گودی و تیرگی زیر چشم، همان چیزی است که زیبایی چهره ما را تحت تاثیر قرار داده و آن را از بین می‌برد. عواملی مانند بالا رفتن سن، آلودگی‌ هوا، مصرف غذاهای ناسالم، سبک اشتباه زندگی و… از جمله عوامل ایجاد چنین مشکلی در چهره ما هستند. در صورتی که با گودی و تیرگی پایین چشم مواجه هستید، نیازی نیست نگرانی به خود راه دهید. شما با کمک یک دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم یا بهترین دکتر برای تزریق فیلر در تهران، دوباره می‌توانید مانند قبل زیبا و جوان به نظر برسید. با ما همراه باشید تا در مورد چنین پزشکی و راهکارهای درمانی او بیشتر برای شما بگوییم.

Good-doctor-filler-injections-eyes

آنچه در این مقاله می خوانید :

یک دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم چه کسی است؟

گودی زیر چشم یکی از مهم‌ترین نشانه‌های افزایش سن است؛ البته سبک اشتباهی که این روزها بسیاری از ما برای خود انتخاب کرده‌ایم نیز می تواند در بروز چنین مشکلی برای چهره تاثیرگذار باشد. با پیشرفت‌هایی که در زمینه علم پزشکی رخ داد، شاهد ابداع روش‌های مختلفی برای رفع چنین مشکلی هستیم.
بدون شک یکی از بهترین نوع این شیوه‌ها، تزریق فیلر در قسمت پایین چشم است. فراموش نکنید دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم که می‌تواند به شما کمک کند، یک متخصص پوست و مو حاذق و با تجربه است که مدرک تخصصی خود را از دانشگاه‌های معتبر کشورمان و یا جهان به دست آورده است.
البته به غیر از دانش و تخصص، مهارت پزشک معالج شما نیز بسیار تا بسیار مهم است. معمولاً پزشکانی که تجربیات موفقیت آمیزی در این زمینه دارند، با مهارت بالایی اقدام به تزریق فیلر در قسمت زیر چشم بیماران خود می‌نمایند. شما با مراجعه به چنین پزشکی، می‌توانید خیلی زود به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کرده و زیبایی و جوانی چهره خود را به آن بازگردانید.

 

فیلر زیر چشم چیست و آیا می دانید انواع آن کدامند؟

قبل از آن که مبحث خود را در زمینه دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم ادامه دهیم، اجازه دهید به دو سوال مهم پاسخ دهیم. فلیر چیست؟ و انواع مختلف فیلر کدامند؟ فیلر یکی از جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست است که در طول سال‌های اخیر در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلر در واقع یک نوع کلاژن است که آن را در آزمایشگاه ساخته و به زیر پوست تزریق می‌کنند.
تحقیقات پزشکان نشان دهنده آن است که با افزایش سن، فرایند ساخت کلاژن در بدن ما کاهش پیدا می‌کند. به همین سبب پوست شروع به نازک شدن نموده و بر روی آن چین و چرک و تیرگی‌هایی به وجود می‌آید. با استفاده از فیلر می توان به صورت حجم بسیار خوبی بخشید و دوباره آن را جوان و شاداب نمود.‌ در ادامه مطلب، شما را با برخی از انواع فیلرهایی که برای تزریق به پایین چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنا می‌کنیم:
1. فیلر اسید هیالورونیک:
اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد؛ بنابراین تزریق چنین ماده‌ای به پایین چشم، عوارض چندان زیادی با خود به همراه ندارد. این فیلر برای مدت زمان 6 تا 9 ماه ماندگار است و پس از گذشت این مدت، بدن آن را به خود جذب می‌کند. این فیلر برای رفع تیرگی، گودی و چین و چروک‌های زیر پوست بسیار مناسب است.
2. فیلر کلسیم هیدروکسید:
کلسیم هیدروکسید نیز ماده‌ای است که به صورت طبیعی، در استخوان‌های ما وجود دارد. بنابراین می‌توان آن را به عنوان یک ماده طبیعی که عوارضی برای جسم به همراه نمی‌آورد نامید. یکی از ویژگی‌های چنین فیلری، ماندگاری بالای آن است که در برخی از بیماران، حتی تا 3 سال نیز ماندگار خواهد بود.‌
3. فیلر اسید پلی لاکتیک:
با تزریق این فیلر به عمق پوست، دوباره فرایند کلاژن سازی در بدن فعال می‌شود. اسید پلی لاکتیک معمولاً جزو فیلرهای محرک به شمار می‌رود؛ نتایج تزریق این نوع فیلر، معمولاً پس از گذشت دو هفته نمایان خواهد شد. لازم به ذکر است که مدت زمان ماندگاری این فیلر، حدود 5 سال است.
4. فیلر چربی:
یکی دیگر از انواع فیلری که برای رفع کبودی و گودی زیر چشم تزریق می‌شود، فیلر چربی است. این فیلر نیز از چربی‌های بدن خود فرد گرفته می شود و پس از آن که طی مراحل مختلف آماده سازی شد، در قسمت‌های مورد نیاز صورت تزریق می‌شود.‌ ماندگاری این فیلر بسیار بالاست و حتی در برخی از مواقع دائمی می‌باشد.

 

مزایای مراجعه به یک دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

همواره توصیه می‌شود برای این که عوارض فیلر زیر چشم را کاهش دهیم، باید به یک دکتر متخصص و با تجربه مراجعه نمود.‌ در چنین شرایطی است که می توانیم به صورت کامل از تمامی مزایای تزریق فیلر برای پایین چشم برخوردار شده و دوباره پوست خود را شاداب و جوان نماییم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با برخی از مهم‌ترین مزایای تزریق فیلر نزد یک متخصص حاذق آشنا کنیم:
• اگر پزشک شما مهارت بالایی در انجام این عمل داشته باشد، شما شاهد ورم، درد و کبودی بعد از تزریق فیلر زیر چشم نخواهید بود.
• معمولاً فیلرهایی که در بهترین کلینیک‌های درمانی و توسط متخصصان کشورمان به قسمت پایین چشم تزریق می‌شوند، کاملاً بی خطر هستند و هیچ نوع عوارض جانبی با خود به همراه نمی‌آورند.
• اگر فیلر از نوع طبیعی و با کیفیت انتخاب شود، پس از گذشت مدت زمانی (به طور میانگین 1 تا 5 سال) در بدن حل می‌شود.
• در صورتی که بیمار به هر علتی از تزریق فیلر پایین چشم راضی نبود، متخصص می‌تواند آن را از زیر پوست بیمار خود تخلیه نماید.
• تزریق فیلر یک روش کاملاً غیر تهاجمی است و برای انجام این فرایند، نیازی به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.

 

در مورد عوارض فیلر زیر چشم اطلاعات و آگاهی کسب کنید.

همان گونه که اشاره کردیم، اگر شما یک پزشک ماهر و با تجربه را برای تزریق ژل زیر چشم خود انتخاب کنید، هیچ نوع عوارضی برای شما به همراه نخواهد آمد. متاسفانه گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی از افراد برای تزریق فیلر برای قسمت پایین چشم خود، به مراکز نا معتبر و همچنین به افراد غیر متخصص و بی تجربه مراجعه می‌کنند. این موضوع عوارضی را برای پوست آن‌ها به وجود آورده است که ترمیم آن‌ها، کاری سخت و زمان‌بر است؛ با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با عوارض فیلر زیر چشم و آسیب‌های آن آشنا کنیم:
 اگر فیلری که برای زیر چشم انتخاب می‌شود از میان مواد بی کیفیت باشد و یا سوزنی که توسط آن تزریق انجام می‌شود استریل نباشد، مشکلات متعددی برای پوست به وجود می‌آید. در چنین شرایطی احتمال ایجاد عفونت زیر پوست و حتی آسیب دیدن چشم وجود دارد.
 اگر پزشک متخصص شما مهارت کافی در تزریق فیلر برای زیر هر دو چشم را نداشته باشد، ممکن است با عدم تقارن در قسمت گودی چشم مواجه شوید.
 اگر ژل تزریق شده از نوع مواد بی کیفیت باشد، ممکن است حرکت کرده و به بافت اطراف چشم آسیب‌های جدی وارد نماید.
 یکی دیگر از مهم‌ترین عوارض فیلر زیر چشم، از دست دادن حس در قسمت اطراف چشم و همچنین فلج شدن اعصاب این قسمت از صورت است.

تکنیک ‌هایی که دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم از آن استفاده می‌ کند.

بسیاری از کسانی که کاندید تزریق فیلر در قسمت پایین چشم هستند، دوست دارند که از فرایند این عمل اطلاع پیدا کنند. این موضوع سبب می‌شود تا بهترین تصمیم را در مورد تزریق فیلر برای رفع کبودی و گودی پایین چشم بردارند.‌ همچنان با ما همراه باشید تا شما را با تکنیک‌ها و مراحل تزریق فیلر برای زیر چشم آشنا کنیم:
1. ابتدا پزشک وضعیت بیمار را بررسی نموده و در مورد بیماری‌های جسمی و داروهایی که مصرف می‌کند از او سوال می‌پرسد.‌ این موضوع به پزشک کمک می‌کند تا بهترین شیوه را برای تزریق فیلر به پایین چشم بیمار خود انتخاب کند.
2. پس از آن که معاینات اولیه به پایان رسید و پزشک در مورد سلامت بیمار خود مطمئن شد، یک روز برای تزریق فیلر تعیین می‌شود. البته قبل از آن پزشک در جلسه‌ای که با شما برگزار می‌کند، از تمامی مراحل تزریق فیلر برای پایین چشم شما و همچنین نکاتی که پس از آن باید رعایت کنید، صحبت خواهد کرد.
3. روزی که برای تزریق فیلر به نزد پزشک خود مراجعه می‌کنید، او با دقت هر چه تمام‌تر، قسمت‌هایی که باید در آن‌جا فیلر تزریق شود را مشخص می‌کند. سپس تزریق را با استفاده از دو ابزار که یکی از آن‌ها سوزن و دیگری کانولاست آغاز می‌کند. شیوه کار برای تزریق با این دو ابزار کاملاً مشابه است و تنها ابزارهایی که برای تزریق استفاده می‌شوند با همدیگر متفاوت هستند.
4. کانولا نیز نوعی سوزن است که درون آن یک مسیر توخالی برای عبور فیلر وجود دارد. تفاوت کانولا با سوزن این است که سوزن نوک تیز بوده و کانولا دارای یک سر صاف و گرد است. پزشک قبل از آن که از کانولا استفاده نماید پوست را بی حس نموده و آن را توسط سوزن سوراخ می کند. در ادامه کانولا را وارد پوست نموده و فیلر را به آرامی به زیر پوست تزریق می‌کند.
5. استفاده از کانولا، ایمنی بیشتری در قیاس با سوزن دارد؛ چرا که این ابزار آسیبی برای بافت اطراف چشم به وجود می‌آورد.
6. تزریق فیلر با هر ابزار و روشی، در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. در این مدت بیمار هیچ نوع درد و خونریزی را احساس نخواهد کرد.
7. پس از آن که پزشک مراقبت‌های لازم را به بیمار خود یادآور شد، او می‌تواند به خانه برگشته و امور عادی زندگی خود را ادامه دهد.

 

آیا کبودی بعد از تزریق فیلر زیر چشم طبیعی است؟

هر چند تزریق فیلر یکی از روش‌های کاملاً امن و سالم است، اما با این وجود ممکن است برخی از بیماران با عوارض اندکی مواجه شوند. یکی از این عوارض، کبودی بعد از تزریق فیلر زیر چشم است. میزان این کبودی، گاهی بسیار ناچیز بوده و در برخی از بیماران ممکن است شدید باشد.
البته پس از گذشت چند روز، این کبودی به مرور زمان بهبود پیدا کرده و التیام پیدا می‌کند. معمولاً پس از گذشت 2 هفته این کبودی به طور کامل از بین می‌رود؛ اما حدود 1 درصد از بیماران هستند که ممکن است برای ‌ماه‌های طولانی با این کبودی مواجه باشند. در صورتی که این کبودی مدت زمان زیادی طول کشید، حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

متداول ترین پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم

بدون شک برای کسانی که قصد دارند گودی و کبودی پایین چشم خود را از بین ببرند، سوالات بسیار زیادی به وجود می‌آید. ما در این قسمت برخی از متداول‌ترین سوال و جواب فیلر پایین چشم را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.‌ امیدواریم این سوالات بتوانند به شما کمک کنند تا مجهولات ذهن خود را برطرف نموده و با آگاهی کامل برای انجام این عمل اقدام کنید:
1) آیا بعد از تزریق ژل زیر چشم می‌توان شنا کرد؟
اگر شما عزیزان قصد رفتن به استخر یا پرداختن به ورزش شنا را دارید، بهتر است بین 6 تا 24 ساعت پس از تزریق فیلر دست نگه دارید. در واقع شما باید مطمئن شوید که فیلر شما بهبود پیدا کرده و پوست شما در معرض عفونت قرار ندارد.
2) بعد از تزریق فیلر، می‌توان فعالیت‌های ورزشی را از سر گرفت؟
در میان سوال و جواب ژل زیر چشم، سوالاتی که مبنی بر شروع فعالیت های ورزشی هستند، بیش از پیش به چشم می خورند. بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که تا چه مدت پس از تزریق فیلر پایین چشم می‌توان شروع به رفتن به باشگاه و انجام فعالیت‌های ورزشی نمود؟ معمولاً پزشکان پیشنهاد می‌کنند برای چند هفته، فعالیت‌های سنگین ورزشی را انجام ندهید. چون این موضوع ممکن است باعث حرکت فیلر از جای خود شده و نتایج تزریق را زیر سوال ببرد.
3) آیا تزریق فیلر می‌تواند چین و چروک‌های زیر چشم را نیز برطرف کند؟
بله؛ فیلر نه تنها گودی پایین چشم، بلکه چین و چروک‌های آن را نیز به خوبی برطرف خواهد نمود. در واقع یکی از اثرات بسیار خوبی فیلر، ایجاد حجم در ناحیه پایین چشم است و این موضوع موجب رفع چین و چروک‌های آن خواهد شد.

 

مراقبت هایی که دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم به ما پیشنهاد می دهد.

زمانی که شما به یک متخصص خوب برای دریافت خدمات درمانی فیلر مراجعه کنید، از با کیفیت‌ترین مواد برای رفع سیاهی و گودی زیر چشم شما استفاده خواهد کرد. او با تجربه و مهارت خود، فیلر را به بهترین شکل ممکن به پوست شما تزریق نموده و سپس مراقبت‌های لازم را به شما یادآور خواهد شد. در ادامه مطلب، شما را با برخی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که پس از تزریق فیلر پایین چشم باید به آن توجه کنید آشنا می‌کنیم:
• برای این که دچار ورم و کبودی پس از تزریق ژل پایین چشم نشوید، می‌توانید در ساعات ابتدایی تزریق فیلر، بر روی پوست خود از کیسه یخ استفاده کنید.
• بدون شک پزشک به شما ماساژ مخصوصی را آموزش خواهد داد که از طریق انجام آن، از جمع شدن و حرکت فیلر در سایر قسمت های پوست شما جلوگیری به عمل خواهد آورد. فراموش نکنید که این ماساژ مخصوص است و سایر ماساژ‌ها بدون مشورت پزشک، ممکن است اثر معکوس داشته باشد.
• تا چند روز پس از تزریق، از مواد شوینده و آرایشی بر روی پوست خود استفاده نکنید.
• تا آن‌جایی که می‌توانید در روزهای ابتدایی تزریق، سر خود را خیلی پایین نیاورید.
• مصرف مواد مخدر، سیگار و الکل در این دوران باید به طور کامل قطع شود.
• اشعه‌های نور خورشید، برای پوست شما بسیار مضر هستند. بنابراین تا آن‌جایی که می‌توانید از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید.

سخن پایانی

خوشبختانه ما در عصر و زمانی زندگی می کنیم که برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات پوستی خود، روش‌های موثری پیش روی ما وجود دارد. دیگر نیازی نیست برای گودی و سیاهی زیر چشم خود، ناراحت باشید. شما می‌توانید با مراجعه به دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم، از این شیوه نوین و موثر برای زیبایی و جوانی پوست خود استفاده کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تزریق فیلر، حتماً باید تحت نظر یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود تا اثرات درمانی خود را به خوبی نشان دهند.
ما در این مقاله، شما را با بهترین پزشک، خدمات درمانی او و همچنین مزایای مراجعه به او آشنا کردیم. در پایان نیز به چند پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم اشاره کردیم و به مراقبت هایی که پس از فیلر باید به آن توجه کنید پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب، آگاهی‌های خوبی در مورد تزریق ژل زیر چشم به دست آورده باشید و بهترین تصمیم را برای زیبایی و جذابیت پوست خود اتخاذ کنید.