چال گونه یکی از زیبایی‌های خاص در چهره محسوب می‌شود. در گذشته تنها افرادی که به‌صورت خدادادی این چال را داشتند از این زیبایی برخوردار بودند؛ اما امروزه می‌توانید به‌راحتی با یک عمل زیبایی سرپایی انواع چال گونه را داشته باشید تا هنگام لبخند احساس جذابیت و رضایت بیشتری نصیبتان شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با انواع چال لپ و به‌طورکلی این عمل زیبایی بیشتر آشنا کنیم.

انواع چال گونه

انواع چال گونه چیست؟

آنچه به‌طورمعمول از چال گونه در ذهن تدایی می‌شود، یک گودی یا فرورفتگی است که هنگام لبخند خود را نمایان می‌کند و می‌تواند زیبایی خاصی به چهره ببخشید. در سال‌های اخیر وجود این چال بسیار پررنگ شده و افراد زیادی دوست دارند با انجام عمل زیبایی چال گونه آن را برای خود ایجاد کنند.

انواع چال لپ بر اساس مکان آن در گونه تقسیم بندی می‌شود و شما می‌توانید با مشورت با یک متخصص زیبایی باتجربه که نسبت به کانتورینگ صورت و مواردی که چهره شما را زیباتر می‌کند، آشنایی کامل داشته باشد یکی از انواع چال گونه طبیعی را با عمق مشخص برای خود انتخاب کرده و انجام دهید. خود گودی که در گونه ایجاد می‌شود می‌تواند با نظر پزشک و به تقاضای خودتان در قسمت‌های مختلفی از بدن ایجاد شود که شامل موارد زیر هستند:

گودی گونه:

گودی گونه یا چال گونه شایع‌ترین و شناخته شده‌ترین نوع گودی است که روی گونه‌ها انجام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نظر پزشک روی هر دو گونه خود چال ایجاد کنید یا تنها روی یکی از گونه‌ها این عمل زیبایی را انجام دهید. این گودی‌ها می‌توانند زاویه‌ای زیبا به‌صورت بیفزایند و اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند از نتایج آن راضی هستند.

شما می‌توانید هنگام جلسه مشاوره رایگان با جراحان زیبایی در مرکز تخصصی زیبایی ما، در مورد عمق و محل قرارگیری گودی موردنظر خود صحبت کنید. بااینکه انجام این عمل ساده است، اگر توسط افراد غیرمتخصص و ناآگاه نسبت به علم زیبایی‌شناسی انجام شود، ممکن است چال در جای مناسب قرار نگیرد و یا خطراتی مانند عفونت را برایتان در پی داشته باشد.

انواع چال صورت و گونه یا انواع چال چانه را بر اساس عمق چال و محل آن نیز دسته‌بندی می‌کنند که طبق آناتومی صورت شما توسط متخصص زیبایی مشخص می‌شوند.

گودی چانه:

گودی چانه نیز یکی از انواع چالهاست که به شکاف چانه نیز معروف است و عمق کمتری نسبت به چال گونه دارد. معمولاً افراد کمتری به این نوع گودی علاقه نشان می‌دهند و برخی افراد نیز به‌طور مادرزادی این گودی را در قسمت چانه خود دارند. این گودی به دلیل اتصال به ساختار زیرین فک (جان تراولتا) ایجاد می‌شود.

Dimpleplasty یا عمل چال گونه چیست؟

دیمپلاستی نوعی جراحی پلاستیک می‌باشد ولی مانند جراحی‌های پلاستیک دیگر خطرناک یا سخت نیست و به‌راحتی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. در این عمل زیبایی در قسمت‌های مشخصی از لپ یا گونه از طریق جراحی گودی ایجاد می‌شود که هنگام لبخند خود را نشان می‌دهد.

معمولاً گودی‌ها در پایین گونه‌ها قرار می‌گیرند و برخی افراد ممکن است گودی چانه نیز داشته باشند. در تعدادی از اطرافیان شما این حالت مادرزادی است و از بدو تولد وجود دارد که به دلیل فرورفتگی در درم است که توسط عضلات عمیق‌تر صورت شکل می‌گیرد.

در برخی افراد حتی بدون اینکه بخندند نیز چال گونه قابل مشاهده است و در برخی دیگر تنها هنگام لبخند مشخص می‌شود؛ اما امروزه به‌راحتی توسط جراحان زیبایی برای افرادی که به‌طور مادرزادی از این موهبت برخوردار نیستند نیز قابل انجام است. در تعدادی از فرهنگ‌ها این چال گونه نشانه خوش‌شانسی، زیبایی بیشتر و حتی ثروت است.

به همین دلیل در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان آن به میزان قابل‌توجهی افزایش‌ یافته و همان‌طورکه گفتیم انواع چال لپ را داریم که بسته به آناتومی صورت هر فرد نوع آن مشخص می‌شود.

در مورد چال گونه با نخ بیشتر بدانید!

روش Dimpleplasty چگونه انجام می‌شود؟

برای ایجاد انواع چال گونه طبیعی روی صورت، جراح زیبایی ابتدا بی‌حسی موضعی مانند بی‌حسی‌هایی که در دندانپزشکی برایتان استفاده می‌شود را در محلی که قرار است چال گونه ایجاد شود، به‌صورت زیرپوستی با سوزن‌های بسیار ظریف تزریق می‌کند.

بعدازاینکه ناحیه به‌اندازه کافی بی‌حس شد و جراح تشخیص داد که دیگر ناراحتی برای شما ایجاد نمی‌کند، برش کوچکی در محل موردنظر در گونه ایجاد می‌کند. در این عمل هیچ برشی در قسمت خارجی گونه ایجاد نمی‌شود و به همین دلیل نیاز به نگرانی در مورد ماندن جای برش نیست.

بعدازاینکه برش انجام شد، بخش کوچکی از ماهیچه گونه برداشته می‌شود و در ادامه ماهیچه باقی‌مانده با بخیه به قسمت زیرین پوست متصل می‌شود. میزان سفتی و شلی این بخیه عمق چال گونه را مشخص می‌کند که جراح از قبل در مورد آن با شما صحبت کرده است.

همچنین نخ بخیه‌ای که استفاده می‌شود قابل‌جذب بوده و نیاز به کشیدن ندارد. نتایج این عمل معمولاً دائمی است و در صورت عدم اضافه‌وزن زیاد، شما می‌توانید برای همیشه این زیبایی را حفظ کنید.

کل این عمل به‌صورت سرپایی و تنها در حدود ۳۰ دقیقه انجام می‌شود. تورم ایجادشده بعدازآن نیز بسیار ناچیز خواهد بود و فرد بلافاصله بعدازآن می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد. البته وجود کمی درد تا چند روز در محل برش طبیعی است که پزشک بدین منظور برایتان مسکن تجویز خواهد کرد تا این درد کنترل شود.

گذاشتن یخ روی محل عمل بعدازآن نیز می‌تواند از تورم جلوگیری کند. گودی ایجاد شده در ابتدا عمیق‌تر است، اما بعد از چند ماه خیلی طبیعی و کم‌عمق‌تر به نظر می‌رسد. همچنین در ابتدا ممکن است همیشه ظاهر شود، اما به‌مرور تنها هنگام لبخند مشخص خواهد شد.

مزایای انجام عمل چال گونه چیست؟

این عمل یکی از عمل‌های زیبایی کاملاً انتخابی است و مانند سایر عمل‌های زیبایی اعم از جراحی بینی، کاشت گونه، لیفت صورت و… نیست که بخواهد نواقص خاصی را برطرف کند. تنها می‌تواند زیبایی و جذابیت شما را دوچندان کند. از طرفی یک عمل زیبایی بی‌خطر و کم‌هزینه است که می‌توانید به‌راحتی آن را انجام دهید و اصلاً برنامه روزانه شما را نیز مختل نخواهد کرد؛ زیرا دوران نقاهت کوتاهی دارد.

شما می‌توانید انواع چال گونه طبیعی شامل گودی‌های کم‌عمق، بلند، کوتاه، عمیق و… را طبق مدل چال گونه، سلیقه و چهره خودتان انتخاب کرده و از پزشکتان بخواهید با تجربه‌ای که در این زمینه دارد به بهترین شکل برایتان انجام دهد.

همچنین انجام عمل چال لپ به‌درستی می‌تواند موارد زیر را برایتان ایجاد نماید:

زیبایی حجم گونه:

بخیه استراتژیک انجام‌شده در این عمل به شما امکان ایجاد تورفتگی‌های کوچک پوست را می‌دهد تا از گودی‌های طبیعی در هر دو گونه برخوردار شوید و حجم گونه زیباتر نشان داده شود.

شکل و اندازه چانه:

برای کسانی که به گودی چانه علاقه دارند، این روش می‌تواند یک تورفتگی کوچک ایجاد کند که زیبایی دلخواه را به آن‌ها ببخشد.

سوالات متداول

هر فردی که از سلامت عمومی قابل قبولی برخوردار باشد، می‌تواند عمل دیمپلاستی را انجام دهد. اما این عمل برای افرادی که مبتلا به عفونت در اطراف دهان یا داخل دهان، بیماری‌های لخته شدن خون، دیابت و… هستند و یا به‌طور شدید سیگار می‌کشند و الکل مصرف می‌کنند، مناسب نمی‌باشد.

اکثر بیماران حدود یک تا دو هفته بعد از عمل جراحی دیمپلاستی، نتایج کامل را مشاهده می‌کنند. بسیاری از نامزد‌ها ظرف مدت یک تا پنج روز به کار عادی خود باز می‌گردند، البته قرمزی و تورم تا چند روز بیشتر وجود خواهد داشت. بعد از عمل باید حداقل یک تا دو هفته از فعالیت‌های شدید مانند ورزش‌های سنگین خودداری شود. رژیم مایع نیز در روز‌های اول توصیه می‌شود. بعد از خوردن غذا هم حتماً باید با دهان‌شویه‌ای که پزشک برایتان تجویز می‌کند، دهان را تمیز کنید تا ذرات ریز غذا در ناحیه بخیه گیر نکرده و منجر به عفونت نشود.

این عمل زیبایی درصورتی‌که در یک مرکز تخصصی زیبایی مجهز و توسط افراد کار بلد انجام شود، مشکلی ایجاد نخواهد کرد؛ اما در غیر این صورت احتمال بروز عوارضی مانند عفونت، عدم تقارن، کبودی، ایجاد اسکار و تورم طولانی‌مدت وجود خواهد داشت.

هزینه عمل جراحی دیمپلاستی در مراکز مختلف بسته به تجربه و مهارت جراح پلاستیک صورت دارای مجوز هیئت‌مدیره و نوع چال گونه موردنظر شما، خدمات مرکز زیبایی و… می‌تواند متفاوت باشد.

سخن پایانی

انواع چال گونه طبیعی می‌توانند لبخند شما را بسیار جذاب‌تر و زیباتر کنند. این عمل بسیار آسان بوده و دوره نقاهت آن نیز کوتاه است. نتایج مطلوب این عمل زمانی ایجاد می‌شوند که توسط افراد ماهر و در مراکز زیبایی مجهز انجام شوند. در غیر این صورت باید انتظار علائمی مانند عدم تقارن در صورت، عفونت و… را داشته باشید.

شما می‌توانید بدون نگرانی و با اطمینان کامل از نتایج خوب این عمل، آن را در مرکز تخصصی زیبایی ما نزد جراحانی حاذق انجام دهید. جهت گرفتن مشاوره رایگان و نوبت می‌توانید از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ صفحه با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *