زیبایی جزو لاینفک و جدایی ناپذیر زندگی ما انسان‌هاست. ما همواره دوست داریم از نظر ظاهری، زیبا و جذاب به نظر برسیم و این موضوع اعتماد به نفس ما را افزایش می‌دهد. یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفداری که این روزها تاثیر بسزایی در زیبایی چهره ما ایفا می‌کند، عمل زیبایی بینی است. این روزها متخصصان ماهری در کشورمان وجود دارند که به عنوان بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران به فعالیت مشغول بوده و خدمات ارزنده‌ای به بیماران خود ارائه می‌دهند. با ما همراه باشید تا در مورد دکتر زیبایی بینی، بیشتر برای شما عزیزان بگوییم.


best-Nose-plastic-surgery-doctor-Tehran

آنچه در این مقاله می خوانید :

بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران چه تخصص‌هایی دارد؟

این روزها عمل زیبایی بینی، بیش از هر زمان دیگری طرفدار پیدا کرده است؛ چرا که تغییراتی که در قسمت بینی به وجود می‌آید، بر روی تمام قسمت‌های چهره ما تاثیرگذار است. هر چند امروز تعداد بسیار زیادی از پزشکان کشورمان در حال ارائه خدمات جراحی زیبایی بینی به بیماران خود هستند، اما نمی‌توان چنین جراحی حساسی را به هر پزشکی سپرد.
گاهی اوقات در اثر اشتباهات و عدم مهارت پزشکان، بینی شکل و فرم اولیه خود را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی برگرداندن بینی به حالت اولیه خود، کار بسیار سخت و زمانبری است.‌
پس واضح است که ما همواره به دنبال متخصصان برتری باشیم که به عنوان بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران یا سایر شهرهای کشورمان به فعالیت مشغول هستند. ما در این قسمت می‌خواهیم به شما بگوییم که کدام یک از پزشکان با چه مدرک تخصصی، اجازه جراحی بینی را دارند.
بر مبنای قوانین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، تنها سه گروه از جراحان مجاز هستند که عمل زیبایی بینی را برای بیماران خود انجام دهند؛ این جراحان عبارتند از:

1. جراحی که به عنوان فوق تخصص پلاستیک زیبایی و ترمیمی به فعالیت مشغول است.
این پزشکان، ابتدا دوره 4 ساله جراحی عمومی را سپری کرده و پس از آن نیز به مدت حداقل 3 سال در زمینه دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک، به کسب آموزش مشغول می‌شوند.

2. جراح فک و صورت
این پزشکان، از آن دسته متخصصانی هستند که ابتدا دوره دندان پزشکی عمومی را با موفقیت به اتمام رسانده و مدرک دندانپزشکی خود را از مراکز معتبر عملی کشورمان یا سایر کشورهای جهان دریافت کرده‌اند. پس از آن شروع به تحصیل در دوره تخصص فک و صورت می‌شوند و می‌توانند در زمینه جراحی زیبایی به بیماران خود کمک کنند.

3. متخصص گوش، حلق و بینی
این گروه از پزشکان، بعد از آن که مدرک پزشکی عمومی خود به دست آوردند، شروع به گذراندن دوره تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی می‌نمایند. آن‌ها به مدت 4 سال در این حوزه به تحصیل مشغول بوده و پس از آن می‌توانند علاوه بر درمان بیماری‌های مرتبط با رشته تخصصی خود، اقدام به انجام عمل جراحی بینی نیز نمایند.

 

عوارض عدم انتخاب صحیح بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران

حال که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته‌اید، باید در زمینه پیدا کردن بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران و متخصصانی که در این حوزه فعال هستند، بی نهایت دقت کنید. ممکن است شما هزینه و زمان خود را صرف دریافت خدمات از یک پزشک غیر متخصص و بی تجربه نمایید و این موضوع عوارض بسیار ناخوشایندی را با خود به همراه آورد. عوارضی که برخی از بیماران با انتخاب ناصحیح پزشک خود تجربه کرده‌اند عبارتند از:

• به وجود آمدن اختلال در قسمت تنفس و عملکرد بینی
• از دست رفتن حس بویایی
• درگیر شدن با مشکلی به نام توقف تنفس در هنگام خواب
• مواجه شدن با سردردهای طولانی و پی در پی
• آسیب دیدن بافت‌ها و غضروف‌های بینی که گاهی اوقات ترمیم آن‌ها بسیار سخت است
• از دست رفتن تعادل و قرینه حفره‌های بینی
• بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی
• کوچک شدن بیش از حد سوراخ‌های بینی

 

آگاهی از مزایای مراجعه به بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران

متخصصی که به عنوان بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران یا سایر شهرهای کشورمان شناخته شده، خدمات ارزشمندی را به بیماران خود ارائه می‌نماید. او به خوبی با اصول زیبایی شناسانه چهره آشناست و بهترین فرم بینی را برای چهره بیماران خود در نظر می‌گیرد. چنین پزشکی در زمینه رشته تخصصی خود، دانش، مهارت و تجربه بالایی دارد.
او صبورانه به تمامی سوالات بیماران خویش پاسخ داده و آن‌ها را در مسیر درست هدایت می‌کند. یک متخصص با تجربه و حرفه‌ای، به جدیدترین دانش روز دنیا در زمینه جراحی زیبایی بینی آشنایی دارد و از این طریق خدمات خویش را به بیماران ارائه می‌دهد.

مزایای عمل جراحی نزد چنین پزشکی، موارد زیر می‌باشند:

شما می‌توانید علاوه بر این که بینی خود را کوچک و زیبا می‌کنید، راه تنفس خود را نیز اصلاح کنید.
در یک عمل جراحی موفق، می‌توان سایز سوراخ‌های بینی را تغییر داده و آن‌ها را کاملاً متعادل نمود.
چنین پزشک حاذق و با تجربه‌ای، از پس عمل جراحی بینی‌های استخوانی و گوشتی به راحتی برمی‌آید.
شما می‌توانید علاوه بر زیبایی بینی خود، برای رفع مشکلاتی مانند شکستگی بینی، انحراف بینی و قوز بینی به چنین پزشکی مراجعه نمایید.
پس از انجام عمل جراحی نزد چنین پزشکی، متوجه خواهید شد که بینی شما با حالت چهره شما، هماهنگی بی نظیری دارد.

 

درباره پزشک زیبایی بینی ترمیمی در تهران چیزی می‌ دانید؟

در عمل جراحی بینی، بخشی از استخوان، غضروف و بافت بینی برداشته می‌شود. این موضوع باعث ایجاد فرم زیبا و جذابی برای بینی می‌گردد. اما گاهی اوقات ممکن است فرد در هنگام انتخاب پزشک خود، کوتاهی نموده و بینی خود را نزد افراد غیر حرفه‌ای و غیر متخصص انجام دهد. در چنین شرایطی مشکلات بی شماری برای بینی به وجود خواهد آمد.
ممکن است بینی شما فرم زیبای اولیه خود را از دست داده و شما به مشکلاتی مانند سردرد، تنفس سخت، عدم تعادل حفره‌های بینی و… مواجه شوید.
حتی در صورت بروز چنین اتفاقی، نباید به خود نگرانی راه بدهید؛ زیرا یک پزشک زیبایی ترمیمی بینی در تهران، می‌تواند با انجام یک یا چند عمل ترمیمی، دوباره فرم و زیبایی بینی را به آن بازگرداند. البته این نکته را از یاد نبرید که برای پیدا کردن یک پزشک زیبایی بینی ترمیمی در تهران، باید نهایت دقت خود را به خرج داده و با آگاهی کامل او را انتخاب کنید.
یک دکتر زیبایی بینی ترمیمی در تهران، باید بتواند تمامی اشکالات به وجود آمده برای بینی را به خوبی برطرف کند. به طور کلی، جراحی ترمیمی بینی، از جراحی اولیه بینی بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر است. چرا که استخوان، غضروف و پوست بینی دستکاری شده است و پزشک باید بتواند با مهارت و دانش خود، فرم و حالت طبیعی را به آن بازگرداند.

بهترین جراح بینی غضروفی در تهران و خدمات ارزنده او

همان گونه که می‌دانید، بینی ما انسان‌ها از نظر شکل و فرم با همدیگر متفاوت هستند و مسلماً عمل جراحی هر کدام از آن‌ها نیز با همدیگر تفاوت‌هایی خواهند داشت.‌ یکی از انواع بینی‌هایی که بیماران برای زیبایی آن به متخصص مراجعه می‌کنند، بینی غضروفی است.‌ قسمت انتهایی این بینی‌ها حالت گردی دارد و به همین سبب، به بینی غضروفی شناخته می‌شوند. برای رفع مشکلات چنین بینی، باید به بهترین جراح بینی غضروفی در تهران مراجعه نموده و از خدمات درمانی او استفاده کنید.
جراحی بینی‌های غضروفی، حساسیت های خاص خود را دارد و باید توسط بهترین جراحان بینی غضروفی در تهران که تجربیات ارزشمندی در زمینه جراجی بینی های غضروفی دارد انجام شود.‌ این پزشکان با مهارت و دانش بالای خود، به شما خواهند گفت که کدام یک از فرم‌های بینی با چهره شما هماهنگی دارند و سپس بر همان اساس، شروع به جراحی قسمت‌های مختلف بینی غضروفی شما می‌نمایند.

 

بینی خوش فرم و زیبا در بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران

این روزها بسیاری از پزشکانی که به عنوان بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران شناخته شده‌اند، خدمات لازم به بیماران خویش را در کلینیک‌های تخصصی و معتبر ارائه نموده و به بیماران خود برای رفع اشکالات بینی کمک می‌کنند. شما نیز برای آن که بتوانید یک جراحی خوب و استاندارد را پشت سر بگذارید، باید بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران را برای انجام این عمل انتخاب کنید. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که یک کلینیک معتبر و خوشنام جراحی بینی، دارای چه ویژگی‌هایی است:

یک کلینیک معتبر جراحی بینی، تمامی فعالیت‌های خود را به صورت مستقیم تحت نظر وزارت بهداشت و درمان کشورمان انجام می‌دهد. چنین مرکزی از پروانه تخصصی و مجوز‌های لازم برای جراحی بینی برخوردار است.

تجهیزات و دستگاه‌هایی که در بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران وجود دارد، از بین دستگاه‌های مدرن، پیشرفته و به روز دنیا است.

محیط چنین کلینیک‌هایی بسیار آرام، تمیز و مرتب است.

کادر درمان و سایر افرادی که در این مراکز به فعالیت مشغول هستند، نه تنها تخصص های لازم را در این زمینه دارند؛ بلکه رفتار بسیار خوب و محترمانه‌ای با بیماران دارند.

 

چه بیماری هایی توسط بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران درمان می شوند؟

جراحی بینی در اصطلاح به نام رینوپلاستی شناخته شده است. رینو در اصل به نام بینی و پلاستی به معنای اصلاح فرم و زیبایی بخشیدن به آن است. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که یک جراح بینی، تنها در حیطه زیبایی و فرم بخشیدن به بینی به فعالیت مشغول است. در صورتی که شما می‌توانید برای درمان بسیاری از مشکلات بینی خود به چنین پزشکی مراجعه نمایید؛ از جمله این مشکلات و بیماری‌ها می‌توان به پارامترهای زیر اشاره کرد:

بهبود مشکلات تنفسی که بیمار با آن مواجه است.
تغییر فرم بینی به گونه‌ای که با چهره بیمار هماهنگی و همخوانی داشته باشد.
کاهش دادن عرض بینی
درمان شکستگی‌ بینی در هنگام تصادف و یا حوادث ورزشی
درمان کامل انحراف بینی
درمان عدم تقارن بینی و اصلاح اندازه حفره‌های آن
انجام جراحی ترمیمی بینی به سبب آسیب‌هایی که در جراحی‌های پیشین برای آن به وجود آمده است.

 

نکاتی که قبل از مراجعه به بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران باید بدانید

هر چند مهارت و دانش پزشک، در موفقیت عمل زیبایی بینی بسیار تاثیر گذار است؛ اما شما نیز به عنوان کسی که قرار است این جراحی را انجام دهید، نقش مهمی در موفقیت این عمل ایفا می‌کنید. بدین منظور، باید به نکات مهمی توجه کنید که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. نوع بینی شما چگونه است؟
ابتدا باید به این موضوع توجه کنید که فرم بینی شما چگونه است؟ این روزها بسیاری از پزشکان به عنوان بهترین جراح بینی غضروفی در تهران شناخته شده اند. برخی دیگر نیز در زمینه جراحی بینی‌های استخوانی مهارت بالایی دارد. تشخیص نوع بینی، به شما کمک می‌کند تا یک متخصص مناسب را برای جراحی بینی خود انتخاب کنید.

2. آیا از جراحی بینی خود اطمینان دارید؟
برخی از افراد ممکن است تحت تاثیر جو قصد انجام عمل زیبایی بینی را داشته باشند! ممکن است یکی از اطرافیان یا دوستان آن ها اقدام به انجام عمل بینی نموده باشد و او نیز تصمیم گرفته است که بینی خود را عمل کند. یا ممکن است فردی به سبب حالت و فرم بینی خود مورد تمسخر دیگران قرار گرفته باشد و به صورت احساسی تصمیم به عمل زیبایی بینی گرفته باشد. در چنین شرایطی ممکن است نتوانید به نتایج مطلوبی از عمل خود برسید و حتی پس از آن پشیمان شوید. بنابراین قبل از آن که به بهترین جراح بینی مراجعه کنید، در مورد علت اصلی این تصمیم تفکر کرده و از خود بپرسید که آیا برای انجام این عمل اطمینان کافی دارید یا خیر؟

3. اگر هر نوع بیماری دارید آن را به متخصص خود اطلاع دهید
افرادی که برای انجام عمل بینی به کلینیک‌های مورد نظر مراجعه می‌کنند، باید از سلامت کامل جسمی برخوردار باشند. بنابراین اگر شما به یک بیماری خاصی مبتلا هستید و یا در حال مصرف دارو هستید، حتماً این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.

 

رعایت مراقبت‌ های پس از جراحی بینی برای کسب نتایج خوب

پس از آن که عمل جراحی بینی شما به پایان رسید، حال نوبت به شما می‌رسد که از خود مراقبت نمایید. بدون شک اگر مراقبت‌های دوران نقاهت پس از جراحی را به خوبی رعایت کنید، خیلی زود بهبود پیدا کرده و به زندگی عادی و معمولی خود برمی‌گردید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از عمل زیبایی بینی آشنا کنیم:

1. تا زمانی که بر روی بینی شما گچ وجود دارد، از زدن آب به صورت خویش، جداً خودداری کنید. در چنین شرایطی بهتر است برای تمیز کردن صورت خود، از دستمال مرطوب استفاده کنید.
2. برای مدت زمان 2 ماه پس از عمل جراحی بینی، هیچ گونه فعالیت سنگین ورزشی را انجام ندهید.
3. در طول دوران نقاهت پس از عمل بینی خود، حتماً لباس‌های ساده ای بپوشید. شما باید بتوانید به راحتی این لباس‌ها را پوشیده و یا آن ها را از تن خود بیرون بیاورید.
4. تا آن‌جایی که می توانید، در خانه به استراحت پرداخته و از قرار گرفتن در مکان‌های شلوغ و پر جمعیت خودداری کنید.
5. در هنگام خواب و استراحت، حتماً به صورت طاق باز دراز کشیده و چند بالش را زیر سر خود قرار دهید. فراموش نکنید که در هنگام استراحت، همیشه باید سر شما بالاتر از سطح بدن قرار بگیرد.
6. در روزهای ابتدایی پس از عمل، از غذاهای آبکی استفاده نموده و مصرف غذاهای شور و پر ادویه را به حداقل خود برسانید.
7. اگر صورت شما دچار تورم و کبودی شده است، حتماً در سه روز ابتدایی عمل از کمپرس سرد و پس از آن از کمپرس گرم استفاده کنید.

سخن پایانی

این روزها بسیاری از کسانی که از فرم و ظاهر بینی خود ناراضی هستند، با مراجعه به یک پزشک متخصص، اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی خود می‌نمایند. جای بسی خوشحالی است که این روزها متخصصان ماهری در کشورمان وجود دارند که به عنوان بهترین دکتر زیبایی بینی در تهران و سایر شهرهای کشورمان به فعالیت مشغول هستند.
ما با کمک این پزشکان حاذق و متخصص، می‌توانیم یک فرم زیبا که با چهره ما تناسب دارد، برای خودمان به ارمغان آورده و از تماشای چهره زیبای خود لذت ببریم.
ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم شما با تخصص‌ها و خدمات درمانی که بهترین جراحان بینی به بیماران خویش ارائه می‌دهند آشنا کردیم. در مورد بهترین جراح بینی غضروفی در تهران صحبت کردیم و در زمینه خدماتی که یک کلینیک معتبر جراحی بینی به بیماران خویش ارائه می‌دهد، به نکاتی اشاره کردیم.‌ فراموش نکنید که شما باید با اطلاعات و آگاهی کامل، اقدام به عمل جراحی بینی نمایید تا بهترین نتایج را از این عمل به دست آورید. یک جراح بینی با تجربه و ماهر، در این زمینه می‌تواند به شما کمک فراوانی نماید.