علائمی که از جوش صورت رخ می‌دهد گاهی شدید است و گاهی خفیف یعنی در واقع جای باقی مانده از جوش‌ها گاهی بسیار کم است و تنها زیبایی ظاهری افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و گاهی هم آنقدر شدید است که با وجود خوب شدن جوش، علائمی همچون سوزش، خارش و گاهی درد را شاهد هستیم. میزان اثرگذاری ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش در میان افراد متفاوت است یعنی این روش درمانی گاهی برای برخی از جوش‌ها می‌تواند گزینه مناسب باشد و گاهی هم نه. معمولا آن دسته از افرادی که جای باقی مانده جوش آن‌ها در حالت خفیف قرار دارد و مشکل خاصی ایجاد نکرده، از ماسک تخم‌مرغ می‌توانند استفاده کنند تا پوستی سالم و بدون جوش داشته باشند.


Egg-white-mask-boils

افرادی که مجاز به استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش هستند

استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش برای همه افراد مناسب نیست و گاهی نمی‌تواند اسکارهای باقی مانده از جوش را برطرف سازد. شما اگر قبلا توانسته‌اید ماسک تخم مرغ را به صورت اصولی برای جای جوش تهیه و استفاده کنید اما نتیجه خاصی از آن نگرفته‌اید، احتمالا این روش درمانی برای شما مناسب نیست و بهتر است با مراجعه به بهترین دکتر برای درمان جای جوش، از روش‌های دیگری همچون لیزر و مواردی از این قبیل برای رفع کامل جای جوش استفاده کنید.

چه افرادی مجاز به استفاده از روش ماسک تخم مرغ برای جای جوش هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت تمامی افرادی که قصد دارند از روش طبیعی برای رفع جای جوش استفاده کرده و یا پزشک این توصیه را به آن‌ها کرده که از این روش درمانی استفاده کنند می‌توانند با تهیه ماسک تخم‌مرغ، روزانه و یا چند روز در هفته از آن استفاده کنند. برخی از افراد به‌خاطر بیماری و یا مشکل خاصی که دارند نمی‌توانند از روش‌های درمانی پزشکی از جمله لیزر برای رفع جای جوش‌ها استفاده کنند که ماسک سفیده تخم مرغ می‌تواند گزینه عالی برای آن‌ها باشد.

در کل باید گفت افراد مجاز به استفاده از ماسک سفیده تخم‌مرغ نه فقط برای جای باقیمانده جوش بلکه برای مشکلات پوستی، کسانی هستند که پوستشان مشکل خاص دیگری ندارد و مطمئن هستند که ماسک سفیده تخم‌مرغ نمی‌تواند حساسیتی برای آن‌ها ایجاد کند. برای اطمینان از این موضوع بهتر است مقدار بسیار کمی از ماسک تخم مرغ بر روی یکی از اسکارهای باقیمانده از جوش استفاده شود تا مطمئن شویم هیچ‌گونه عارضه و حساسیت خاصی برای پوست ایجاد نمی‌کند. در صورتی که بلافاصله پس از استفاده از ماسک تخم مرغ دچار سوزش یا خا شَهای جدی در پوست شدید، بهتر است ماسک را از پوست جدا کرده و آن را با آب و صابون بشویید.
در این مطلب شما با افرادی که مجاز به استفاده از روش ماسک تخم مرغ برای جای جوش هستند، روش دقیق استفاده از این نوع ماسک، نحوه اثرگذاری آن و مدت زمانی که باید در روش درمانی ماسک تخم مرغ برای بهبودی طی شود و همین‌طور مزایا و معایب آن آشنا خواهید شد. نکته مهمی که باید یادآور شویم این است که ماسک‌های تخم‌مرغ برای افرادی که پوست چربی دارند و یا پوست حساسی دارند ممکن است باعث ایجاد آکنه و یا مشکلات پوستی شود به‌خاطر همین موضوع بهتر است ابتدا مقداری از ماسک در یک بخش از پوست مثلا زاویه فک تست شده تا از عدم ایجاد عوارض پوستی آن اطمینان حاصل شود.

 

نحوه تهیه ماسک خانگی تخم مرغ برای درمان جوش‌ها

روش تهیه ماسک تخم‌مرغ برای درمان جوش و مشکلات پوستی به ساده‌ترین شکل ممکن انجام می‌گیرد و شما در منزل می‌توانید اقدام به تهیه آن کنید. قبل از پرداختن به نحوه تهیه این نوع ماسک‌ها، باید بگوییم که نه فقط ماسک تخم مرغ بلکه ماسک‌های ساده دیگری نیز وجود دارد که همگی اثرات مثبتی در برطرف سازی جای باقی مانده از جوش‌های پوستی دارند و جزو محصولات طبیعی آنتی‌بلاک تریال و ضدالتهاب به حساب می‌آیند. اگر قصد تهیه ماسک مخصوص با تخم مرغ برای جای جوش هستید بهتر است یک تخم‌مرغ به همراه آرد جو دو سر و همین‌طور عسل تهیه کنید و سپس مراحل زیرا را دنبال کنید.

  1. ابتدا تخم مرغ را در ظرفی تمیز بشکنید و سعی کنید سفیده آن را از زرده جدا کنید.
  2. بعد از جداسازی زرده از سفیده شما می‌توانید مقداری آب هیدروژنه به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید.
  3. بعد از این شما باید مقداری آرد جو و عسل را برای ترکیب شدن با سفیده تخم‌مرغ آماده کنید و به آن اضافه کنید. نکته: (شما باید مقداری از عسل و آرد جو به سفیده اضافه کنید که حالت چسبنده به خود بگیرید).
  4. حالا باید پوست صورت و یا محلی که اسکار جوش باقی مانده است را به خوبی با آب و صابون شستشو داده و تمیز کنید.
  5. بعد از این مراحل ماسک را به وسیله یک قاشق و به‌شکل لایه‌ای بر روی پوست بمالید.
  6. پس از گذشت مدت زمانی حدود پانزده الی بیست دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید و در نهایت صورت خود را خشک کنید.

برای آن‌که ماسک تهیه شده از سفیده تخم مرغ اثرگذاری بهتری برای جای جوش‌ها داشته باشد، بهترین کار این است که از عسل و ترکیبات کاملا طبیعی برای تهیه ماسک استفاده نمایید. در صورت تجویز پزشک، شما می‌توانید از محصولات طبیعی دیگر همچون عصاره طبیعی گیاهان نیز به صورت ترکیبی با سفیده تخم مرغ برای جای جوش استفاده کنید.

 

نحوه اثرگذاری ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش

در گذشته که روش‌های درمانی جایگزین برای مشکلات پوستی از جمله اسکار جوش‌ها وجود نداشت، افراد ترجیح می‌دادند از روش‌های موثر دیگر که سایر افراد نتیجه مثبتی از آن گرفته بوده‌اند را استفاده کنند که یکی از آن‌ها استفاده از ترکیب سفیده تخم مرغ بود. با گذشت سال‌های زیادی از دوران ابتدایی استفاده از این روش برای رفع جای جوش، هنوز هم بسیاری از افراد روش‌های درمانی سنی همچون ماسک‌های طبیعی را به روش‌های پزشکی ترجیح می‌دهند زیرا نتیجه مثبتی از آن گرفته‌اند.

شاید این سوال در ذهن شما به‌وجود آمده باشد که چرا سفیده تخم مرغ برای مشکلات پوستی می‌تواند مفید باشد و اصلا نحوه اثرگذاری این روش درمانی چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معم لا ماسک تخم مرغ با محصولات دیگری همچون آرد جو، عسل و یا شیر ترکیب خواهد شد و به همین خاطر اثرات مثبت آن که شامل خواص ضدعفونی کنندگی و ضد التهابی است دو چندان می‌شود. ترکیب به دست آمده از ماسک تخم مرغ قابلیت مرزوب‌کنندگی پوست را نیز دارا می‌باشد و اگر درد و ناراحتی در محل باقی مانده جوش‌ها نیز وجود داشته باشد برطرف می‌شود.

سفیده تخم مرغ غنی از از پروتئین‌های مفید برای پوست و مو هست و به همین خاطر محصولات پوستی مختلفی از آن تولید شده است. وجود پروتئین در سفیده تخم مرغ به سلول‌های پوستی کمک می‌کند تا مشکلات پوستی برطرف شود. افرادی که به دنبال یافتن روشی عالی برای تقویت پوست خود هستند نیز قادر به استفاده از سفیده تخم مرغ هستند. ویتامین‌های موجود در سفیده تخم مرغ به عنوان یک آنتی‌اکسیدان موثر برای رفع هرگونه مشکل پوستی مفید خواهند بود و اگر با محصولات طبیعی دیگری همچون عسل، لیموترش، آردجو ترکیب شوند، می‌توانند برای جای جوش و سایر مشکلات پوستی معجزه بخش باشند.

روش‌های درمانی جایگزین به‌جای ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش

تنها راه برطرف سازی مشکلات پوستی از جمله جای جوش ماسک سفیده تخم مرغ نیست بلکه شما می‌توانید در صورتی که نتیجه خوبی از این روش درمانی نگرفته‌اید و یا پزشک روش دیگری را برای حذف جای جوش‌ها توصیه‌ کرده استفاده کنید. در کل شما اگر جای جوش در نواحی از پوستتان باقی مانده، از دو راه درمانی خانگی و پزشکی برای حل این مشکل می‌توانید ماسک خانگی برای جوش صورت استفاده نمایید که حتما باید توسط پزشک مشخص شود چرا که دنبال کردن هر روش درمانی برای رفع جای جوش به شکل خودسرانه عوارض جدی پوستی برای افراد خواهد داشت.

روش درمانی جایگزین به‌جای ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش:

معمولا زمانی که روش‌های طبیعی و سنتی برای رفع جای جوش پاسخگو نباشند، از اسید سالیسیلیک برای درمان مشکلات پوستی از جمله جای جوش استفاده می‌شود. اسید سالیسیلیک از مواد شیمیایی است که تزریق آن باعث تقویت رشد در سلول‌های پوست شده و ترشح چربی پوست را نیز کاهش خواهد داد.

زمانی که به همراه جای باقیمانده از جوش، التهابات پوستی و یا مشکلات دیگری وجود داشته باشد، از پروبیوتیک‌ها به صورت خوراکی و یا روش‌های دیگر استفاده می‌شود تا مشکلات پوستی درمان شوند.

روغن‌های طبیعی همیشه گزینه مثبتی برای مشکلات پوستی بوده‌اند که یکی از آن‌ها روغن درخت چای است. از آن‌جایی که ترکیبات موجود در این روغن خواص ضد التهابی و ضد قارچی دارد، یک گزینه عالی به‌جای ماسک‌هایی همچون ماسک سفید تخم مرغ محسوب شده که استفاده از آن باعث می‌شود قرمزی جوش‌ها از بین برود.

هر جا که سخنی از رفع مشکلات پوستی در میان باشد نام گیاه آلوئه‌ورا را مشاهده می‌کنیم که هم خاصیت ضدالتهابی داشته و هم برای جای باقی مانده از آکنه و رفع قرمزی جوش‌ها گزینه عالی است.

یکی از دلایل اصلی جوش زدن و باقی ماندن جای آن‌ها مصرف برخی از غذاهای پرچرب، محصولات حاوی الکل و یا قند است که باید با یک رژیم غذایی مناسب جایگزین شود. مصرف میوه، ماهی، غلات و سبزیجات گزینه عالی برای جلوگیری از مشکلات پوستی از جمله جوش‌هاست.

گرچه کرم‌های ضد جوش و یا رفع جای جوش زیادی در بازار وجود دارد اما آن دسته از کرم‌های که حاوی بنزوئیل پراکسید هستند برای بهبود رشد سلول‌های پوستی و همین‌طور کاهش ترشح چربی گزینه عالی به حساب می‌آیند که شما می‌توانید آن را با روش‌های ماسک طبیعی با مشورت پزشک جایگزین کنید.

 

مدت زمان استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش

یکی از مواردی که در استفاده از ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش کمتر به آن پرداخته شده مدت زمان استفاده از ماسک است. به‌طور رایج پس از تهیه این ماسک شما می‌توانید آن را از پانزده دقیقه تا نهایتا نیم ساعت بر روی پوست خود قرار دهید تا اثرگذاری بهتری داشته باشد. سعی کنید ماسک‌ها را تنها در همین بازه زمانی بر روی پوست صورت خود استفاده کنید مگر آن که پزشک و متخصص پوست یا زیبایی به شما توصیه کرده باشد کمتر یا بیشتر از این زمان ماسک را بر روی جای جوش قرار دهید.

مورد دیگر طول مدت زمان هر بار استفاده از ماسک‌های صورتی است که با سفیده تخم مرغ به دست آمده‌اند که معمولا هر چند روز یکبار می‌باشد. این مورد نیز باید توسط پزشکان زیبایی یا متخصصین پوست و مو تشخیص داده شود اما اگر به هر علتی قادر نیستید به پزشکان متخصص مراجعه کنید بهتر است هر دو یا سه روز یکبار حداقل یک مرتبه از ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش استفاده کنید و اگر نتایج مثبتی از آن را شاهد بودید تا رفع کامل جای جوش آن را ادامه دهید.

 

مزایای استفاده از ماسک پوستی تخم مرغ برای پاک‌سازی پوست

ماسک پوستی تهیه شده از سفیده تخم مرغ بیشتر از آن که معایب یا عوارض داشته باشد، دارای فواید پوستی زیادی است. البته معمولا افرادی می‌توانند از تمامی مزایای این روش درمانی بهره ببرند و نتایج عالی را شاهد باشند که هیچ‌گونه حساسیت پوستی به مواد طبیعی نداشته باشند. وجود مقادیر زیادی از پروتئین یکی از مزیت‌های مهم ماسک پوستی تخم مرغ برای جای جوش‌هاست که سطح کلاژن پوست را افزایش خواهد داد. دارا بودن پروتئین‌های عالی برای پوست تنها مزیت ماسک سفیده تخم مرغ محسوب نمی‌شود بلکه این روش دارای مزایای دیگری است که در ادامه با چند مورد مهم آن آشنا می‌شوید.

لازم به ذکر است که برای تهیه ماسک سفیده تخمه مرغ برای جای جوش، گاهی از سفیده آن استفاده می‌شود و گاهی هم از ترکیب زرده و سفیده زیرا زرده تخم مرغ چربی‌های سالم و مفیدی برای پوست داشته و از خشکی آن جلوگیری خواهد نمود. مزایای اصلی دیگری که می‌توانیم برای ماسک تخم مرغ عنوان کنیم، پاکسازی پوست از هرگونه آلودگی از جمله آلودگی‌های باکتریایی، صاف و تمیز کردن بیشتر پوست و رفع اسکار جوش‌هاست. سفیده تخم مرغ عناصری دارد که از مهم‌ترین آن رتینول می‌باشد. این عنصر سطح بافت پوستی را افزایش داده و روشی عالی برای مشکلات پوستی به‌حساب می‌آید.

 

معایب استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش

ماسک به دست آمده از سفیده تخم مرغ و ترکیبات طبیعی دیگر با تمام مزایایی که برای پوست می‌تواند داشته باشد، دارای معایب یا عوارضی نیز هست که نه تمامی افراد بلکه برخی ممکن است آن را تجربه کنند. از معایبی که می‌توانیم برای این روش درمانی به آن اشاره کنیم، افزایش احتمال عفونت‌های پوستی است. در واقع سفیده تخم مرغ و ترکیبات دیگر به صورت خام مورد استفاده قرار گرفته و همین امر گاهی باعث می‌شود باکتری‌ها و ویروس‌ها در ترکیبات آن وجود داشته باشند که خطر عفونت را افزایش خواهد داد. معایب دیگر این روش درمانی ایجاد تحریکات پوستی است. شاید حتی افرادی که قبلا دچار حساسیت پوستی نشده‌اند، با استفاده از ماسک تخم مرغ دچار حساسیت‌هایی در پوست که شامل تحریک و یا التهاب پوست است بشوند.

از معایب دیگر روش ماسک برای جای جوش اثربخشی پایین آن است به‌نحوی که تنها برای جای جوش نه چندان عمیق می‌تواند مفید واقع شود. گاهی طی مدت زمانی که از ماسک سفیده تخم مرغ برای جاهای باقی مانده از جوش استفاده می‌شود مشکلات پوستی برطرف شده اما نه صورت دائمی بلکه پس از مدتی مجددا ظاهر خواهند شد. مورد دیگر از معایب این روش به عدم بهداشتی بودن آن مربوط می‌شود و از آن‌جایی که در خانه تهیه می‌شود ممکن است روشی بهداشتی محسوب نشده و حتی باعث بروز مشکلات جدید بر روی پوست شود.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای جای جوش روشی شناخته شده است به‌نحوی که بسیاری از افراد توانسته‌اند نتایج مثبتی از این روش برای رفع جای جوش بگیرند. نه فقط ماسک سفیده تخم مرغ بلکه تمامی ماسک‌های طبیعی به ساده‌ترین شکل ممکن در منزل قابل تهیه و استفاده هستند که بهتر است قبل از هر چیز صحبتی با پزشک در خصوص این روش درمانی داشته باشید تا مطمئن شوید عارضه پوستی برایتان ایجاد نمی‌کند.

در این مطلب تلاش ما بر این بود که موارد مهم دیگری را نیز برای مخاطبان شرح دهیم که شامل افرادی که مجاز به استفاده از ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش هستند‌، نحوه تهیه ماسک خانگی تخم مرغ برای درمان جوش‌ها، نحوه اثرگذاری ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش، روش‌های درمانی جایگزین به‌جای ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش‌مدت زمان استفاده از ماسک سفیده تخم‌مرغ برای جای جوش مزایای استفاده از ماسک پوستی تخم مرغ برای پاک‌سازی پوست و معایب استفاده از این روش می‌شد که امیدواریم بهره کافی از آن را برده باشید و بتوانید به سادگی جای جوش‌های باقی مانده را از روی صورت خود که تاثیر زیادی بر زیبایی دارند برطرف نمایید.