وااای چقدر بامزه میشی وقتی می خندی! چاله لپت طبیعیه یا چال گونه با نخ انجام دادی، یا روش دیگه ای؟ چندبار این جمله را به افرادی که چال گونه دارند گفته اید و شنیده اید که دیگران به آنها بگویند؟ اصولا افرادی که چال لپ دارند صورت های بانمکی دارند و این تنها معلولیت زیبای جهان است که از قدیم الایام طرفداران بسیاری داشته و هنوز هم دارد و بسیاری از افراد برای دو چندان شدن زیبایی چهره شان اقدام به چال لپ با نخ می کنند. این روش نیازی به جراحی ندارد و عملی بسیار ساده و سرپایی است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به صورت مفصل درباره ماندگاری چال گونه با نخ، قیمت چال گونه با نخ، چگونگی انجام عمل و هر آنچه لازم است قبل از اقدام به این عمل بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

چال گونه با نخ

چال گونه چیست؟

شاید بارها شنیده باشید که چال گونه در اثر نقص یکی از عضلات صورت به وجود می آید اما اگر بخواهیم به صورت علمی تعریف کنیم؛ چال گونه در اثر باز شدن یکی از عضلات گونه به اسم buccinators است و در واقع زیباترین فلج عضلات صورت است. گرچه چال گونه در اکثر مواقع ارثی است اما با روش های جراحی یا غیرجراحی می توان چال لپ را در صورت ایجاد کرد.

چال گونه چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟

یکی از عمل های زیبایی صورت که طرفداران بسیاری نیز دارد ایجاد چال گونه است. البته این چال تنها مختص به گونه نمی شود چرا که شما می توانید با پزشک خود مشورت کنید و چال را در اطراف لب نیز ایجاد کنید. قطعا پزشک متخصص بهتر می داند که چال در کدام قسمت از صورت شما باعث جذابیت بیشتر شما خواهد شد. به طور استاندارد چال گونه با فاصله حدود ۲ الی ۳ سانتی از لب بالایی بهترین حالت چال گونه است و تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت چهره فرد دارد که این را می توانید با نگاهی به اطرافیانتان و کسانی که چال گونه دارند متوجه شوید.

چال گونه باعث جذابیت بیشتر چهره و نمکین شدن چهره به هنگام لبخند زدن می شود. شاید دیده باشید کسانی را که چال لپ دارند به هنگام عکس گرفتن آن طرف چال دار صورتشان را به سمت دوربین می گیرند! البته این ویژگی منحصر به فرد که اصولا ارثی است با افزایش سن و افزایش یا کاهش وزن، سایز و عمق چال لپ نیز تغییر پیدا می کند.

درباره انواع چال گونه در این مقاله بیشتر بخوانید!

چگونگی عمل چال گونه با نخ

پس از اینکه مکان ایجاد چال با مشورت پزشک تعیین شد توسط کرم های موضعی محل مورد نظر بی حس می شود و پس از گذشت نیم ساعت، پزشک نخ مخصوص را وارد صورت می کند و چال لپ را ایجاد می نماید. ماندگاری چال گونه بدون جراحی (با نخ) از ۶ ماه الی ۱۲ ماه متغیر است و فرد پس از این عمل نیاز به استراحت ندارد و می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

هر چه گونه های پر و برجسته ای داشته باشید این چال ها خودشان را بیشتر نشان می دهند بنابراین اگر صورت لاغری دارید و قصد چال لپ با نخ دارید ابتدا با روش هایی مثل تزریق چربی به گونه یا تزریق ژل به گونه، گونه هایتان را برجسته کنید.

عوارض چال گونه با نخ

در صورتی که این عمل توسط پزشک متبحر انجام گیرد و از نخ های با کیفیت و مرغوب استفاده شود در واقع می توان گفت عمل چال لپ با نخ عوارض خاص و چندانی ندارد. کمی قرمز و التهاب بعد از عمل ممکن است به وجود بیاید که جای هیچ گونه نگرانی نیست و پس از چند روز کاملا از بین خواهد رفت.

توجه: در صورتی که بعد از عمل چال لپ با نخ دچار عفونت شدید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

قیمت چال گونه با نخ

قیمت جراحی چال گونه در برابر قیمت چال گونه با نخ بسیار بسیار زیاد است و تقریبا تمامی مردم می توانند چال گونه بدون جراحی (با نخ) را انجام دهند. البته نمی توان قیمت مشخص شده ای برای چال گونه با نخ اعلام کرد چرا که هزینه نهایی بسته به نخی که استفاده می شود، پزشک متخصصی که این عمل را انجام می دهد و مرکزی که این عمل انجام می شود متفاوت است. و برای اطلاع از هزینه چال لپ با نخ بهتر است به نزد چند پزشک و کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید تا از هزینه ها و نخ هایی که استفاده می کنند، کاملا مطلع شوید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید.

جراحی چال گونه بهتر است یا چال گونه با نخ؟

سوال بسیاری از شما این است که جراحی چال گونه بهتر است یا چال گونه با نخ؟ در واقع باید بگوییم پاسخ این سوال به نظر خود شما بستگی دارد و با مواردی که به طور خلاصه می گوییم می توانید تصمیم بگیرید کدام یک از این عمل ها را انجام دهید:

جراحی چال گونه:

چال گونه بدون جراحی (با نخ):

با توجه به این مواردی که گفتیم تصمیم خود را بگیرید همچنین می توانید از پزشکان ما در کلینیک الیزه نیز در این باره مشورت بگیرید.

چند نکته جالب درباره چال گونه:

سخن پایانی

اگر به دنبال یک روش کم تهاجمی، کم هزینه و بدون دوره نقاهت برای ایجاد چال لپ هستید چال گونه با نخ بهترین روش است و در صورتی که این عمل در بهترین کلینیک زیبایی و زیر نظر بهترین پزشکان انجام گیرد در واقع هیچ گونه عوارض خاصی ندارد و تنها ممکن است کمی قرمزی و التهاب به وجود بیاید که پس از چند روز فروکش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *