یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با پوست تیره دارند روشن شدن پوست آن‌ها به‌صورت سریع و فوری بخصوص قبل از جلسات و مهمانی‌هاست. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید بدانید که کرم‌های متعددی در بازار به‌عنوان بهترین کرم برای سفید شدن صورت وجود دارند که می‌توانند در این زمینه) سفید-شدن-پوست-صورت-سبزه( به شما کمک کنند اما این کرم‌ها مانند کرم‌های آرایشی اثر فوری ندارند و باید بصورت منظم استفاده شوند. این کرم‌ها با کرم پودرهایی که به‌عنوان محصولات آرایشی استفاده می‌کنید متفاوت هستند و بیشتر به کمک ترکیباتی مانند ویتامین C که در خود دارند به سفید شدن پوست کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید با انواع بهترین کرم برای روشن شدن صورت و بهترین کرم شب روشن کننده آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

تعداد زیاد کرم سفید کننده سریع صورت در بازار می‌تواند منجر به سردرگمی شود؛ بنابراین بهترین راهکار مشورت با یک متخصص پوست خوب است تا بتواند بعد از بررسی پوست شما و نیازتان بهترین کرم برای روشن شدن صورت را به شما معرفی کند.

best-face-whitening-cream

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

منظور از بهترين کرم براي سفيد شدن صورت چيست؟

کرم‌های سفید کننده پوست کرم‌هایی هستند که به‌عنوان یک کرم روشن کننده تعریف می‌شوند و معمولاً برای ایجاد رنگ پوست بهتر و یکدست‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند و لکه‌های موجود بر روی پوست را تا حدودی کاهش می‌دهد. به‌طورکلی، محصولاتی که به‌عنوان بهترین کرم برای روشن شدن صورت شناخته می‌شوند با توجه به ترکیبات مختلفی که دارند می‌توانند اثرات زیر را برایتان ایجاد نمایند:

• رطوبت رسانی و آب‌رسانی بسیار عالی برای پوست
• ظاهر مواردی مثل کک‌ومک‌ها، جای زخم یا اسکار آکنه، خال‌های مادرزادی، لکه‌های پیری یا خورشیدی کم‌رنگ‌تر می‌شوند و کمتر قابل مشاهده هستند.
• لکه‌های تیره که به آن هایپرپیگمانتاسیون گفته می‌شود، کاهش پیدا می‌کنند و به‌طورکلی رنگ پوست متعادل‌تر و بهتر می‌شود.
• از ایجاد زودرس خطوط ریز و چین‌وچروک جلوگیری می‌شود.

 

آيا استفاده از بهترين کرم برای سفيد شدن صورت روش خاصی دارد؟

استفاده از برخی کرم‌های سفید کننده نیاز به آموزش دارند، اما بسیاری از آن‌ها بدون نسخه یا به‌صورت آنلاین در دسترس هستند. بسیاری از تولیدکنندگان این محصولات سعی می‌کنند برای اثربخشی بهتر و عوارض کمتر، از محصولات طبیعی در ترکیب بهترین کرم برای روشن شدن صورت استفاده کنند که به همین دلیل مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند؛ اما برخی از کرم‌های سفید کننده حاوی ترکیبات خاص شیمیایی نیز وجود دارند که استفاده خودسرانه و بدون مشورت با پزشک از آن‌ها می‌تواند آسیب‌های مختلفی را برای پوست ایجاد کند.
به همین دلیل در کل بهتر است برای استفاده صحیح از این کرم‌ها و انتخاب بهترین کرم برای روشن شدن صورت حتماً ابتدا با یک متخصص پوست خوب مشورت نمایید؛ زیرا برخی از این کرم‌ها ممکن است حاوی مواد مضر مانند سفید کننده یا جیوه باشند. به‌عنوان‌مثال، هیدروکینون یکی از عناصر موجود در بسیاری از کرم‌های روشن‌کننده پوست است که می‌تواند با توجه به گزارشی که توسط سازمان غذا و دارو تنظیم شده است، برایتان خطرآفرین باشد.
اکثر کرم‌های سفید کننده برای استفاده روی صورت فرموله شده‌اند، اما برخی از آن‌ها را می‌توان روی گردن، زیر بغل، آرنج، زانو یا سایر نواحی تیره شده نیز استفاده کرد. به‌طورکلی نیز بر اساس دستورالعمل استفاده که روی بسته‌های کرم‌ها نوشته شده است بهترین حالت این است که روزانه 2 بار از آن‌ها استفاده کنید.

 

کرم سفيد کننده سريع صورت چگونه عمل می کند؟

کرم سفید کننده سریع صورت با محدود کردن مقدار ملانین تولید شده توسط پوست که عامل رنگ پوست می‌باشد، مشخص می‌شود. درواقع ملانین رنگ‌دانه‌ای در مو و پوست هر انسانی می‌باشد که میزان آن درجه تیرگی پوست را مشخص می‌کند و افراد سیاه‌پوست بیشترین ملانین را در پوست خود دارند. هر آنچه مانند کرم روشن کننده سریع صورت بتواند مقدار این ملانین را کاهش دهد می‌تواند به روشن شدن پوست کمک کند؛ بنابراین عملکرد این کرم‌ها به این صورت است که با کاهش میزان تولید ملانین به روشن‌تر شدن پوست کمک می‌کنند.
مواد تشکیل‌دهنده بهترین کرم برای روشن شدن صورت در میزان تأثیرگذاری آن به‌صورت مستقیم نقش دارد؛ مثلاً کرم ملادرم حاوی آلفا آربوتین است که یک عصاره گیاهی است و تولید ملانین را متوقف می‌کند.

 

چگونه از بهترين کرم آبرسان و روشن کننده پوست استفاده کنيم؟

متخصصان پوست می‌توانند بهترین روش را بعد از بررسی پوست شما جهت استفاده از بهترین کرم آبرسان و روشن کننده پوست برایتان توضیح دهند. بااین‌حال، در حالت کلی، متخصصان پوست توصیه می‌کنند ابتدا پوستتان را با یک پاک‌کننده ملایم پوست تمیز کنید، سپس با یک حوله نرم خشک کنید و بعد به مقدار کافی از کرم روی پوستتان استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بیشتر این کرم‌ها ترکیباتی دارند که نمی‌توانند اثر آنی مانند کرم پودرهای آرایشی برای پوستتان داشته باشند ولی وقتی به‌صورت منظم استفاده می‌کنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که پوستتان چقدر تغییر کرده است و پوستی بی‌عیب و نقص با رنگ پوست یکنواخت به شما هدیه می‌دهد.

 

آيا استفاده از بهترين کرم براي سفيد شدن صورت بی خطر است؟

میزان تأثیرگذاری و همچنین عوارض کرم‌های روشن کننده به دو عامل مهم که یکی واکنش پوستی شماست و دیگری ترکیبات موجود در آن کرم می‌باشد، بستگی دارد؛ بنابراین هنگام خرید بهترین کرم برای روشن شدن صورت به ترکیبات موجود در محصول مورد نظر توجه کنید و به‌طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که ترکیبات آن برای شما مناسب است.
این کار قطعاً برای افرادی که دانشی نسبت به انواع پوست و همچنین نوع پوست خودشان ندارند می‌تواند کار سختی باشد و بهترین راه‌حل مشورت با متخصص پوست است. بخصوص اگر پوست حساس یا دارای عارضه‌ای مانند جوش دارید با یک متخصص پوست مشورت کنید.
برخی از خطرات احتمالی که حتی بهترین کرم برای سفید شدن صورت ممکن است برای پوست شما ایجاد نماید، عبارت‌اند از:

• می‌تواند نفوذ اشعه‌های خورشیدی در پوست را افزایش دهد. پس بهتر است حتماً بعد از استفاده از آن‌ها از یک ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.
• ممکن است پوست شما نسبت به ترکیبات موجود در بهترین کرم برای روشن شدن صورت حساسیت نشان دهد. به همین دلیل برای هر محصول جدید حتماً باید ابتدا یک تست پچ انجام دهید؛ یعنی مقدار کمی از کرم را روی بخش کوچکی از پوستتان بگذارید و بعد از چند دقیقه واکنش آن را تماشا کنید. اگر حساسیت داشتید نباید از کرم مورد نظر استفاده کنید.
• اطمینان حاصل کنید که محصول مورد نظر شما حاوی مواد شیمیایی مضر مانند هیدروکینون، جیوه، استروئیدها یا سایر عوامل سفید کننده خطرناک نیست. این‌ها می‌توانند باعث خارش و آسیب‌های شدید به پوست شوند.
شما باید به‌طور مداوم از محصولات استفاده کنید تا نتیجه موردنظر خود را ببینید.

 

آيا می توان بهترين کرم برای سفيد شدن صورت را برای بدن هم استفاده کرد؟

به‌طورکلی، کرم سفید کننده برای صورت دقیقا برای صورت فرموله شده است. این محصولات با ترکیباتی که دارند می‌توانند درخشش پوست شما را بیشتر کنند و ظاهر تغییر رنگ پوست مانند جوش، اسکار یا کلواسما را کاهش دهند. بااین‌حال، برخی از کرم‌های سفید کننده علاوه بر صورت برای اعمال روی بدن هم طراحی شده‌اند که می‌توانید زیر بغل، زانو، آرنج یا سایر نواحی تیره مانند کشاله ران از آن‌ها استفاده کنید؛ اما باید مطمئن شوید که کرم مورد نظر برای بدن نیز طراحی شده باشد، در غیر این صورت اثرگذاری بالایی ندارد.

 

چقدر طول می کشد تا بهترين کرم برای سفيد شدن صورت اثر کند؟

اینکه یک کرم سفید کننده پوست تا چه مدت بعد از استفاده اثر می‌کند کاملاً به نوع پوست شما، استفاده منظم و همچنین نوع ترکیبات موجود در کرم بستگی دارد. ممکن است دو فرد متفاوت از یک نوع کرم نتایج متفاوتی دریافت کنند، زیرا واکنش پوستی هر فرد می‌تواند کاملاً متفاوت باشد.
اما به‌طورکلی بهتر است که حداقل یک ماه و یا بعضاً تا ۲ ماه به‌طور منظم از کرم مورد نظر استفاده کنید تا تفاوت مشخصی را مشاهده نمایید.

بهترين زمان استفاده از کرم سفيد کننده سريع صورت چه زمانی است؟

بهترین زمان استفاده از کرم‌های روشن کننده پوست در صبح و شب است، درواقع هر روز صبح و هر شب از کرم مورد نظر خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که بهترین حالت این است که بعد از استفاده از کرم در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و اگر در مقابل نور خورشید قرار می‌گیرید حتماً بعد از استفاده از کرم روشن کننده باید کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
دقت کنید که این کرم‌ها آرام آرام نتیجه می‌دهند و آن‌طور که آن‌ها را به‌عنوان کرم سریع برای روشن شدن پوست تبلیغ می‌کنند نیستند، پس صبور باشید و به‌صورت منظم دوره استفاده از آن را طی کنید، تداوم در استفاده از این کرم‌ها بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند.

 

هنگام خريد بهترين کرم برای سفيد شدن صورت به چه نکاتی بايد توجه کرد؟

اگر برای خرید بهترین کرم برای سفید شدن صورت با یک متخصص پوست خوب مشورت نمایید متخصص خودش به همه موارد مورد نیاز برای یک کرم روشن کننده مناسب پوست شما توجه می‌کند و بهترین نوع را به شما پیشنهاد خواهد داد ولی اگر خودتان خواستید این کار را انجام دهید حتماً به موارد زیر دقت کنید:

1. کرم مورد نظر نباید برایتان خطری ایجاد کند.

ترکیبات کرم بسیار مهم هستند و شما باید مطمئن شوید که تولیدکننده از ترکیبات مناسبی برای کرم موردنظر استفاده کرده باشد؛ بنابراین به دنبال برندهای معتبر باشید. همچنین بررسی کنید کرم مورد نظر ترکیباتی مانند جیوه، هیدروکینون و استروئیدها را نداشته باشد، زیرا این موارد پوست را تحریک کرده و اثرات منفی زیادی برای پوست در درازمدت دارند.

 

2. از کرم‌های دارای آنتی‌اکسیدان خریداری کنید.

آنتی‌اکسیدان‌ها مواد بسیار قوی هستند که به‌خوبی رادیکال‌های آزاد یعنی عامل پیری زودرس و بسیاری از آسیب‌های پوستی را از بین می‌برند. ازجمله آنتی‌اکسیدان‌های قوی می‌توان به ویتامین C اشاره کرد که در بسیاری کرم‌های روشن کننده خوب از آن استفاده می‌شود.

 

3. از تجربه و نظرات سایر استفاده‌کنندگان کمک بگیرید.

با توجه به اینکه در حال حاضر صدها برند با ترکیبات مختلف در بازار به‌عنوان بهترین کرم برای سفید شدن صورت وجود دارد، اگر شما نتوانستید با یک متخصص خوب در این زمینه مشورت کنید، حداقل در مورد کرمی که می‌خواهید انتخاب کنید به‌اندازه کافی تحقیق نمایید. یکی از بهترین روش‌های تحقیق نیز خواندن نظرات و تجربه افراد مصرف‌کننده آن کرم در سایت‌های فروشگاهی مختلف است.

 

معرفی چند نمونه از بهترين کرم برای سفيد شدن صورت

کرم‌های مختلف با ترکیبات بسیار متعددی به‌عنوان کرم روشن کننده پوست در بازار موجود است که چند نمونه از آن‌ها عبارت‌اند از:

کرم دی اوردینری suspension 23%
این کرم که به شکل کاسه‌ای بسته‌بندی می‌شود یکی از بهترین کرم‌های سفید کننده در بازار است که خریداران زیادی را تاکنون به خود جذب کرده است. در ترکیبات این کرم از ویتامین C و اسید HA یا هیالورونیک اسید استفاده شده است. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی است که منجر به شفافیت و روشنی پوست خواهد شد. این کرم را نباید در اطراف چشم استفاده کنید و همچنین درصورتی‌که پوستتان عارضه یا بیماری خاصی دارد حتماً با مشورت پزشک از آن استفاده نمایید.

کرم روشن کننده و مرطوب‌کننده مدیلن مدل Vitamin
این کرم در داخل کشور تولید می‌شود و تاکنون افراد زیادی از کیفیت آن راضی بوده‌اند؛ زیرا دارای بافتی سبک است که احساس سنگینی بعد از استفاده روی پوست ایجاد نمی‌کند و با خاصیت آب‌رسانی بالایی که دارد به روشن شدن پوست و جوان‌سازی آن کمک خواهد کرد.

کرم راکوتن مدل 01
این کرم نیز محصولی با کیفیت می‌باشد که هم برای پوست صورت و هم برای بدن قابل استفاده است. بافت آن بسیار سبک است و علاوه بر سفید کردن پوست می‌تواند از ایجاد لک بر روی صورت جلوگیری نماید.

کرم سینره دارای ویتامین C
یکی دیگر از کرم‌های روشن کننده خوب که به‌راحتی در دسترس است کرم مدل ویتامین C سینره می‌باشد. همان‌طور که از نامش مشخص است بر پایه ویتامین C است و معمولاً وقتی پزشک آن را تجویز می‌کند توصیه می‌نماید بعدازآن از ضد آفتاب استفاده شود. این کرم علاوه بر خاصیت روشن‌کنندگی می‌تواند چین‌وچروک‌ها را نیز کاهش دهد.

کرم آون طرح Papaya
این کرم نیز یکی از بهترین کرم‌های موجود در بازار است که کشور سازنده آن لهستان می‌باشد و کیفیت بالایی دارد. این کرم هم خاصیت روشن‌کنندگی و هم خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد و بخصوص برای پوست‌های نرمال بسیار مناسب است. از ترکیبات آن می‌توان به پاپایا و زردچوبه اشاره کرد که می‌تواند منجر به جوان‌سازی و لیفت پوست نیز بشود.

کرم حلزون بایو آکوا
یکی دیگر از کرم‌های خوب در بازار کرم حلزون بایو آکوا چندکاره می‌باشد. این کرم دارای ویتامین‎های مفیدی برای پوست است که منجر به ترمیم و روشن شدن پوست خواهد شد و با بسیاری از انواع پوست سازگاری دارد اما فقط برای پوست صورت قابل استفاده است.

 

بهترين کرم شب روشن کننده چيست؟

پوست شما در طول یک روز در معرض انواع استرس و آلودگی‌های مختلف قرار دارد که با توجه به نوع فعالیت شما این میزان می‌تواند بالا و پایین شود. به همین علت مهم است که در پایان روز به‌عنوان یک روتین مراقبت از پوست از محصولاتی جهت ترمیم و احیای پوست استفاده شود.
علاوه بر این با گذشت زمان به دلیل افزایش سن و کاهش تولید ماده پروتئینی در پوست به نام کلاژن، پوست کم‌کم خاصیت کشسانی خود را از دست خواهد داد. به همین دلیل ما باید با محصولات خارجی که به‌صورت موضعی یا خوراکی استفاده می‌شوند این کمبود را جبران نماییم تا پوستمان در سال‌های بیشتری جوان بماند.
بهترین کرم شب روشن کننده یکی از بهترین راهکارها برای احیای پوست بعد از یک روز کاری و جلوگیری از پیری زودرس است. این کرم‌ها معمولاً از مواد غذایی مهم موردنیاز پوست تشکیل می‌شوند. به همین دلیل اغلب برای پوست‌های چرب که خود به‌اندازه کافی تغذیه دارند، مناسب نیستند ولی به‌شدت برای پوست‌های خشک توصیه می‌شوند.
توجه داشته باشیدکه قدرت جذب پوست در شب و هنگام خواب افزایش پیدا خواهد کرد و ترکیبات موجود در کرم شب می‌تواند ذره ذره و به‌خوبی جذب شوند. بهترین کرم شب روشن کننده معمولاً دارای ترکیباتی مثل انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها و کلاژن است که می‌تواند به‌خوبی به رشد سلول‌های جدید پوستی کمک کند.
از مهم‌ترین تأثیرات استفاده منظم از کرم‌های شب مناسب با پوست می‌توان به روشن شدن، نرم شدن، ترمیم پوست و شفاف شدن پوست اشاره کرد. علاوه بر این بیشتر کرم‌های شب به‌نوعی ضد چین‌وچروک هم هستند و با رادیکال‌های آزاد مخرب پوست به‌خوبی مبارزه می‌کنند. درنتیجه صبح روز بعد با پوستی شفاف و زیباتر از خواب بیدار خواهید شد.

 

چطور می توانم بهترين کرم شب روشن کننده پوست را انتخاب کنم؟

بهترین کار این است که برای انتخاب یک کرم شب مناسب با یک متخصص پوست خوب مشورت کنید؛ زیرا در حال حاضر به‌قدری تنوع در محصولات کرم شب زیاد است که می‌تواند شما را گیج کند. همچنین در هنگام خرید این محصول به موارد زیر توجه کنید:

• سن
• نیاز پوست
• قیمت
• ترکیبات
• نوع پوست

برخی از نکات مهم که می‌تواند در انتخاب بهترین کرم شب سفید کننده به شما کمک کند، عبارت‌اند از:

• اگر پوست چربی دارید و می‌خواهید همچنان از کرم شب استفاده کنید، دقت کنید که حتماً عبارت oil free به معنای فاقد چربی روی آن نوشته شده باشد. همچنین بهتر است کرم شب شما حاوی آلفا هیدروکسی اسید یا بتا هیدروکسی اسید باشد. روی برخی از محصولات دقیقاً نوشته شده است که کرم non-comedogenic است که به معنی ضدآکنه است و این عبارت بخصوص برای پوست‌های چرب بسیار مهم است.
• اگر پوستتان خشک است باید از کرم‌های چرب‌تر و تغذیه‌کننده به‌عنوان بهترین کرم شب سفید کننده استفاده کنید که حاوی ترکیبات آبرسان نیز باشد.
• اگر در دهه بیست تا سی هستید بهترین ترکیبات برای کرم شب شما شامل آلوئه ورا، عسل و روغن‌های طبیعی هستند.
• اما در دهه سی و چهل‌سالگی باید به دنبال ترکیبات فعالی مانند کلاژن، رتینول، آمینواسید، سرامید و آنتی‌اکسیدان‌ها باشید.

 

معرفی برخی از بهترين کرم شب روشن کننده

کرم‌های مختلفی به‌عنوان کرم شب روشن کننده در بازار موجود هستند که پزشک با توجه به نوع ترکیبات آن‌ها و نیاز پوست شما بهترین‌شان را برایتان تجویز می‌کند. بااین‌حال، جهت آگاهی بیشتر شما چند نمونه را اینجا معرفی خواهیم کرد:

کرم ا وی اس طرح Multi Action
این کرم دارای عصاره آووکادو است و برای انواع پوست مناسب می‌باشد. ازجمله مهم‌ترین اثرات آن عبارت‌اند از:

• ویتامین رسانی و درنتیجه تقویت پوست
• قابل استفاده برای پوست صورت و گردن
• جوان‌سازی پوست
• ضد لک

کرم آبرسان اوریفلیم گروه اپتیمالز طرح Hydra Radiance

این کرم شب به‌طور تخصصی برای پوست‌های خشک و حساس تولید می‌شود که از مزایای آن عبارت‌اند از:

• ترمیم پوست
• آب‌رسانی پوست
• مرطوب کردن پوست
• نرم‌کننده
• سبک
• جذب سریع
• حاوی ویتامین E
• حاوی ویتامین سی

کرم ضد پیری اوریفلیم از سری اپتیمالز طرح Age Revive

این کرم نیز یکی از بهترین کرم‌های شب است که خواص زیر را برای پوست ایجاد می‌کند:

• بازسازی کننده پوست در طول شب
• دارای مواد مغذی عالی برای پوست
• مقابله با علائم پیری مثل لک‌ها و چین‌وچروک‌ها
• لیفت کننده پوست
• بافت زود جذب
• نرم‌کننده پوست

کرم شب آبرسان نوتروژینا مدل Hydro Boost

این کرم به‌عنوان کرم شب می‌تواند خواص زیر را برایتان ایجاد نماید:

• تأمین رطوبت کافی برای پوست و حفظ آن
• دارای بافتی غیر چرب
• دارای تأثیر تا 24 ساعت
• مناسب برای پوست صورت و گردن

سخن پايانی

همان‌طور که ملاحظه کردید انواع مختلفی از کرم سفید کننده پوست وجود دارد که هرکدام ترکیبات متفاوتی دارند. شما می‌توانید با توجه به نکاتی که در این مقاله گفتیم بهترین کرم برای سفید شدن صورت را انتخاب کنید؛ اما توصیه ما این است که ابتدا با یک متخصص مشورت کنید تا با صرف هزینه و وقت کمتر به نتایج دلخواهتان برسید.
همچنین توجه داشته باشید که این کرم‌ها معجزه نمی‌کنند و یک‌شبه پوست شما را سفید نخواهند کرد. بلکه استفاده منظم از آن‌ها می‌تواند نتایج خوبی برایتان ایجاد کند. انتخاب کرم اشتباه نیز می‌تواند اثرات مخربی برای پوست داشته باشد و این امر ضرورت مشورت با متخصص قبل از خرید کرم را مشخص می‌کند.
شما می‌توانید جهت مشورت با متخصصان باتجربه ما برای انتخاب بهترین کرم برای سفید شدن صورت از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ صفحه با ما در ارتباط باشید.