چه کسی است که نخواهد پوستی شاداب، جوان و زیبا داشته باشد؟ این روزها بسیاری از افرادی که با خطوط و چین و چروک صورت مواجه هستند، در آرزوی پیدا کردن راهی می‌باشند تا بتوانند از طریق آن این خطوط را برطرف کرده و دوباره جوانی و شادابی را به پوست خود هدیه دهند. خط خنده، یکی از خطوط عمیق و آزار دهنده‌ای است که جوانی و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. امروز قصد داریم در مورد یوگای صورت برای خط خنده و تمامی مواهبی که با خود به همراه می‌آورد صحبت کنیم؛ برای کسب نتایج بهتر از این روش توصیه می‌کنیم حتما به یک دکتر خوب و مرکز تخصصی مراجعه نمایید.


Face-yoga-laugh-line

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا یوگای صورت برای خط خنده موثر است؟

قبل از آن که در مورد یوگای صورت برای خط خنده صحبت کنیم، اجازه دهید ببینیم خط خنده چیست که برخی از افراد تا این میزان در تلاش برای برطرف کردن آن هستند؟ زمانی که شما به چهره خود در آیینه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که در هنگام لبخند زدن، در دو طرف چهره شما خطوطی شکل می‌گیرند.
در مواقع عادی زمانی که لبخند شما از روی صورت جمع می‌شود، این خطوط نیز ناپدید می‌شوند. اما زمانی که سن شما افزایش پیدا می‌کند، پوست شما رطوبت خود را از دست داده و شل می‌شود. همین امر سبب ایجاد خط خنده می‌شود که زیبایی و جوانی پوست را از بین می‌برد. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای از بین بردن خط خنده وجود دارد که یکی از آن‌ها، انجام حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده است، در برخی مواقع تزریق ژل توصیه می‌شود، برای آنکه بهترین نتیجه را با کمترین عوارض جانبی کسب کنید بهتر است به دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه نمایید.
اگر شما نیز به هر دلیلی نمی‌خواهید از طریق روش‌هایی مانند تزریق ژل، بوتاکس و… خط خنده خود را از بین ببرید، می‌توانید تمرینات یوگا برای صورت را امتحان کنید. انجام این تمرینات نه تنها هیچ آسیبی برای پوست شما به همراه نمی‌آورد، بلکه پس از انجام آن‌ها مشاهده خواهید کرد که پوست شما بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر از همیشه شده است.

 

یوگای صورت برای خط خنده چیست و در مورد آن چه می دانید؟

اگر از ما بپرسید که چه روشی را برای زیبایی پوست به عنوان جایگزین بوتاکس و جراحی زیبایی و تزریق ژل پیشنهاد می‌کنید، بدون شک خواهیم گفت یوگای صورت. یوگای صورت برای خط خنده، مدت‌هاست که توسط بسیاری از افراد انجام می‌شود و نتایج بسیار خوبی را با خود به ارمغان آورده است.
یوگای صورت در واقع شامل مجموعه کاملی از تکنیک‌های طب فشاری، ماساژ درمانی و انجام برخی از تمرینات کوچک اما موثر برای عضلات صورت است. در صورتی که این حرکات را به صورت منظم و به درستی انجام دهید، پس از گذشت مدت زمانی شاهد کاهش چین و چروک و خطوط پوست صورت خود خواهید بود.
شاید به همین سبب است که این روزها بسیاری از افراد، یوگای صورت برای خط لبخند را به عنوان بوتاکس طبیعی شناخته و از تمامی مواهب آن برخوردار می‌شوند. هدف از انجام تمرینات یوگا این است که بتوانید خاصیت ارتجاعی و سفت بودن پوست را به آن باز گردانید؛ بنابراین باید این تمرینات را به خوبی آموزش دیده و به صورت مستمر و منظم انجام دهید.

 

آیا تنها یوگای صورت برای خط لبخند کافی است!؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد به وجود آید این است که آیا با انجام یوگای صورت، می‌توان تمامی خطوط و چین و چروک‌ها را از بین برد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر؛ تمرینات یوگا به تنهایی کافی نیستند، به خصوص زمانی که شما سبک زندگی خود را عوض نکرده باشید و همچنان عادت‌های غلط خود را ادامه دهید.
بنابراین اگر دوست دارید که حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده برای شما مثمرثمر واقع شوند، باید در کنار این تمرینات از یک برنامه ورزش صورت برای جوانسازی پوست نیز پیروی کنید. همچنین رعایت موارد زیر، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید زیبایی و شادابی پوست را دوباره به دست آورده و آن را حفظ کنید:

• سیگار و دود آن برای پوست صورت شما بسیار مضر است؛ بنابراین سعی کنید در همان دورانی که تمرینات یوگا را برای صورت و رفع خط خنده انجام می‌دهید، از سیگار و سایر دخانیات نیز دوری کنید.

• استرس یکی از اصلی‌ترین مواردی است که زیبایی و جوانی پوست شما را از بین می‌برد؛ بنابراین تا آن جایی که می توانید از استرس دور بمانید و یا با شیوه‌های مناسبی که می‌شناسید، استرسی که درون وجود شما قرار دارد را برطرف کنید.

• در طول روز به میزان کافی آب بنوشید و فراموش نکنید که پوست صورت ما برای شادابی و جذابیت خود به آب فراوانی نیاز دارد.

• تغذیه سالم یکی دیگر از اصلی‌ترین پارامترهایی است که زیبایی و شادابی پوست شما را حفظ می‌کند؛ بنابراین باید در برنامه تغذیه روزانه خود، حتماً از میوه ها، سبزیجات، پروتئین و… استفاده کنید.

• خواب مناسب و کافی، برای پوست ما بسیار خوب است و جوانی را با خود به ارمغان می‌آورد؛ بنابراین هرگز اجازه ندهید تا هیچ عاملی باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود.

 

مزایای یوگای صورت برای خط خنده که باید بدانید

اگر شما نیز دوست دارید از یوگای صورت برای خط خنده خود استفاده کنید، پس بهتر است با مزایای فراوانی که با خود برای شما به همراه می‌آورد به خوبی آشنا شوید. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت این مزایا کدامند و یوگای صورت، چه نتایج دلچسب و بی نظیری با خود به ارمغان می‌آورد:

1. کاهش استرس
حالت چهره بسیاری از ما در هنگام بروز استرس و تنش‌های عصبی تغییر می‌کند؛ این موضوع در صورتی که تداوم داشته باشد و بارها و بارها تکرار شود، ممکن است باعث ایجاد خط و چین و چروک بر روی پوست گردد. تمرینات یوگای صورت به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم از بروز احساسات در صورت خود جلوگیری به عمل آوریم.

2. تقویت ماهیچه های صورت
در صورتی که شما حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده را به صورت منظم و مستمر انجام دهید، پس از گذشت مدتی مشاهده خواهید کرد که تمامی عضلات و ماهیچه‌های صورت شما تقویت شده‌اند. این امر یکی از مهم‌ترین دلایلی است که توسط یوگا می‌توانید جوانی را به پوست خود بازگردانید.

3. کلاژن سازی پوست
یکی از تمریناتی که شما در یوگای صورت یاد می‌گیرید، ماساژ دادن پوست است؛ ماساژ دادن سبب می‌شود که خون به خوبی در قسمت‌های زیرین پوست به جریان درآمده و اکسیژن و مواد مغذی را در دسترس سلول‌های پوست قرار دهد. علاوه بر این، ماساژ دادن پوست و انجام تمرینات یوگا به صورت منظم، پوست را برای کلاژن سازی تحریک می‌کند.‌ بنابراین پس از گذشت مدتی مشاهده خواهید کرد که بسیاری از خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست شما کاهش پیدا کرده‌اند.

4. مقابله با جاذبه زمین
شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که یکی از مهم‌ترین دلایلی که عضلات صورت ما با افتادگی مواجه می‌شوند، جاذبه زمین است. شاید ماهیچه‌های صورت، کمترین قسمتی از جسم ماست که از آن‌ها استفاده می‌کنیم. به همین سبب این ماهیچه‌ها در طول سال‌های زندگی ما با سکون و بی تحرکی مواجه شده‌اند.
این موضوع سبب می‌شود که جاذبه زمین بر روی آن‌ها تاثیر گذاشته و باعث افتادگی عضلات و ماهیچه‌های صورت گردد. اما خوشبختانه با انجام یوگای صورت برای خط خنده شما می‌توانید دوباره ماهیچه‌های صورت خود را ورزش داده و آن‌ها را در برابر جاذبه زمین مقاوم کنید.

5. فرم‌دهی به عضلات صورت
همه ما به خوبی می‌دانیم که عضلات صورت ما، با گذشت زمان و افزایش سن و سال، فرم زیبا و جوان خود را از دست می‌دهند. اگر شما شروع به انجام حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده خود نمایید، به آرامی عضلات صورت شما نیز فرم زیبایی به دست خواهد آورد.

نکات ضروری برای کسب نتیجه بهتر از یوگای صورت برای خط خنده

همانگونه که اشاره کردیم، انجام یوگای صورت برای خط خنده به تنهایی کافی نیست؛ شما باید علاوه بر این که سبک زندگی خود را تغییر می‌دهید، به نکات بسیار مهمی توجه کنید که به شما کمک می‌کنند این تمرینات موثر واقع شده و تاثیرات شگفت انگیزی برای جوانی پوست شما به همراه داشته باشند. بنابراین اگر شروع به انجام حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده نموده‌اید، این موارد را نیز مورد توجه قرار دهید:

یوگای صورت باید به عنوان یک روتین روزانه برای مراقبت از پوست شما گردد؛ در صورتی که شما این تمرینات را به صورت منظم و مستمر انجام ندهید، هیچ نتیجه قابل قبولی به دست نخواهید آورد.
در کنار انجام یوگای صورت، باید از پوست خود نیز مراقبت نموده و از انواع کرم‌های مرطوب کننده، ترمیم کننده و جوانساز استفاده کنید.
زمانی که بیرون از خانه می‌روید، حتماً از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید تا پوست شما در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه نور خورشید با آسیب مواجه نشود.
سعی کنید تمامی حرکات یوگای صورت را حداقل در 10 ست انجام دهید تا به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنید.
همزمان که در حال انجام حرکات یوگای صورت برای خط لبخند هستید، به موزیک‌های آرامش بخش گوش دهید.
اگر می‌خواهید پوست خود را ماساژ دهید، حتماً از روغن‌های سالم و طبیعی استفاده کنید تا اثرات یوگای صورت چندین برابر شوند.

 

آشنایی با انواع روغن گیاهی برای یوگای صورت برای خط خنده

اگر شما عزیزان نیز تصمیم گرفته‌اید از حرکات یوگا برای از بین بردن خط خنده خود استفاده کنید، پس باید روغن‌های گیاهی مناسب برای آن را نیز بشناسید. چرا که همواره توصیه می‌شوند، هرگز حرکات یوگا و همچنین ماساژ درمانی برای رفع خط لبخند را بدون روغن‌های گیاهی انجام ندهید.
این روغن‌ها سبب می‌شوند تا اصطکاک میان دست و پوست صورت شما بیشتر شده و پوست شما حالت نرم و لطیف پیدا کند. به خصوص اگر روغن شما از نوع معطر باشد، بدون شک از نظر روحی و روانی نیز احساس آرامش و شادی بیشتری خواهید داشت. ما تصمیم گرفته‌ایم در این قسمت بهترین نوع روغن‌هایی که می‌توانید توسط آن اقدام به انجام یوگای صورت نمایید را به شما عزیزان معرفی کنیم:

• روغن آفتابگردان
شما می‌توانید با استفاده از روغن آفتابگردان طبیعی و خالص، ماساژ یوگا را بر روی پوست خود انجام دهید. این روغن علاوه بر آن که به رفع خط خنده از طریق یوگا کمک می کند، بلکه به سبب دارا بودن مواد ارزشمندی مانند ویتامین E، لکه‌های تیره‌ای که ممکن است بر روی پوست شما وجود داشته باشند را نیز از بین می‌برد.

• روغن بادام
اگر بخواهیم به یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روغن‌هایی که می‌توانید برای یوگای صورت استفاده کنید، بدون شک از روغن بادام نام خواهیم برد. این روغن سال‌ها و قرن‌های بسیار زیادی است که توسط انسان استفاده می‌شود. این روزها نیز دانشمندان به این نکته پی برده‌اند که در ترکیبات این روغن، مقادیر فراوانی از مواد ضد التهاب و ترمیم کننده وجود دارد که باعث ترمیم سلول‌های پوست می‌گردد.

• روغن زیتون
روغن زیتون نیز یکی از ترکیبات بسیار عالی است که می‌توانید در هنگام انجام یوگای صورت از آن استفاده کنید. در ترکیبات این روغن، مقادیر فراوانی از آنتی اکسیدان‌ها یافت می‌شود. بنابراین اگر هر نوع رادیکال آزادی در سطح پوست شما وجود داشته باشد، توسط این آنتی اکسیدان‌ها از بین می‌روند. البته اگر احساس کردید که روغن زیتون طبیعی برای پوست شما سنگین است، می‌توانید از عصاره‌هایی که در ترکیبات آن‌ها روغن زیتون وجود دارد برای ماساژ پوست خود استفاده کنید.

• روغن نارگیل
یکی دیگر از بهترین روغن‌هایی که در این قسمت می‌خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم، روغن نارگیل است که به عنوان یک انتخاب عالی و موثر برای یوگای صورت به شمار می رود. این روغن از خواص ضد التهابی بسیار خوبی برخوردار بوده و اگر هر نوع بیماری یا التهابی در سلول‌های پوست وجود داشته باشند، آن‌ها را از بین می‌برد.

 

سوالات متداول

اگر شما عزیزان نیز می‌خواهید به تازگی یوگای صورت برای خط خنده را آغاز کنید، بدون شک سوالات مختلفی در ذهن شما به وجود می‌آید. ما در این قسمت تلاش می‌کنیم به برخی از این سوالات پاسخ داده و مجهولات ذهن شما را از بین ببریم:

1) آیا قبل از انجام یوگای صورت، باید عضله‌های صورت خود را گرم کنیم؟
بله؛ یوگای صورت نیز مانند هر نوع حرکت ورزشی دیگری که انجام می‌دهیم، در ابتدا نیاز به گرم کردن عضلات دارد. بنابراین قبل از شروع آن، سعی کنید عضلات صورت خود را شل کرده و هوایی که در شش‌های شما وجود دارد را از سمت لب‌ها به خارج انتقال دهید. این موضوع نه تنها باعث آمادگی صورت شما برای یوگا می‌شود، بلکه به میزان فراوانی استرس را کاهش خواهد داد.

2) آیا یوگایی که برای خط خنده انجام می شود، قابلیت سفت کردن پوست را نیز دارد؟
بله؛ خوشبختانه با انجام حرکات یوگا، شما می‌توانید پوست صورت خود را از همه نظر تقویت نمایید. پس از آن که مدت زمانی را به صورت منظم و همیشگی یوگا انجام دادید، خواهید دید که نه تنها خطوط صورت شما کاهش پیدا کرده‌اند، بلکه پوست نیز حالت سفت و زیبایی به خود پیدا کرده است.

3) برای آن که بتوانیم زیبایی و جذابیت پوست خود را به دست آوریم باید یوگا را تا کی ادامه دهیم؟
بدون شک تمامی کسانی که اقدام به انجام ورزش یوگا می‌نمایند، پس از گذشت مدت زمانی دوست دارند نتایج آن را بر روی جوانی و زیبایی پوست صورت خود مشاهده نمایند. به همین سبب است که همواره از خود می‌پرسند پس نتایج یوگای صورت چه زمانی مشخص می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما باید دست کم به اندازه یک سال حرکات یوگا را به صورت منظم و مستمر انجام دهید تا به نتایج کاملی در این زمینه دست پیدا کنید.‌ فراموش نکنید که یوگای صورت باید به عنوان یک روتین روزانه برای شما درآید و تحت هر شرایطی آن را انجام دهید.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم شما عزیزان را با مقوله‌ای به نام یوگای صورت برای خط خنده آشنا کنیم. در صورتی که نمی‌خواهید برای از بین بردن خطوط صورت خود از روش‌هایی مانند جراحی یا تزریق بوتاکس استفاده کنید، می‌توانید حرکات یوگا را امتحان کنید. البته نکته‌ای که هرگز نباید از یاد ببرید این است که انجام یوگا برای صورت و از بین بردن خط خنده آن، باید به صورت مداوم و همیشگی انجام شود.
شما تنها زمانی می‌توانید از انجام این تمرینات به نتایج کافی دست پیدا کنید که یوگا را به عنوان بخشی جدا نشدنی و همیشگی از زندگی خود بپذیرید. پس از آن است که نه تنها جوانی و زیبایی پوست به شما بازخواهد گشت، بلکه احساس می‌کنید استرس و اضطراب از شما دور شده و آرام تر از همیشه شده‌اید.