دلیل اصلی ایجاد چین و چروک، حرکت مداوم عضلات صورت است که بوتاکس به دلیل فلج کردن این عضلات از حرکات مداوم جلوگیری می کند و باعث از بین رفتن چین و چروک ها خواهد شد. از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی، دور چشم، بین ابروها اطراف لب و چانه استفاده می شود. امروزه افراد بسیاری متقاضی تزریق بوتاکس پیشانی و دورچشم هستند، بنابراین قبل از اقدام به این کار نیاز است درباره عوارض تزریق بوتاکس، مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دور چشم، هزینه بوتاکس دور چشم و پیشانی و… آگاهی پیدا کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به صورت مفصل درباره این موضوع صحبت کنیم و به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم

علت ایجاد چین و چروک دورچشم چیست؟

با بوتاکس دور چشم آشنا شوید.

بوتاکس نام تجاری نوعی سم به اسم بوتولینم است. در ابتدا این سم تنها جنبه درمانی داشت و از آن برای درمان درد میگرن استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی از بوتاکس در بسیاری از جراحی های زیبایی استفاده می شود.

بوتاکس پیشانی و دور چشم یکی از رایج ترین استفاده های زیبایی این محصول است و برای افرادی که از چین و چروک پیشانی و پنجه کلاغی (دور چشم) رنج می برند، بهترین گزینه است.

لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که؛ ماندگاری بوتاکس موقتی است و پس از ۶ الی ۱۲ ماه از بین می رود و نیاز به تمدید دارد.

چه عواملی ماندگاری بوتاکس دور چشم را افزایش می دهد؟

همان طور که قبلا هم گفتیم ماندگاری بوتاکس بین ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است که این مدت زمان با رعایت برخی موارد قابل افزایش است، از جمله عواملی که ماندگاری بوتاکس پیشانی و دور چشم را افزایش می دهند عبارتند از:

نوع پوست:

یکی از موثرترین المان ها بر میزان ماندگاری بوتاکس نوع پوست است. در افرادی که جنس ماهیچه ها و عضلات صورتشان ضخیم است، میزان ماندگاری تزریق بوتاکس کاهش پیدا می کند؛ زیرا برای از بین بردن چین و چروک های این نوع از پوست ها نیاز به تزریق مقدار زیادی از بوتاکس است که همین امر باعث فلج شدن بیش از حد عضلات صورت خواهد شد که این موضوع به هیچ عنوان توسط پزشکان متخصص این حوزه توصیه نمی شود و برای از بین بردن چین و چروک این نوع از پوست ها روش های دیگری مانند لیفتینگ را پیشنهاد می کنند.

نکته: ناحیه ای که هدف تزریق بوتاکس هستند نیز در ماندگاری بوتاکس تاثیرگذار هستند. برای مثال ماندگاری بوتاکس پیشانی بین ۶ الی ۸ ماه است، چرا که این ناحیه جزء عضلاتی که به طور مدام در حال حرکت و استفاده است. البته اگر پس از تزریق بوتاکس پیشانی دقت داشته باشید که کمتر اخم کنید و کمتر ابروهای خود را حرکت دهید، میزان ماندگاری بسیار بیشتر خواهد شد.

از بهترین مارک های بوتاکس استفاده کنید.

برندهای مختلف بوتاکس با کیفیت های متفاوت در بازار موجود است که در صورت انتخاب برندهای نامعتبر میزان ماندگاری بوتاکس کاهش پیدا خواهد کرد. بهترین مارک های بوتاکس خارجی دیسپورت و نورونوکس هستند و همچنین بهترین بوتاکس ایرانی برند مصپورت است که ما به شما توصیه می کنیم برای انجام تزریق بوتاکس دور چشم یکی از این ۳ برند را انتخاب کنید.

ما در مجموعه زیبایی الیزه برای تزریق بوتاکس به هر ناحیه ای از بدن بهترین برندهای بوتاکس که عبارتند از: دیسپورت، نورونوکس و مصپورت هستند استفاده می کنیم و به هیچ عنوان از برندهای نامعتبر در این مجموعه استفاده نمی شود حتی در صورت تقاضای متقاضیان!

استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده را فراموش نکنید.

یکی از موثرترین راهکاری افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده است.

سبک زندگی روزمره:

روش زندگی روزمره یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در ماندگاری تزریق بوتاکس است. برای مثال میزان ماندگاری بوتاکس افرادی که فعالیت های ورزشی سنگینی انجام می دهند بسیار کمتر از سایر افراد است.

انتخاب رژیم غذایی سالم، حفظ شادابی و طروات پوست باعث افزایش میزان ماندگاری بوتاکس خواهد شد.

از مکمل  زینک (روی) استفاده کنید.

استفاده از مکمل زینک (روی) باعث افزایش طول عمر بوتاکس پیشانی خواهد شد.

تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم را در مراکز معتبر انجام دهید.

مراکز معتبر و شناخته شده که تحت نظر وزارت بهداشت هستند به هیچ عنوان از برندهای ناشناخته و نامعتبر برای تزریق استفاده نخواهند کرد چرا که این کار شهرت و اعتبار آنها را زیر سوال خواهد برد. بنابراین با انتخاب بهترین کلینیک زیبایی می توانید با خیالی راحت خدمات زیبایی اعم از تزریق بوتاکس پیشانی را انجام دهید.

میزان چین و چروک های صورت:

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در ماندگاری بوتاکس، میزان چین و چروک های صورت است. معمولا برای تزریق بوتاکس پیشانی نیاز به دقت بسیار زیادی است، چرا که این ناحیه چین و چروک های بسیار زیادی دارد و از بین بردن خطوط طبیعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بنابراین برای تزریق بوتاکس دور چشم پزشکانی را انتخاب کنید که در این زمینه متخصص هستند و توانایی تشخیص خطوط طبیعی پیشانی از چین و چروک های پیشانی را دارند. چین و چروک ها به دو گروه استاتیک و دینامیک تقسیم می شوند که  چین و چروک های استاتیک به چین و چروک هایی گفته می شود که همیشه بر روی صورت مشاهده می شوند و نیازی به تحرک عضلات صورت ندارند که برای از بین بردن چین و چروک های استاتیک به هیچ عنوان تزریق بوتاکس پیشنهاد نمی شود و باید از سایر روش های جوانسازی پوست استفاده شود.

چین و چروک های دینامیک به خطوطی گفته می شوند که تنها در مواقع تحرک عضلات صورت مانند اخم کردن، خندیدن و … نمایان می شود و در حالت عادی این چین و چروک ها قابل مشاهده نیست و برای از بین بردن چین و چروک های دینامیک روش هایی مانند تزریق بوتاکس می تواند بهترین راه حل باشد.

پزشکان ما در مجموعه زیبایی الیزه پس از معاینات و بررسی های لازم تشخیص خواهند داد که شما کاندیدای مناسبی برایتزریق بوتاکس دور چشم هستید یا خیر. برای گرفتن وقت مشاوره حضوری می توانید با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

یکی از المان های تخریب کننده پوست نور خورشید است که مواجهه با آن می تواند به پوست شما آسیب برساند و همچنین نور خورشید می تواند طول عمر بوتاکس را نیز کاهش دهد. بنابراین به شما توصیه می کنیم پس از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و همواره از کرم های ضدآفتاب حاوی ویتامین های دی و آ استفاده کنید.

هزینه تزریق بوتاکس دور چشم

به دلیل نوسانات قیمت و افزایش قیمت روزافزون تجهیرات پزشکی نمی توان قیمت دقیقی برای بوتاکس تعیین کرد، بنابراین بهتر است برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس دور چشم و پیشانی با کلینیک تماس بگیرید یا با مراجعه حضوری از هزینه ها مطلع شوید.

البته المان های بسیاری در قیمت تزریق بوتاکس دور چشم تاثیرگذار است که عبارتند از: میزان تزریق بوتاکس، میزان چین و چروک پیشانی و دور چشم، دستمزد پزشک و مارک بوتاکسی که تزریق می شود.

مزایای تزریق بوتاکس دور چشم

از مهم ترین مزایای تزریق بوتاکس دور چشم از بین رفتن خطوط پیشانی و پنجه کلاغی چشم است. تزریق بوتاکس یک روش کم تهاجمی است که به دلیل موقتی بودن این روش در صورت پیشمانی از عمل تزریق بوتاکس خیالتان راحت است که آثار آن پس از چند ماه کاملا از بین خواهد رفت.

از بوتاکس می توان برای جلوگیری از تعریق بیش از حد و همچنین رهایی از سردردهای مزمن استفاده کرد.

همچنین هزینه تزریق بوتاکس پیشانی به نسبت سایر روش های زیبایی مانند لیفت پیشانی بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است.

عوارض تزریق بوتاکس دور چشم

هیچ روش درمانی و زیبایی بدون عوارض نیست که عمل تزریق بوتاکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله عوارض تزریق بوتاکس پیشانی می توان به تورم و عفونت پوست اشاره کرد.

همچنین در برخی افراد مشاهده شده است که پس از عمل تزریق بوتاکس دچار حساسیت های آلرژیک شده اند و پوستشان تا چندین ماه قرمز و کبود باقی مانده است.

عوارض دیگری مانند حالت تهوع، سردرد، خارش، قرمزی و التهاب نیز مشاهده شده است که امری طبیعی است و پس از گذشت چندین ساعت این عوارض از بین خواهند رفت.

چه کسانی نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند؟

برخی از افراد مجاز به انجام عمل بوتاکس نیستند. از جمله این افراد عبارتند از:

سخن پایانی

تزریق بوتاکس دور چشم یکی از بی خطرترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی و دور چشم است. تزریق بوتاکس دارای برخی عوارض عمومی مانند سردرد، حالت تهوع، التهاب و قرمزی پوست است که پس از چند ساعت این عوارض از بین خواهند رفت.

اما برخی عوارض پرخطر بوتاکس که در صورت انتخاب پزشک غیرمتخصص، استفاده از بوتاکس های بی کیفیت، استفاده از دوز های غلط از بوتاکس و انتخاب کلینیک های غیرمعتبر ممکن است ماندگار باشند و یا حتی آسیب جدی به پوست شما وارد کنند. بنابراین عمل تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکان متخصص انجام دهید که از اینگونه عوارض در امان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *