فرم صورت افراد در چند گروه دسته بندی می شود: مثل صورت های کشیده، صورت های کشیده و لاغر، صورت گرد، صورت به فرم بیضی و … که اگر هر گونه عدم تقارن در فرم صورت شما وجود داشته باشد موجب شکل نامناسب صورت و کاهش اعتماد به نفس می شود. بنابراین می توان گفت روش کانتورینگ مثل کانتور صورت کشیده  و لاغر می تواند راه حل این مشکل باشد.

در علم پزشکی روش های زیادی برای کانتور صورت کشیده و لاغر وجود دارد. اما شرط اساسی برای گرفتن بهترین نتیجه مراجعه به مراکز معتبر زیبایی و انجام این کار توسط بهترین متخصص زیبایی می باشد.

بنابراین اگر به دنبال راهی برای از بین رفتن عدم تقارن صورت هستید و می خواهید از همیشه جذاب تر به نظر برسید، روش های کانتور صورت کشیده و لاغر در مرکز الیزه را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

کانتور صورت کشیده و لاغر

کانتور صورت کشیده و لاغر

کانتورینگ صورت یک روش غیر جراحی برای تعریف تناسبات صورت برای افزایش زیبایی است. پزشکان زیبایی ، از کانتورینگ صورت به عنوان پایه ای برای تقویت ، اصلاح و بازگرداندن صورت به جذاب ترین حالت خود استفاده می کند و این کار می تواند ظاهری متعادل و طبیعی به صورت ببخشد.

روش های مختلف برای کانتور صورت لاغر و کشیده شامل روش های زیر است:

استفاده از انواع روش های جراحی مثل استفاده از پروتز گونه، بریدگی و تراشیدن استخوان، استفاده از لیفت صورت و پروتز چانه

روش های غیرجراحی شامل تزریق فیلر، بوتاکس و هایفوتراپی

اما در قدم اول نوع فرم صورت شما باید توسط متخصص زیبایی بررسی شود تا درمانی مناسب و متناسب با نوع صورت شما به شما ارائه شود. پس اگر می خواهید کاتورینگ صورت انجام دهید، باید با مراجعه به پزشک نوع فرم صورت خود را بررسی کنید.

 

 

جراحی برای کانتور صورت کشیده و لاغر

کانتورینگ صورت یک روش موفقیت آمیز در دنیای جراحی پلاستیک است.  کانتورینگ صورت با جراحی امکان تغییر شکل و رسیدن به ظاهری غیرممکن را فراهم می کند. از طریق برش های کوچک در داخل دهان ، پزشکان می توانند ساختار استخوان را تغییر دهند و به بهترین شکل کانتور صورت را انجام دهند. هدف از جراحی صورت دستیابی به تقارن صورت با حفظ ویژگی های منحصر به فرد برای هر فرد است. بیماران زن معمولاً علاقه مند به داشتن صورتی باریک و کشیده هستند. اما مردان علاقه مند به صورتی مردانه تر و گسترده تر با زوایای فک بیشتر هستند.

برخی از مشکلاتی که افراد را به استفاده از کانتورینگ صورت وا می دارد:

آمادگی برای انجام جراحی کانتور صورت کشیده و لاغر

آماده سازی برای عمل جراحی راز موفقیت آمیز بودن عمل جراحی است. این مطمئن ترین راه برای جلوگیری از عوارض جانبی ناخواسته است. اولین قدم قبل از جراحی صحبت  و مشاوره با پزشک است. بیمار باید با پزشک درمورد نتایج دلخواه صحبت کند و پزشک را نسبت به خواسته های خود آگاه کند. همچنین می توانید تصاویر نمونه قبل و بعد در مرکز الیزه را مشاهده کنید.

غالباً جلسه مشاوره فقط به یک جلسه محدود نمی شود. تا زمان انجام عمل ، بیمار به خوبی با تمام پرسنل مرکز زیبایی آشنا خواهد شد. معاینه  پزشک شامل مطالعه فیزیکی صورت و تست های مختلف آزمایشگاهی است . مهمترین معاینات اشعه ایکس و سی تی اسکن است که با استفاده از آنها ، پزشک ساختار دقیق عضلانی و استخوانی در صورت بیمار را کشف می کند.

جراحی کانتور صورت کشیده و لاغر شامل چه مواردی است؟

هر عمل جراحی کانتورینگ صورت بسته به شخص و ویژگی های ظاهری منحصر به فرد است. اگر چه تغییر شکل استخوان فک غالباً مهمترین موردی است که بیماران می خواهند تغییر دهند و این روش معمولاً روش های متفاوتی را شامل می شوند. اما معمولاً جراحی شامل تمرکز روی خط فک ، پیشانی ، استخوان گونه و بینی است. این جراحی از طیف متنوعی از تکنیک های جراحی است که مشهورترین آنها عبارتند از:

کاهش یا کانتور استخوان فک

گروهی از روشهای جراحی (و بعضاً غیر جراحی) برای کاهش اندازه و شکل خط فک با برداشتن بخشی از بافت استخوان یا عضله همراه است. این روش اغلب به شکل “جراحی V-line” – یک روش محبوب  است که یک فک باریک و شکل V ایجاد می کند. برش ها از طریق داخل دهان یا بین لثه و گونه داخلی ایجاد می شوند و با این کارامکان دسترسی به بیشتر قسمت های صورت  بدون ایجاد زخم های قابل مشاهده فراهم می شود.

مالارپلاستی (پروتز گونه)

در این روش بریدگی ها از داخل دهان  انجام می شود و هیچ جای زخمی ایجاد نخواهد شد.

جراحی فک دوبل (استئوتومی)

برای از بین بردن فک بیرون زده استفاده می شود که شامل چندین روش است که در آن استخوان فک بریده می شود و با کمک پیچ ، سیم یا صفحه در موقعیت جدیدی ثابت می شود.

کاشت های مختلف صورت

این روش به منظور افزایش حجم و تقویت ویژگی های صورت انجام می شود و معمولاً روی چانه ، گونه یا فک پایین استفاده می شود.

لیپوساکشن صورت

این روش چربی صورت را از بین می برد و معمولاً از گونه ها ، چانه ، خط فک و خط گردن استفاده می شود. محل برش ها به ناحیه ای که تحت درمان است و روشی که جراح از آن استفاده می کند بستگی دارد.لیپوساکشن صورت اثر جوان سازی بسیار خوبی دارد.

لیفتینگ صورت (ریتیدکتومی)

این روش، یک روش معمول ضد پیری است و شامل کشیدن پوست برای کانتور و جوانی صورت است.

بهبودی پس از عمل جراحی کانتور صورت کشیده و لاغر

معمولاً توصیه می شود فرد یک یا دو روز در بیمارستان بماند تا کاملا تحت نظر پزشک باشید. در برخی موارد (به عنوان مثال جراحی استخوان گونه) ، ممکن است در همان روز مرخص شوید. از آنجا که سطح درگیری در جراحی بسیار متفاوت است ، مدت زمان بهبود نیز متفاوت است.

افرادی که تحت کانتورینگ فک قرار گرفته اند ، طی چند هفته اول در حرکت فک با مشکل روبرو می شوند اما این مشکلات سریعا برطرف می شود.  در صورت استفاده از بخیه های غیرقابل جذب ، بیمار باید ۲ هفته دیگر برای برداشتن بخیه به بیمارستان برگردد. تورم صورت معمولاً در عرض یک ماه از بین می رود و بهبودی کامل طی سه ماه امکان پذیر است.

نتایج نهایی طی ۶-۱۲ ماه قابل مشاهده خواهد بود. داروهای تجویز شده باعث بهبودی و ترمیم بافت می شوند. توصیه می شود برای جلوگیری از تحریک اسکار ، از غذای گرم و پ تند خودداری کنید. شستن مکرر دهان نیز مهم است.

شما می توانید برای اطلاع بیشتر از روش های جراحی کانتور صورت کشیده و لاغر به مرکز زیبایی الیزه مراجعه کنید.

روش های غیرجراحی در کانتور صورت کشیده و لاغر

مواد تزریقی می توانند کارهای شگفت انگیزی برای ظاهر و کانتورینگ صورت شما انجام دهند. هنگامی که این تزریقات آرایشی توسط یک متخصص زیبایی متبحر تزریق شود، فرم صورت شما به زیبایی تغییر کرده و جذابیت صورت شما چند برابر می شود. همچنین این روش ها عوارض روش های جراحی را نداشته و مقرون به صرفه است و دوره بهبودی ندارد.

کانتورینگ فک غیر جراحی یک عمل زیبایی است که از پرکننده های پوستی برای افزودن حجم به فک استفاده می کند و کانتور صورت کشیده و لاغر را نتیجه می دهد. افزایش حجم فک و زاویه سازی صورت می تواند خط فک قوی تری ایجاد کند و بین خط فک ، گردن و سایر ساختارهای صورت تفکیک بیشتری ایجاد کند و خط قابل توجه تری به فک بدهد.

استفاده از فیلر برای کانتور صورت کشیده و لاغر

فیلر های پوستی به عنوان روش های غیرتهاجمی برای نرم شدن و حتی از بین بردن چین و چروک های ناخواسته و خطوط عمیق استفاده می شود. علاوه بر بوتاکس ، از فیلرها  برای کمک به کانتور صورت کشیده و لاغر استفاده می شود. ماده اصلی در این مواد پرکننده اسید هیالورونیک است ، ماده ای که از قبل به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به افزودن حجم و آبرسانی به پوست کمک می کند.

با افزایش سن ، پوست فرد نازک و کشیده می شود و با کمک این مواد پرکننده ،کانتور صورت و سایر اعضای بدن پر و جوانتر به نظر می رسد.

بوتاکس برای کانتور صورت کشیده و لاغر

درمان های بوتاکس موجود با ایجاد تغییرات در کشش عضلات صورت برای بیمارانی که می خواهند فک باریک تری داشته باشند یا به مرور زمان به دلیل جمع شدن عضله ماسیتر در نواحی کناری فک ، فک آنها بزرگ شده باشد مناسب است. بوتاکس باید توسط یک متخصص زیبایی ماهر از طریق سوزن به عضله متراکم زیر استخوان گونه تزریق می شود و سپس در عرض چند دقیقه عضلات را ضعیف می کند و اندازه فک با گذشت زمان کاهش می یابد.

مانند همه روش های بوتاکس ، نتایج ۳ تا ۶ ماه طول خواهد کشید ، اگرچه با ادامه تزریق ، به دلیل عدم استفاده ، عضله با گذشت زمان شروع به آتروفی می کند و فک باریک تر می ماند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد برای انجام روش های کانتورینگ صورت ابتدا لازم است پزشک متخصص نوع فرم صورت شما را شناخته و بر آن اساس بهترین روش کانتور را معرفی کند.

روش های مختلف کانتور صورت کشیده و لاغر وجود دارد که می توانید بر اساس شدت عدم تقارن یکی از آنها را انتخاب کنید. توجه کنید که انجام هر روش درمانی وابسته به متخصصی است که این عمل را انجام می دهد. بنابراین تنها لازم است به مراکز معتبر دارای برترین پزشکان مراجعه کنید تا نتیجه مورد انتظار برای شما محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *