مادلینگ صورت یا همان زاویه سازی صورت یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در بین بانوان و آقایان است. مادلینگ چهره علاوه بر اینکه باعث فرم دهی به چانه و صورت می شود می تواند تاثیر بسزایی در جوانسازی صورت داشته باشد. از نظر زیبایی شناختی کمتر چهره ای وجود دارد که تک تک المان ها و جزئیاتش منطبق با اصول زیبایی شناختی باشد که در چندین قرن پیش زیباترین چهره طبق معیارهای آقای داوینچی ترسیم شده است. به همین دلیل است که؛ پزشکانی که در عرصه زیبایی تبحر دارند معمولا با دیدن هر چهره و ظاهری می توانند به راحتی تشخیص دهند که کدام یک از اجزای صورت منطبق با اصول زیبایی شناسی نیست.در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره این عمل زیبایی، قیمت مادلینگ صورت، ماندگاری زاویه سازی صورت و… در اختیار شما قرار دهیم.

مادلینگ صورت

چرا زاویه سازی صورت؟

انسان زیباست و زیبایی را دوست دارد و همواره به دنبال روش هایی برای داشتن چهره ای زیباتر و در نتیجه اعتماد به نفس بالاتر هستند. همان طور که داشتن چهره ای زیبا به انسان اعتماد به نفس می دهد در مقابل هر گونه نقصی در صورت نیز می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس در هر کسی می شود. به همین دلیل جراحی های زیبایی در ناحیه صورت طرفداران بسیار زیادی دارد.

اگر احساس می کنید فک شما زاویه مناسب را ندارد یا متقارن نیست، اگر از کوچکی یا بزرگ بودن چانه خود رضایت ندارید با عمل زاویه سازی صورت نزد بهترین دکتر مادلینگ صورت در بهترین کلینیک زیبایی می توانید به زاویه و چهره دلخواهی که می خواهید برسید.

با عمل مادلینگ چهره زیبایی و طراوات به صورت شما بخشیده می شود، همچنین این عمل باعث اصلاح زاویه بینی، اصلاح اندازه چانه و رفع غبغب خواهد شد.

یکی از پرطرفداترین حالت های چهره در سراسر دنیا شکل V است که پس از عمل مادلینگ چهره به این حالت چهره دست خواهید یافت به این صورت که پزشک ناحیه هایی از صورت که نقش بسزایی در زیبایی دارند مانند خطوط فک، چانه، گونه و زاویه فک را برجسته تر می کند تا به یک تناسب استاندارد با سایر نقاط صورت برسد. لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که عمل زاویه سازی صورت علاوه بر اینکه یک عمل زیبایی است در برخی مواقع می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد، برای مثال در افرادی که به صورت مادرزادی دارای مشکلاتی در ناحیه فک هستند می تواند کاربرد داشته باشد.

متخصصین و پزشکان حاضر در مرکز زیبایی الیزه لانژه ما با توجه به انجام تعداد بسیار زیادی از عمل های مادلینگ صورت تبحر بسیار زیادی در تشخیص ناهنجاری های موجود در چهره دارند که در برخی مواقع این ناهنجاری ها بسیار ظریف و کوچک است که حتی ممکن است از نظر افراد تیز بین هم دور بماند. چنانچه در انتخاب بهترین مرکز و بهترین دکتر مادلینگ چهره دقت لازم را نداشته باشید ممکن است عوارض جبران ناپذیری مانند عدم تقارن صورت و… را تجربه کنید.

کاندیدای مناسب برای عمل مادلینگ چهره یا زاویه سازی صورت

مادلینگ چهره برای افرادی مناسب است که دارای حالت چهره با ویژگی های زیر باشد و این عمل نمی تواند برا هر کسی مناسب باشد، از جمله افرادی که کاندیدای مناسب برای عمل مادلینگ چهره یا زاویه سازی صورت هستند عبارتند از:

انواع روش های مادلینگ صورت

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) روش های مختلفی دارد که بهترین روش زاویه سازی چهره را پزشک متخصص برای هر فردی تشخیص می دهد. به این صورت که ابتدا پزشک حالت چهره و گردن، حالت فک و چانه فرد را بررسی می کند و پس از گرفتن تست حساسیت به برخی مواد همچون نخ یا ژل یکی از روش های زیر را برای انجام عمل مادلینگ چهره به شما پیشنهاد می دهد.

یکی از روش های غیرجراحی برای زاویه سازی چهره تزریق ژل است که در این روش پس از بررسی های لازم توسط پزشک نقاطی که نیاز به تزریق ژل دارند مشخص می شود و سپس تزریق با دقت و به میزان کافی انجام می شود.

اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل چقدر است؟

در جواب باید بگوییم که؛ ماندگاری این روش بسته به نوع ژلی که استفاده می شود از ۶ الی ۳۶ ماه متغیر است.

بنابراین باید قبل از تزریق ژل تحقیقات لازم را درباره ژل های نامرغوب داشته باشید و برای مادلینگ چهره با تزریق ژل حتما مراکز و کلینیک های معتبر را انتخاب کنید. چرا که در صورت استفاده از ژل های نامرغوب ممکن است عوارض جبران ناپذیری را تجربه کنید.

بهترین نوع ژل ها، ژل اسید هیالورونیک است که بیشتری سازگاری را با بدن انسان دارند.

ما در مجموعه الیزه برای تزریق ژل به تمامی نواحی صورت و بدن از ژل های اسید هیالورونیک که دارای تاییدیه وزارت بهداشت هستند استفاده می کنیم و قبل از تزریق ژل پزشکان ما تمامی اطلاعات لازم را درباره این ژل ها در اختیار زیباجویان محترم قرار می دهند.

از جمله معایب تزریق ژل برای مادلینگ صورت می توان به کبودی، ورم، عفونت و عدم تقارن در صورت اشاره کرد، که در صورت انتخاب بهترین پزشک و بهترین کلینیک برای تزریق ژل می توانید این عوارض را به حداقل برسانید.

یکی از بهترین روش های زاویه سازی صورت، تزریق چربی است. زاویه سازی چهره با تزریق چربی یک عمل سرپایی است که با بی حسی موضعی قابل انجام است.

در روش تزریق چربی، چربی های اضافی از قسمت هایی از بدن که دارای چربی اضافه هستند مانند شکم، پهلو و… گرفته می شوند و پس از آماده سازی چربی به نواحی مورد نظر برای زاویه سازی صورت تزریق می شود.

به دلیل اینکه در این روش چربی از بدن خود فرد گرفته می شود بنابراین می توان گفت تزریق چربی هیچ گونه عوارض و خطری ندارد و مشکلاتی که ممکن است فرد در هنگام تزریق ژل تجربه کند را در این روش تجربه نمی کند.

ماندگاری زاویه صورت با تزریق چربی نیز می تواند تا چندین سال ادامه داشته باشد.

یکی از محبوب ترین روش ها برای زاویه سازی صورت استفاده از نخ است. در این روش ابتدا پزشک مناطقی که ورود و خروج نخ است را در صورت مراجعه کننده مشخص می کند و سپس با سوزن ها و نخ های مخصوص عمل مادلینگ چهره را انجام می دهد.

زاویه سازی صورت با نخ باعث لیفت صورت (بالا کشیدن پوست صورت) نیز می شود.

زاویه سازی صورت با بوتاکس برای افرادی مناسب است که فک کشیده ای داشته باشند و یا افرادی که دارای فک مربعی شکل هستند. در این روش بیمار هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد.

در این روش از انرژی مافوق صوت استفاده می شود که همین انرژی باعث ایجاد گرما در لایه های زیرین پوست و  در نهایت باعث کلاژن سازی، جوانسازی، لیفتینگ و سفت کردن کردن پوست خواهد شد و همچنین از طریق هایفوتراپی زاویه سازی فک نیز انجام می شود.

این روش یکی از رایج ترین روش های زاویه سازی صورت و همچنین موثرترین روش های مادلینگ صورت است که در این روش از نخ، بوتاکس، تزریق ژل و … به طور ترکیبی استفاده می شود.

تمامی روش هایی که گفتیم جزء روش های غیرجراحی مادلینگ چهره بودند اما اگر شما کاندیدای زاویه سازی صورت با جراحی باشید این روش نیاز به بیهوشی در اتاق عمل دارد.

مراقبت های بعد از عمل مادلینگ صورت

در صورتی که در انجام مراقبت های بعد از عمل زاویه سازی صورت دقت داشته باشید نتیجه عمل می تواند بسیار رضایت بخش تر باشد از جمله این مراقبت ها عبارتند از:

عوارض مادلینگ صورت

عوارض زاویه سازی صورت در روش های مختلف متفاوت است. اما ورم، کبودی و درد در تمامی روش های مادلینگ چهره مشترک است، که تمامی این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت.

قیمت مادلینگ صورت

قیمت زاویه سازی صورت در هر فردی و نسبت به روشی که انجام می شود می تواند متفاوت باشد. البته تجربه و تبحر پزشک نیز می تواند در هزینه زاویه سازی صورت موثر باشد.

برای انجام تمامی عمل های زیبایی اعم از عمل مادلینگ چهره قبل از هر چیز باید به تخصص و تبحر پزشک توجه داشته باشید، چرا که برخی از پزشکان غیرمتخصص عمل مادلینگ صورت را با قیمت های بسیار ارزانی انجام می دهند که ممکن است به همین دلیل عوارض جبران ناپذیری را تجربه کنید.

بنابراین گول تبلیغاتی با عنوان زاویه سازی صورت با ارزان ترین قیمت و … را نخورید و تحقیقات لازم را قبل از انتخاب بهترین کلینیک برای مادلینگ چهره داشته باشید.

سخن پایانی

همان طور که در تمامی طول این مقاله گفتیم، مادلینگ صورت با روش های مختلفی مانند زاویه سازی چهره با تزریق ژل، زاویه سازی صورت با تزریق چربی، مادلینگ چهره با تزریق بوتاکس ، زاویه صورت با نخ، زاویه سازی صورت به روش ترکیبی و … انجام می شود که انتخاب بهترین روش مادلینگ چهره بر عهده پزشک است و چنانچه در انتخاب روش یا مواد کوتاهی از سوی پزشک انجام گیرد ممکن است عوارض غیرقابل جبرانی را تجربه کنید.

مادلینگ صورت یکی از عمل های زیبایی بسیار ظریف و تخصصی است و می توان این عمل را به یک نقاشی زیبا روی یک بوم نقاشی تشبیه کرد! و چنانچه این عمل توسط افراد متخصص و خبره در این حوزه انجام نگیرد ممکن است به نتیجه رضایت بخش دست پیدا نکنید و یا حتی عوارض غیرقابل جبرانی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *