زیبایی پوست یکی از عوامل تعیین کننده ی زیبایی یک فرد است. عوامل بسیاری میتوانند شفافیت و صاف بودن پوست را تحت تاثیر قرار دهند از قبیل جوش ها، مسائل هورمونی، لک بارداری، لک در اثر آفتاب و غیره. یکی از جدیدتری روش های درمانی که بسیاری از این لکه ها و ضایعات را ریشه کن میکند میکرودرم است.

گاهی علی رغم رعایت روتین های پوستی و روش های خانگی یا کرم ها و سایر محصولات زیبایی، یک سری لک ها مقاوم بوده و برطرف نمیشوند. میکرودرم یک روشی تقریبا غیرتهاجمی و بسیار اثر بخش بوده که برای تجدید تون و بافت پوست مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله سعی داریم در رابطه با روش انجام آن و مشکلات پوستی که توسط این روش حل میشوند مطالبی را به شما ارائه دهیم.

میکرودرم

آنچه در این مقاله می خوانید :

چه افرادی میتوانند از میکرودرم سود ببرند؟

میکرودرم یا میکرودرابریژن یک روش ایمن برای انواع پوست ها و رنگ هاست. افرادی که مشکلات پوستی زیر را دارند میتوانند از این روش بهره ببرند:

میکرودرم یک روش غیر جراحی است و تقریبا غیرتهاجمی است. اقدامات اندکی برای آمادگی لازم دارد. بهتر است قبل از انجام این پروسه با پزشک متخصص مشورت کنید تا به شما بگوید که آیا این روش مناسب وضعیت شما هست یا خیر و همچنین نگرانی های خود را با ایشان درمیان بگذارید. همچنین پزشک را از نظر تمام اعمال زیبایی که در گذشته انجام شده، جراحی ها، آلرژی و وضعیت پزشکی خود مطلع سازید.

از قرارگیری در معرض آفتاب با استفاده از کلاه سایه بان، کرم های ارایشی و کرم موبر و وکس قبل از انجام میکرودم اجتناب کنید. سه روز پیش از میکرودرم نیز از لایه برداری پوست و استفاده از ماسک ها خودداری کنید. پیش از شروع میکرودرم هر گونه آرایش را پا کنید.

در چه مواردی میکرودرم فایده ندارد؟

اگر یک مشکل پوستی دارید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید تا تعیین کند مشکل شما با میکرودرم برطرف خواهد شد یا خیر. این مساله ارتباط زیادی به شدت درگیری دارد.

اما به هر حال یک سری موارد که احتمالا به میکرودرم جواب نخواهند داد وضعیت های پوستی شدید اند، از قبیل آکنه های عمیق، روزاسه، اگزما یا درماتیت فعال. علاوه بر این، یک سری وضعیت ها هستند که میکرو درم آن ها را بدتری میکند. تشخیص این وضعیت ها و اینکه آیا شما از میکرودرم سود خواهید برد یا خیر توسط پزشک متخصص صورت میپذیرد.

حتما باید پیش از انجام این پروسه ویزیت متخصص شوید، زیرا علاوه بر دلیل یاد شده، ممکن است مشکلات پوستی شما مانند چروک و لک، با یک کرم ساده جواب بهتری بگیرد و بهبود یابد. همچنین در صورتی که یک بیماری زمینه ای وجود داشته باشد که میکرودرم به سود پوست شما نباشد و حتی آن را تخریب کند، پزشک گزینه های دیگری پیش روی شما قرار میدهد.

نحوه ی انجام میکرودرم چگونه است؟

میکرودرم یک پروسه ای است که در مطب انجام میشود و معمولا و بسته به وسعت موردنظر، تا یک ساعت به طول می انجامد. این عمل باید توسط فردی که مدرک معتبر در زمینه ی مراقبت های پوستی دارد صورت پذیرد و میتواند تحت نظر یک پزشک باشد. بهتر است در مکانی معتبر این کار انجام شود.

برای میکرودرم نیاز به بیهوشی یا بی حسی نیست و درد ندارد. طی این عمل یک سری کریستال یا مواد شن مانند روی پوست شما سابیده یا اسپری میشود و توسط یک ابزار دسته دار از روی پوست حذف شده و بنابراین باعث لایه برداری پوست میشود. در انتها ناحیه ی مدنظر توسط کرم مرطوب کننده و ضدافتاب پوشیده میشود. این روش توسط سازمان غذا و دارو تائید شده است. بسته به نوع ابزار و دستگاه مورد استفاده روش هایی برای انجام آن وجود دارد:

عوارض جانبی میکرودرم

عوارض جانبی شایع میکرودرم عبارت اند از تندرنس خفیف (دردناک بودن پوست به هنگام لمس)، تورم، قرمزی. این علائم معمولا ظرف چند ساعت بعد از درمان از بین میروند. توصیه میشود بعد از میکرودرم برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا خشکی پوست از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

کبودی های خفیف به علت پروسه ی ساکشن نیز ممکن است رخ بدهند که خود به خود برطرف میشوند. همچنین رعایت بهداشت به طور متعادل و نه افراطی (توجه شکنید که شستن مکرر باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست و خشکی آن میشود)، باعث میشود از پوست در برابر عقونت های سطحی محافظت شود. زیرا بعد از میکرودرم سطحی ترین لایه ی مححافظتی پوست از روی سطح پست حذف شده است.

نکته ی مهم اسن است که اگر همین پروسه ی بی خطر به دست یک فرد غیرمتخصص و آموزش ندیده انجام شود ممکن است خطراتی داشته باشد. از حضور یک پزشک در مرکزی که این پروسه انجام میپذیرد اطمینان حاصل کنید.

بعد از میکرودرم چه اتفاقی می افتد؟

بعد از میکرودرم نیاز به استراحت نیست و بلافاصله میتوانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. پوست خود را هیدراته نگه داشته و از محصولاتی که برای پوست ملایم هستند استفاده کنید.

از داروهای موضعی آکنه به مدت حداقل یک روز بعد از میکرودرم استفاده نکنید. استفاده از کرم ضد آفتاب جهت محافظت از پوست بسیار مهم است زیرا پوست بعد از لایه برداری در مقابل آسیب های مانند نور خورشید حساس تر است و در صورتی که از ضدآفتاب استفاده نکنید ممکن است پوستتان به طور موقت یا حتی دائمی تیره تر از قبل شود.

بعد از میکرودرم نتایج قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد. تعداد جلسات میکرو درم به شدت مشکل پوستی شما بستگی دارد و هم چنین به سطح انتظارتان.

اثر میکرودرم چقدر باقی میماند؟

تا چند روز بعد از میکرودرم شما یک درخشش طبیعی را مشاده خواهید کرد اما بهترین نتیجه بعد از تکرار چندین جلسه دیده میشوند. تعداد ایده آل جلسات برای بهتری نتیجه بسته به وضعیت شما از 5 تا 12 متغیر است. حفظ نتایج حاصل به تکرار دوره ای جلسات بستگی دارد. همچنین مهم است که تمام دستورالعمل های بعد از جلسه که به شما گفته میشود را رعایت کنید. همچنین باید بدانید که مدت زمانی که فاز حاد بعد از جلسه بهبودی میابد (مانند قرمزی) بین افراد متفاوت است.

سخن پایانی

میکرودرم به لایه برداری سطحی ترین سلول های پوست توسط یک سری مواد کریستال مانند گفته میشود. این لایه برداری با رفع بسیاری از ضایعات پوستی مانند آکنه کمک میکند. این روش روشی بی خطر و بدون درد است. در این مقاله روش انجام آن و نکات مهمی که قبل و بعد از انجام پروسه باید رعایت کنید آورده شده است. مهم این است که پیش از انجام میکرودرم، پزشک پوست شما را معاینه کند و تشخیص دهد آیا میکرودرم به سود شما هست یا خیر و حتی ممکن است وضعیتتان را بدتر کند. بهتر است میکرودرم زیر نظر پزشک متخصص انجام شود تا درست صورت پذیرد.

شما می‌توانید مشکل خود را در مرکز زیبایی الیزه توسط متخصصانی ماهر در این زمینه و با مواد باکیفیت انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *