دهد. از جراحان بالقوه بخواهید عکس‌های قبل و بعد از کار خود را نشان دهند.
  3. رتبه‌بندی عالی توسط بیماران قبلی: علاوه بر دیدن عکس‌های قبل و بعد، شنیدن تجربیات بیماران قبلی قبل از انتخاب دکتر زیبایی بینی یا صورت می‌تواند درک عمیق‌تری از آنچه دیگران در مورد رویکرد و مراقبت از بیمار دوست داشتند یا دوست نداشتند، به شما بدهد. جراحان پلاستیک معتبر رتبه‌های بالای ثابت و نظرات خوبی از بیماران خود خواهند داشت.
  4. رعایت دقیق استانداردهای ایمنی: یک دکتر زیبایی خوب همچنین استانداردهای ایمنی بیمار را رعایت می‌کند. عضویت در سازمان‌های حرفه‌ای مانند انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان می‌دهد که جراح سطح آموزش پزشکی مناسب و بالایی از جمله در زمینه ایمنی بیمار را حفظ کرده است.
  5. دسترسی به مراکز جراحی معتبر و یا دارای مجوز دولتی: یک دکتر زیبایی که جراحی پلاستیک را در مراکز معتبر یا دارای مجوز دولتی انجام می‌دهد، به شما این اطمینان را می‌دهد که بالاترین استانداردهای ایمنی بیمار را رعایت می‌کند زیرا در این مراکز، امکانات به طور مرتب بازرسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که به طور استثنایی برای روش‌های جراحی نگهداری می‌شوند.
  6. مشاوره کامل بیمار: بهترین دکتر زیبایی صورت در تهران، همیشه باید مشاوره‌ای را ارائه دهد که ماهیت جامعی داشته باشد. مشاوره باید اهداف زیبایی‌شناختی، آناتومی منحصربه‌فرد، تاریخچه پزشکی و سبک زندگی بیمار را در نظر بگیرد. بیماران، جراحی می‌خواهند که برای درک واقعی نیازهای درمانی خود وقت بگذارد و بتواند صادقانه با انتظارات واقع‌بینانه صحبت کند و به پیش‌بینی (و برنامه‌ریزی برای) تجربه بهبودی کمک کند.
  7. درمان‌های سفارشی و مناسب: هنگامی که یک جراح و بیمار با هم ملاقات می‌کنند و بسیار شفاف و صادقانه درباره اهداف و موقعیت منحصربه‌فرد بیمار صحبت می‌کنند. دکتر زیبایی، یک برنامه درمانی مناسب و منحصربه‌فرد برای آن بیمار ایجاد می‌کند. پیداکردن یک دکتر زیبایی بینی یا صورت که درمان شما را سفارشی انجام دهد می‌تواند شانس بیشتری برای رسیدن به اهداف زیبایی‌شناسی به شما بدهد.

بهترین دکتر مزوتراپی در تهران کیست؟

چنانچه به دنبال یافتن بهترین دکتر مزوتراپی در تهران با کلینیک ما آشنا شده‌اید باید بگوییم که انتخاب درستی داشته‌اید. مجموعه ما بواسطه همکاری خود با گروهی از بهترین پزشکان زیبایی و مزوتراپی، استفاده از برترین تجهیزات در کلاس جهانی، موا اولیه مرغوب و آشنایی با تازه‌ترین تکنیک‌ها در این حوزه در زمره 10 مرکز برتر این رویکرد زیبایی قرار دارد.

بهترین دکتر تزریق چربی در تهران چه شخصی است؟

مرکز ما با بهره‌مندی از بهترین پزشکان متخصص زیبایی در حوزه تزریق چربی به نواحی مختلف بدن برای زیباسازیی و جوانسازی پوست صورت بسیار شناخته شده است. مجموعه ما با معرفی بهترین دکتر تزریق چربی در تهران در رتبه نخست انجام اقدامات زیبایی در سطح کشور است.

بهترین دکتر برای تزریق فیلر در تهران کیست؟

چنانچه قصد انجام فیلر لب، بینی و یا پیشانی را دارید و به دنبال بهترین دکتر برای تزریق فیلر در تهران هستید با ما همراه باشید. به شما زیباجویان گرامی اطمینان می‌دهیم که در کلینیک تخصصی زیبایی ما استفاده از مواد اولیه مرغوب و خارجی توسط پزشکان باتجربه‌ای که سوابق درخشانی در تزریق فیلر داشته‌اند ما را جزو پرافتخارترین مراکز این حوزه ساخته است.

بهترین دکتر تزریق ژل در تهران چه شخصی است؟

تزریق ژل نیز امروزه به عنوان یکی از رویکردهای زیبایی بسیار متداول شده و از همین رو انتخاب بهترین دکتر تزریق ژل در تهران و یک مرکز درمانی معتبر برای پیشگیری از عوارضی چون عدم تقارن، عفونت ناشی از مواد نامرغوب، عدم بهم ریختن ظاهر فرد بسیار ضروری است.

سخن پایانی

عمل‌های زیبایی برای تغییر شکل ساختارهای بدن و تغییر ظاهر فرد انجام می‌شود. روش‌های زیادی از درمان‌های کم تهاجمی تا جراحی‌های پیچیده را شامل می‌شود. مانند هر نوع جراحی، روش‌های زیبایی نیاز به یک دکتر زیبایی آموزش‌دیده در این روش دارد که بتواند ایمنی، زمان بهبودی مناسب و عوارض کمتر را به همراه داشته باشد. قبل از انجام جراحی زیبایی باید با پزشک خود درباره مزایا و معایب روش‌ها و عوارض احتمالی صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *