در مورد حذف مو‌های زائد بیکینی، گزینه‌های متعددی از اصلاح تا اپیلاسیون وجود دارد؛ اما در سال‌های اخیر، از بین بردن مو‌های زائد بیکینی به روش لیزر نیز به یک گزینه محبوب تبدیل شده است. از طرفی لیزر این ناحیه می‌تواند کمی نگران‌کننده باشد و بار‌ها به این فکر افتاده باشید اما درنهایت به خودتان بگویید از لیزر بیکینی خجالت می‌کشم و از آن منصرف شده باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با افزایش آگاهی شما در مورد لیزر بیکینی و مراحل انجام آن این خجالت را کاهش دهیم.

از لیزر بیکینی خجالت می‌کشم

برای اینکه از لیزر بیکینی خجالت می‌کشم چه کنم؟

شاید بار‌ها وسوسه شده‌اید که این کار عالی را برای خلاص شدن از شر مو‌های زائد و وقت تلف کردن دائمی برای از بین بردن مو‌های زائد این ناحیه با روش‌های دیگر انجام دهید، اما به دلیل شرم و خجالتی که در این رابطه دارید از این کار دست کشیده‌اید.

به‌طورکلی باید بدانید که تکنسین‌های لیزر مو‌های زائد چه در ناحیه بیکینی و چه در قسمت‌های دیگر متخصصان پزشکی هستند که همه آن‌ها بار‌ها این کار را تکرار کرده و برایشان عادی شده است. خجالت کشیدن در جلسه اول لیزر بیکینی امری عادی است، اما خیلی زود بعد از جلسه اول این خجالت از بین می‌رود.

آیا در طول انجام لیزر باید از کمر به پایین برهنه باشم؟

بله درواقع نباید مانعی بین اشعه لیزر و پوست شما باشد و این ناحیه باید برهنه باشد. درواقع شما باید این‌گونه تصور کنید که می‌خواهید یک معاینه یا درمان را نزد یک متخصص زنان انجام دهید، با این تفاوت که لیزر خیلی راحت‌تر از معاینات و درمان‌های مسائل زنانه است و نتایج آن بسیار دل‌انگیز خواهد بود. مورد دیگری که می‌تواند نگرانی و خجالت شما را در حین انجام لیزر بیکینی کاهش دهد این است که پزشک یا تکنسین انجام دهنده این کار به شما ملحفه یا حوله‌ای می‌دهد تا در هنگام کار بر روی یک قسمت، بتوانید قسمت‌های دیگر را بپوشانید.

آیا مقعد هم مورد لیزر قرار می‌گیرد؟

اینکه چه قسمت‌هایی لیزر می‌شود بیشتر به خواست شما بستگی دارد و می‌توان گفت تا حدودی سلیقه‌ای است؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید قسمتی از بیکینی یا هر نقطه در دسترس دیگر در این جلسات مورد لیزر قرار بگیرند بهتر است از قبل به پزشک خود بگویید تا بعد موجب ناراحتی شما نشود؛ اما در غیر این صورت به‌طورکلی در لیزر مو‌های بیکینی لیزر مقعد هم انجام می‌شود.

لیزر مو‌های زائد بیکینی چیست؟

می‌توان گفت لیزر مو‌های زائد بیکینی یکی از مؤثرترین روش‌ها جهت از بین بردن مو‌های زائد در این ناحیه است. در این روش با ارسال نور در طول ‌موج خاص که ملانین یعنی رنگ‌دانه‌ای که به مو رنگ می‌دهد را هدف قرار می‌دهد، در عمق کافی بر روی پیاز مو تأثیر می‌گذارد. درنتیجه فولیکول مو تخریب ‌شده و به مرور بعد از انجام جلسات مورد نیاز برای لیزر یک ناحیه، مویی در آن جا رشد نمی‌کند. البته این روش یک روش دائمی نیست. بااین‌حال حداقل شش ماه از رویش مو‌ها جلوگیری کرده و بعدازآن هم می‌توانید مجدداً لیزر را انجام دهید و حتی در صورت عدم تکرار این روش مو‌های جدید بسیار نازک‌تر، کم تراکم‌تر و کمرنگ‌تر هستند. درنتیجه باز هم برداشتن آن‌ها با روش‌های دیگر آسان‌تر می‌شود.

توجه داشته باشید که هرکسی مهارت انجام این کار را به‌خوبی ندارد و مهم است که قبل از درمان با یک متخصص مشورت کنید تا مشخص شود که بر اساس رنگ و نوع پوست شما چه نوع طول ‌موجی برایتان بهتر است و اصلاً آیا رنگ پوست و موی شما طوری هست که لیزر برای آن مفید باشد یا خیر؟ زیرا لیزر بیشتر برای افرادی مناسب است که اختلاف بین رنگ پوست و موی آن‌ها قابل‌توجه باشد.

مزایای لیزر مو‌های زائد بیکینی

مطمئناً وقتی مزایای این روش را بدانید شوق زیادی برای انجام آن پیدا خواهید کرد و شاید دیگر این جمله از لیزر بیکینی خجالت می‌کشم اهمیت خودش را برایتان از دست بدهد. از مهم‌ترین مزایای لیزر مو‌های بیکینی عبارت‌اند از:

چگونه برای لیزر بیکینی آماده شویم؟

اینکه بدانید قرار است چه اتفاقی بیفتد و چگونه باید برای انجام این کار آماده شوید، می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را افزایش و نگرانی‌هایتان را تا حد زیادی کاهش دهد. باید بدانید که لیزر بیکینی یک روش پزشکی طبیعی است؛ اما این روش نیاز به آموزش برای انجام هم دارد؛ بنابراین قبل از انجام لیزر مو‌های زائد بیکینی، مطمئن شوید فردی که این کار را انجام می‌دهد، مهارت کافی برای انجام آن را دارد و معتبر است.

اگر قصد دارید لیزر موهای زائد واژن خود را انجام دهید، باید به مدت شش هفته قبل از درمان اپیلاسیون و الکترولیز مو‌های این ناحیه را انجام ندهید. این به این دلیل است که لیزر ریشه مو‌ها را هدف قرار می‌دهد و این مو‌ها نباید در نزدیکی جلسه درمان از ریشه جدا شوند.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان با لیزر از قرار گرفتن ناحیه مورد درمان در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث کاهش نتایج لیزر مو‌های زائد می‌شود و عوارض بعد از درمان را بیشتر می‌کند.

در طول لیزر بیکینی چه اتفاقی می‌افتد؟

درست قبل از عمل، مو‌های ناحیه مورد نظر که قرار است لیزر شوند تا چند میلی‌متر از سطح پوست کوتاه می‌شوند. معمولاً ۲۰ الی۳۰ دقیقه قبل از انجام لیزر داروی بی‌حسی موضعی، برای کاهش صدمه ناشی از نیش پالس‌های لیزر به ناحیه مورد نظر زده می‌شود. دستگاه لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل درمان مو‌های بیکینی مورد نظر و همچنین ویژگی‌های پوست شما تنظیم خواهد شد.

اثرات جانبی لیزر بیکینی

اگر از لیزر روی قسمتی از بدن استفاده شود که اخیراً در معرض نور خورشید قرارگرفته باشد، گرمای زیادی روی پوست ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث سوزش، افزایش رنگ‌دانه (علائم تیره) و زخم شود؛ بنابراین باید مطمئن شوید که هرگونه برنزه کردن حداقل دو هفته قبل یا یک هفته پس از جلسه شما انجام شود. ممکن است بعد از انجام لیزر کمی تورم یا قرمزی و درد را نیز احساس کنید که خیلی زود بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت.

چه زمانی بعد از لیزر بیکینی نتایج مشخص می‌شوند؟

به‌طورمعمول، فرآیند لیزر مو‌های زائد بیکینی ممکن است چند جلسه طول بکشد؛ اما دیدن برخی نتایج از همان جلسه اول نیز طبیعی است. معمولاً بعد از جلسه اول مو‌ها شروع به ریزش کرده و پراکنده می‌شوند و بعد با تکمیل جلسات بعدی به‌طور کامل از بین خواهند رفت.

سخن پایانی

بااینکه انجام لیزر بیکینی برای جلسه اول می‌تواند کمی سخت باشد و ما به شمایی که اولین تجربه‌تان در این زمینه است حق می‌دهیم که بگویید از لیزر بیکینی خجالت می‌کشم، اما باید بیشتر به نتایج دل‌چسب آن فکر کنید تا بتوانید بر ترس و نگرانی خود به‌خوبی غلبه کنید. این روش یک روش پزشکی عالیست که اگر توسط افراد متخصص و ماهر در این زمینه انجام شود، نتایج فوق‌العاده‌ای برای زیبایی شما به ارمغان خواهد آورد و شما هرگز از انجام آن پشیمان نخواهید شد. یادتان باشد افرادی که این کار را انجام می‌دهند روزانه برای چندین نفر لیزر می‌کنند و این کار برایشان عادی است، بنابراین آن قدر که شما فکر می‌کنید و نگران هستید به ناحیه بیکینی شما توجه نمی‌شود و از طرفی می‌توانید در حین انجام درمان برای هر قسمت نواحی دیگر را با حوله یا ملحفه‌ای که به شما داده می‌شود، بپوشانید.

شما می‌توانید مشکل خود را در مرکز زیبایی الیزه توسط متخصصانی ماهر در این زمینه و با مواد باکیفیت انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید. جهت ارتباط با ما می‌توانید از لینک‌های موجود در سمت چپ صفحه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *