افتادگی سینه چیست و راه های درمان افتادگی سینه چه می باشد؟ آیا تنها راه حل درمان افتادگی سینه جراحی است؟ درمان افتادگی سینه با نخ چگونه انجام می گیرد؟ مسلما می توان گفت هیچ خانمی سینه هایی افتاده یا آویزان را دوست ندارد، اما متاسفانه اکثر خانم ها از سن میانسالی به آن دچار می شوند هرچند مسئله خطرناکی نبوده اما با ظاهر ناخوشایندی که دارد موجب کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می شود.

درمان افتادگی سینه با نخ

لیفت سینه با نخ

درمان افتادگی سینه با نخ یکی از راه های غیر تهاجمی و بسیار کم خطر با حداقل عوارض می باشد که از این روش می توان برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک هم استفاده نمود.

افتادگی سینه یک روند طبیعی بوده و اکثر بانوان آن را تجربه می کنند و مانند بافت صورت، بافت سینه هم به مرور زمان دستخوش تغییرات می شود به همین دلیل به این منظور درمان افتادگی سینه با نخ می تواند گزینه مناسبی برای اصلاح فرم سینه باشد که در ادامه در مورد مزایا و معایب آن بیشتر توضیح داده خواهد شد.

در درمان افتادگی سینه با نخ ابتدا باید پوست دچار تحریک و التهاب شود زیرا این التهاب با هدف تولید کلاژن و الاستین انجام می شود که این نخ ها ازجنس های مختلفی مانند پلی لاکتیواسید، پلی گلیکولیک اسید و پلی دی اکسان ساخته شده اند که کاربرد آن ها با توجه به ضخامت و جنسشان تعیین می گردد. این نخ ها دارای قابلیت جذب می باشند و می توان علاوه بر لیفت سینه از آن برای لیفت گردن، لیفت صورت و واژن استفاده نمود.

نخ گذاری برای رفع افتادگی سینه به تبحر و تخصص خاص و همچنین ظرافت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد به همین دلیل پزشکی که کار نخ گذاری را انجام می دهد باید بسیار متبحر و با تجربه بوده تا از جابه جایی نخ در سینه یا عوارض دیگر جلوگیری شود. پزشکان مرکز زیبایی ما با بهره مندی از به روزترین تجهیزات، درمان افتادگی سینه را با کم تهاجمی ترین و بهترین روش ها انجام می دهند.

علت افتادگی سینه

با رشد سینه در سن بلوغ و به دنبال آن ازدواج و زایمان ممکن است که سینه حالت افتادگی پیدا کند. یکی دیگر از دلایل مهم افتادگی افزایش سن یا شیردهی می باشد همچنین مصرف دخانیات با از بین بردن الاستین به مرور از میزان بافت سینه کم می کند و به میزان پوست سینه اضافه می کند اما افتادگی سینه ها می تواند عامل ژنتیکی نیز داشته باشد و در همان ابتدا به صورت مادرزادی دارای سینه های کوچک باشند که در این افراد بافت سینه خیلی کم و میزان پوست سینه زیاد می باشد.

مزایای درمان افتادگی سینه با نخ

چه کسانی می توانند لیفت سینه با نخ را انجام دهند؟

اینکه چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند بستگی به نظر دکتر دارد که پس از ارزیابی مواردی از جمله توده یا تغییرات پوستی به فرد اطمینان می دهد که فرد مناسبی است یا خیر.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل لیفت سینه با نخ نیستند؟

مراحل انجام درمان افتادگی سینه با نخ

در ابتدای شروع جراحی برای اینکه بیمار حین عمل دردی را احساس نکند پزشک ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی بی حس می کند و در ادامه مناطق مورد نظر با استفاده از ابزاری مخصوص نشانه گذاری می شوند و به وسیله سرنگ ویژه ای نخ مخصوص و ضد حساسیت درون سرنگ قرار می گیرد و در محل هایی که انتخاب شده نخ در آن محل فیکس شده و به کمک تزریق به زیر پوست می رود و نیازی به هیچ بخیه یا برشی نیست.

بعد از تزریق نخ، بدون اینکه زخمی به وجود بیاید سرنگ از زیر پوست خارج می شود و چسبی به طور عمودی توسط پزشک بر روی سینه زده می شود که انتهای آن بر روی شانه قرار می گیرد و بیمار باید بین ۲ الی ۳ روز از برداشتن این چسب خودداری نماید و به مدت ۲ هفته از سوتین محافظ استفاده کند. لذا لازم به ذکر است پزشک بسته به میزان افتادگی سینه ها از یک تا چند نخ می تواند استفاده کند که معمولا برای هر سینه تعداد ۲۵ نخ لازم است.

در مورد بالا كشيدن سینه با لیزر بیشتر بخوانید!

مراقبت های بعد از لیفت با نخ

عوارض لیفت سینه با نخ

از عوارض آن ایجاد درد و کبودی در ناحیه تزریق می توان نام برد که از جمله معمول ترین عوارض هر عملی می باشد که به طور معمول هر فرد برای هر سینه خود نیاز به ۲۵ نخ دارد که اگر جابه جا شوند پزشک با بی حسی موضعی آن را اصلاح می نماید و اگر نخ بلند باشد احتمال برجسته شدن وجود دارد اما در کل این روش بغیر از این دو مورد ذکر شده عوارض دیگری نداشته و یکی از مناسب ترین روش ها به حساب می آید.

سخن پایانی

سینه ها از نقاط بسیار حساس خانم ها به شمار می آیند و همانطور که خانم ها به دنبال زیبایی هرچه بیشتر هستند راهکارهای مختلفی را در جهت زیبایی انجام می دهند که لیفت سینه یکی از مواردی است که همیشه حائز اهمیت می باشد و خانم ها به دنبال روشی با داشتن کمترین عوارض و بهترین نتیجه هستند که ما به شما برای درمان افتادگی سینه استفاده از نخ را پیشنهاد می کنیم اما باید توجه داشت که این کار باید در مرکزی مجهز و توسط پزشکانی متبحر و متخصص انجام گیرد.

زیرا داشتن مهارت نخ گذاری بسیار حائز اهمیت می باشد. شما می توانید برای درمان افتادگی سینه با نخ با مراجعه به مرکز تخصصی زیبایی ما با استفاده از بهترین و با تجربه ترین کادر متخصص به زیبایی هرچه بیشتر دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *