سونوگرافی صورت متمرکز با شدت بالا یا به اختصار HIFU  یا هایفوتراپی صورت ، درمانی غیرتهاجمی برای مقابله با پیری صورت است. این روش بخشی از روند رو به رشد درمان های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی فراهم می کند. این روش های درمانی کم تهاجمی دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به گزینه های جراحی دارند و نتیجه ای که ایجاد می کند نسبت به روش هایی جز جراحی، بسیار تاثیرگذار هستند و می توان تاثیر این روش را بلافاصله پس از هایفوتراپی مشاهده کرد.ما در این مطلب قصد داریم به شما هایفوتراپی صورت که روشی موثر برای جلوگیری از پیری و افتادگی صورت است را معرفی کنیم و همچنین میزان تاثیر آن را به شما بگوییم. بنابراین تا انتهای این مطلب با گروه الیزه همراه باشید.

هایفوتراپی صورت

 

هایفوتراپی صورت چگونه انجام می شود؟

پوست انسان هر زمان که غلظت زیادی از کلاژن و الاستین در لایه دوم آن، “درم” وجود داشته باشد ، تازه ، کشیده و لطیف می ماند. هرچه پیرتر می شویم ، بدن ما کمتر از این پروتئین های ساختاری تولید می کند و باعث می شود لایه های بالایی پوست به تدریج چروک و افتاده شوند.

به منظور معکوس کردن این موضوع ، HIFU انرژی اولتراسوند را به اعماق مشخص زیر سطح پوست شما می فرستد. این کار باعث آسیب های جزئی به بافت زیرین می شود. با بهبود این بافت ، کلاژن جدید برای اثر جوان سازی تدریجی و طبیعی تولید می شود. در طی روند انجام هایفوتراپی صورت ، سه سری کارتریج عوض می شود و این کار تا سه عمق پوست ۱٫۵، ۳٫۵ و ۴٫۵ انجام می شود.

بهترین متخصص پوست در کلینیک الیزه می گوید: به طرز شگفت انگیزی ، در طول جلسات درمانی HIFU ، پوست شما سفت و محکم می شود و با تولید کلاژن جدید ، این نتایج همچنان طی هفته های بعدی بهبود می یابد.

درمان های HIFU معمولاً در صورت ، گردن و قفسه سینه استفاده می شود و بسته به ناحیه درمان ، مدت زمان این جلسات می تواند بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه باشد.

لاغری بدن:

همچنین از فناوری پیشرفته HIFU می توان برای خلاص شدن از شر چربی های موضعی در قسمت های بدن مانند اطراف ران یا لگن نیز استفاده کرد. در این حالت ، این درمان سلولهای چربی سرسخت را با انرژی کنترل شده منفجر می کند ؛ طوری که آنها را گرم کرده و  از بین می برد. از آنجا که سلول های چربی آسیب دیده به تدریج توسط بدن با روند طبیعی خود دفع می شوند ، در نهایت پوست آن ناحیه نیز سفت می شود.

تاثیرات هایفوتراپی

با استفاده از HIFU (سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) صورت، گردن و بدن شما احیا می شود. هایفوتراپی صورت یک روش سفت کننده پوست است که به شما کمک می کند تا بدون جراحی ، پوست خود را صاف کنید. سفت شدن پوست با استفاده از HIFU، با تمرکز پرتوهای سونوگرافی بر روی پوست که سفتی خود را به دلیل روند طبیعی پیری از دست داده است ،  کار می کند. این فرآیند باعث تقویت بافت های زیرین در پوست ضعیف می شود و در عین حال تولید طبیعی کلاژن در بدن شما را تحریک می کند. متعاقباً ، پوست شما هفته ها پس از درمان به بهبود خود ادامه می دهد.

مناطق مشترکی که HIFU تأثیرگذار است، شامل موارد زیر است:

HIFU گاهی اوقات حتی در صورت ترکیب با سایر روش های درمانی می تواند بسیار موثرتر باشد و به شما کمک کند در کمترین زمان ممکن به نتایج بهینه برسید. مثل همیشه ، پزشکان و متخصصین پوست گروه الیزه، به شما کمک می کنند تا یک برنامه درمانی مشخص را براساس نیازهایتان انتخاب نمایید و بر اساس آن پیش بروید.

درمان با هایفوتراپی چقدر طول می کشد؟

هایفوتراپی صورت

 

شما پس از انجام هایفوتراپی صورت، بلافاصله نتیجه را مشاهده می کنید. به طور کلی ، دیدن نتایج حاصل از هایفوتراپی، ممکن است سه ماه (۱۲ هفته) طول بکشد ، و پس از آن تا ۷ ماه پس از درمان به پیشرفت خود ادامه می دهند. در کل ، نتایج می تواند بیش از یک سال طول بکشد و این موضوع در افراد مختلف متفاوت است.

 عوارض هایفوتراپی صورت چیست؟

درمان با استفاده از HIFU کاملاً غیرتهاجمی می باشد، بنابراین در این حالت هیچ گونه عوارضی وجود ندارد. ممکن است بلافاصله پس از درمان ، احساس درد جزئی داشته باشید ، مثل این که انگار تازه به باشگاه رفته اید. در برخی موارد ، ممکن است قرمزی جزئی ، تورم و حساسیت نیز وجود داشته باشد که موقتی است. بیماران ممکن است تا چند روز پس از جلسه دچار قرمزی پوست شوند. برخی از تورم ها ، گزگز یا حساسیت های خفیف ممکن است به طور موقت ایجاد شود. عوارض جانبی کمتر شایع شامل کبودی و حساسیت پوستی است.

توجه کنید که اگر این کار توسط بهترین متخصص پوست انجام شود، برای شما هیچ گونه مشکلی به همراه ندارد؛ بنابراین لازم است به بهترین کلینکی زیبایی در تهران مراجعه کنید تا از خدمات عالی مثل هایفوتراپی صورت استفاده کنید.

هایفوتراپی صورت چند وقت یک بار انجام شود؟

شما فقط با یک جلسه به نتایج زیبایی عالی می رسید که این یکی از مزایای بزرگ درمان با HIFU است! اما برای گرفتن نتیجه بهتر و از بین نرفتن اثرات هایفوتراپی صورت، بهتر است سالی یک بار این روش درمانی را در مراکز معتبر انجام دهید.

الیزه لانژه در زمینه ی زیبایی و مشکلات پوست و مو و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *