امروزه از بوتاکس به عنوان یکی از پر طرفدار ترین درمان زیبایی در سراسر جهان نام میبرند که با ازبین بردن خط و چروک های صورت و پیشانی، موجب جوان سازی و زیبایی پوست میشود. تزریق بوتاکس نیاز به دانستن اناتومی دقیق صورت دارد و تکنیک دقیق تزریق و میزان و محل تزریق بسیار مهم است که بهترین اثر و کمترین عوارض را بدهد به همین دلیل مسلط بودن پزشک بسیار اهمیت

سفید شدن پوست صورت سبزه

بوتاکس خط اخم چیست؟

بوتاکس یک داروی شل کننده عضلات چین و چروک می باشد. این ماده از سم بوتولینوم تشکیل میشود   و این ماده به منطقه خاص تزریق می شود و به گیرنده های که در آن عضله وجود دارد متصل می شود و بر روی عصب تاثیر میگذارد که موجب فلج موقت آن عضلات میشود به‌ علت انقباض و جمع شدن عضلات زیر پوست پیشانی و بین ابرو ها چین‌ های در این نواحی قرار دارد و منقبض کردن عضلات پیشانی موجب  ایجاد  فرورفتگی و چین خوردگی پوست در آنجا  می‌شود.

هنگامی که عضلات را شل میکنید، پوست هم آن قسمت نیز صاف می‌ شود، اما با گذشت سال‌ ها و انقباضات مکرر این عضلات پوست چین میخورد و جای این چین‌ها دائمی می‌ شود به‌ صورتی که حتی وقتی انقباض هم وجود ندارد چین‌ ها روی پیشانی باقی می مانند. بوتاکس یک درمان ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک اطراف چشم است. همچنین می توان بوتاکس را روی پیشانی و بین چشم ها تزریق کرد.

علت بوجود آمدن خط اخم چیست؟

چه افرادی کاندید تزریق بوتاکس هستند؟

معمولا توصیه میشود تزریق بوتاکس خط اخم  را قبل از اینکه چین و چروک ها عمیق شوند تزریق کنند و هرچه در مراحل اولیه پیشگیری شود دوز تزریقی کمتری نیاز دارد و اثر بخشی آن هم بهتر است . درمان با بوتاکس باید برای کسانی استفاده شود که از نظر جسمی سالم هستند سابقه بیماری عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس و سایر موارد را ندارند، همچنین باردار یا شیرده نباشند و حداقل هم  18 سال سن دارند.

در مورد تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم بیشتر بخوانید!

موارد منع تزریق بوتاکس خط اخم چیست؟

اگر در گذشته به بوتاکس حساسیت داشتید، به پزشک باید اطلاع دهید.

چه مناطقی از بدن را می توان با بوتاکس درمان کرد؟

بوتاکس همچنین داروی برخی بیماری های پزشکی نیز میباشد که در موارد  زیر به کار گرفته می شود.

تزریق بوتاکس خط اخم نیاز به چه مراقبت هایی دارد؟

قبل از تزریق بوتاکس خط اخم:

بیشتر افراد در حین تزریق بوتاکس خط اخم   احساس ناراحتی زیادی نمی کنند. اما در برخی از افراد نیاز به بی حسی پوست در آن محل می باشد . پزشک شما ممکن است  از چند روش مختلف برای بی حس کردن محل  و کاهش درد شما استفاده کند ، مانند بی حسی موضعی ، بی حسی با یخ و لرزش ، همچنین گاهی برای کاهش ناراحتی آن محل را ماساژ بدهد .

در طول روش:

تزریق بوتاکس خط اخم  را در مطب پزشک یا یک کلینیک معتبر انجام دهید . پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار نازک مقادیر کمی سم بوتولینوم  را به پوست یا عضلات شما تزریق می کند. تعداد تزریقات مورد نیاز به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله میزان ناحیه ای که قرار است تزریق صورت بگیرد.

این کار به هیچ نوع بیهوشی نیازی ندارد، گرچه بعضی از پزشکان بی حسی موضعی را بر حسب درخواست بیمار انجام می‌دهند . جلسه بوتاکس کمتر از یک ساعت طول می کشد. پس از انجام تزریق، توکسین موجود در ماده ، گیرنده هایی را که در عضله وجود دارند را مسدود می‌کند. در نتیجه، عضلات دیگر نمی‌توانند منقبض شوند. و هنگامی که دیگر نتوانند منقبض شوند روی چوست ان ناحیه چین و چروک بوجود نمی اید و با شل شدن عضلات، چروک‌ها صاف می‌شوند.

بعد از تزریق بوتاکس خط اخم:

برای آنکه تزریق بوتاکس خط اخم بتواند  بهترین اثر خود را در عضله مورد نظر آغاز کند و موجب ایجاد عارضه جانبی ان نشوید  باید به نکات زیر توجه کنید:

سوالات متداول

ماندگاری تزریق بوتاکس خط اخم چقدر است؟

معمولاًبرای دیدن نتایج تزریق بوتاکس خط اخم  و از بین رفتن چین و چروک ریز صورت چند روز زمان نیاز است.  به طور میانگین پس از ۵ تا ۷ روز شما تغییرات را در  صورت خود مشاهده خواهید کرد .

این بهبودی و تغییرات معمولاً در بیماران حدود ۳ تا ۴ ماه باقی می‌ماند اما در بعضی از بیماران نیز پس از ۶ ماه نیاز به تزریق مجدد بوتاکس پیدا میکنند این زمان بستگی به افراد دارد.

تزریق بوتاکس خط اخم چه عوارض جانبی دارد؟

کمی  بعد از تزریق بوتاکس خط اخم  تعدادکمی برامدگی و برجستگی کوچک روی سطح پوست در ان مناطق به وجود می‌آید که معمولاً به سرعت از بین می‌رود .

اگر تزریق بوتاکس خط اخم  بوسیله یک  پزشک باتجربه و متبحر و در یک مکان تخصصی انجام شود بی خطر است. و عوارض جانبی احتمالی که میتواند ایجاد شود عبارتند از:

به ندرت ممکن است سم ناشی از تزریق بوتاکس در بدن پخش شود در صورتی که  هر یک از عوارض زیر طی چند ساعت تا چند هفته پس از دریافت بوتاکس داشتید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید :

پزشکان معمولاً تزریق بوتاکس خط اخم  را در دوران شیردهی یا بارداری توصیه نمی کنند. و تزریق بوتاکس همچنین نباید در افرادی که حساسیت  به پروتئین شیر گاو دارند استفاده شود.

چگونه یک متخصص خوب و ماهر پیدا کنیم؟

مهم‌ترین نکته در تزریق بوتاکس خط اخم  انجام عمل‌های زیبایی در مراکز معتبر و به دست پزشک‌های متخصص و متبحر  است. بنابراین، عمل‌های تزریق و ژل و بوتاکس را حتما در کلینیک‌های زیبایی معتبر و دارای مجوز انجام بدهید تا این فرایند بدون عوارض و با هزینه مناسب انجام شود .

انتخاب پزشک حاذق و متخصص گام اصلی شما خواهد بود از جمله پزشک پوست و مو و متخصص زیبایی که دارای تجربه کافی در این زمینه می باشند تا بدون عارضه و با استفاده از بهترین مواد تزریق بوتاکس خط اخم  را انجام دهند.

سخن پایانی

تزریق بوتاکس خط اخم  معمولاً یک تا سه روز پس از درمان اثر خود را نشان میدهد. بسته علت انجام بوتاکس و بدن افراد  اثر آن  ممكن است سه ماه یا بیشتر باقی بماند . برای حفظ اثر ، به تزریق منظم پیگیری نیاز دارید.

با هربار تزریق بوتاکس خط اخم  ، ماندگاری و اثرات ان هم بیشتر میشود. بوتاکس موجب فلج شدن عضلات می‌شود و با این کار پوست آن قسمت صاف می شود .

اگر یک عضله‌ای در بدن مورد استفاده قرار نگیرد، به مرور زمان کوچک میشود  تحلیل می رود . به همین علت ممکن است که به مرور زمان و انجام به موقع تزریق بوتاکس خط اخم   ، فواصل مراجعه مجدد برای تزریق طولانی‌تر شوند. و در آخر برای بهترین نتیجه حتما  به یک متخصص و متبحر و تجربه و اینکه متخصص پوست باشد و به عضلات ضریف صورت و چین های ریز صورت مسلط باشد بسیار اهیت دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *