آیا شما نیز از اثرات بر جای مانده از جوش بر روی پوست خود ناراحت هستید؟ آیا جای ناخوشایند جوش ها اعتماد به نفس شما را کاهش داده است؟ دیگر نگران نباشید! چرا که با کمک بهترین دکتر برای درمان جای جوش می توانید دوباره زیبایی و جذابیت را به چهره خود بازگردانید. ما در این مقاله می خواهیم شما را با علت اصلی بروز اسکار جوش و راهکارهای درمانی آن آشنا کنیم. همچنین در مورد بهترین دکتر زیبایی جای جوش و ویژگی های او برای شما خواهیم گفت؛ خوشحال می شویم اگر همچنان با ما همراه باشید.


best-doctor-acne-treatment

بهترین دکتر برای درمان جای جوش کیست و چه تخصص هایی دارد؟

بدون شک بهترین دکتر برای درمان جای جوش، متخصص پوست است که سال ها در این زمینه به کسب دانش و تجربه مشغول بوده است. متخصصان پوست پس از آن که دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت به پایان می رسانند، تحصیلات تخصصی خود را در زمینه پوست، مو و ناخن ادامه می دهند.
این متخصصان قادر هستند بیش از 3000 نوع از بیماری هایی که به پوست، مو و ناخن مربوط هستند را تشخیص داده و درمان کنند.‌ متخصصانی که دوره آموزش دستیاری را با موفقیت سپری کنند، باید در یک امتحان شرکت نموده و مدرک تخصصی آن را دریافت نمایند. چنین مدرکی نشان دهنده سطح بالای دانش و آگاهی متخصص پوست می باشد.‌
یک متخصص پوست سال های سال در زمینه بیماری های مربوط به پوست و مو مطالعه و تحقیق نموده است. او با انواع روش های درمانی مانند داروهای موضعی، جراحی زیبایی، لیزر درمانی و سایر روش های مدرن برای زیبایی و سلامت پوست آشنایی دارد. او بر اساس نیاز بیمار خویش، یکی از این روش‌‌ها را انتخاب کرده و توسط آن اقدام به برطرف کردن اثرات باقی مانده از جوش بر روی پوست می نماید.

چرا بر روی پوست ما جای جوش به وجود می‌آید؟

یکی از بیماری‌های ناخوشایندی که ممکن است برای پوست صورت ما به وجود آید، جوش و آکنه است. جوش‌ها التهابات قرمز و کوچکی هستند که به علل مختلف بر روی پوست ما ظاهر می‌شوند. پس از آن که جوش یا آکنه به خوبی بهبود پیدا کرد، دوباره پوست می‌تواند شادابی و جذابیت خود را به دست آورد. اما گاهی اوقات همه چیز مطابق میل ما پیش نمی‌رود و پس از آن که جوش‌ها از بین رفتند، شاهد حضور مهمان ناخوانده ای به نام اسکار جوش بر روی پوست خود خواهیم بود.
پزشکان عقیده دارند که هر جوش به زمانی معادل 1 الی 2 ماه نیاز دارد تا به طور کامل از بین برود. در این مدت اگر به هر علتی به بافت و منافذ پوست ما آسیبی وارد شود، ممکن است با از بین رفتن جوش‌ها، جای آن‌ها بر روی پوست ما باقی بماند. یکی از اصلی ترین دلایل باقی ماندن جای جوش بر روی پوست، دستکاری کردن آن است. چرا که در چنین شرایطی التهاب پوست بیشتر شده و سلول های این قسمت از پوست با آسیب های جدی مواجه می شوند.

عدم مراجعه به بهترین دکتر برای درمان جای جوش عوارضی به همراه دارد

پوست یکی از حساس‌ترین اعضای بدن ما انسان‌هاست که نه تنها بر روی سلامتی، بلکه بر روی اعتماد به نفس ما نیز تاثیر مستقیمی می‌گذارد. برخی از مشکلاتی که بر روی پوست ایجاد می‌شوند، به صورت موقتی هستند و به مرور زمان از بین می‌روند. اما برخی دیگر از این مشکلات مانند اسکار و جای جوش، برای مدت زمان طولانی مهمان پوست ما هستند. این موضوع اعتماد به نفس فرد را بیش از پیش کاهش داده و مانع از حضور او در اجتماع و میان مردم می‌شود. در چنین شرایطی، تنها یک دکتر پوست حاذق و با تجربه می‌تواند به ما کمک کند.
فراموش نکنید که پوست حساسیت‌های خاص خود را دارد و اگر برای درمان آن به بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش یا شهر خودتان مراجعه نکنید، عوارض جبران ناپذیری در انتظار شماست. سایر افرادی که سر رشته‌ای از پوست و بیماری‌های آن ندارند، با روش‌های غیر علمی و غیر استاندارد، آسیب‌های فراوانی برای پوست شما به همراه می‌آورند. ممکن است پوست شما دچار سوختگی شود و یا به برخی از مواد شیمیایی حساسیت داشته باشد. اثرات این تخریب‌ها به مراتب بدتر از جای جوش‌هاست. بنابراین از بین بردن اثرات بر جای مانده از جوش‌ها را به یک پزشک متخصص و با تجربه بسپارید.

مزایای مراجعه به بهترین دکتر برای درمان جای جوش

همان گونه که می‌دانید پوست اولین سیستم دفاعی بدن ما انسان‌ها در برابر گرما، سرما، رطوبت، ویروس‌ها، باکتری‌ها و… است. پوست نه تنها دمای بدن ما را به خوبی تنظیم می‌کند، بلکه تاثیر بسزایی در افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن دارد. زمانی که مشکلاتی مانند اسکار جوش بر روی پوست شما به وجود آمد، بهترین کاری که باید انجام دهید، مراجعه به یک متخصص پوست حاذق است.
یک متخصص پوست انواع پوست‌ها را می‌شناسد و به خوبی می‌داند کدام روش درمانی برای چه پوستی مناسب است. همچنین او با جدیدترین روش‌های دنیا برای از بین بردن اثرات بر جای مانده از جوش‌ها آشناست و اثربخش‌ترین نوع آن را برای بیماران خود انتخاب می‌کند. یک متخصص پوست قبل از شروع درمان، به خوبی پوست بیمار را معاینه کرده و عمق جای جوش‌ها را تشخیص می‌دهد. سپس بر اساس آن و با روش‌های علمی و ثابت شده دنیا، اقدام به برطرف کردن آن‌ها می‌نماید. همچنین متخصص شما، مراقبت‌های پس از عمل را به شما آموزش می‌دهد. به این صورت شما می‌توانید در خانه نیز به خوبی از پوست خود مراقبت نموده و روند درمان آن را سریع‌تر کنید.

بهترین دکتر پوست تهران برای لک چگونه لکه‌های پوستی را از بین می‌برد؟

بسیار خوشحالیم که در کشورمان ایران، متخصصان ماهر و با تجربه‌ای داریم که به عنوان بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جای جوش و لک مشغول فعالیت هستند. همان گونه که می‌دانید، لکه‌های پوستی که به علل مختلفی بر روی پوست ما ایجاد می‌شوند، بسیار ناخوشایند هستند و بر روی زیبایی چهره ما تاثیر می‌گذارند. خوشبختانه این روزها علم پزشکی به کمک ما آمده و با روش‌های ابداعی و اثربخشی، بسیاری از این لکه‌ها را از روی پوست ما محو و نابود می‌کنند.

همچنان با ما همراه باشید تا به شما بگوییم متداول‌ترین روش‌های درمانی بهترین دکتر پوست تهران برای لک کدامند و چه اثری بر روی پوست دارند:

لیزر درمانی:

بدون شک یکی از موثرترین روش‌های حذف لک‌های پوستی، لیزر درمانی است. پرتوهای لیزر به صورت مستقیم ملانین پوست را هدف قرار داده و لکه‌ها را از بین می‌برند. زمانی که شما به بهترین دکتر پوست برای درمان جای جوش و لک مراجعه می‌کنید، ابتدا پوست شما و نوع لک‌ها را به خوبی بررسی می‌کند.
سپس بر اساس نتایج به دست آمده، اشعه لیزر را تنظیم نموده و کار از بین بردن لک‌ها را آغاز می‌کند. لازم به ذکر است که لیزر درمانی، برای لکه‌های پوستی که مدت زمان زیادی است بر روی پوست ایجاد شده‌اند، بسیار مفید و موثر است.

لایه برداری شیمیایی:

گاهی اوقات ممکن است پزشکان تشخیص دهند که برای رفع لکه‌های پوستی، لایه برداری شیمیایی لازم است. در این شیوه درمانی، یک نوع محلول شیمیایی را بر روی پوست شما قرار می‌دهند. این محلول باعث می‌شود که لایه‌های خارجی پوست شما از بین رفته و یک لایه جدید جایگزین آن شود.
بدون شک لایه جدیدی که بر روی پوست شما به وجود آمده است، لکه‌ها و چین و چروک‌های به مراتب کمتری دارد. لایه بردارهای شیمیایی از نظر قدرت به سه دسته ملایم، متوسط و عمیق تقسیم بندی می‌شوند. این که کدام یک از آن ها برای پوست شما موثرتر است، توسط بهترین دکتر پوست برای درمان جای جوش و لک تشخیص داده می‌شود.

میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن نیز یکی از روش‌های جدید و موثر برای درمان لکه‌های به وجود آمده بر روی پوست است.‌ در این شیوه درمانی، با استفاده از پرتاب ذرات بسیار ریز، لایه‌های پوست را از بین می‌برند. میکرودرم ابریژن لایه قدیمی پوست را از بین برده و یک لایه جدید و سالم جایگزین آن می‌نماید.

معیارهای مهمی که هنگام انتخاب بهترین دکتر برای درمان جای جوش باید به آن توجه کنید.

بدون شک از بین بردن اثرات بر جای مانده از جوش‌ها، می‌تواند زیبایی چهره را بیش از پیش افزایش دهد. این موضوع می‌تواند به عنوان یک انگیزه مهم برای بیماران به شمار رود تا بهترین دکتر برای درمان جای جوش را پیدا کرده و به او مراجعه کنند. همچنان در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا معیارهایی که در انتخاب چنین پزشکی باید در نظر بگیرید را برای شما عزیزان ذکر کنیم:

تخصص و دانش: پوست یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های جسم ماست، بنابراین درمان مشکلات آن را باید به افرادی که در زمینه بیماری‌های پوست تخصص و دانش کافی دارند بسپاریم.‌ یک متخصص پوست، سال‌ها به تحصیل و کسب دانش در این زمینه پرداخته و مهارت بالایی برای درمان جای جوش دارد.

تجربه کافی: بهترین متخصص برای درمان جای جوش کسی است که علاوه بر دانش و مهارت، تجربیات ارزشمندی نیز در این زمینه داشته باشد. او سال های سال به بیمارانی که از مشکل جای جوش رنج می‌بردند کمک کرده و در این مسیر، تجربه‌های بی‌شماری به دست آورده است.

انتخاب بهترین روش درمانی: این روزها روش‌های درمانی متعددی برای از بین بردن جای جوش وجود دارند. یک متخصص پوست که دانش و مهارت زیادی در این زمینه دارد، به خوبی می‌داند که با توجه به نوع پوست و عمق جای جوش‌ها، کدام روش درمانی برای بیمار او مناسب‌تر است.

فعالیت در کلینیک‌های معتبر: معمولاً بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش و جای جوش، کلینیک‌های معتبر را برای ارائه خدمات به بیمار خویش انتخاب می کند.‌ در این مراکز، شاهد وجود تجهیزات پیشرفته و متنوعی هستیم که هر کدام از آن‌ها برای ارائه خدمات درمانی به مشکلات پوستی خاص مناسب هستند.

پیگیری وضعیت بیمار: از بین بردن جای جوش، اتفاقی نیست که برای یک بار انجام شده و تمام شود. بلکه پزشک باید برای ماه‌ها وضعیت بیمار خویش را پیگیری نموده و مطمئن شود که دیگر خبری از جای جوش بر روی پوست او وجود ندارد. یک پزشک ماهر، به خوبی با بیمار خود ارتباط برقرار نموده و مراقبت‌های پس از درمان جای جوش را با او در میان می‌گذارد.‌

در هنگام انتخاب بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش به موارد زیر توجه کنید.

گاهی اوقات ممکن است برخی از بیماران، در هنگام انتخاب یک متخصص خوب برای درمان جوش و جای جوش‌های خود، دچار سردرگمی شوند. آن‌ها نمی‌دانند که چگونه می‌توان بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش را پیدا کرد و از خدمات درمانی او برخوردار شد؟ اما نگران نباشید؛ ما در این قسمت به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در هنگام انتخاب چنین متخصصی، به شما کمک فراوانی خواهد نمود:

وب سایت پزشک را بررسی کنید.

به لطف پیشرفت‌هایی که در دنیای اینترنت رخ داده است، ما می‌توانیم از طریق فضای مجازی، اطلاعات کاملی در مورد پزشکان مورد نظر خود به دست آوریم. این روزها بسیاری از متخصصان پوست در کشورمان از وب سایت شخصی برخوردار هستند. آن‌ها در زمینه تخصص‌ها و تجربیات خود، مطالب لازم را در سایت خود منتشر می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت پزشک مورد نظر خویش، نمونه کارهای او را مشاهده نمود و در مورد او اطلاعات جامع و کاملی به دست آورید.

از تجربیات دیگران استفاده کنید.

این روزها در اطراف ما انسان‌های زیادی وجود دارند که برای درمان مشکلات پوستی خود به یک متخصص پوست مراجعه کرده‌اند. شما می‌توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید که نظر و تجربه خود را در مورد پزشک خویش به شما بگویند. همچنین می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب سایت پزشک، با سایر بیماران او ارتباط برقرار نموده و در مورد خدمات درمانی ارائه شده توسط او، مطلع شوید.

به مدرک تخصصی پزشک خود توجه کنید.

معمولاً پزشکانی که به عنوان بهترین دکتر پوست تهران برای درمان جوش و جای جوش به فعالیت مشغول هستند، مدرک معتبر خود را از بهترین دانشگاه‌های ایران و جهان به دست آورده اند.‌ بنابراین در زمینه پوست و مشکلات آن شناخت کافی دارند و به خوبی می‌توانند مشکلات پوستی بیمار خود را مداوا کنند.

با پزشک خود یک جلسه مشاوره برگزار کنید.

شما می‌توانید یک قرار ملاقات با پزشک خود در مطب او یا کلینیک درمانی که در آن به فعالیت مشغول است ترتیب دهید. در این جلسه مشاوره‌ می‌توانید به این موضوع پی ببرید که پزشک شما تا چه میزان برای درمان بیماری‌های پوست و به خصوص جوش و جای جوش، مهارت دارد. پس از آن می‌توانید با خیال راحت، نسبت به درمان مشکلات پوستی خود توسط پزشک مورد نظر اقدام کنید.

بهترین دکتر برای درمان جای جوش چه بیماری های دیگری را درمان می‌کند؟

همان گونه که اشاره شد، یک متخصص پوست، بهترین کسی است که می‌تواند برای درمان جوش و جای جوش به شما کمک کند. اما چنین متخصصی، علاوه بر این که در زمینه درمان جوش و جای جوش مهارت زیادی دارد، بلکه بیماری‌های بسیار زیادی نیز وجود دارند که توسط چنین پزشکی درمان می‌شوند.
ما در این قسمت لیست خدمات درمانی بهترین متخصص پوست را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم تا شما بدانید که می‌توانید برای درمان بسیاری دیگر از مشکلات پوستی خود نیز به چنین پزشکی مراجعه نمایید:

افرادی که بیش از پیش در معرض جای جوش قرار دارند.

همان گونه که می‌دانید یکی از مشکلات متداولی که پوست ما همواره با آن دست و پنجه نرم می‌کند، جوش است. جوش‌ها همواره بر روی پوست ما ایجاد شده و سپس خود به خود از بین می‌روند. در بسیاری از موارد، جوش‌ها پس از آن که از بین رفتند، هیچ گونه اثری از خود بر روی پوست ما به جا نمی‌گذارند.
اما این موضوع در مورد برخی از افراد کاملاً بر عکس است. آن‌ها پس از بهبود جوش‌ها، شاهد اثرات آن‌ها بر روی پوست خود هستند که بسیار ناخوشایند است. متخصصان عقیده دارند برخی از افراد، بیش از سایرین در معرض ابتلا به جای جوش و اسکار قرار دارند. در ادامه مطلب، به شما خواهیم گفت این افراد چه کسانی هستند و چرا جای جوش بر روی پوست آن‌ها باقی می‌ماند:

  1. افرادی که آکنه‌های ملتهب و بزرگ دارند: گاهی اوقات ما بر روی پوست خود، شاهد ایجاد جوش‌ها و آکنه‌هایی هستیم که دارای اندازه بزرگی هستند. این آکنه‌ها در برخی از مواقع، بسیار ملتهب، قرمز، متورم و دردناک هستند. چنین جوش هایی ممکن است تا عمق پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد آسیب برای آن شوند.
  2. افرادی که به درمان آکنه‌های التهابی خود توجه نمی‌کنند: فراموش نکنید که اگر بر روی پوست شما آکنه‌های ملتهب به وجود آمده است، باید برای درمان آن به بهترین دکتر برای درمان جای جوش مراجعه کنید.‌ اگر این روند را به تعویق انداخته و یا برای درمان آن اقدام نکنید، ممکن است پس از رفع آکنه، جای آن بر روی پوست شما باقی بماند.
  3. افرادی که جوش‌های خود را می‌ترکانند: همواره گفته‌اند و ما شنیده‌ایم که هرگز جوش‌هایی که بر روی پوست شما وجود دارند را نترکانید. زمانی که شما جوش‌های پوست خود را دستکاری می‌کنید، احتمال باقی ماندن جای آن‌ها را بر روی پوست خود افزایش می‌دهید.
  4. افرادی که به صورت ژنتیکی به جای جوش مبتلا می‌شوند: در برخی از مواقع، ممکن است باقی ماندن جای جوش بر روی پوست، به موارد ژنتیکی نیز مربوط باشد.

در مورد بهترین روش درمان برای جای جوش بیشتر بدانید.

در این قسمت قصد داریم شما را با موثرترین روش‌های درمانی که بهترین دکتر برای درمان جای جوش از آن استفاده می‌کند آشنا کنیم. فراموش نکنید که شیوه از بین بردن اثرات به جا مانده از جای جوش، توسط پزشک متخصص شما تعیین می‌شود. معمولاً این فرایند در کلینیک‌های مجهز انجام شده و نتایج بسیار خوبی به همراه می‌آورد. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با بهترین روش درمان برای جای جوش آشنا کنیم:

درمان با کرم و ماسک لایه بردار:

گاهی اوقات ممکن است پزشکان تشخیص دهند که لایه برداری می‌تواند جای جوش را بر روی پوست شما از بین ببرد.‌ البته این روش معمولاً در مواقعی انجام می‌شود که جای جوش‌ها، چندان عمیق نیست و از به وجود آمدن آن مدت زمان زیادی سپری نشده است. در چنین مواقعی پزشک به شما استفاده از ماسک‌ها و لایه بردارها را توصیه می‌کند. هر چند این محصولات نمی‌توانند به صورت صد در صد جای جوش را از بین ببرند، اما در کاهش آن و ترمیم پوست، نقش موثری ایفا می‌کنند.‌

درمان با لیزر:

بدون شک اگر بخواهیم به بهترین روش درمان برای جای جوش بپردازیم، از لیزر درمانی نام خواهیم برد.‌ اشعه‌های لیزر پوست را تحریک نموده و باعث کلاژن سازی بیشتر می‌شود.‌ مسلماً هر چقدر پوست کلاژن بیشتری تولید نماید، پوست شما می‌تواند خود را ترمیم نموده و به آرامی شاهد از بین رفتن جای جوش‌های خود خواهید بود.
میزان اشعه لیزر و تعداد دفعاتی که باید به کلینیک مراجعه کنید، توسط بهترین دکتر برای درمان جای جوش تعیین می‌شود.‌ پس از مدت زمان نه چندان طولانی، شاهد بهبود پوست خود و از بین رفتن اثرات بر جای مانده از جوش بر روی پوست خود خواهید بود.

درمان با لایه بردارهای شیمیایی:

در میان انواع روش‌های درمانی برای رفع جای جوش‌ها، لایه بردارهای شیمیایی نیز راهکار موثری در این زمینه به شمار می‌روند. فراموش نکنید که این نوع لایه برداری، با ماسک‌ها و کرم های لایه بردار متفاوت است. در این روش درمانی، متخصص برخی از لایه بردارهای شیمیایی که دارای ترکیبات اسیدی قوی هستند را بر روی پوست بیمار قرار می‌دهند.‌ سپس یک لایه از پوست از بین رفته و لایه جدید جایگزین آن می‌شود.

میکرونیدلینگ:

یکی دیگر از روش‌هایی که بهترین دکتر برای درمان جای جوش از آن برای رفع آثار جوش بر روی پوست استفاده می‌کند، میکرونیدلینگ است. این روش درمانی در قیاس با سایر روش‌هایی که به شما معرفی کردیم نسبتاً جدید است و این روزها به عنوان بهترین روش درمان برای جای جوش به کار می‌رود.‌ میکرونیدلینگ دستگاهی است که دارای یک غلتک با سوزن‌های بسیار ریز است. این سوزن‌ها وارد پوست شده و آن را برای ساخت کلاژن و ترمیم آسیب‌ها، تحریک می‌کنند.

آر اف فرکشنال:

گاهی اوقات بهترین دکتر برای درمان جای جوش، شیوه آر اف فرکشنال را برای درمان مشکلات پوستی به شما پیشنهاد می‌نماید. در این روش درمانی، اشعه‌های رادیویی به پوست تابیده می شوند. این فرایند نیز مانند لیزر درمانی، پوست را برای ساخت کلاژن تحریک می‌کند.
هر چقدر پوست کلاژن بیشتری تولید کند، بدون شک آسیب‌ها و اثرات بر جای مانده از جوش‌ها، سریع‌تر از بین می روند.‌ البته پس از آن که از آر اف فرکشنال استفاده کردید، ممکن است پوست شما برای 1 الی 2 روز دچار قرمزی و التهاب گردد. اما نگران نباشید، چرا که این فرایند خیلی زود از بین رفته و پوست شما دوباره به حالت طبیعی خود باز می‌گردد.

تزریق ژل پر کننده:

در برخی از مواقع، اثرات بر جای مانده از جای جوش‌ها، بسیار عمیق است. همچنین مدت زمان زیادی از وجود آن‌ها بر روی پوست می‌گذرد. در چنین شرایطی، بهترین دکتر برای درمان جای جوش، روش تزریق ژل پر کننده را پیشنهاد می‌کند.‌ البته این نکته را نباید فراموش کنید که ژل های پر کننده‌ به صورت میانگین تنها برای مدت 6 ماه تا 2 سال ماندگار هستند و سپس برای بازسازی آن دوباره باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

سابسیژن:

در میان انواع روش‌های از بین بردن جای جوش بر روی پوست، نباید از روش سابسیژن نیز غافل شویم.‌ در این روش از سوزن‌های بسیار کوچکی به نام کانولا استفاده می‌شود. این سوز‌ن‌ها بسیاری از فرو رفتگی‌های پوست را از بین برده و زیبایی و جذابیت را برای آن به ارمغان می‌آورند.‌

سخن پایانی

پوست صورت آن قسمتی از جسم ماست که هرگز نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. چرا که ما با پوست خود با جهان اطرافمان ارتباط برقرار نموده و همچنین از جسم خود محافظت می‌کنیم. زیبایی و جذابیت پوست صورت، یکی از مهم‌ترین اصول زندگی برای هر انسانی است و باید به آن توجه کند.‌
باقی ماندن جای جوش، یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که ممکن است برای پوست ما به وجود آید. در چنین شرایطی، می‌توان از بهترین دکتر برای درمان جای جوش کمک گرفت و نسبت به درمان آن اقدام نمود.
ما با ارائه این مقاله، تلاش کردیم در مورد مزایای مراجعه به چنین پزشکی برای شما بیشتر بگوییم و شما را با مهارت‌ها و تخصص‌های او آشنا کنیم. همچنین در قسمتی از مطلب در مورد بهترین روش درمان برای جای جوش صحبت کردیم و معیارهایی برای انتخاب بهترین متخصص پوست را برای شما عزیزان ذکر نمودیم. امیدواریم با ارائه این مطالب، قدم کوچکی در جهت آگاهی شما در مورد پوست برداشته باشیم و به شما برای درمان مشکلات پوستی که دارید، کمکی هر چند کوچک نموده باشیم.