همانطور که می دانید، تزریق بوتاکس می تواند باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک های اطراف چشم و خط خنده شما شود. آیا تزریق بوتاکس زیر چشم می تواند سیاهی و پف زیر چشم شما را کاهش دهد؟ بنابراین برای گرفتن پاسخ سوالتان، با الیزه همراه باشید تا درمورد تزریق بوتاکس زیر چشم اطلاعات جامعی کسب کنید. سم بوتولینوم که بوتاکس نامیده می شود، دارویی است که انقباضات عضلانی را که باعث ایجاد چین و چروک می شوند ضعیف می کند.

تزریق بوتاکس زیر چشم

عملکرد بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس حاوی سه ماده اصلی است: سم بوتولینوم نوع A ، آلبومین انسانی و سدیم کلرید. ماده موثری که بیشترین تأثیر را دارد ، سم بوتولینوم A است.

وقتی بوتاکس به عضلات تزریق می شود ، تکانه های عصبی را که باعث انقباض عضله خاصی می شود ، غیرفعال می کند. بنابراین عضله نمی تواند حرکت کند و این باعث کاهش چین و چروک می شود.

بوتاکس فقط می تواند چین و چروک  نواحی از صورت که حرکت می کنند کاهش دهد. پزشکان معمولاً از آن در خطوط اخم بین ابرو  ، و همچنین روی خطوط پیشانی و چروک ها در کناره  چشم  استفاده می کنند.

بوتاکس یک راه حل دائمی برای رفع چین و چروک نیست و نیاز به تزریق دوباره دارد. در طی ۳-۶ ماه ، انسداد تکانه های عصبی متوقف می شود و عضلات شروع به انقباض می کنند.

بوتاکس به طور موقت چین و چروک را کاهش می دهد:

یکیدیگر از روش های بسیار موثر در درمان کبودی و سیاهی دور چشم، تزریق بوتاکس زیر چشم می باشد.

تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر موثر است؟

تزریق بوتاکس زیر چشم برای درمان  سیاهی یا تیرگی زیر چشم استفاده می شود . اما موثر ترین تاثیر تزریق بوتاکس به نواحی دور چشم است که باعث از بین رفتن چین و چروک اطراف چشم می شود.

بهترین متخصص پوست  الیزه می گوید:

تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم می تواند باعث کاهش چین و چروک در این نواحی شود. طبق نتایج حاصل از تزریق بوتاکس زیر چشم، کسانی که در پلک پایین و ناحیه دور چشم تزریق بوتاکس داشته اند ، بیشتر از کسانی که فقط پلک های پایین خود را تزریق کرده اند ، نتایج مثبت را تجربه می کنند. این نتایج نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند پلک پایین را پر و پرتر نشان دهد و به کاهش چین و چروک  پوست کمک کند.

تزریق بوتاکس زیر چشم

هزینه تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر است؟

هزینه بوتاکس بسته ناحیه موردنظر و انجام آن توسط بهترین متخصص پوست متفاوت است. شخصی که بوتاکس انجام می دهد ، نه تنها هزینه ماده تزریقی بوتاکس، بلکه همچنین زمان انجام کار ، فضای مطب و سایر مواد مورد استفاده را نیز پرداخت می کند.

فرد می تواند قبل از انجام تزریق بوتاکس ،هزینه آن را بپرسد. اگر قصد تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم را دارید، ابتدا با الیزه تماس بگیرید و وقت مشاوره دریافت کنید. اگر پزشک متخصص پوست، روش تزریق بوتاکس را برای زیر چشم شما تجویز کرد این کار را انجام دهید. البته پزشک روش های کم عوارض دیگری را پیشنهاد می دهد.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس زیر چشم

این ناحیه ظریف است و خطر تزریق بوتاکس زیر چشم ممکن است باعث عوارض زیر شود:

در زیر برخی دیگر از عوارض جانبی شناخته شده تزریق بوتاکس زیر چشم ذکر شده است:

توجه کنید که یکی از دلایل این عوارض، تزریق بوتاکس توسط فرد کارنابلد است که می تواند در زیبایی شما تاثیری منفی گذاشته و باعث آسیب به عضلات صورت و زیر چشم شما شود.

تزریق بوتاکس زیر چشم

جلوگیری از تیرگی زیرچشم و چروک دور چشم

خواب کافی می تواند به جلوگیری از چروک شدن زیر چشم یا تیرگی چشم کمک کند. درمان های خانگی و سایر داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص پوست می توانند جایگزین بوتاکس زیر چشم شوند.

توجه کنید که بحث چروک دور چشم با تیرگی زیر چشم متفاوت است و  به عنوان مثال ، تکنیک هایی که باعث کاهش چین و چروک زیر چشم می شوند می توانند بسیار متفاوت از روش هایی باشند که تیرگی زیر چشم را برطرف می کنند. ابتدا فرد باید عادتهای روزمره خود را بررسی کند تا مشخص شود چه عامل خارجی در ایجاد پف زیر چشم و تیرگی نقش دارد. به عنوان مثال یکی از دلایل تیرگی زیر چشم می تواند مشکلات کبد باشد بنابراین ابتدا این مشکل باید برطرف شود.

فعالیت های زیر می تواند در برطرف کردن پف زیر چشم و تیرگی نقش داشته باشد:

برخی از مواد آرایشی می توانند به لطافت و صاف شدن پوست زیر چشم کمک کنند. به عنوان مثال ، اگر پف زیر چشم برای شما نگران کننده است، ممکن است فرد سعی کند از کرم دور چشم حاوی کافئین استفاده کند؛ زیرا می تواند به سفت شدن پوست و کاهش پف کمک کند. اگر سیاهی چشم نگران کننده باشد ، کرم های مخصوص زیر چشم می توانند کمک کنند.

برخی از افراد از فیلر برای افزودن حجم به ناحیه زیر چشم استفاده می کنند که شامل تزریق موادی است که می تواند چین و چروک ها و تیرگی های زیر چشم را کاهش دهد.

لیزر درمانی گزینه دیگری است. این روش های درمانی باعث تحریک رشد کلاژن در پوست شده و باعث سفت شدن پوست می شود، اما این روش گران است و می توان جای آن را با تزریق فیلر زیر چشم پر کرد.

بنابراین تزریق بوتاکس زیر چشم روش مرسوم و تایید شده ای برای رفع پف و سیاهی دور چشم نیست و بیشتر بوتاکس برای کاهش چین و چروک در مناطقی که حرکت عضلانی قابل توجهی دارند، در نظر گرفته شده است. پیشنهاد بهترین متخصص پوست در   الیزه برای درمان این مشکل، تزریق فیلر زیر چشم می باشد. چرا که این روش تاثیری فوق العاده داشته و عوارضی برای زیر چشم شما ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *