اگر به دنبال روشی مناسب برای درمان جای جوش خود میگردید، باید به شما بگوییم که میکرودرم برای جای جوش، روشی فوق العاده می باشد. البته به شرطی که توسط بهترین متخصص پوست انجام شود. بنابراین با کلینیک الیزه همراه باشید.

میکرودرم برای جای جوش

میکرودرم ابریژن چیست؟

از میکرودرم ابریژن می توان برای رفع جای جوش ها استفاده کرد. فرورفتگی های ناشی از جوش های قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم ابریژن قابل رفع است. از میکرودرم ابریژن می توان در درمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز می توان از این روش استفاده کرد.

در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی شاخی پوست ایجاد می کند. در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می شود.

آیا میکرودرم برای جای جوش بهترین انتخاب است؟

بهتر است پاسخ این سوال را از بهترین متخصص پوست بشنویم. بهترین متخصص پوست در کلینیک الیزه می گوید:

بله، من آن را برای جای زخم های سبک تا خفیف آکنه توصیه می کنم ، زیرا میکرودرم ابریژن سطح پوست را از بین می برد و تجدید می کند.” “با این حال، برای جای زخم های عمیق توصیه نمی شود. برآمدگی های سبک یا ریز سطح می تواند با درمان لایه بالایی پوست به راحتی از بین برود. از آنجا که لایه سطحی را تجدید می کند ، پوست شما صاف تر و یکدست تر به نظر می رسد.

علائم سطحی محو می شوند و پوست مرده برداشته می شود. قبل از درمان و سه تا چهار روز پس از درمان از اسکراب استفاده کنید. برای جای زخم های عمیق تر بهتر است از روش های دیگر مثل لیزر،سابسیژن ، مزونیدلینگ و … استفاده کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

استفاده از میکرودرم ابریژن ، زمان زیادی طول نمی کشدو در عرض ۲۴ ساعت کاملا بهبود می یابد. نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد. و به افرادی که نمی توانند برای بهبودی زمان زیادی را صرف کنند ، کمک میکند.

میکرودرم برای جای جوش

قبل از انجام میکرودرم ابریژن برای جای جوش چه کنیم؟

شما در ابتدا لازم است با متخصصی که این کار را انجام می دهد مشورت کنید. در یک جلسه مشاوره پوست، شما اهداف خود، خطرات و مزایای روش مورد استفاده را متوجه خواهید شد. همچنین می توانید دستورالعمل هایی را برای شرایط قبل و بعد از این کار و همچنین نمونه کار ها بگیرید تا بعداً با نتایج خود مقایسه کنید.

میکرودرم برای جای جوش چگونه کار می کند؟

در میکرودرم ابریژن، کریستال های ریزی روی پوست ریخته می شوند تا لایه بیرونی پوست شما به آرامی از بین برود. این روش نسبت به درم ابریژن کمتر تهاجمی است ، بنابراین نیازی به داروی بی حس کننده نیست. در واقع این یک روش لایه برداری و جوان سازی پوست است که باعث می شود پوست نرم و روشن به نظر برسد.

نکات مهم پس از انجام میکرودرم برای جای جوش

زمان بهبودی میکرودرم به طور کلی کم است. بیماران باید:

میکرودرم برای جای جوش

قیمت میکرودرم برای جوش به چه صورت است؟

بیمه درمانی شامل روشهای زیبایی مانند میکرودرم ابریژن نیست. از متخصص پوست خود در مورد هزینه های برآورد شده بر اساس نوع جوش هایتان سوال کنید.

دقت کنید که برای انجام میکرودرم برای جوش، به دنبال کلینیک با قیمت های ارزان نگردید. چرا که هیج ارزانی بی دلیل نیست. بنابراین توصیه می شود که برای انتخاب کلینیک مناسب برای انجام هر عمل زیبایی ، ابتدا بهترین متخصص پوست در آن کلینیک و سپس کیفیت و نمونه کار های آن کلینیک را ملاک قرار دهید.

کلینیک الیزه با بهره مندی از نوین ترین روش های درمانی با داشتن کادر درمانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، به شما در درمان مشکلات پوستی کمک می کند.

آیا میکرودرم برای همه افراد استفاده می شود؟

میکرودرم ابریژن برای جای زخم های شدید یا آنهایی که از لایه های میانی پوست (درم) گسترش می یابد مناسب نیست. این کار فقط اپیدرم را هدف قرار می دهد ، بنابراین به طور موثری هیچ جای زخمی را که فراتر از این لایه بالایی پوست باشد، درمان نمی کند.

اگر پوست تیره دارید، در مورد روش های مختلف با متخصص پوست صحبت کنید. در برخی موارد ، میکرودرم ابریژن ممکن است منجر به هایپرپیگمنتیشن شود.

اگر مشکلات زیر را دارید از میکرودرم ابریژن استفاده نکنید:

میکرودرم برای جای جوش

گزینه های درمانی دیگر برای جای جوش

اسکارهای مسطح با این موارد نیز قابل درمان هستند:

متخصص پوست ممکن است میکرودرم ابریژن یا روش دیگری را بر اساس نوع زخم های آکنه توصیه کند. در بسیاری از موارد، درمان اسکارهای آکنه حداقل شامل دو روش مختلف برای اطمینان از گرفتن بهترین نتایج می باشد. به عنوان مثال ، اگر میکرودرم برای جای جوش را امتحان کنید، ممکن است متخصص پوست لیزر درمانی را نیز توصیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *