بالا كشيدن سینه با لیزر یکی از بهترین روش های غیر جراحی برای لیفت سینه است که می تواند در بسیاری از موارد جایگزین عمل های جراحی شود و کار را برای افراد راحت کند. به طور کلی اغلب روش های لیفت سینه با کوتاه تر کردن پوست بالای سینه باعث بالا رفتن سینه ها می شوند. از این گذشته، بالا کشیدن سینه، به جز روش لیزر سینه، روش های بسیار زیاد دیگری دارد که شاید فقط یکی از آن ها برای شما مناسب باشد. به همین دلیل توصیه می شود که برای بالا کشیدن سینه، ابتدا به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید تا پزشک پس از بررسی شرایط شما و خواسته شما، روش مناسب را به شما معرفی کند و در مورد آن بیشتر توضیح دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش بالا کشیدن سینه با لیزر را بیشتر توضیح دهیم تا با مواردی مانند نحوه کار، عوارض، مزایا و معایب آن آشنا شوید.

بالا كشيدن سینه با لیزر چیست و چگونه کار می کند؟

لیفت سینه با لیزر، با استفاده از روشی به نام لیزر درمانی استفاده می شود که در طی آن از یکسری پرتو های انرژی قوی برای حذف و از بین بردن سلول های مرده پوست و افزایش تولید طبیعی کلاژن استفاده می شود.

لیزر درمانی به جز لیفت سینه و یا لیفت شقیقه، ابرو ها، لب ها و یا دماغ، می تواند برای درمان چین و چروک ها، لکه های پیری پوست و همچنین اسکار ها نیز استفاده شود و اثر گذاری بالایی در این موارد دارد.

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، یکی از کار هایی که لیزر درمانی انجام می دهد، افزایش تولید کلاژن است. کلاژن ماده است که باعث افزایش انعطاف پذیری پوست و به قولی جوان شدن پوست شود و به همین دلیل وقتی که کلاژن در قسمتی از پوست زیاد شود، پوست جمع می شود و حالت جوان خود را باز می یابد.

بنابر این لیزر درمانی باعث می شود که پوست به صورت کاملا طبیعی جوان سازی و لیفت شود. اما اگر سینه ها افتادگی زیادی دارند، شاید این روش خیلی مناسب نباشد و یا این که برای گرفتن نتایج مطلوب، شاید نیاز باشد که چندین بار این روش را تکرار کنید.

اما خبر خوب این است که ماندگاری این روش نسبت به دیگر روش های غیر جراحی بالاتر است و به همین دلیل این روش نسبت به روش های دیگر برتری دارد.

روش انجام این روش هم به این صورت است که ابتدا پزشک متخصص با توجه به شرایط شما، از بی هوشی و یا بی حسی موضعی استفاده می کند.

سپس با استفاده از دستگاه، به صورت دقیق و منظم، قسمت های خاصی از پوست را از بین می برند که در نتیجه آن یک آسیب دیدگی بر روی پوست مشخص می شود که شکل و حس و حالی مانند سوختگی پوست دارد.

این سوختگی ها و از بین رفتن قسمت هایی از پوست، موجب می شوند که پوست برای تولید سلول های پوست جدید و همچنین کلاژن تحریک شود و پوست جدید و جوان ایجاد شود و در نتیجه آن پوست جمع شود و باعث بالارفتن سینه شود.

چه کسانی نباید از روش لیفت سینه با لیزر استفاده کنند؟

این بحث بسیار تخصصی است و به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و به همین دلیل است که نمی توان قشر خاصی را برای ممنوعیت این روش نام برد. به طور مثال، اگر در ناحیه سینه به بیماری پوستی خاصی مبتلا شده باشید، پزشک بالا کشیدن سینه با لیزر را برای شما ممنوع می کند.

همچنین برخی از بیماری های زمینه ای دیگر هم هستند که باعث می شوند لیزر درمانی برای فرد خطرناک باشد. به طور مثال، در افرادی که دیابت نسبتا سنگین دارند، به دلیل این که سرعت ترمیم پوست بسیار کند است و گاهی اوقات اصلا ترمیم صورت نمی گیرد، ایجاد هرگونه زخم حتی زخم های بسیار سطحی خطرناک است و به همین دلیل لیزر درمانی در این مواقع نیز ممنوع می شود.

سن نیز از جمله مواردی است که ممکن است باعث منع این کار شود. به طور مثال، برای افراد زیر 18 سال انجام لیزر درمانی اصلا معنایی ندارد و انجام نمی شود.

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، عوامل بسیار زیادی در این که چه لیزر درمانی برای چه افرادی ممنوع است، موثر است و فقط و فقط یک پزشک متخصص زیبایی است که می تواند تشخیص دهد که این کار دقیقا برای یک فرد ممنوع است و یا خیر.

چگونه باید برای بالا كشيدن سینه با لیزر آماده شویم؟

اگر با توجه به شرایط شما موارد دیگری نیاز باشد، پزشک حتما در جلسات مشاوره آن ها را به شما خواهد گفت، پس نگرانی در این زمینه نداشته باشید.

خطرات جراحي سينه با ليزر چیست؟

با توجه به این که در لیزر سینه از اشعه های بسیار قدرتمندی استفاده می شود، عوارضی هم به دنبال خواهد داشت که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این موارد موقتی هستند و با گذر زمان از بین می روند. اما اگر بهداشت در این روش رعایت نشود، ممکن است که فرد دچار عفونت شود و اگر این عفونت کنترل نشود، مشکلات بسیار بزرگتری را در پی خواهد داشت.

طبیعتاً هرچه که دستگاه استفاده شده به روز تر باشد و پزشک متخصص تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد، این عوارض نیز کاهش می یابند و فرایند ساده تری در پیش خواهید داشت.

مزایای بالا كشيدن سینه با لیزر چیست؟

دستگاه هایی که در این عمل استفاده می شوند، بسیار دقیق تر از ابزار های سنتی جراحی هستند و به همین دلیل آسیب بسیار کمتری به بافت پوست می رسانند و به همین دلیل درد، تورم و سایر عوارض بسیار کمتر هستند و همچنین زمان بهبودی کامل به مقدار چشمگیری کاهش می یابد.

همچنین این عمل مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به عمل جراحی دارد و گاهی اوقات می توان آن را به صورت سرپایی و بدون هیچ گونه بی هوشی انجام داد. پس از این عمل نیازی نیست که در بیمارستان بستری شوید و می توانید سریعا به خانه برگردید.

در صورتی که برای بالا کشیدن سینه با لیزر نیاز به بی هوشی باشد، زمان آن بسیار کوتاه تر از بی هوشی جراحی خواهد بود و دارو های بی هوشی استفاده شده نیز سبک تر هستند.

در مورد درمان افتادگی سینه با نخ بیشتر بدانید!

پس از جراحي سينه با ليزر چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس از این که لیزر کردن سینه به طور کامل انجام شد، شما می توانید به خانه خود باز گردید.

زخم هایی بر روی پوست شما برجا می ماند پس از یک الی دو هفته ترمیم می شوند و از بین می روند. اما ممکن است که در این زمان، پزشک برای شما دارو های مسکن سبک تجویز کند تا درد کاهش یابد و زندگی روزانه را مختل نکند.

در زمان بهبودی شما باید تمامی دستورات پزشک را رعایت کنید و اگر دارویی برای شما تجویز شده است به صورت دقیق و منظم مصرف کنید. یکی از دارو هایی که برای شما تجویز می شود، پماد ها و کرم هایی هستند که به ترمیم زخم ها کمک می کنند و درد و تورم را کاهش می دهند.

همچنین گاهی اوقات پس از لیزر کردن سینه در محل پوست خارش ایجاد می شود که در این موارد پزشک پمادی نیز برای رفع خارش پوست تجویز خواهد کرد.

از دیگر دستوراتی که پزشک ممکن است به شما بدهد این است که محل را مرتبا با آب و یا محلول های مخصوص تمیز کنید تا از عفونت ها جلوگیری شود.

دیگر موارد احتمالی شامل موارد زیر است:

وقتی که زخم ها پوشانده شدند و آثاری از زخم ها نبود، می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید تا قرمزی ناحیه را بپوشانید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که توضیحات کاملی در رابطه با لیفت سینه با لیزر یا همان بالا کشیدن سینه با لیزر را در اختیار شما بگذاریم تا اگر تصمیم به این کار دارید، بتوانید اطلاعات کلی در مورد این موضوع داشته باشید. همان طور که پیش تر خواندید، این روش مزایا و معایب مختلفی دارد اما به طور کلی با توجه به این که بسیار راحت تر و کم درد تر از جراحی است، در سال هایی اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته است و با گذشت زمان طرفداران آن بیشتر هم می شود.

در بین روش های غیر جراحی نیز این روش ماندگاری بیشتری نسبت به اغلب روش های دیگر دارد و به همین دلیل در بین روش های غیر جراحی نیز برتر است. اما این نکته را فراموش نکنید که روش های بسیار زیاد دیگری نیز برای بالا کشیدن سینه وجود دارند که ممکن است با توجه به شرایط شما و خواسته ای که دارید، آن ها برای شما مناسب تر باشند. به همین دلیل مشورت با یک پزشک متخصص زیبایی بسیار مهم است.

پزشک با بررسی شرایط شما و انتظاراتی که دارید، شما را راهنمایی می کند که کدام روش برای شما مناسب تر است و بهتر است که اصلا این کار را انجام بدهید یا خیر؛ زیرا همان طور که پیش تر نیز اشاره کرده بودیم، این روش ها برای تمامی افراد مناسب نیست. پس از این که مشخص شد که کدام یک از روش ها برای شما مناسب تر است نیز شما باید عمل خود را در یک مرکز مجاز و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا خطرات به کمترین حد ممکن برسند و بهترین نتیجه ممکن ایجاد شود.

شما می توانید همین الان با مراجعه به مرکز زیبایی ما و با مشورت و کمک پزشکان حاذق و با تجربه این مجموعه، ابتدا در مورد این که کدام روش برای شما مناسب تر است تصمیم بگیرید و سپس در صورت لزوم، با استفاده از کادر مجرب و دستگاه های بروز و جدید مجموعه، اقدام به انجام عمل مورد نیاز خود کنید. بدیهی است که مراجعه به افراد غیر متخصص و یا استفاده از دستگاه های خانگی و یا غیر استاندارد، احتمال آسیب به پوست و از بین بردن شکل طبیعی آن را افزایش می دهد و باعث می شود درمان و بازگرداندن پوست به حالت طبیعی سخت تر، دردناک تر و بسیار پر هزینه باشد.

شما می‌توانید مشکل خود را در مرکز زیبایی الیزه توسط متخصصانی ماهر در این زمینه و با مواد باکیفیت انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *