بهره مندی از لب هایی شاداب و زیبا برای بسیاری از افراد یکی از آیتم های بی نظیر در زیبایی مطرح می شود. مثلا خیلی از افراد لب هایی نازک و بدون حجم دارند و حتی با بالارفتن سن فرم لب های خود را از دست می دهند و قصد دارند با استفاده از روش های مختلف شادابی را به لب های خود بازگرداند.

باید گفت روش های بی نظیری تحت عنوان مادلینگ لب در مراکز زیبایی قابل انجام است که می توانید با توجه به نظر متخصصین زیبایی و فرم کنونی لب هایتان، فرم جدیدی را به آن ببخشید.

توجه کنید که گاهی ممکن است نتیجه ای برعکس از بهبود فرم لب هایتان بگیرید و از فرم نهایی راضی نباشید و حتی عوارضی نظیر عدم تقارن به صورت شما ببخشد. این موارد تنها با مراجعه به مرکز زیبایی نامعتبر رخ می دهد. بنابراین در انتخاب بهترین متخصص پوست در مرکز زیبایی معتبر نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید تا دچار این عوارض نشوید.

سفید شدن پوست صورت سبزه

آنچه در این مقاله می خوانید :

مادلینگ لب چیست؟

به هرگونه تغییر ایجاد شده در فرم لب، مادلینگ لب می گویند. البته باید گفت یکی از مهم ترین تغییرات اعمال شده روی صورت که بسیار هم طرفدار دارد مادلینگ صورت است که با ایجاد زاویه فک و از بین بردن غبغب و … همراه است. حال مادلینگ لب به تغییراتی در لب اشاره دارد که ممکن است مزایاو معایب خاص خود را داشته باشد و می تواند شما را به فرم دلخواه لب هایتان برساند. در ادامه به انواع روش های مادلینگ لب اشاره خواهیم کرد.

مادلینگ لب – تزریق ژل به لب

مواد پرکننده لب به لب های بالا و پایین تزریق می شوند. چندین نوع مختلف پرکننده لب وجود دارد ، از جمله روفیل، ژوویدرم و .. که هر کدام ساختار سلولی خاص و ماندگاری متفاوتی دارند.

تزریق ژل روشی است که در مرکز زیبایی ما توسط بهترین متخصص پوست انجام می شود. در طی مشاوره ، پزشک وضعیت لب ها و تعادل کلی صورت شما را ارزیابی می کند.

سپس شما از لب های شما عکس می گیرد تا تقارن و شکل لب های شما را تعیین کند. در نهایت پزشک تصمیم می گیرد که به کدام نواحی ماده پرکننده تزریق شود. البته او کاملا سلیقه شما را نیز در نظر می گیرد و این میزان حجم دهی بسته به نظر شخص شما دارد.

روند تزریق ژل لب حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. افزایش حجم لب یک روش سریع است که دوره بهبودی ندارد و به راحتی پس از تزریق می توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید. فقط ممکن است در ساعات اولیه تزریق ور داشته باشید که پزشک به شما کمپرس یخ را پیشنهاد می کند تا روی محل کبودی و ورم قرار دهید.  از آنجا که فیلر های لب فقط شش تا هشت ماه دوام دارند ، افزایش حجم لب با فیلر تنها یک راه حل نیمه دائمی است.

فواید فیلر لب

درمان با این روش فقط ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد

یک متخصص زیبایی ماهر می تواند مقدار پرکننده مورد استفاده را برای دستیابی به نتیجه با دقت بالا تنظیم کند.

احتمال عوارض در این روش بسیار کم است و اگر مشکلی باشد ژل لب قابل تخلیه است.

افزایش حجم لب بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است.

نتایج در عرض ۲ هفته نهایی می شود و اگر ورم و کبودی جزئی وجود داشته باشد از بین می رود.

عوارض جانبی معمولاً خفیف بوده و شامل کبودی ، تورم یا قرمزی موقتی در محل تزریق می شود. عوارض جدی در مواردی که درمان توسط یک پزشک ماهر انجام شود بسیار نادر است.

در تزریق ژل این موارد را در نظر بگیرید:

برای حفظ نتایج ، درمان ها باید به صورت دوره ای تکرار شوند.

نتایج زیبا و طبیعی وابسته به پزشکی با مهارت و تجربه بی نظیر است.

درصد بسیار کمی از بیماران ممکن است به مواد موجود در مواد پرکننده تولید شده حساسیت داشته باشند اما حتما اگر احساس می کنید که ممکن است به فیلر حساسیت داشته باشید با پزشک خود این موضوع را درمیان بگذارید.

مادلینگ لب – کاشت لب

یکی از گزینه های جایگزین کننده برای افزایش حجم لب با فیلر استفاده از کاشت لب یا پروتز است که گزینه دائمی تری است. در طی مشاوره ، پزشک تعیین می کند که پروتز گذاری  در چه سایزی برای شما انجام شود.

ابتدا اطراف لب برشی ایجاد می شود و سپس پر.وتز گذاری انجام می شود.هنگامی که ایمپلنت ها در جای خود قرار گرفتند ، برش ها با یک یا دو بخیه قابل جذب بسته می شوند. مدت زمان قرار دادن ایمپلنت در حدود سی دقیقه است و بیمار می تواند روز عمل به خانه برود.

فواید کاشت لب

نتایج حاصل از این روش می توانند سالها ادامه داشته باشند.

انجام این روش باید توسط متخصص زیبایی ماهر انجام شود.  انجام عمل جراحی کاشت لب کمتر از ۳۰ دقیقه طول می کشد و جای زخم هایی را که تقریباً قابل تشخیص نیستند ، ایجاد می کند که سریعا ترمیم می شودند.

بیشتر بیماران فقط به ۱ تا ۳ روز زمان بهبودی نیاز دارند.

در روش کاشت لب این موارد را در نظر بگیرید:

یک روش ایمن است و گرفتن نتایجی زیبا به یک پزشک زیبایی با تجربه و ماهر نیاز دارد.

این روش دائمی است و اگر بخواهید آن را دربیاورید باید جراحی دیگری انجام دهید.

این روش هم مشابه همه جراحی ها خطر عفونت و خونریزی را به همراه دارد که باید گفت اگر این روش توسط متخصص با تجربه انجام شود، این خطرات به صفر می رسد.

مادلینگ لب – تزریق چربی

جایگزین دیگر برای فیلرها و کاشت های مصنوعی استفاده از چربی بدن خود فرد برای افزایش حجم لب است. استفاده از بافت بدن خود فرد برای بزرگ شدن لب ، افزایش لب اتولوگوس نامیده می شود. تزریق چربی یکی از انواع روش های افزایش حجم لب است که همانند پرکننده های لب ، انتقال چربی به لب یک روش قابل انجام در مطب است که با بی حسی موضعی انجام می شود.

در حین تزریق چربی به لب ، چربی از شکم شما جمع شده ، خالص سازی شده و به داخل لب تزریق می شود. انتقال چربی به لب ها حدود شصت تا نود دقیقه طول می کشد و دوره بهبودی ندارد  و این روش مدت ماندگاری بالاتری دارد.

فواید تزریق چربی به لب

تزریق چربی در لب ها بسیار طبیعی به نظر می رسد .

نتایج حاصل از این روش می توانند سالها ادامه داشته باشند. پس از دستیابی به نتایج نهایی ، نیازی به تکرار درمان نخواهید داشت.

خطر واکنش آلرژیک نزدیک به صفر است چرا که از بافت خود بدن برای تزریق استفاده می شود و با بدن سازگار است.

هیچ برشی در لب ها لازم نیست و عوارض جراحی را ندارد.

در تزریق چربی این موارد را در نظر بگیرید:

یک روش ایمن و زیبا و طبیعی است که برای اجرا تنها نیاز به یک متخصص زیبایی ماهر و با تجربه نیاز دارد.

بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده ، ممکن است دوره بهبودی محدود و کوتاهی لازم باشد.

برخی از چربی های تزریق شده ممکن است در محل جدید جذب شوند بنابراین باید میزان دریافتی چربی از میزان تزریق شده بیشتر باشد.

توجه کنید که این روش مانند روش تزریق ژل امکان تخلیه ندارد بنابراین در انتخاب پزشک دقت کنید.

سخن پایانی

بهره مندی از چهره ای زیبا و بدون هیچ نقص و مشکل می تواند در زندگی و سطح اعتماد بنفس شما تاثیر بسزایی داشته باشد. لب های شما مهم ترین بخش از صورت شما و عضوی مهم و پر تاثیر در جذاب نشان دادن شماست.

پس اگر از فرم لب هایتان راضی نیستید به مرکز زیبایی ما بیایید و با توجه به نظر بهترین متخصص زیبایی یکی از انواع روش های مادلینگ لب را انتخاب کرده و به چیزی که می خواهید برسید. چرا که مرکز معتبر ما با بهره مندی از برترین متخصصین پوست می تواند شما را به بهترین نتایج برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *