اگر از جای جوش های خود خسته شده اید و به دنبال راهی برای از بین بردن سریع جای جوش می گردید، راهکار های ارائه شده توسط بهترین دکتر پوست تهران در کلینیک الیزه را از دست ندهید.

از بین بردن سریع جای جوش

بخش بزرگی از فرورفتگی ها و گودی های ایجاد شده در سطح پوست، به جوش ها و آکنه ها مربوط می شود. فاکتورهای دخیل شامل دستکاری آنها و یا بروز مسائل ژنتیکی است. آثار باقی مانده از آکنه ها، در بسیاری از مواقع به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای است. اما گاهی اوقات نتیجه دستکاری جوش ها، ایجاد حفره و فرورفتگی در سطح پوست است. این نوع از عوارض که با نام اسکار آکنه ، شناخته می شوند، ظاهری نامناسب و خسته به پوست می دهد.

روش های از بین بردن سریع جای جوش به دو دسته روش های طبیعی و نوین تقسیم بندی می شوند . این دو روش را به شما توضیح می دهیم و در آخر با مقایسه این دو روش به شما بهترین راه از بین رفتن سریع جای جوش را معرفی می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید :

 از بین بردن سریع جای جوش با استفاده از روش های خانگی و طبیعی

دقت کنید که راهکار های طبیعی ، وقتی می توانند موثر باشند که جای جوش های شما در مرحله لک باشند و هنوز به جای جوش فرورفته تبدیل نشده باشند. در این صورت لازم است راهکار های پیشرفته تری را امتحان کنید که پس از راهکار های خانگی ، به آن ها اشاره خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از هرگونه ماده طبیعی ، ابتدا مقداری را روی صورت امتحان کنید سپس اگر احساس خارش نداشتید ، به کل صورت بمالید.

از بین بردن سریع جای جوش : استفاده از آبلیمو

آبلیمو مثل یک لایه بردار قوی عمل می کند که دارای آلفا هیدروکسی اسید می باشد که در بسیاری از کرم های روشن کننده استفاده می شود. شما می توانید آب یک لیمو را گرفته و آن را با آب مخلوط کنید . این ماده را با استفاده از پنبه بر روی پوست خود بمالید و اجازه دهید روی پوستتان خشک شود . سپس پوست را با آب سرد بشویید.

برای از بین بردن سریع جای جوش می توانید از این روش استفاده کنید اما حتما پس از آن از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید، چرا که این ماده پوست شما را خشک می کند.

از بین بردن سریع جای جوش : استفاده از سفیده تخم مرغ

شما می توانید با استفاده از یک پنبه ، سفیده تخم مرغ را با پنبه روی جوش های خود بمالیدو اجازه دهید یک شب بماند . چرا که این ماده حاوی پروتئین و شامل بافت های عضله ای می باشد به همین دلیل تاثیر مستقیم بر روند بهبود جای جوش دارد.

از بین بردن سریع جای جوش : استفاده از سفیده آلوئه ورا

این ماده سال هاست که برای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی و جهت بازسازی سلول های مرده استفاده می شود. استفاده موضعی از این ماده، پوست را مرطوب کرده و همین امر باعث بازسازی سلول ها می شود. ژل آلوئه ورا را از برگ آن جدا کرده و اجازه دهید نیم ساعت روی پوستتان بماند.سپس آن را با آب گرم بشویید.

شما می توانید دوبار در روز این ماده را روی صورت بمالید و نتیجه شگفت انگیز این ماده را ببینید.

از بین بردن سریع جای جوش : استفاده از سیب زمینی

استفاده از آب سیب زمینی می تواند لک ها و جای جوش ها را به خوبی از بین ببرد.

یک سیب زمینی کوچک را به صورت حلقه های نازک برش بزنید و بگذارید چند دقیقه روی پوستتان باقی بماند. سپس آن را با آب ولرم بشویید.

از بین بردن سریع جای جوش : استفاده از جوش شیرین

ماده ی جوش شیرین دارای خواص لایه برداری صورت می باشد و می توان از آن به عنوان یک لایه بردار سریع استفاده کرد.

روش استفاده به این صورت است که جوش شیرین را در ظرفی ریخته و با آب قاطی کنید. سپس ماده خمیری را روی صورت بمالید و تا صبح بگذارید بماند و با آب ولرم بشویید.

تمامی این روش ها ، روش هایی طبیعی است که نیاز به صبر دارد و لازم است شما ماه ها به این روش ها ادامه دهید تا جای جوش های شما از بین برود. ولی روش های نوین که در ادامه به شما معرفی می کنیم ، می تواند جای جوش های شما را برای همیشه از بین ببرد .

از بین بردن سریع جای جوش با استفاده از روش های نوین در کلینیک الیزه

از بین بردن سریع جای جوش : فیشیال صورت

از بین بردن سریع جای جوش

یکی از روش هایی که در کلینیک الیزه برای از بین بردن جای جوش و جوانسازی استفاده می شود استفاده از روش فیشیال صورت است .

قبل از هر چیز باید بگوییم اصطلاح “فیشیال صورت ” در کتابهای پزشکی وجود ندارد ولی امروزه به طور بین مردم  به مجموعه ای از اقداماتی که توسط متخصص زیبایی پوست برای پاک کردن آلودگیهای سطح پوست ،لایه برداری سطحی و زدودن سلولهای مرده و  استفاده از انواع ماسکها جهت آبرسانی و روشن تر کردن پوست تمیز شده استفاده می شود، “فیشیال”یا “پاکسازی” گفته می شود.

بنابراین شما می توانید برای انجام انواع خدمات فیشیال به منظور از بین بردن سریع جای جوش ، به کلینیک الیزه مراجعه کنید.

از بین بردن سریع جای جوش : میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن ، روشی تاثیرگذار با لایه برداری سطحی ، از کریستالهای لایه بردار استفاده می کند که غالباً روی سطح پوست ماساژ داده می شوند تا لایه سطحی  و مرده پوست را از بین ببرد و در نهایت پس از چندین جلسه درمانی ، جای جوش از بین می رود.

از بین بردن سریع جای جوش : مزونیدلینگ

از بین بردن سریع جای جوش

در این روش به وسیله یک سوزن مخصوص بسیار کوچک، مواد خاصی را به چربی زیر لایه های پوستی فرد در منطقه مورد نظر از بدن او تزریق می کنند. مواد یاد شده به وسیله پزشک متخصص شما تعیین می شوند. این مواد ممکن است شامل عصاره گیاهان مختلف، املاح، ویتامین، آنتی بیوتیک، برخی هورمون ها و یا داروهای دیگر  باشد.

عملکرد این مواد به این صورت است که پس از تزریق به محل تجمع چربی ها در ناحیه تعیین شده، باعث ایجاد تغییر در ساختار و بافت این چربی ها شده و سطح آن ها را کاهش می دهد. این روش معمولا و بنا به نیاز فرد، بین ۳ تا ۱۵ جلسه به طول خواهد انجامید. البته هر کدام از این جلسات در فواصل زمانی ۲ هفته ای انجام خواهد شد.

برای گرفتن بهترین و اثر بخش ترین نتیجه باید ماده متناسب با پوست شما توسط بهترین دکتر پوست تهران  تعیین شود.

از بین بردن سریع جای جوش : سابسیژن

این روش نوعی روش درمانی برای فرورفتگی های موجود در سطح پوست است که بر مبنای جراحی شکل گرفته است. البته جراحی صورت گرفته در این روش، بسیار جزئی است و بدون نیاز به بیهوشی و کاملاً سرپایی انجام می شود.

تکنیکی مورد استفاده برای بهترین نتایج درمانی ، استفاده از یک سوزن هیپودرمیک است ، که موازی با پوست به سمت جلو و عقب حرکت کند و همزمان لیدوکائین مایع یا سالین(saline) در آن کانال ها تزریق شود.

این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که تمامی رشته های فیبری بین لایه رویین و لایه زیرین توسط این سوزن از هم گسسته شوند. پاره شدن این رشته ها با صدایی همراه است و اتمام این صداها به معنای اتمام کار است. سپس سوزن خارج و روی محل، کمپرس سرد قرار داده می شود.

تزریق یک جزء مایع ، به ویژه لیدوکائین ، هم کمک به کاهش درد میکند و هم اسکار مورد نظر را متورم میکند تا باعث رشد مجدد کلاژن و فاکتورهای رشد زخم شود.

توجه کنید که برای گرفتن بهترین نتیجه ، لازم است ترکیبی از این روش ها را استفاده کنید. همانطور که گفتیم گرفتن نتیجه با استفاده از روش های طبیعی نیاز به صبر دارد اما روش های نوین در کلینیک الیزه ، به شما در کوتاهترین زمان ، نتیجه ای را ارائه می دهد که شما در نهایت از سطح پوست خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *