افزایش سن توان سلول‌های پوست ما را در زمینه کلاژن سازی و ترمیم آسیب‌های پوست کاهش می‌دهد. در این زمان است که بر روی پوست ما چین و چروک‌ها و خطوط عمیقی به وجود می‌آید که یکی از آن‌ها خط لبخند است. خوشبختانه می‌توان به مراجعه به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده، این مشکل را برطرف نمود و زیبایی و جوانی را به پوست هدیه داد. با ما همراه باشید تا در مورد ویژگی‌ها، خدمات درمانی و هر آنچه نیاز است در مورد چنین پزشکی بدانید، اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.


Good-doctor-inject-laugh-line-gel

آنچه در این مقاله می خوانید :

فهرست مطالب

چرا باید به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه کنیم؟

اگر شما در مقابل آیینه قرار گرفته و لبخند بزنید، متوجه خواهید شد که در دو طرف لب‌های شما، خطوطی به وجود می‌آیند. این خطوط در اصطلاح پزشکی خط خنده نامیده می‌شوند. به مرور که سن انسان افزایش پیدا می‌کند، قدرت کلاژن سازی آن کاهش پیدا کرده و چین و چروک‌ها و خطوطی بر روی پوست به وجود می‌آیند. شاید اندازه و عمق چین و چروک‌ها کم باشد، اما خطوط بزرگ‌تر هستند و بیش از پیش بر روی چهره خود را نشان می‌دهند.
خط لبخند یکی از این خطوط برجسته و بزرگ است که بر روی پوست ایجاد شده و جوانی و شادابی چهره را از بین می‌برد. کسانی که دوست دارند دوباره جوانی و زیبایی را به چهره خود بازگردانند، با مراجعه به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده، این دو خط ناخوشایند را از چهره خود محو می‌کنند. هر چند شیوه‌های زیادی برای رفع چین و چروک و خطوط صورت وجود دارند، اما تزریق ژل یکی از متداول‌ترین و بهترین نوع این روش‌ها به شمار می‌رود.

 

در مورد تزریق ژل برای رفع خط خنده بیشتر بدانید

قبل از آن که مبحث خود را در مورد بهترین دکتر برای تزریق فیلر خط لبخند ادامه دهیم، بیایید ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که تزریق ژل چیست و چگونه از آن برای رفع خط لبخند استفاده می‌شود؟ ژل ماده‌ای است که توسط آن می‌توان برجستگی و حجم متناسبی برای پوست به همراه آورد. تزریق ژل در واقع یک عمل غیر تهاجمی است که برای رفع چین و چروک‌ها و خطوط پوست از جمله خط لبخند از آن استفاده می‌نمایند.
در فرایند تزریق ژل معمولاً از مواد طبیعی بدن مانند اسید هیالورونیک استفاده می‌شود، به همین سبب است که عوارض چندان زیادی برای بیمار به همراه نخواهد آمد. البته این موضوع به شرط آن است که برای تزریق ژل، به بهترین دکتر برای خط لبخند مراجعه نموده و پس از آن نیز مراقبت‌های لازم را از خود انجام دهید. هر چند اثرات ژل کوتاه مدت است و معمولاً بین 6 تا 18 ماه و نهایتاً دو سال ماندگاری دارد؛ اما با این حال هنوز هم به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی و جوانی در میان انسان‌ها به شمار می‌رود.

 

با انواع تخصص‌های دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده آشنا شوید

معمولاً کسانی که به عنوان دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده شناخته شده‌اند، متخصصان زیبایی و حراجی پلاستیک هستند. این پزشکان در ابتدا دوره 7 ساله پزشکی عمومی را طی می‌کنند. پس از آن دوره تخصصی جراحی عمومی که مدت زمان آن 4 سال است سپری نموده و مدرک خود را در این زمینه دریافت می‌کنند. در ادامه آموزش‌های خود را در زمینه جراحی زیبایی و ترمیمی ادامه داده و از دانشگاه‌های معتبر کشورمان یا سایر کشورهای جهان، مدرک معتبر خود را دریافت می‌کنند. پس از آن می‌توانند در زمینه تمامی اموری که به زیبایی و ترمیمی مربوط می‌شوند، به بیماران خدمات خود را ارائه دهند.
یکی از اصلی‌ترین وظایف دکتر زیبایی و جراح پلاستیک آن است که ظاهری ایده‌آل برای بیمار خود به وجود آورده و احساس رضایت و اعتماد به نفس او را افزایش دهد. برخی از این پزشکان به عنوان بهترین دکتر برای تزریق فیلر خط لبخند در میان بیماران شناخته شده‌اند. آن‌ها می‌توانند با مهارت بسیار بالایی، اقدام به تزریق ژل به صورت بیمار نمایند. این ژل‌ها از مواد طبیعی یا مصنوعی انتخاب شده و به عنوان پر کننده و حجم دهنده صورت بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تجربه نشان دهنده آن است که تزریق ژل به نقاط مختلف صورت، باعث می‌شود که چهره فرد زیبا، جوان و بشاش دیده شود. با استفاده از ژل نه تنها چین و چروک‌ها و خطوط چهره برطرف می‌شوند، بلکه کمبود چربی پوست جبران شده و شکل خط لبخند و سایر خطوط منحنی صورت بهبود پیدا می‌کند.

 

آیا امکان تزریق فیلر خط خنده در بارداری وجود دارد؟

گاهی اوقات برخی از مراجعان به بهترین دکتر برای خط لبخند مراجعه نموده و از او سوال می‌پرسند که آیا امکان تزریق فیلر خط خنده در بارداری وجود دارد یا خیر؟ قطعاً هیچ کدام از پزشکان و متخصصان زیبایی، برای زنان باردار تزریق ژل و فیلر را در این دوران پیشنهاد نمی‌کنند. هر چند تا کنون شواهد و تحقیقات علمی در زمینه آسیب تزریق ژل به جنین به دست نیامده است، اما با این وجود پزشکان همواره تاکید می‌کنند که تزریق ژل را به دوران پس از بارداری و شیردهی موکول نمایند.
در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف زنان باردار این است که از جنین خود مراقبت نموده و از انجام کارهایی که ممکن است برای او خطرناک باشند خودداری نمایند. بنابراین حتی اگر احتمال بسیار کمی نیز وجود داشته باشد که تزریق فیلر خط خنده در بارداری ممکن است برای جنین مشکلاتی به وجود آورد، باید از این اقدام اجتناب نمود.
متخصصان همواره به زنان باردار توصیه می‌کنند که به جای تزریق فیلر خط خنده در بارداری، با استفاده از سایر روش‌های ایمن‌تر از پوست خود مراقبت نمایند. شما می‌توانید استفاده از انواع کرم مرطوب کننده پوست، کرم مخصوص ضد آفتاب و همچنین برخی از انواع کرم‌هایی که دارای ویتامین A و اسید سالیسیلیک را به عنوان بهترین روش‌های جایگزین تزریق فیلر خط خنده در بارداری به کار ببرید.

 

عوارض تزریق ژل نزد افراد غیر متخصص و بی تجربه

همواره تاکید می‌شود که برای در امان ماندن از عوارض تزریق ژل، همواره به یک متخصص با تجربه و حاذق مراجعه کنید. شما باید بهترین دکتر برای فیلر خط لبخند را پیدا کرده و به نزد او مراجعه کنید. متاسفانه این روزها مشاهده شده است که برخی از افراد غیر متخصص در سالن‌های زیبایی، ژل‌هایی را به پوست بیماران خود تزریق می‌کنند که عوارض جبران ناپذیری با خود به همراه می‌آورد. این افراد نه تنها تخصص لازم را در این زمینه ندارند، بلکه ممکن است از مواد نامرغوب و بی کیفیت برای تزریق ژل استفاده کنند. در این صورت، ممکن است عوارض زیر برای بیماران به وجود آید:

• عفونت
• خونریزی
• ورم بیش از اندازه
• لخته شدن خون
• آسیب دیدن قابلیت کلاژن سازی پوست

البته تزریق فیلر خط لبخند، ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد؛ اما این عوارض بسیار اندک هستند و در مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند. از جمله این عوارض می‌توان به ورم، کبودی، قرمزی، خارش پوست و به وجود آمدن جوش بر روی پوست اشاره کرد.

 

مزایای مراجعه به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده

همان گونه که می‌دانید، پوست صورت ما دارای حساسیت‌های بسیار زیادی است و باید از آن به خوبی مراقبت کنیم. فراموش نکنید که اگر قصد انجام هر نوع عمل زیبایی برای پوست و به خصوص چهره خود را دارید، قبل از آن یک قرار ملاقات با متخصص حاذق و با تجربه پوست که دارای مدرک معتبری است، ترتیب دهید. در این صورت است که می‌توان این اطمینان را به دست آورد که برای ژل تزریق شده هیچ مشکلی به وجود نیامده و فرد از قرار گرفتن در معرض مشکلاتی مانند عفونت، کبودی و خونریزی در امان خواهد ماند.
در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت مزایای مراجعه به بهترین دکتر برای فیلر خط خنده چیست:

• هر چقدر پزشک شما مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، تزریق ژل به سادگی و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
• بسیاری از این ژل‌ها از مواد کاملاً طبیعی تولید می‌شوند؛ به همین سبب سازگاری بالای با بدن انسان دارند و احتمال عفونت آن‌ها بسیار پایین است.
• شما برای تزریق این ژل نزد بهترین دکتر خط خنده، نیازی به بستری شدن، بیهوشی و بخیه ندارید.
• دوران نقاهت پس از این عمل غیر تهاجمی، بسیار کوتاه است و شما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، می‌توانید به زندگی ساده و معمولی خود برگردید.
• پس از تزریق ژل توسط بهترین متخصص زیبایی، مشاهده خواهید کرد که پوست شما نرم، درخشان و جوانتر از همیشه شده است.
• اگر پزشک از مواد با کیفیت و مرغوب برای تزریق ژل خط لبخند استفاده نماید، کلاژن سازی پوست شما نیز افزایش پیدا می‌کند.
• شما می‌توانید نتایج تزریق فیلر خط لبخند را به صورت فوری مشاهده نموده و از تماشای چهره خود بی نهایت لذت ببرید.

 

آیا ورم بعد از تزریق ژل خط خنده طبیعی است و برای رفع آن چه باید کرد؟

در قسمت‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم که تزریق فیلر خط لبخند، ممکن است عوارض جانبی اندکی را برای شما به همراه آورد. یکی از این عوارض که کاملاً طبیعی است و برای بسیاری از بیماران ممکن است به وجود آید، ورم بعد از تزریق ژل خط خنده است. علت به وجود آمدن ورم این است که پس از تزریق فیلر، پوست ما شروع به جذب آب نموده و با اندکی ورم مواجه خواهد شد.
معمولاً میزان این ورم بسیار اندک است و پس از گذشت 1 الی 2 روز از تزریق ژل، خود به خود از بین خواهد رفت. در صورتی که پس از گذشت این مدت، ورم صورت شما همچنان برقرار بود و بیشتر شد، حتماً متخصص خود را در جریان قرار دهید. یکی از بهترین راهکارهایی که به رفع ورم بعد از تزریق ژل خط خنده کمک فراوانی می‌کند، نوشیدن مایعات به میزان کافی است.
شما باید در دوران نقاهت خود، به اندازه کافی آب و آبمیوه‌های طبیعی بنوشید. در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف شما در این دوران، حفظ آب بدن شماست. این موضوع سبب می‌شود که ورم بعد از تزریق ژل، پوست شما را ترک کرده و به آرامی از بین برود. در هر صورت، اندکی ورم بعد از تزریق ژل، کاملاً طبیعی است و خود را به خاطر آن نگران نکنید.

 

یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده دیگر چه خدماتی به بیماران ارائه می دهد؟

یک دکتر خوب برای رفع خط لبخند، در واقع همان متخصصی است که می‌توانید برای بسیاری از امور زیبایی پوست خود بر روی او حساب کنید. چنین پزشکی نه تنها سال‌ها به کسب علم و دانش در زمینه زیبایی و ترمیم مشکلات پوست سپری کرده است، بلکه دانش و تجربه زیادی نیز در این زمینه دارد. او تجربه خود را در سال‌های طبابت خود و زمانی که به بیماران کمک می‌کرد تا زیبایی و جوانی به پوست آن‌ها برگردد به دست آورده است.
چنین پزشکی نه تنها در زمینه تزریق ژل خنده خنده مهارت بسیار بالایی دارد، بلکه شما می‌توانید برای انجام بسیاری از امور زیبایی پوست خود نیز به او مراجعه کنید. مواردی مانند جراحی زیبایی و ترمیمی بینی، تزریق بوتاکس، تزریق فیلر، زاویه سازی فک، لیفت صورت، لیزر موهای زائد، برطرف کردن جوش و جای جوش، مزوتراپی، جوانسازی پوست، تخلیه ژل خط خنده، لیزر درمانی و بسیاری دیگر از امور زیبایی و ترمیمی در حیطه دانش و تخصص چنین پزشکی می‌باشد.

چه زمانی باید اقدام به تخلیه ژل خط خنده نمود؟

همان گونه که پیش از این اشاره کردیم، یکی از انواع خدماتی که یک دکتر خوب برای رفع خط لبخند به بیماران خود ارائه می‌دهد، تخلیه ژل خط خنده است. شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که در چه مواقعی باید اقدام به تخلیه این ژل از پوست خود نمود؟ با ما همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین دلایل تخلیه ژل خط خنده آشنا کنیم:

1- عدم رضایت بیمار
گاهی اوقات ممکن است بیماران پس از تزریق ژل دچار پشیمانی و عدم رضایت شوند. زمانی که ژل برای اولین بار تزریق شده است، تا چند روز بیمار ورم و کبودی را در پوست خود مشاهده خواهد نمود. اما گاهی اوقات پس از رفع ورم بعد از تزریق ژل خط خنده، بیمار از نتیجه‌ای که به دست آمده، رضایت کافی ندارد. در چنین شرایطی با مراجعه به یک دکتر خط لبخند، اقدام به تخلیه ژل خود می‌نمایند.

2- به وجود آمدن حساسیت
برخی از بیماران به موادی که به عنوان ژل به پوست آن‌ها تزریق شده، حساسیت بسیار زیادی دارند. همچنین گاهی اوقات این حساسیت نسبت به ابزاری که ژل با آن‌ها تزریق شده وجود دارد. در صورتی که این حساسیت ادامه دار بوده و پس از گذشت چند روز بهبود پیدا نکرده باشد، ممکن است پزشک دستور به تخلیه ژل خط خنده را به بیمار خود بدهد.

3- عدم تقارن
همان گونه که می‌دانید تزریق فیلر خط لبخند، باید در هر دو طرف پوست انجام شود. این دو خط باید کاملاً با همدیگر یکسان بوده و به صورت هم اندازه و متقارن باشند. در صورتی که یک پزشک بی تجربه با مهارت پایین اقدام به تزریق ژل برای شما نماید، ممکن است صورت شما دچار عدم تقارن شود. البته می‌توان این موضوع را با تزریق اصلاحی برطرف نمود؛ اما در صورتی که نتوان تقارن لازم را به وجود آورد، بهترین کاری که می‌توان انجام داد، تخلیه ژل خط خنده است.

4- به وجود آمدن کیست
یکی از عوارض احتمالی که پس از تزریق ژل برای برخی از افراد به وجود می‌آید، ایجاد کیست یا توده در برخی از نقاط صورت است. پزشکان عقیده دارند چنین مشکلی طبیعی است و تا یک هفته ممکن است ادامه دار باشد. اما در صورتی که بیش از این زمان طول کشید، چاره‌ای جز تخلیه ژل خط خنده برای پزشک باقی نمی‌ماند.

5- عفونت
اگر شما برای تزریق ژل به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه نکنید، یکی از عوارض ناخوشایندی که با آن مواجه می‌شوید، عفونت است. عفونت معمولاً به علت استفاده از مواد بی کیفیت و همچنین ابزارهای استرلیزه نشده اتفاق می‌افتد. این مشکل ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته باشد؛ بنابراین تنها راهی که برای رفع چنین مشکلی وجود دارد، تخلیه ژل خط خنده است.

 

یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده چگونه اقدام به انجام این کار می کند؟

جای بسی خوشحالی است که در کشورمان ایران، متخصصان ماهر و با تجربه‌ای به عنوان بهترین دکتر برای تزریق فیلر خط خنده به فعالیت مشغول هستند. بهترین نوع این ژل‌ها از نوع هیالورونیک اسید هستند و با بدن سازگاری بالایی دارند. این ماده کاملاً شفاف است و بهترین گزینه برای رفع خط لبخند به شمار می‌رود.
به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به یک دکتر خوب برای رفع خط لبخند، ابتدا با فرایند آن آشنا شوید. قبل از هر چیز پزشک آزمایشاتی را برای شما تجویز می‌نماید تا از سلامت عمومی بدن شما مطلع شود. در صورتی که مراجعه کننده از جسم سالمی برخوردار بوده و بیماری خاصی نداشته باشد، فرایند تزریق ژل آغاز می‌شود. در ابتدا محل تزریق به خوبی ضد عفونی شده و توسط کرم‌های بی حس کننده، کاملاً بی حس می‌شود.
در ادامه پزشک با استفاده از سرنگ‌های بسیار کوچکی، شروع به تزریق ژل در قسمت خط لبخند می‌نماید. در ترکیب برخی از این ژل‌ها، مواد بی حسی وجود دارد؛ به همین سبب بیمار درد چندان زیادی در هنگام دریافت ژل احساس نخواهد کرد. پزشک در این مرحله باید دقت فراوانی به خرج داده و ژل را به گونه‌ای تزریق کند که هر دو طرف صورت کاملاً متقارن و هماهنگ باشند. معمولاً پس از گذشت یک هفته که ورم بعد از تزریق ژل خط خنده از بین رفت، می‌توان شاهد نتایج کار بود.

 

ویژگی‌های یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده

برای این که بتوانید بهترین دکتر برای خط خنده را پیدا کرده و به نزد او بروید، باید با خصوصیات و ویژگی‌های او آشنا باشید. ما در ادامه مطلب، برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های چنین متخصصی را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم:

1. مدرک معتبر
فراموش نکنید که شما باید تزریق ژل خط خنده خود را تنها باید به یک متخصصی که دارای مدرک معتبر است بسپارید. در غیر این صورت ممکن است با عوارضی مانند عفونت، ایجاد کیست و ورم بعد از تزریق ژل خط خنده مواجه شوید. متاسفانه این روزها بسیاری از افراد بدون این که مدرک معتبر عملی داشته باشند، اقدام به تزریق فیلر برای مراجعان می‌نمایند که عوارض بسیار ناخوشایندی را با خود به همراه می‌آورد. این افراد در نهایت مجبور به تخلیه ژل خط خنده خود می‌شوند که این موضوع خود به تنهایی نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی دارد.

2. مهارت و تجربه
بهترین دکتر برای فیلر خط خنده، علاوه بر مدرک معتبر، باید از مهارت و تجربه بالایی نیز برخوردار باشد. تزریق فیلر به خصوص در قسمت خط خنده، بسیار کار حساسی است و نیاز به مهارت فراوانی دارد. اگر پزشک نتواند این کار را به خوبی انجام دهد، ممکن است بیمار دچار عدم تقارن در چهره خود گردد. یک دکتر خوب برای تزریق ژل، به خوبی علم زیبایی شناسی را آموزش گرفته و با تکیه بر مهارت و تجربه خویش، بهترین تزریق را برای بیمار خویش انجام می‌دهد.

3. بهره‌مندی از علم و دانش روز دنیا
همان گونه که می‌دانید، علم و دانش پزشکی، روز به روز در حال گسترش است. به خصوص در مقوله زیبایی، همواره شاهد ابداع روش‌های جدیدی هستیم که زیبایی و جوانی را به انسان هدیه می‌دهد. یک پزشک متخصص تزریق ژل، همواره با علم روز پزشکی همراه بوده و با بهترین روش‌هایی ابداعی در این زمینه آشنایی دارد و بهترین گزینه را برای بیمار خویش در نظر می‌گیرد.

4. صداقت و تعهد
هیچ چیز به اندازه صداقت و تعهد نمی‌تواند باعث ایجاد حس اعتماد بیمار به پزشک معالج خود گردد. یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده نیز از این ویژگی برخوردار است. او با صداقت تمام، هر گونه اطلاعاتی که بیمار به آن نیاز دارد را در اختیار او قرار می‌دهد. همچنین متعهدانه تلاش می‌کند تا بهترین خدمات خود را در اختیار بیمار قرار داده و رضایت خاطر او را جلب کند. اولویت اصلی برای چنین پزشکی، سلامتی جان بیمار است و به منافع شخصی و مالی خود فکر نمی کند.

 

مراقبت‌های قبل و بعد که توسط دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده به بیماران پیشنهاد می شود

هر چند مهارت و تجربه دکتر خط خنده، برای کسب نتایج مثبت از این عمل بسیار مهم است، اما شما نیز به عنوان کسی که دریافت کننده این خدمات است، باید قبل و بعد از تزریق ژل به پوست خود، نکاتی را رعایت کنید. انجام این مراقبت‌ها به شما کمک خواهد کرد تا بدون هیچ مشکلی این دوران را سپری کرده و دوباره زیبایی و جوانی پوست خود را به دست آورید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین کارهایی که قبل و بعد از تزریق ژل باید انجام دهید تا اثربخشی آن را افزایش دهید، به شما معرفی کنیم:

اقداماتی که قبل از تزریق ژل برای خط خنده خود باید انجام دهید:

• اگر شما نیز از آن دسته کسانی هستید که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می‌کنید، بهتر است چند روز قبل از آن که برای عمل تزریق ژل مراجعه نمایید، مصرف آن‌ها را قطع کنید.
• اگر هر نوع دارویی مصرف می‌کنید و یا اگر به داروی خاصی حساسیت دارید، باید آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
• در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، با مشورت پزشک خود دو هفته قبل از آن که برای این عمل آماده شوید، مصرف آن‌ها را کنار بگذارید.
• روزی که باید برای تزریق ژل خط خنده به کلینیک درمانی مراجعه کنید، هیچ نوع آرایشی بر روی پوست خود نداشته باشید.

اقداماتی که قبل از تزریق ژل برای خط خنده خود باید انجام دهید:

• همان گونه که مصرف دخانیات و مشروبات الکلی قبل از انجام این عمل ممنوع بود، پس از انجام تزریق ژل نیز نباید از این مواد استفاده کنید؛ چرا که ممکن است بر روی نتیجه عمل، تاثیرات منفی بر جای بگذارد.
• تمامی داروهایی که پزشک برای شما تجویز نموده است را سر ساعت مصرف کنید.
• برای آن که پوست شما دچار عفونت نشود، برای شستشوی آن از شوینده‌های ملایم و مناسب استفاده نمایید. می توانید در مورد نوع شوینده ای که باید در این دوران از آن استفاده کنید، از پزشک خود سوال بپرسید.
• تا چندین هفته نباید هیچ نوع فعالیت‌های سنگین و ورزشی انجام دهید؛ چرا که ممکن است باعث جا به جا شدن ژل در زیر پوست شما گردد.
• فراموش نکنید که تا چند هفته، هیچ نوع فشاری نباید به صورت شما وارد شود؛ بنابراین در هنگام خواب دقت فراوانی نموده و سعی کنید به پشت بخوابید.
• در روزهایی که دوران نقاهت خود را سپری می‌کنید، هرگز پوست خود را ماساژ ندهید. ماساژ غیر اصولی نیز عوارض ناخوشایندی مانند جا به جایی فیلر برای شما به همراه خواهد آورد.
• برای رفع ورم بعد از تزریق ژل خط خنده، به میزان کافی از آب و مایعات استفاده نمایید.

 

از نظر دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده، این روش چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشک خود می‌پرسند این است که تزریق ژل برای رفع خط خنده، تا چه میزان ماندگاری دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت فاکتورهای بسیار زیادی در این زمینه دخیل هستند. از جمله مهم‌ترین نوع این موارد، مارک ژلی است که برای تزریق از آن استفاده می‌شوند. هر چقدر این ژل از برندهای معتبر دنیا انتخاب شود، بدون شک کیفیت و ماندگاری بالایی خواهد داشت. معمولاً این ژل‌ها از نظر ماندگاری به سه دسته موقت، نیمه موقت و دائمی تقسیم بندی می‌شوند.
نکته بسیار مهم دیگری که در ماندگاری ژل نقش مهمی دارد، قسمتی از صورت است که ژل به آن تزریق می‌شود. به عنوان مثال خطوط خنده در چهره ما، از آن دسته خطوطی هستند که در هنگام خندیدن، لبخند زدن، گریه کردن و صحبت کردن، حرکت زیادی شامل آن‌ها می‌شود. به همین سبب ژل‌هایی که در این قسمت از صورت تزریق می‌شوند، ماندگاری کمتری در قیاس با سایر قسمت‌های صورت دارند.
اما اگر بخواهیم به صورت کلی به این سوال جواب دهیم، باید بگوییم ژل‌هایی که برای رفع خطوط خنده تزریق می‌شوند، بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارند. پس از آن شما می‌توانید دوباره به پزشک متخصص خود مراجعه نموده و برای تزریق مجدد ژل، اقدام نمایید.

 

متخصصان با استفاده از چه روش هایی اقدام به تخلیه ژل خط خنده می‌ نمایند؟

در قسمت های قبل به این نکته اشاره کردیم که گاهی اوقات ممکن است نیاز به تخلیه ژل خط خنده وجود داشته باشد. برای انجام این کار باید به بهترین متخصص مراجعه نمود و انجام این کار را به یک پزشک متخصص، ماهر و با تجربه سپرد. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که متخصصان با استفاده از چه روش‌هایی اقدام به تخلیه ژل خط خنده می‌نمایند:

تخلیه ژل با استفاده از سوزن
معمولآً برای تخلیه ژل‌هایی که دارای غلظت کمی هستند، از سوزن استفاده می‌شود. یک پزشک ماهر با استفاده از سوزن‌های مخصوص و به راحتی ژل را از زیر پوست شما خارج می‌کند. حتی اگر بعد از آن که اقدام به تزریق ژل نمودید و در لایه‌های عمیق پوست شما کیست‌هایی شکل گرفته باشند، باز هم می‌توان با استفاده از سوزن آن را تخلیه نمود.

تخلیه ژل خط خنده با استفاده از سونوگرافی
در مواقعی که ژل تزریق شده در قسمت خطوط خنده بیش از اندازه سفت شده باشد، با استفاده از یک برش کوچک اقدام به تخلیه آن می‌نمایند. در این شرایط متخصص تلاش می‌کند با استفاده از روش سونوگرافی به این تشخیص برسد که آیا بهتر است ژل را از طریق پوست خارج نمود یا دهان؟‌ در واقع ژل‌هایی هستند که در عمق پوست قرار دارند و دسترسی به آن‌ها سخت است. اما با سونوگرافی می‌توان عمق آن‌ها را تشخیص داد و سپس با یک روش موثر، اقدام به تخلیه آن نمود.

تخلیه ژل خط خنده با آنزیم
یکی از مهم‌ترین آنزیم‌هایی که از آن برای تخلیه ژل استفاده می‌نمایند، ژل هیالورونیک اسید است. این نوع آنزیم با بدن انسان سازگاری بالایی دارد و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تخلیه ژل به شمار می‌رود.

تخلیه ژل با روش جراحی
گاهی اوقات هیچ کدام از روش‌هایی که برای شما ذکر کردیم، گزینه مناسبی برای تخلیه ژل به شمار نمی‌روند.‌ به خصوص اگر ژل‌ تزریق شده در قسمت خط خنده، از جنس ژل‌های با دوام و ماندگاری بالا باشد. در چنین شرایطی پزشک روش جراحی را برای بیمار خود در نظر می‌گیرد. برای انجام این کار ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی پوست را بی حس نموده و یک برش کوچک در آن به وجود می‌آورد. در ادامه تمامی ژل را از پوست خارج نموده و پوست را بخیه می‌زند.

 

در مورد هزینه تزریق ژل خط خنده چه می‌ دانید؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که برای بسیاری از بیماران به وجود می‌آید، قیمت تزریق ژل برای خط خنده است. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر روی قیمت نهایی این موضوع تاثیر گذار هستند و ما در این قسمت، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

• عمق خط لبخند: بدون شک هر چقدر اندازه و عمق خط لبخند شما بیشتر باشد، باید هزینه بالاتری برای تزریق ژل پرداخت کنید. در واقع پزشک برای پر کردن این خطوط، از ژل بیشتری با غلظت بالا استفاده می‌کند و این امر مستلزم صرف هزینه بیشتری است.

• برند ژل: در سراسر جهان کمپانی‌های مختلفی وجود دارند که در زمینه تولید ژل به فعالیت مشغول هستند. اگر ژل‌هایی که قرار است برای رفع خط خنده شما تزریق شوند، از میان برندهای معتبر و خوشنام جهان باشد، بدون شک قیمت بیشتری خواهند داشت. فراموش نکنید که کیفیت این ژل‌ها بسیار بالاست و عوارض کمتری با خود به همراه دارند. بنابراین صرف هر هزینه‌ای برای آن، ارزش خود را دارد.

• دستمزد پزشک: تزریق ژل خط خنده، امری است که مهارت، دانش و تجربه زیادی برای آن نیاز است. بنابراین شما باید یک متخصص با تجربه و حاذق را برای انجام این کار انتخاب کنید. بدون شک دستمزد چنین متخصصی بیشتر از پزشکانی است که تجربه و مهارت کمتری در این زمینه دارند.

سخن پایانی

این روزها بسیاری از افراد، برای از بین بردن خط خنده خود، روش تزریق ژل را انتخاب می‌کنند. بدون شک برای انجام چنین شیوه درمانی، باید به نزد یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه نمود. ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم شما را با تخصص‌ها، خدمات درمانی و شیوه انجام کار چنین پزشکی آشنا کنیم. همچنین به مزایا و مزایای این روش اشاره نموده و در نهایت در مورد هزینه تزریق ژل، به نکات مهمی اشاره کردیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب، بتوانید بهترین تصمیم را برای تزریق ژل برای رفع خطوط خنده خود گرفته و زیبایی و جوانی را به صورت خود هدیه دهید.