زاویه سازی صورت و ارزیابی تناسب صورت ریشه در گذشته دور دارد و به قرنهای ۱۷ و ۱۸ برمی گردد. بسیاری از هنرمندان دوره رنسانس بر این باور بودند که زیبایی صورت در تعادل نسبت های صورت و تقارن صورت است. تناسب و تعادل نسبتها در صورت، امروزه نیز توجه زیادی را به خود جلب کرده است.عمل زاویه سازی صورت یکی از روشهای پرطرفدار در ایجاد تناسب صورت است. در این مطلب می خواهیم به طور خاص درباره زاویه سازی صورت صحبت کنیم.قبل از هر چیزی لازم است تذکر دهیم حتماً در انتخاب کلینیک و مرکز زیبایی دقت کنید. زیرا عمل زاویه سازی صورت، بسیار حساس است و هرگونه خطا در کار می تواند منجر به نامتقارن شدن فرم صورتتان شود.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد زاویه سازی صورت یک نوع ایجاد تناسب در شکل صورت است. به عنوان مثال، برخی افراد ممکن است دارای فک کوچک و یا دارای فرورفتگی در فک باشند. در این موارد می توان با زاویه دار کردن صورت این مشکلات را برطرف کرد.

همچنین با بالا رفتن سن، پوست ما دچار افتادگی شده و فرم صورت به هم می خورد. استفاده از عمل زاویه سازی صورت می تواند فرم طبیعی را به صورت برگرداند.

در روش زاویه دار کردن صورت، از برجسته کردن گونه و همچنین به شکل مربع یا به شکل v در آوردن فک برای زیباسازی استفاده می شود.

روشهای مختلف عمل زاویه سازی صورت

برای زاویه دار کردن صورت از هر دو روش جراحی و غیر جراحی می توان استفاده کرد. روشهای غیر جراحی زاویه دار کردن صورت عبارتند از:

خوشبختانه تمام این روش ها بدون نیاز به عمل جراحی انجام می شود. در صورتیکه توسط پزشک معتبر انجام شود، هیچگونه عوارضی نخواهد داشت. در موارد شدیدتر که با انجام روشهای فوق نتوان فرم صورت را اصلاح کرد از عمل جراحی و برش استخوان صورت استفاده می شود. اگرچه این روش عوارض و دوره نقاهت طولانی تری دارد اما مدت ماندگاری آن هم بیشتر است.

مواردی که با استفاده از روشهای غیر جراحی زاویه دار کردن صورت اصلاح می شوند

اصلاح فرم فک و صورت با عمل زاویه سازی صورت

موارد اصلاح فرم فک و صورت با استفاده از عمل جراحی زاویه دار کردن صورت

در موارد شدیدی که نیاز به عمل جراحی است، علاوه بر مشکلات زیبا شناختی، فرد در نحوه صحبت کردن، غذا خوردن و جویدن نیز دچار مشکل است. بنابراین علاوه بر زیباسازی صورت این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

مزایای روشهای غیر جراحی زاویه دار کردن صورت

زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی

زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی

در روز مراجعه ابتدا متخصص زیبایی بعد از ارزیابی صورت، درباره بهترین روش برای زاویه سازی صورتتان به شما مشاوره می دهد. بعد از مشخص شدن روش زیباسازی، سطح پوست محل درمان را کاملاً تمیز می کنند. سپس درمان را شروع می کنند. در صورت لزوم قبل از درمان، محل را با کرمهای بی حسی موضعی بی حس می کنند. در زیر به طور خاص هر کدام را توضیح می دهیم.

معمولاً ژل‌های چانه و فک را از یک ماده طبیعی به نام اسید هیالورونیک تهیه می کنند. مقدار و نوع ژل پرکننده را بسته به محل درمان و فرم صورت شما تعیین می کنند. بعد از تزریق برای رفع التهاب و سوزش از کیسه یخ استفاده می شود.

در این روش به جای ژل از چربی بدن خود افراد استفاده می شود. به همین دلیل هم احتمال ایجاد عارضه و یا هرگونه واکنش بدن نسبت به آن در این روش، بسیار پایین است. این چربی ها بعد از مدتی جذب بدن می شوند. بنابراین این روش مانند دیگر روشهای غیر جراحی زاویه دار کردن صورت دائمی نمی باشد.

 

زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی

بوتاکس از سمی به نام بوتولونیم ساخته می شود. تزریق بوتاکس به ماهیچه های محل خط فک، باعث فلج شدن آنها می شود. با تغییر در سایز و اندازه ماهیچه ها و جلوگیری از افتادگی خط فک، زیبایی را به صورت شما هدیه می کند.

در این روش با استفاده از نخ مخصوص، صورت با دقت به سمت بالا و طرفین کشیده می شود. با تحریک کلاژن باعث تولید کلاژن می شود. نخ ها بعد از چند ماه جذب بدن می شوند.

هایفوتراپی نیز مانند بوتاکس با لیفت کردن باعث زاویه دار کردن صورت می شود. توصیه می شود هایفو تراپی را دو سه ماه بعد از لیفت نخ انجام دهید که نتیجه مطلوب تری بدست آورید. با افزایش سن، چربی صورت تحلیل رفته و گونه ها می افتند. هایفوتراپی، صورت شما را لیفت داده و آن را سفت می کند و در نتیجه فرم زیبای مثلثی را به صورت شما بر می گرداند.

هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و ماندگاری آن حدود دو سال است. همانطور که در قسمت لیفت گفته شد بهتر است این روش به صورت ترکیب با روشهای دیگر انجام شود تا برای زاویه دار کردن صورت نتیجه بهتری کسب کنید.

زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی

زاویه سازی صورت با عمل جراحی

در این مورد لازم است ابتدا شخص در بیمارستان بستری شود. هنگام عمل بعد از بیهوشی، فک بریده می شود. اگر نیاز به قرار دادن استخوان اضافی باشد عمل پیوند انجام می شود. در صورت اضافه بودن استخوان نیز، استخوانهای اضافی برداشته می شوند. سپس با پیچ هایی از جنس تیتانیوم فک را محکم می کنند و محل بریدگی را بخیه می زنند.

مراقبتهای بعد از عمل زاویه سازی صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *