ماسک خانگی برای جوش صورت روشی مؤثر و نسبتاً ساده برای درمان انواع جوش است . تا به حال شده است که حس بدی نسبت به ظاهر خودتان داشته باشید؟ از جوش های بی شماری که روی صورت شما قرار گرفته خسته شده اید؟؟ شاید هم با دیدن صورت های صاف با خودتان فکر کنید که آنها مستثنای شما هستند و شما هیچ وقت نمیتوانید صورتی صاف شبیه آنها داشته باشید، ولی باید بگوییم شما میتوانید با استفاده از ماسک خانگی برای از بین بردن جوش صورت ، برای همیشه از شر آنها خلاص شوید .


Homemade-mask-for-acne

آنچه در این مقاله می خوانید :

ماسک خانگی برای از بین بردن جوش صورت

جوش یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی می باشد که شمار زیادی از افراد را درگیر میکند. به همین دلیل دانستن راه های درمانی آن برای همه ی افراد حائز اهمیت می باشد. یکی از راه های درمانی این عارضه استفاده از ماسک های از بین برنده جوش می باشد. استفاده از ماسک صورت می تواند التهاب را کاهش بدهد و باکتری ها را بدون ایجادعوارض در سایر مناطق صورت ، از بین ببرد. همچنین ماسک های ضد جوش می توانند از وقوع چین و چروک جلوگیری کنند.

ما در این مقاله ۹ ماسک خانگی برای جوش صورت را گردآوری کرده ایم که به شرح ذیل می باشد:

شما می توانید از این ماسک ها جهت از بین رفتن جوش های خود استفاده نمایید و در صورت ماندگاری آنها به یک متخصص پوست خوب مراجعه نمایید تا به صورت اختصاصی و متناسب با نوع پوستتان درمان را انجام دهد.

۹ ماسک خانگی برای جوش صورت

۱-ماسک جوش صورت خانگی زردچوبه

یک ماسک خانگی زردچوبه به طور طبیعی ضد عفونی کننده ، ضد باکتری می باشد و در تسکین بخشیدن به پوست ملتهب شگفت آور عمل می کند.

دستورالعمل  تهیه ماسک جوش صورت خانگی زردچوبه به شرح ذیل می باشد:

در ابتدا صورت خود را با کمی سرکه تمیز نمایید.. قبل از اعمال ماسک ، حدوداً پنج دقیقه صبر کنید. پودر زردچوبه را با عسل مخلوط کنید. ترکیب آماده شده را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بر روی صورت بگذارید و در پایان صورت خود را با آب گرم بشویید. اگر پودر زردچوبه منجر به زرد شدن صورت شما شد، از یک پنبه ی آغشته به شیر استفاده کنید.  این ترکیب را می توان به عنوان درمان جوش صورت با ماسک خانگی دو بار در هفته استفاده کرد.

۲-درمان جوش صورت با ماسک خانگی آووکادو

ماسک خانگی برای جوش صورت آووکادو تولید کلاژن را تحریک می کند ، که به بازسازی سلول های تخریب شده کمک می کند. آووکادو همچنین دارای چربی های مرطوب کننده ضد التهابی است که منافذ پوست را مسدود نمی کند. همچنین  استفاده از عسل ضد باکتری است.

دستورالعمل تهیه ماسک جوش صورت خانگی آووکادو به شرح ذیل می باشد:

یک آووکادو رسیده را له نمایید و با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و نصف لیمو را له کرده و کاملاً با هم مخلوط کنید. این ماسک را به عنوان یک ماسک درمانی برای رفع جوش در مناطق آسیب دیده به مدت ۵-۱۰ دقیقه استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید ، از لیموی کمتری استفاده کنید .بعلاوه اگر به دنبال ماسک های روشن کننده برای پوستتان هستید به مقاله ماسک روشن کننده مراجعه نمایید.

اگر پس از استفاده از این ماسک ها جوش های شما همچنان ماندگار ماند بهتر است به منظور تسریع روند درمانی تان به یک متخصص پوست خوب مراجعه کنید.

کلینیک زیبایی الیزه با دارا بودن گلچینی از بهترین متخصصین پوست همواره در کسب رضایت و بهبودی کامل مراجعین رتبه ی اول را در بین همه ی کلینیک های زیبایی به دست آورده است.

۳-ماسک خانگی جوش شیرین برای جوش صورت

جوش شیرین که ضد التهاب است را با آب لیمو و عسل که تسکین دهنده می باشد برای  تهیه یک ماسک آسان و موثر برای رفع جوش ترکیب کنید.

دستورالعمل تهیه ماسک خانگی برای جوش صورت به شرح ذیل می باشد:

آب لیمو ، عسل و جوش شیرین را در یک کاسه کوچک خوب مخلوط کرده و روی صورت و گردن بمالید. از آغشته کردن ناحیه نزدیک چشم خودداری کنید بعد از قرار دادن این ماسک بر روی پوست به مدت ۱۵ دقیقه ، ماسک را با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید.

۴-درمان جوش صورت با ماسک خانگی سرکه سیب

خاک رس ناخالصی ها را از منافذ خارج می کند و اسیدهای طبیعی موجود در سرکه سیب ، رفته رفته جوش را از بین میبرد.

دستورالعمل تهیه ماسک جوش صورت خانگی سرکه سیب به شرح ذیل می باشد:

را اضافه کنید. خوب است در صورت لزوم از مقدار بیشتری استفاده کنید تا یک ترکیب یکدستی را بدست آورید.ترکیب به دست آمده را روی صورت قرار بدهید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند.  در پایان پس از گذشت ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب خنک بشویید و  از مرطوب کننده  استفاده نمایید.

همچنین شما می توانید به منظور آگاهی از راه های مراقبتی از پوستتان به مقاله ی چگونه از پوست خود مراقبت کنیم ؟ مراجعه نمایید.

۵- ماسک خانگی ذغال و آلوئه ورا برای از بین بردن جوش

ذغال روغن اضافی را جذب می کند و آلوئه ورا تسکین دهنده و ضد التهاب است ، و آن را به عنوان یک ماده ایده آل برای استفاده در هر نوع ماسک خانگی برای جوش صورت تبدیل می کند.

دستورالعمل تهیه ماسک جوش صورت خانگی ذغال و آلوئه ورا به شرح ذیل می باشد:

مواد لازم را در ظرفی کوچک  با هم مخلوط کنید . به صورت دایره ای ، مخلوط ذغال را به مدت ۱ دقیقه در اطراف صورت خود بمالید واین ماسک را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و در پایان بطور کامل با آب گرم بشویید.

۶-ماسک جوش صورت خانگی سیر و شیر

سیر برای جلوگیری از گرفتن منافذ ، از بین بردن باکتری های ایجاد کننده جوش وکاهش التهاب مفید می باشد.

دستورالعمل تهیه ماسک جوش صورت خانگی سیر و شیر به شرح ذیل می باشد:

سیر و روغن جوجوبا را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید. سپس به آرامی شیر (یا عسل یا آلوئه) را اضافه کنید تا یک ترکیب یکدست داشته باشید. ماسک را به مدت ۵-۱۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید . در پایان صورت خود را با آب گرم بشویید.

۷-ماسک خانگی پروبیوتیک برای جوش صورت

خیار سرشار از پتاسیم و ویتامین E است که به کاهش لکه ها کمک می کند و خاصیت ضد التهابی دارد.

دستورالعمل تهیه ماسک جوش صورت خانگی پروبیوتیک به شرح ذیل می باشد:

مواد فوق را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید و بر روی صورت تمیز خود بگذارید. از اصابت این ترکیب به ناحیه چشم خودداری کنید. ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید و سپس با آب گرم بشویید. برای نرم شدن پوستتان می توانید پس از شستن صورت ازتونر و مرطوب کننده ها استفاده نمایید.

۸- ماسک خانگی عسل برای جوش صورت

این ماسک یکی از ترکیبات دارویی مورد علاقه ماست!

عسل کاربردهای زیادی دارد و مبارزه با  از بین بردن جوش یکی از موارد استفاده آن می باشد. عسل را مستقیماً روی لکه های پوستی قرار دهید تا نه تنها با باکتری ها مقابله کنید بلکه التهاب و قرمزی را نیز رفع کند. این ماسک را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید و پس از پایان ۱۵ دقیقه با آب گرم بشویید.

اگر هیچ یک از ماسک های خانگی برای جوش صورت گفته شده، برای پوست شما موثر واقع نشد شما میبایست به منظور بررسی و معاینه اختصاصی پوستتان به یک متخصص پوست خوب مراجعه نمایید.

کلینیک زیبایی الیزه با دارا بودن گلچینی از بهترین متخصصین پوست همواره در کسب رضایت و بهبودی کامل مراجعین رتبه ی اول را در بین همه ی کلینیک های زیبایی به دست آورده است.

۹-ماسک خانگی درخت چای برای از بین بردن جوش

درخت چای به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتریایی طبیعی برای از بین بردن آکنه و جوش استفاده می شود.

دستورالعمل تهیه ماسک خانگی برای جوش صورت درخت چای به شرح ذیل می باشد:

سفیده تخم مرغ را در یک کاسه کوچک بریزید ، سپس روغن آلوئه ورا و روغن درخت چای را به آن اضافه کنید. با استفاده از نوک انگشتان یا برس صورت ،ماسک را به صورت خود بمالید. به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه این ماسک را بر روی صورت بگذارید. آلوئه ورا  التهاب پوست را کم کرده و روغن درخت چای به باکتری های موجود در منافذ حمله کرده و آنها را از بین میبرد.