با افزایش سن، شکل صورت تغییر می کند. اگر چربی اضافی در ناحیه گردن و فک وجود داشته باشد یا اگر ماهیچه ها شروع به کوچک شدن کرده باشند، خط فک شما ممکن است کمتر مشخص شود. زاویه دار کردن صورت به سن ربطی ندارد و زاویه دار کردن صورت برای صورت های زیر مناسب تر است. کسانی که صورتشان گرد یا بیضی هست و یا صورت هایی که حالتی دارند که فکشان خوب دیده نمیشود و زوایای صورت از نظر زیبایی مناسب نیت و استفاده از پروتز ها ثابت شده که موجب زیبایی بیشتر می شود ‌یک سوم پایینی صورت برای ظاهری زیبا بسیار مهم است. یک زاویه فک متناسب با صورت شما میتواند زیبایی و جوانی شما را بیشتر نشان دهد‌. پرکننده های تزریقی می توانند خط فک را تغییر داده ، بافت نرم را بلند کرده و تناسب صورت را بهبود بخشند و به طور موثر ظاهر ناحیه را بهبود بخشند.

زاویه دارکردن صورت

نقش پرکننده فک در زاویه دار کردن صورت چیست؟

افرادی که از ظاهر خط فک یا چانه خود احساس نارضایتی می کنند ،تزریق پرکننده های فک ، می تواند گزینه مناسبی باشد.

چانه و فک با ظاهر نرم می تواند ناشی از سن یا ژنتیک باشد. پرکننده های فک می توانند تقارن ، تعادل یا خطوط را به این ناحیه اضافه کنند و باعث زاویه دار شدن فک شوند.

پرکننده های فک که برای زاویه دار کردن فک استفاده می شوند، ژل هایی هستند که به پوست تزریق می شوند. این مواد تولید هیالورونیک اسید یا کلاژن را تحریک می کنند و ظاهر افتادگی ، شلی پوست و از بین رفتن استخوان در اطراف فک را کاهش دهد.

در موارد زیر نیز میتوان از پر کننده های فک استفاده کرد:

کانتورینگ فک نام دیگر پر کننده فک غیر جراحی است. این حالت یک روش آرایشی با حداقل تهاجم است که فقط باید توسط یک متخصص مجرب و دارای مجوز انجام شود ، مانند:جراح پلاستیک،متخصص پوست یا پزشک. هنگامی که در امتداد فک پایین تزریق صورت می گیرد، جدایی مشخص تری بین خط فک و گردن ایجاد می کند و زاویه ی فک جذابتر بنظر می رسد. پرکننده فک به صورت زاویه واضح تری می بخشد که باعث می شود شما لاغرتر به نظر برسید. یک تغییر ظریف را ایجاد می کند ، که ظاهری بسیار مطلوب به صورت می دهد.

هر نوع پر کننده ی فک نیز مورد تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) نیست. این یک نکته ی بسیار مهم است که مراجعین حتما باید به این نکته دقت کنند و در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک انجام دهند. رایج ترین فیلرهای فک که پزشک ممکن است از آنها استفاده کند عبارتند از:

چندین نوع پرکننده پوستی وجود دارد که پزشک ممکن است برای فک و چانه توصیه کند. اما در حال حاضر ، تنها پرکننده مورد تایید FDA برای تقویت فک و چانه ، Juvederm Volux است.

پرکننده های ضخیم تر برای چانه و فک مناسب تر هستند؛ زیرا انعطاف پذیر نیستند و در جایی که تزریق شده اند باقی می مانند.

ماندگاری پرکننده های فک برای زاویه دار کردن صورت چقدر است؟

نتایج زاویه دار کردن فک با استفاده از پرکننده ها بلافاصله قابل مشاهده است.

برای بسیاری از مراجعه کنندگان، پرکننده اسید هیالورونیک ممکن است تا ۲ سال دوام داشته باشد. کلسیم هیدروکسی لپاتیت ممکن است تا ۱۵ ماه دوام داشته باشد. صرف نظر از نوع مورد استفاده، ممکن است در عرض ۹تا۱۲ ماه نتایج کاهش یافته را مشاهده کنید، به خصوص اگر تزریق به طور مداوم انجام نشود.

با رعایت موارد زیر می توانید به عمر پرکننده های فک کمک کنید:

آیا زاویه دار کردن صورت دردناک است؟

درد می تواند ذهنی باشد و برخی از افراد هنگام تزریق پرکننده فک نسبت به دیگران احساس ناراحتی بیشتری می کنند. در صورت نگرانی از ناراحتی ای که پیش بینی می کنید ، با پزشک خود مشورت کنید.

قبل از تزریق فیلر، پزشک ممکن است با کرم موضعی یا نوع بی حسی موضعی ناحیه را بی حس کند.

اگر زاویه دار کردن صورتتان توسط پزشک باتجربه صورت بگیرد، تزریق پرکننده فک نباید آسیب برساند. ممکن است با هر تزریق فشار مختصر یا احساس عجیبی احساس کنید ، اما آزار دهنده نیست.

با از بین رفتن اثر کرم بی حس کننده ممکن است کمی درد یا ناراحتی در محل تزریق احساس کنید. این درد نباید بیش از یک روز طول بکشد.

درد شدید یا پایدار (در حالی که بعید است )نیاز به تماس فوری با پزشک دارد.

روش زاویه دار کردن صورت چگونه است؟

قبل از انجام زاویه سازی صورت باید به موارد زیر توجه کنید:

در حین عمل:

شما باید برای درمان زاویا سازی صورت بدون آرایش به محل مراجعه کنید و مراحل زیر برایتان انجام می شود:

بعد از عمل:

از فیلرهای فک چه نتایجی می توان انتظار داشت؟

حتی با تورم خفیف، نتایج شما باید بلافاصله قابل مشاهده و آشکار باشد. همچنین باید بتوانید بلافاصله پس از درمان زاویه سازی صورت به سر کار یا فعالیت های عادی خود بازگردید.

یکسری نکات که باید به آنها توجه کنید:

عوارض جانبی زاویه سازی صورت چیست؟

عوارض جانبی زاویه سازی صورت عبارتند از:

عوارض جانبی کمتر رایج می تواند شامل موارد زیر باشد:

عوارض شدید پرکننده های پوستی غیر معمول است.

اما بسیار مهم است که از یک پزشک متخصص مجرب برای درمان استفاده کنید تا احتمال ایجاد عوارض به حداقل برسد و دچار آسیب عصبی و عروقی ناشی از تزریق نشوید.

راه های دیگر برای زاویه دار کردن صورت چیست؟

پرکننده فک برای همه مناسب نیست. بر اساس نتیجه ای که امیدوارید به آن برسید، گزینه های جایگزین که ممکن است عبارتند از:

تمرینات با هدف محکم کردن خط فک می تواند برای هر کسی که مایل به داشتن ظاهری برجسته تر است مفید باشد. اگر به دلیل اضافه وزن ظاهر چانه ی مناسبی ندارید، تنظیم رژیم غذایی نیز ممکن است به شما کمک کند.

بوتاکس ممکن است برای لاغر شدن یا کاهش ظاهر فک استفاده شود. همچنین ممکن است برای کاهش درد ناشی از TMJ مفید باشد.

اگر می خواهید نتیجه دائمی تری داشته باشید ، جراحی فک گزینه ی مناسبی است. اگرچه جراحی فک بسیار موثر است، اما بیمار هزینه ی زیادی را متحمل می شود. معمولاً برای به دست آوردن نتایج ظریف استفاده می شود. اما حتی یک تغییر کوچک در فک یا حجم چانه می تواند تأثیرات قابل توجهی بر کل ظاهر شما داشته باشد. ارزیابی اهداف خود برای این روش و تعیین وقت مشاوره با یک متخصص مجرب بسیار مهم است.

سحن پایانی

استفاده از فیلر های برند و با کیفیت و تکنیک درست تزریق در جهت زاویه دار کردن صورت بسیار مهم است به همین علت انتخاب پزشک متخصص در زمینه زاویه دار کردن صورت که اگاه به اصول زیبایی شناختی چهره باشد و با تکنیک درست انجام شود و حتما باید در کلینیک معتبر انجام شود که از فیلر های با کیفیت و برند استفاده شود و در محلی انجام شود که دارای تجهیزات مناسب است با افزایش سن، شکل صورت تغییر می کند. اگر چربی اضافی در ناحیه گردن و فک وجود داشته باشد یا اگر ماهیچه ها شروع به کوچک شدن کرده باشند ، خط فک شما ممکن است کمتر مشخص شود.

چانه و فک با ظاهر نرم می تواند ناشی از سن یا ژنتیک باشد. پرکننده های فک می توانند تقارن ، تعادل یا خطوط را به این ناحیه اضافه کنند و باعث زاویه دار شدن فک شوند. بسیار مهم است که از یک پزشک متخصص مجرب برای درمان استفاده کنید تا احتمال ایجاد عوارض به حداقل برسد و دچار آسیب عصبی و عروقی ناشی از تزریق نشوید.

شما می‌توانید مشکل خود را در مرکز زیبایی الیزه توسط متخصصانی ماهر در این زمینه و با مواد باکیفیت انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *