قرص کلاژن ساز برای جای جوش،مصرفش قوی تر از قوی‌تر مانند میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، لیزر، لایه‌برداری شیمیایی
به‌طورکلی توصیه می‌شود به‌صورت خودسرانه از قرص کلاژن ساز برای جای جوش استفاده نکنید و حتماً ابتدا با یک متخصص پوست خوب و باتجربه مشورت نمایید تا به شما بگوید آیا مصرف این قرص‌ها می‌تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند یا خیر؟ زیرا ممکن است در صورت عمیق بودن بیش‌ازحد جای جوش نیاز باشد در کنار مصرف قرص کلاژن یا حتی به جای مصرف قرص کلاژن از روش‌های قوی‌تر مانند میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، لیزر، لایه‌برداری شیمیایی و … جهت درمان جای جوش استفاده کنید و این مورد تنها باید توسط متخصص پوست بررسی شود.

Collagen-pills-boils

آنچه در این مقاله می خوانید :

کلاژن چیست و چرا قرص کلاژن ساز برای جای جوش می‌تواند مؤثر باشد؟

یکی از سؤالات بسیار پرتکراری که روزانه از متخصصین پوست و موی ما می‌پرسند این است که قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه مؤثر است یا خیر؟ در پاسخی کوتاه به این سؤال می‌توانیم بگوییم قرص کلاژن ساز برای جای جوش مؤثر است اما میزان تأثیر به شرایط سلامتی و پوستی شما، رژیم غذایی شما، قرصی که استفاده می‌کنید و تجویز بهترین دکتر برای درمان جای جوش بستگی دارد.
کلاژن که از یک واژه یونانی به نام kola گرفته شده که به معنای چسب می‌باشد درواقع ساختار و قوام اصلی پوست را برای ما ایجاد می‌کند. درواقع می‌توان گفت نقش این ماده در پوست ایجاد یکپارچگی در سلول‌های پوستی است. این ماده نوعی پروتئین در بدن است که نه تنها برای سلامت و جوان ماندن پوست نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند بلکه در ساختارهای دیگر بدن بخصوص ساخت استخوان‌های ما نیز نقش مهمی دارد.
این ماده معمولاً به‌اندازه کافی در بدن ما تولید می‌شود. منتها از سن 30 سالگی به بعد به‌صورت سالیانه تقریباً 1 درصد میزان تولید کلاژن در بدن کم می‌شود. اگرچه این عدد ممکن است از نظر شما کوچک باشد ولی تأثیر زیادی در قوام پوست ایجاد می‌کند و می‌تواند منجر به ایجاد چین‌وچروک در صورت شود. از طرفی افرادی که قبل از 30 سالگی نیز از رژیم غذایی متعادلی که به‌اندازه کافی دارای انواع پروتئین، ویتامین و مواد معدنی باشد استفاده نمی‌کنند زودتر دچار کاهش کلاژن در بدن خواهند شد.
شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید حداقل 16 نوع کلاژن در بدن همه انسان‌ها وجود دارد که مقدار هرکدام متفاوت است و بیشترین مقدار، به کلاژن نوع یک برمی‌گردد که 90 درصد کلاژن بدن را تشکیل می‌دهد. کلاژن علاوه بر ایجاد قوام مورد نیاز برای پوست در بهبود جای جوش، زخم، سلامت ناخن‌ها، ترمیم مناسب شکستگی استخوان‌های مختلف در بدن، رویش مو و … نقش دارد.
با توجه به توضیحات گفته شده از سن 30 سالگی به بعد شما باید کمبود کلاژن را از طریق محصولات مراقبتی کلاژن ساز خارجی مانند انواع کرم‌های کلاژن ساز، قرص‌های کلاژن ساز، ماساژ پوست، مراقبت‌های روتین روزانه، استفاده از مواد غذایی مناسب و … تأمین کنید. آنچه در تحقیقات مشخص‌شده است این است که جای جوش نیز می‌تواند به دلیل کاهش کلاژن موضعی در نقاط مورد نظر باشد و اگر بتوان کلاژن این مناطق را افزایش داد جای جوش بهبود پیدا می‌کند.
معمولاً از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه سطحی استفاده می‌شود و برای جای جوش‌های عمیق‌تر از روش‌های تخصصی‌تر گفته شده در مقدمه با یا بدون قرص کلاژنساز برای جای آکنه
استفاده خواهد شد که باید تحت نظر متخصصان پوست در مراکز تخصصی مجهز و معتبر مانند مرکز ما انجام گیرد. همان‌طورکه قبلاً هم گفتیم حتی استفاده از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه بهتر است تحت نظر متخصص پوست باشد تا هم از قرص مناسب‌تری استفاده کنید و هم دچار عارضه خاصی نشوید. . اگر می‌خواهید بیشتر با انواع قرص کلاژن‌ساز و تأثیر آن‌ها بر پوست و بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید

 

علاوه بر سن چه مواردی می‌تواند کلاژن را در بدن کم کند؟

بسیاری از افراد دچار پیری زودرس می‌شوند؛ یعنی سن پوستی آنها بسیار بالاتر از سن خودشان نشان می‌دهد؛ مثلاً فرد 35 سال دارد ولی به‌قدری پوستش آسیب‌دیده و دچار چین‌وچروک شده است که فکر می‌کنید بیشتر از 40 سال سن دارد. اگرچه به‌طور طبیعی از سن 30 سالگی به بعد میزان کلاژن در پوست کم می‌شود ولی ممکن است برخی افراد به دلیل عادات غلط در زندگی خود دچار از دست دادن سریع‌تر و بیشتر کلاژن در بدن خود شوند. مهم‌ترین عوامل خطر در این زمینه نیز عبارت‌اند از:

• پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب و کم‌ارزش
• استرس بیش‌ازحد و مداوم
• استفاده از برخی داروهای خاص به دلیل بیماری‌های خاص
• استعمال دخانیات مانند سیگار

 

آیا استفاده از قرص کلاژن ساز برای جای جوش بهترین راه برای جبران کمبود کلاژن در بدن است؟

اگرچه بهترین راه برای جبران کمبود کلاژن در بدن و داشتن پوستی بی‌عیب و زیبا، داشتن یک سبک زندگی صحیح و پیروی از یک رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه است ولی در برخی مواقع طبق تشخیص پزشک و بر اساس نتایج آزمایشات ممکن است نیاز باشد برای تأمین برخی از مواد مغذی ضروری بدن و آمینواسیدها از قرص کلاژن ساز برای جای آکنه یا جوانسازی پوست استفاده نمایید.
این محصولات دارای ترکیبات بسیار مناسبی هستند که میزان تپلید را که جزئی از این پروتئین است در بدن افزایش خواهند داد و به‌مرور پوستی بدون جای جوش و زیبا و شاداب برایتان ایجاد خواهد نمود.

 

آیا قرص کلاژن ساز برای جای جوش اثر آنی دارد؟

این سؤال را تنها برای توجه بیشتر شما عزیزان و دعوت شما برای صبر و حوصله بیشتر برای تجربه تأثیر قرص کلاژن ساز برای جای آکنه پرسیدیم وگرنه حتی در صورت سرماخوردگی با مصرف یک‌بار دارو بلافاصله خوب نمی‌شوید؛ بنابراین از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه نیز انتظار معجزه و رفع سریع جای جوش‌ها را نداشته باشید. حتی ممکن است به بیش از یک دوره مصرف قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه نیاز داشته باشید تا نتایج مطلوب ایجاد گردند که میزان مصرف و نوع قرص باید توسط متخصص مشخص شود.
مصرف منظم این قرص‌ها باعث می‌شود حتی بعد از 50 سالگی چرخه تولید کلاژن از بین نرود و سرعت پیری پوست کمتر شود. همچنین باید بدانید مکمل‌های کلاژن ساز بیشتر از اینکه بخواهند چین‌وچروک‌های قبلی را از بین ببرند از ایجاد چین‌وچروک‌های جدید جلوگیری خواهند کرد.

 

آیا همه افراد می‌توانند از قرص کلاژن ساز برای جای جوش استفاده کنند؟

با توجه به اینکه قرص کلاژن ساز برای جای جوش، هورمون اکسی توسین در بدن را افزایش داده و کلسیم را کاهش می‌دهد، مصرف قرص کلاژن ساز برای جای آکنه برای زنان باردار و شیرده که خود دچار تغییرات هورمونی زیاد هستند و بخصوص به کلسیم بیشتری در این زمان نیاز دارند، مناسب نیست.
همچنین افرادی که دارای بیماری‌های مربوط به سیستم گوارشی هستند معمولاً نمی‌توانند از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه استفاده کنند و دچار مشکل می‌شوند. اگر چنین مشکلاتی دارید حتماً قبل از اینکه پزشک قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه را برایتان تجویز کند به او بگویید.
افراد دارای حساسیت‌های پوستی نیز باید حتماً قبل از استفاده از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه با متخصص پوست مشورت کنند؛ زیرا برخی از محصولات کلاژن ساز به دلیل ترکیبات خاصی که دارند می‌توانند منجر به افزایش حساسیت شوند.
به‌عنوان مورد آخر باید بگوییم مصرف قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه برای افراد زیر 12 سال نباید استفاده شود.

 

آیا قرص کلاژن ساز برای جای جوش برای چاقی صورت هم مناسب است؟

بسیاری از افراد به دنبال راهی آسان برای پر کردن صورت یا چاقی صورت خود هستند. برخی افراد نیز دوست ندارند با استفاده از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه، صورتشان چاق شود و به همین دلیل یکی از سؤالات متداول مراجعین ما این است که آیا این قرص‌ها منجر به چاقی صورت هم می‌شوند یا خیر؟ باید در پاسخ بگوییم خیر معمولاً قرص‌های کلاژن به‌صورت مستقیم بر روی صورت و چاقی آن تأثیر نمی‌گذارند ولی به دلیل لیفت و جوانسازی که برای پوست ایجاد می‌کنند منجر به شاداب‌تر و زیباتر نگه‌داشتن پوست می‌شوند؛ بنابراین افرادی که از چاق شدن صورت خود می‌ترسند نباید نگران باشند و افرادی که به دنبال چاق شدن صورت خود هستند باید به دنبال روش‌های تأثیرگذار دیگری باشند.

بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی برای پوست کدام است؟

اگر بخواهیم بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی یا سایر قرص‌های بسیار خوب کلاژن ساز را معرفی کنیم، عبارت‌اند از:

ساشه کلاژن بیوتی ۵ در ۱ کلاژینو
ساشه یا بسته کلاژن بیوتی 5 در 1 دارای ترکیباتی ازجمله ویتامین سی، زینک، پپتید کلاژن، هیالورونیک اسید و … هستند که همگی در حفظ شادابی و جلوگیری از چین‌وچروک‌های صورت نقش بسیار مهمی دارند. کلاژن و هیالورونیک اسید موجود در این پودر می‌تواند به‌خوبی پوست را آبرسانی کرده و به حفظ خاصیت ارتجاعی آن کمک کند. بیوتین نیز نقش بسیار مهمی در سلامت پوست، ناخن و موهای ما دارد. زینک نیز بخصوص برای آقایان برای جلوگیری از ریش مو مناسب است و همچنین به از بین بردن جای جوش کمک می‌کند.
این محصول ساخت کشور فرانسه است و در هر بسته آن 30 شاسه وجود دارد که هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از آن استفاده نمایند. نحوه مصرف آن نیز حل کردن پودر در یک نوشیدنی روزانه مانند آب‌میوه است. فواید مهم این محصول برای شما عبارت‌اند از:

• عدم وجود نمک، چربی و کلسترول در آن و قابل‌استفاده برای افراد دارای بیماری‌های خاص مانند فشارخون یا دیابت (البته در صورت ابتلا به این بیماری‌ها حتماً قبل از استفاده از قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه با متخصص خود مشورت کنید.)
• حفاظت مناسب از پوست در برابر نور خورشید و اثرات مخرب آن
• جلوگیری از ریزش مو و ضخیم کردن موها
• بهبود خاصیت کشسانی پوست
• حفظ طراوت و شادابی پوست
• رطوبت رسانی به پوست
• افزایش رشد موها
• محکم شدن موها
• کاهش چین‌وچروک‌ها و جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک‌های بعدی

ساشه کلاژن کلاژینو
این پودر یا قرص نیز دارای کلاژن هیدرولیز شده است که منبع تولید آن ماهی است و جذب فوق‌العاده‌ای در بدن دارد. از طرفی مقدار کلاژن آن نسبت به قرص‌های دیگر بالاتر است و می‌تواند از ایجاد خطوط عمیق در پوست جلوگیری کند. همچنین به‌خوبی پوست را هیدراته می‌کند که عامل بسیار مهمی در ایجاد چین‌وچروک‌ها و جای جوش است. استفاده از این مکمل علاوه بر بهبود کیفیت پوست، غضروف‌ها و مفصل‌ها را نیز تقویت کرده و اجازه نمی‌دهد موها و ناخن‌های شما نازک و شکننده شوند.
از طرفی برای کنترل وزن و بهبود قدرت عضلانی ورزشکاران نیز مفید است. این مکمل نیز ساخت کشور فرانسه است. توجه داشته باشید علاوه بر زنان باردار و شیرده، افرادی که نسبت به ماهی حساسیت دارند نیز نمی‌توانند از این مکمل برای افزایش کلاژن در بدن خود استفاده نمایند.

معرفی و فواید قرص کلاژن گلد
فواید قرص کلاژن گلد بسیار زیاد است و این مکمل دارای ویتامین سی، کلاژن هیدرولیز شده و هیالورنیک است که به‌خوبی می‌تواند نیازهای پوست ما را رفع کند. در هر ساشه از این مکمل 5000 میلی‌گرم کلاژن هیدرولیز شده وجود دارد که عدد بسیار خوبی است. این مکمل به‌خوبی از ایجاد چین‌وچروک‌های جدید و عمیق شدن خطوط موجود جلوگیری می‌کند. همچنین خاصیت ارتجاعی و رطوبت پوست را افزایش می‌دهد.
از دیگر فواید قرص کلاژن گلد در کنار افزایش کلاژن، بهبود کیفیت پوست و از بین رفتن جای جوش و لکه‌های پوستی نیز کمک می‌کند. این مکمل در کشور خودمان ایران تولید می‌شود و دارای طعم پرتقالی مطلوبی است. توجه داشته باشید که علاوه بر موارد منع مصرف گفته شده در قسمت‌های قبلی در صورت ابتلا به نارسایی‌های کلیوی و کبدی حتماً قبل از استفاده با متخصص خود مشورت کنید؛ بنابراین می‌توانید با مشورت با متخصص پوست به‌خوبی از فواید قرص کلاژن گلد بهره‌مند شوید.

کپسول رویال بیوتی یوروویتال
رویال بیوتی یوروویتال حاوی ترکیبات بسیار خوبی برای پوست مانند ویتامین C، ویتامین E، زینک، ویتامین B6، روغن گل مغربی و ژل رویال است که هرکدام به‌طور جداگانه فواید بسیار زیادی برای پوست دارند. این مکمل می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی، کاهش لکه‌های پوستی، بهبود کیفیت ناخن و موها، درمان آکنه، از بین بردن جای جوش، سلامت پوست، کاهش التهابات پوستی و … کمک کند. توجه داشته باشید ترکیبات موجود در این کپسول با برخی از داروهای آنتی‌بیوتیک تداخل دارد و باید حداقل ۲ ساعت قبل یا ۴ تا ۶ ساعت بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک مصرف شود.

کپسول آلکوژن آلفا ویتامینز
آلکوژن آلفا ویتامینز دارای کلاژن هیدرولیز شده و سرشار از ویتامین C است. این کپسول می‌تواند نقش مؤثری در کاهش سرعت روند پیری و بهبود کیفیت پوست داشته باشد. به‌علاوه برای تقویت غضروف‌ها، استخوان‌ها و مفاصل مناسب است. از طرفی می‌تواند به رفع تیرگی و لکه‌های پوستی کمک کند. این کپسول نیز در ایران تولید می‌شود.

بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی
در آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر انواع مکمل‌های کلاژن ساز تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از انواع بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی در ایران کلاژن دکتر بست Doctor’s Best آمریکایی ۲۴۰ عددی است که می‌توانید با مشورت متخصص خود از آن استفاده نمایید.

 

منابع کلاژن طبیعی برای بدن

اگر می‌خواهید بدون مصرف قرص کلاژن‌ساز برای جای آکنه، میزان کلاژن در بدن خود را افزایش دهید باید انواع گوشت مانند گوشت گاو، مرغ، ماهی و … را در رژیم غذایی مناسب خود قرار دهید. همچنین به‌صورت روزانه و منظم از سبزیجات تازه و میوه‌های سرشار از ویتامین سی و سایر ویتامین‌ها استفاده کنید.

قیمت قرص کلاژن ساز قوی
بسته به شرکت سازنده قرص کلاژن، ترکیبات موجود در مکمل یا قرص مورد نظر، تعداد ساشه‌ها یا قرص‌های درون بسته و … قیمت قرص کلاژن ساز قوی بسیار متفاوت است. به همین دلیل می‌توانید بودجه در نظر گرفته شده برای استفاده از این مکمل‌ها را به پزشک خود بگویید تا او با توجه به قیمت قرص کلاژن ساز قوی بهترین قرص کلاژن ساز آمریکایی را برایتان تجویز نماید.

 

آیا مصرف قرص کلاژن ساز برای جای جوش عوارض هم دارد؟

بسته به نوع ترکیبات موجود در این قرص‌ها و شرایط سلامتی شما و واکنش بدنتان نسبت به ترکیبات درون این قرص‌ها ممکن است عوارضی وجود داشته باشد. برخی از این عوارض عبارت‌اند از:

• طعم بد در داخل دهان
• تحریک پوست و یا ایجاد حساسیت (اگر به تخم‌مرغ یا ماهی حساسیت دارید ممکن است با مصرف برخی از قرص‌های کلاژن ساز دچار حساسیت شدیدی شوید.)
• افزایش یا کاهش کلسیم
• کاهش وزن
• احساس سنگینی در معده
• بثورات پوستی
• اسهال

 

آیا گیاهخواران می‌توانند از قرص کلاژن ساز برای جای جوش استفاده کنند؟

معمولاً اکثر مکمل‌های کلاژن از پروتئین‌ها و استخوان‌های حیوانات تهیه می‌شوند. به همین دلیل برای رژیم گیاهخواری مناسب نخواهند بود. بااین‌حال محصولات گیاهی نیز وجود دارند که اگرچه دسترسی به آنها زیاد آسان نیست ولی غیرممکن هم نخواهد بود.

 

نحوه مصرف قرص‌های کلاژن ساز

نحوه مصرف هرکدام از قرص‌های کلاژن ساز بر روی بسته یا بروشور آنها نوشته شده است و معمولاً حداقل باید 8 هفته مصرف شوند تا اثرات خود را نشان دهند. پزشک می‌تواند بهترین دستورالعمل مصرف و طول مدت مصرف را به شما بگوید. معمولاً پزشکان در ابتدا توصیه می‌کنند به مدت سه ماه قرص مورد نظر را استفاده کنید و بعد ممکن است دو حالت وجود داشته باشد:

• مصرف منظم قرص کلاژن ساز به‌صورت یک روز در میان
• قطع مصرف تا سه ماه و بعد مصرف مجدد یک دوره

سخن آخر

همان‌طورکه ملاحظه کردید قرص کلاژن ساز برای جای جوش می‌تواند مؤثر باشد. بااین‌حال باز هم تأکید می‌کنیم شرایط سلامتی و پوستی هر فرد با دیگری متفاوت است؛ بنابراین بهتر است قبل از استفاده از قرص‌های کلاژن ساز جهت جلوگیری از وقت و قیمت قرص کلاژن ساز قوی و رسیدن به هدف مورد نظر حتماً با یک متخصص پوست خوب و باتجربه مشورت کنید. ممکن است نیاز باشد علاوه بر استفاده از قرص‌های کلاژن ساز از برخی روش‌های تخصصی و نوین دیگر مانند میکرودرم ابریژن نیز جهت درمان جای جوش استفاده کنید که پزشک بعد از ارزیابی‌های کامل به شما خواهد گفت بهترین راه کار چیست.
شما می‌توانید جهت ارزیابی و انتخاب بهترین روش جهت درمان جای جوش تحت نظر متخصصانی باتجربه و حاذق به مرکز تخصصی پوست ما مراجعه نمایید. شماره تلفن‌های این مرکز در بخش تماس با ما برای شما عزیزان درج شده است.