اگر شما به عنوان یک مرد زاویه فک کمی دارید ممکن است پس از نگاه دقیق به آینه ، به فکر ایجاد زاویه فک مردانه بدون جراحی می افتند. البته ممکن است شما باتوجه به اینکه زاویه فک کمی دارید ولی در شکل چهره شما تاثیر منفی نگذاشته باشد اما شما برای افزایش اعتماد به نفس و بهبود وضعیت چهره خود نیاز به ایجاد تغییر با زاویه فک داشته باشید. اما اگر می خواهید خط فک خود را مشخص تر نشان دهید، چندین روش برای انتخاب دارید. این موارد شامل جراحی زیبایی است که می تواند شکل فک شما را تغییر دهد و روش های درمانی دیگری که به طور موقت ظاهر خط فک شما را تغییر می دهند.

زاویه فک مردانه بدون جراحی

آیا با تمرین می توانید زاویه فک کم را تغییر دهید؟

در سال های اخیر، برخی تکنیک های زاویه فک مردانه بدون جراحی رواج یافته است. یکی از این روش ها عبارت است از:

  1. استفاده از یک توپ سیلیکونی که به عنوان یک ابزارکاربردی استفاده می شود. شما برای تمرین فک باید توپ را گاز بگیرید.
  2. مورد بعدی ماساژ صورت است که انجام ماساژ صورت به اصلاح شکل فک کمک می کند. این کار را می توان با انگشتان یا وسیله مخصوص ماساژ  ، انجام داد.

اگرچه این تکنیک ها امیدوار کننده به نظر می رسند ، اما شواهد علمی کافی برای اثبات عملکرد آنها وجود ندارد. همچنین نمی توان از این روش ها به عنوان روشی بسیار موثر در ایجاد زاویه فک مردانه بدون جراحی استفاده کرد چرا که اگر تاثیری هم داشته باشد نیازمند زمان زیادی برای تاثیرگذاری است.

روش های مختلف در زاویه فک مردانه بدون جراحی

برخی از افراد ادعا می کنند که تمرینات  فک می تواند شکل فک را تغییر دهد. با این حال ، ثابت نشده است که این روش ها در تغییر ساختار خط فک شما موثر هستند. اگر قصد دارید روش هایی موثر در ایجاد زاویه فک مردانه را بدانید، پیشنهاد می کنیم تا گزینه های زیر را با دقت مطالعه نمایید.

استفاده از فیلر و بوتاکس:

فیلرها ژل های نرم هستند که در زیر پوست تزریق می شوند. با تزریق فیلر و پرکننده های پوستی داخل فک،  ظاهر لبه استخوانی به فک شما داده می شود. انواع پرکننده های صورت یا فیلرها،  برای زاویه سازی صورت و بینی استفاده می شوند. همچنین برای برجسته کردن چانه می توان از ژل استفاده کرد و یا با برطرف نمودن خطوط لبخند می توان چهره ای شاداب تر و صورتی باریک تر برای فرد ایجاد کرد. این نوع از پرکننده ها در کمتر از یک ساعت تزریق می شوند و به هیچ عنوان عوارض جانبی برای فرد ندارند و تنها عوارض آن کبودی خفیف و یا تورم و قرمزی در محل تزریق است. تنها مشکل این روش  این است که ماندگاری بالایی ندارد و معمولا بعد از ۶ ماه از بین می رود.

گزینه دیگر تزریق بوتاکس است. در این روش سم بوتولینوم به عضلات فک شما تزریق می شود. این سم لبه صورت شما را باریک می کند و یک شکل مشخص “V” ایجاد می کند. اما دقت کنید که این روش در زاویه فک شما بسیار تاثیر داشته و می تواند ظاهری بسیار طبیعی به فرم فک شما بدهد. تنها لازم است برای ترمیم و ماندگاری دوباره، طبق زمان هایی که بهترین متخصص پوست به شما می دهد، به کلینیک مراجعه کنید و زاویه فک خود را تجدید نمایید.

زاویه فک مردانه بدون جراحی

لیپوساکشن گردن:

لیپوساکشن روشی است که در آن چربی از قسمت چانه، گردن و فک برداشته می شود. این می تواند باعث شود تا گردن باریک تری داشته باشید.

لیفت گردن:

در هنگام لیفت گردن، پوست گردن شما به سمت بالا بلند می شود. هدف این است که پوست، عضله و چربی موجود در آن سفت شود. لیفتینگ گردن همچنین ممکن است از بین بردن چربی باشد. این کار می تواند باعث ایجاد فک برجسته تر و زاویه سازی صورت شود.

کاشت چانه:

کاشت چانه، یکی دیگر از گزینه های جراحی است(درست است که هدف از این متن بررسی زاویه فک مردانه بدون جراحی است، اما بد نیست با برخی روش های جراحی نیز آشنا شوید).  در کاشت چانه از یک ماده مصنوعی استفاده می شود که شبیه به بافت طبیعی چانه است.

لیپوساکشن چانه:

برای هموار کردن و یکدست کردن چانه به اصطلاح دوقلو لیپوساکشن چانه انجام می دهند. در این عمل با از بین بردن چربی های اضافه ناحیه چانه و انتقال چربی از ناحیه گردن به فک، موجب می شوند فرد چهره ای زیباتر داشته باشد.

پیوند چربی برای زاویه فک مردانه بدون جراحی:

پیوند چربی جایگزینی برای افزایش چانه بدون استفاده از ایمپلنت است. در این جراحی چربی قسمت دیگر بدن برداشته شده و به چانه شما منتقل می شود. چربی معمولاً از شکم گرفته می شود.

لیفت با نخ:

لیفت با نخ روشی موقتی است که در قسمت پایین صورت، می تواند پوست شل شده را محکم کرده و خط فک را تعریف کنند. تعداد نخ هایی که لازم است تا استفاده شود به میزان شلی پوست بستگی دارد، که معمولا از ۴ الی ۸ نخ استفاده می شود. زاویه خط مردانه با استفاده از نخ می تواند تا حدود زیادی فرم صورت یک فرد را تغییر دهد و یک زاویه ایده آل به صورت فرد ببخشد. معمولاً لیفت با نخ ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد.

سایر روش ها برای زاویه فک مردانه با جراحی

با روشهای غیر جراحی می توانید ظاهر خط فک خود را تغییر دهید. به عنوان مثال:

ریش گذاشتن می تواند به فک شما حجم دهد. علاوه بر این، با کوتاه کردن ریش به روش خاصی، ممکن است بتوانید ظاهر فک خود را تغییر دهید و زائیه فک مردانه بدون جراحی ایجاد کنید.

زاویه فک مردانه بدون جراحی

اگر آرایش می کنید، برخی از تکنیک ها و محصولات می توانند ظاهر فک شما را تغییر دهند. به عنوان مثال، کانتور کردن در امتداد فک و گونه ها ممکن است به ایجاد خطوط فک شما کمک کند.

اگر چربی اضافی در گردن دارید، کاهش وزن در آن قسمت ممکن است خط فک شما را مشخص کند. با این حال ، از دست دادن چربی در برخی از قسمت های بدن امکان پذیر نیست. این باید بخشی از استراتژی کلی کاهش وزن باشد. توجه کنید که داشتن خط فک ضعیف نشان دهنده بیماری یا مشکل در سلامتی نیست. اما اگر می خواهید آن را تغییر دهید ، روش های مختلف جراحی و غیر جراحی ممکن است به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *