پاسخ به سوال ” چگونه جای جوش را از بین ببریم؟” بستگی به مدت زمان و میزان تاثیرگذاری که در نظرتان است، دارد. اگر به دنبال رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن هستید روش های پزشکی راه حل پیش روی شماست و اگر به دنبال از بین رفتن جای جوش های خود هستید و عجله ندارید روش های خانگی پیش روی شماست. البته میزان تاثیر گذاری و بهبودی در روش های غیر پزشکی بیشتر از روش های طبیعی است. ما در این مقاله به بررسی هر دو راهکار خانگی و پزشکی برای پاسخ به سوال جای جوش را چگونه از بین ببریم میپردازیم. پس خواندن ادامه مقاله را از دست ندهید!

چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

جوش های پوستی ممکن است ناامیدکننده باشند و همچنین می توانند جای زخم در صورت و سایر نواحی بدن ایجاد کنند. برخی از افراد می دانند که جای زخم ها یادآوری ناخواسته ای برای یک وضعیت دردناک و آزار دهنده است. با این حال ، لازم نیست جای زخم های ناشی از جوش دائمی باشد ، زیرا برخی از درمان های طبیعی و درمان های پزشکی می توانند آنها را از بین بروند. در این مقاله ، با روش های مختلفی برای کمک به کاهش جای زخم های ناشی از جوش و تقویت پوست سالم آشنا  میشوید.

چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

در پاسخ به سوال چگونه جای جوش را از بین ببریم؟ اگر  عجله دارید و به دنبال رسیدن به نتیحه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن هستید،درمان های پزشکی راه حل شما می باشد؛ زیرا در این درمان ها با استفاده از روش های تضمین شده این فرآیند انجام میشود.

چندین درمان پزشکی برای کمک به از بین رفتن جای جوش در دسترس است. یک متخصص پوست خوب ممکن است بسته به نوع پوست و میزان زخم، روش های مختلفی را توصیه کند.همچنین داروهای مختلفی  در دسترس هستند که بسیاری از آنها می توانند به افراد کمک کنند تا آکنه خود را کنترل کرده و برای از بین بردن جای جوش استفاده کنند. درمان های پزشکی برای پاسخ به سوال جای جوش را چگونه از بین ببریم؟ عبارتند از:

لایه برداری شیمیایی:

یک متخصص پوست می تواند نوعی لایه برداری را توصیه کند که برای نوع پوست، شدت جای جوش و جای زخم مناسب باشد. یک مطالعه نشان می دهد که شش نفر از ۱۰ شرکت کننده ای که از یک نوع لایه برداری شیمیایی خاص که متخصص پوست برایشان تجویز کرده، استفاده کردند حداقل ۷۰ درصد بهبود یافتند. ممکن است لازم باشد فرد انواع مختلفی از لایه برداری ها یا بهترین پماد برای جای جوش صورت را تحت نظر متخصص پوست امتحان کند تا مشخص شود کدام یک برای آنها مناسب است.

چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

مزونیدلینگ:

اگر جای جوش شما بدون فرو رفتگی است و فقط به صورت لک قهوه ای یا قرمز رنگ است، این روش بسیار موثر می باشد. از دیگر فواید این روش:

این روش، راهکار کاملا تضمینی و سریع در از بین بردن جای جوش می باشد.

میکرونیدلینگ:

میکرونیدلینگ فرآیند قرار دادن سوزن های ریز در پوست اطراف اسکار برای تحریک بدن برای تولید کلاژن بیشتر است. این کلاژن با صاف کردن پوست باعث کاهش زخم های آکنه و جای جوش می شود. در یک بررسی در سال ۲۰۱۷، میکرونیدلینگ از نظر بهبود جای جوش و زخم های آکنه از ۳۱ تا ۶۲ درصد پیشرفت داشته است. با این حال، میکرونیدلینگ می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. بسیاری از افراد پس از درمان دچار قرمزی ، درد و التهاب می شوند ، اما این اثرات با گذشت زمان فروکش می کنند.این راه حل یک راهکار مناسب و سریع در جهت پاسخ به سوال چگونه جای جوش را از بین ببریم؟ می باشد.

لیزر درمانی:

لیزر درمانی بدون استفاده از مواد شیمیایی یا اسکراب سطح پوست را دوباره احیا  می کند. بالاترین لایه پوست را از بین می برد تا سلولهای پوستی جوانتر در زیر آن آشکار شود ، که می تواند به کاهش زخم و از بین بردن جای جوش کمک کند. لیزر درمانی برای همه مناسب نیست ، زیرا موفقیت آن بیشتر به نوع جای جوش و اسکار و نوع پوست بستگی دارد. این درمان همچنین ممکن است در برخی افراد به خصوص در افرادی که پوست حساس دارند واکنش ایجاد کند.به همین دلیل لازم است تحت نظارت یک متخصص پوست خوب  و با بررسی کامل نوع پوست و شرایط شما صورت بگیرد.

سابسیژن:

در پاسخ به سوال چگونه جای جوش را از بین ببریم؟چگونگی جای خوش هم بسیار مهم است. اگر جای جوش هایتان علاوه بر قرمزی دچار فرورفتگی شده باشد،این روش برای شما موثر می باشد.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و آگاهی از این روش با ما تماس بگیرید.

در پاسخ به سوال چگونه جای جوش را از بین ببریم؟ اگر خیلی عجله ندارید و به دنبال روش های کاملا تضمینی نیستید و این حس برایتان آنقدر آزار دهنده نیست، می توانید از درمان های طبیعی که بسیاری از افراد در استفاده از یک یا چند درمان خانگی کسب نموده اند، استفاده نمایید.

چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

بسیاری از افراد از روش های طبیعی درمانی برای رفع زخم های آکنه استفاده می کنند، اما دانش پشت آنها مشخص نیست. برخی از آنها ممکن است باعث تحریک بیشتر یا سایر مشکلات شوند بنابراین افراد باید با احتیاط از آنها استفاده کنند. درمان های خانگی که مردم به طور سنتی برای درمان جای زخم جوش استفاده می کنند عبارتند از:

باتوجه به موارد ذکر شده هدف خود را مشخص کرده و اگر به دنبال درمان سریع و صد در صدی هستید جهت انجام درمان های پزشکی به بهترین متخصص پوست مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *