وجود جوش های سرسیاه بینی باعث کدر شدن پوست میشود. رفع جوش سرسیاه بینی در شفافیت پوست تاثیر بسیار زیادی دارد.ما در این مقاله به بررسی درمان جوش سریاه روی بینی میپردازیم. نحوه درمان جوش سریاه بینی و پیشگیری از جوش های سرسیاه را کشف کنید. درست مثل آکنه که قابل درمان است، رفع جوش سرسیاه بینی نیز امکان پذیر است. در ادامه به بررسی درمان جوش سرسیاه بینی میپردازیم.

دلایل جوش های سر سیاه چیست؟

با گرفتگی فولیکول در سلولهای مرده و وجود روغن اضافی در پوست ، جوش سرسیاه ایجاد می شود و برآمدگی ای به نام کمدون ایجاد می کند. از آنجا که قسمت بالای شاخه در تماس با هوا است ، تاریک می شود. از این رو  به اصطلاح به آنها “جوش سرسیاه” گفته میشود. احتمال ابتلا به جوش های سرسیاه در اثر عواملی مانند تغییرات هورمونی ، استرس و استفاده از محصولات نامناسب در صورت افزایش می یابد.

رفع جوش سرسیاه بینی

مراجعه به کلینیک زیبایی

بهترین و سریع ترین درمان برای رفع جوش سرسیاه بینی مراجعه به کلینیک زیبایی و استفاده از روش های نوین و پیشرفته میباشد. این روش ها شامل پاکسازی کامل پوست صورت،میکرونیدلیگ،مزونیدلینگ و فیشیال می باشد. انجام هر یک از این روش های درمانی موجب ازبین رفتن کامل جوش های سرسیاه بینی برای مدت طولانی میشود.بعلاوه حس طراوت و تازگی پس از انجام این روش ها وصف نشدنی است. اگر جوش های سرسیاهتان خیلی برایتان آزاردهنده شده و باعث کدر شدن پوستتان گردیده است،برای درمان آنها حتما از روش های فوق در پیشرفته ترین کلینیک های زیبایی استفاده نمایید.

جوش های سرسیاه خود را لمس نکنید.

در کنار مراجعه به کلینیک های زیبایی و استفاده از روش های نوین درمان جوش سرسیاه بینی، لمس نکردن جوش ها میتواند در رفع جوش سرسیاه بینی موثر باشد.جوش های سر سیاه نتیجه انسداد فولیکول ها است ، بنابراین تمیز نگه داشتن منافذ پوستی مهم است.

لمس جوش های سرسیاه می تواند باکتری را در سطح پوست پخش کند ، منافذ پوست را مسدود کرده و به طور بالقوه جوش های بیشتری ایجاد کند. بیرون آمدن ، فشردن یا برداشتن جوش های سرسیاه باعث ایجاد زخم در ناحینه مربوطه می شود.

صورت خود را روزی دو بار بشویید.

برای رفع جوش سرسیاه بینی سعی کنید از شوینده ملایم یا صابون ملایم برای شستن صورت خود دو بار در روز استفاده کنید. از محصولاتی که باعث تحریک بیشتر پوست شما می شوند ، خودداری کنید.

موهای خود را تمیز نگه دارید.

موهای چرب ممکن است روغن و سلولهای مرده پوست را به صورت شما منتقل کنند. اطمینان حاصل کنید که موهای خود را مرتبا می شوید و سعی کنید موهای خود را از صورت دور نگه دارید. رفع جوش سرسیاه بینی با رعایت مجموعه روش ها در کنار یکدیگر میسر است.

محصولات آکنه را تحت نظر پزشک امتحان کنید.

همیشه برای استفاده از راهکاری در جهت درمان جوش سرسیاه بینی ابتدا با دکتر پوست خود مشورت کنید. محصولات آکنه حاوی پراکسید بنزوئیل ، گوگرد ، رزورسینول یا اسید سالیسیلیک می توانند به خشک شدن روغن اضافی که باعث جوش می شود، کمک کنند.

چگونه از جوش های سرسیاه جلوگیری کنیم؟

به دلیل آنکه تغییر نامناسب هورمون ها ، استرس بخش جدا ناپذیر از زندگی ما هستند، جلوگیری کامل از ایجاد جوش های سر سیاه تقریباً غیرممکن است. با این حال ، می توانید امکان ابتلا را کمی کاهش دهید.

پوست خود را بیش از حد شستشو ندهید.

وسوسه انگیز است که علاقه مند باشید صورت خود را تا آنجا که ممکن است بشویید. با این حال ، شستشوی بیش از حد ممکن است پوست شما را تحریک کرده و روغن های طبیعی شما را از بین ببرد و باعث شکستگی بیشتر شود. پاکسازی یک بار در صبح و یک بار در شب به طور معمول برای تمیز نگه داشتن پوست کافی است. اگر در حین ورزش زیاد عرق می کنید ، بعد از پایان آن شستن صورت بسیار مفید می باشد.

محصولات مبتنی بر رس را امتحان کنید.

قرن ها است که از رس به عنوان یک داروی طبیعی برای مشکلات پوستی استفاده می شود. به طور خاص رسهای بنتونیت و کائولن دارای اثر تصفیه کننده ، کشیدن روغن اضافی از پوست و کنترل درخشش شناخته شده اند. برای اینکه خودتان آن را امتحان کنید ، هفته ای یک یا دو بار از ماسک رس برای از بین بردن منافذ پوست استفاده کنید.

همه در برهه ای از زندگی خود جوش های سرسیاه را تجربه می کنند. یک برنامه مراقبت از پوست سالم می تواند به شما کمک کند تا از شکستگی جلوگیری کرده و بهبودی پوست را تسریع کنید.

رفع جوش سرسیاه بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *