گودی چشم ها یکی از معضلات رایج در افراد است که امروزه به دلیل سبک زندگی غلط رو به افزایش می باشد. در این بین بانوان درصد بیشتری از متقاضیان درمان گودی زیر چشم را تشکیل می دهند که به دنبال دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم می گردند، زیرا گودی و تیرگی زیر چشم تاثیر منفی بسیاری در زیبایی افراد ایجاد می کند. تزریق فیلر در قسمت گودی چشم توسط بهترین دکتر تزریق ژل در تهران، در واقع یکی از راه های درمان این عارضه است که زیبایی را به چهره افراد باز می گرداند. در ادامه مطالب، اطلاعات مفیدی را من باب این موضوع ارائه می دهیم.

Good-doctor-injecting-gel-eyes

آنچه در این مقاله می خوانید :

گودی زیر چشم چگونه به وجود می آید؟

پیش از پرداختن به مسئله تزریق ژل گودی چشم و معرفی یک دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم، لازم است تا مختصرا در رابطه با چگونگی ایجاد گودی و تیرگی چشم به مطالبی اشاره کنیم. گود و تیره شدن زیر چشم به موازات افزایش سن امری طبیعی می باشد. همه ما می دانیم که پوست به تدریج خاصیت انعطاف پذیری خود را به دلیل عدم تولید الاستین و کلاژن کافی از دست می دهد. در این هنگام پوست بدن افراد چروک شده و دچار افتادگی می شود.
پوست ناحیه گودی چشم در مقایسه با قسمت های دیگر صورت، از حساسیت بالاتری برخوردار است و سریع تر از نواحی دیگر دچار تیرگی و چین و چروک می شود. به همین دلیل است که افراد در سنین 25 تا 30 سالگی بیشتر با این مشکل رو به رو می شوند و در پی پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم هستند. البته دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث تشدید این عارضه می گردند. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مصرف مواد مخدر و سیگار
• ژنتیک
• تحمل تنش و استرس شدید
• مالیدن زیاد چشم
• آلرژی به مواد خوراکی
• قرار گرفتن طولانی مدت و مکرر در مقابل اشعه نور خورشید
• اختلال در خواب
• تغییرات وزن
• مشکلات دستگاه گردش خون
• اختلال در عملکرد کلیه

موارد مذکر عواملی هستند که در بروز گودی زیر چشم در جوانی نقش موثری دارند. خوشبختانه این افراد می تواند با مراجعه به دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم، این مشکل را برطرف نمایند. در صورتی که شما نیز تزریق ژل را دارید، توصیه می کنیم که برای آشنایی بیشتر با این تکنیک و انتخاب دکتر زیبایی خوب برای تزریق فیلر گودی چشم، ادامه مطالب را با دقت بخوانید.

 

انتخاب دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم

انتخاب پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم، نخستین گام برای زیباتر شدن می باشد. اهمیت انتخاب پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم آن قدر زیاد است که ما تصمیم گرفتیم در ابتدای مقاله نکات مهمی را در این باره متذکر شویم. همانطور که می دانید، چشم منبع یکی از حساس ترین گیرنده های حسی در صورت انسان می باشد که پوست اطراف آن از اعصاب بسیاری تشکیل شده است. پزشکی که انتخاب می کنید، می بایست باتجربه بوده و تزریق فیلر گودی چشم را با دقت زیادی انجام دهد.
اکنون شاید این پرسش برای شما ایجاد شود که چگونه یک پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم را پیدا کنیم؟ در پاسخ اشاره می کنیم که این کار دشوار نیست اما به دقت بالا نیاز دارد. در قدم اول جهت انتخاب پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم، می توانید نمونه هایی از نتایج تزریق فیلر را در کار وی مشاهده کنید. روشن است که همه مراجعین یک پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم، از نتیجه تزریق رضایت دارند.
همچنین شما می بایست به یک کلینیک مجهز مراجعه کنید که دارای مجوز باشد. بدیهی است که مراجعه به مراکز غیربهداشتی و غیر مجاز مثل آرایشگاه ها، سلامت افراد را به خطر می اندازد. اعمال زیبایی از چنان حساسیتی برخوردار هستند که چنانچه توسط متخصص انجام نشوند، حتی جان افراد را نیز به خطر می اندازند. شما متقاضیان می بایست با بررسی پروانه نظام پزشکی دکتر متخصص و اطمینان از اعتبار کار وی جهت تزریق ژل مراجعه کنید.
کلینیک زیبایی الیزه یکی از مراکزی است که شما می توانید برای یافتن یک پزشک خوب برای تزریق بهترین فیلر زیر چشم به آن مراجعه کنید. این مرکز زیبایی مجهز، بهترین و بی نظیرترین خدمات را توسط پزشکان باتجربه زیبایی به مراجعین ارائه می کند. لازم به ذکر است که پزشکان مشغول به فعالیت در کلینیک الیزه، دانش خود را با به روزترین تکنیک های جهان تلفیق کرده و نتایج فوق العاده ای را برای متقاضیان رقم می زنند.

 

دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم از چه تکنیکی استفاده می کند؟

متقاضیان تزریق فیلر گودی چشم معمولا پرسش های بسیاری در رابطه با نحوه تزریق بهترین فیلر زیر چشم دارند و مایل هستند تا بدانند که یک پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم از چه روش هایی برای تزریق استفاده می کند. به همین علت در این بخش به چگونگی تزریق فیلر گودی چشم می پردازیم.
دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم در وهله نخست، وضعیت مراجع را بررسی می کند و در مورد سوابق استفاده دارو و بیماری های وی سوال می کند. یک پزشک خوب برای تزریق بهترین فیلر زیر چشم قبل از آغاز روند درمان، بایستی از مفید بودن روش درمان برای بیمار اطمینان پیدا کند، چراکه روش های مختلفی به غیر از تزریق فیلر (فیلر) وجود دارند که می توانند، در از بین بردن گودی، تیرگی و چروک اطراف چشم موثر باشند.
پزشک بعد از طی کردن فرآیند معاینات اولیه، نکاتی را در رابطه با آمادگی برای تزریق ژل به مراجع می گوید و یک روز را برای انجام تزریق فیلر گودی چشم تعیین می کند. یک پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم از بهترین فیلر زیر چشم استفاده می کند و بعد از مشخص کردن دقیق نواحی، تزریق را یا یکی از دو ابزار سوزن یا کانولا آغاز می کند. اساس کار در دو روش مذکور کاملا مشابه است. تفاوت تنها در نوع ابزار استفاده شده برای تزریق می باشد.
کانولا یک ابزار جدید است که پزشک گاهی در صورت نیاز آن را جایگزین سوزن می کند. کانولاها نیز مانند سوزن دارای یک مسیر توخالی هستند که اجازه عبور موادی مانند ژل و فیلر و رسیدن آن به باف هدف را می دهند. تفاوت کانولا با سوزن این است که به جای این که نوک تیز باشند، سر صاف و گردی دارند.
طریقه استفاده از کانولا به این صورت است که ناحیه ابتدا با بی حس شده و توسط سوزن سوراخ می شود. سپس پزشک کانولا را وارد پوست کرده و تزریق را انجام می دهد. استفاده از کانولا روشی مراتب امن تر است که در طی آن احتمال آسیب به بافت های مجاور مانند عروق و اعصاب کاهش پیدا می کند.
انتخاب روش تزریق توسط دکتر متخصص، تعیین می گردد و روشی را بر می گزیند که برای فرد مفید باشد. تزریق ژل گودی چشم، در مدت کوتاه و بدون احساس درد و خونریزی صورت می گیرد. چنانچه افراد برای تزریق فیلر به یک پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه کرده باند، این کار با مهارت انجام شده و قبل از شروع پوست و ابزار تزریق ضدعفونی واستریل می گردند. بدین ترتیب هیچگونه خطری فرد را تهدید نمی کند.

 

عوارض تزریق ژل زیر چشم چیست؟

همانطور که بارها اشاره کردیم، عوارض تزریق ژل زیر چشم در صورت وجود دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم، به صفر می رسد، چراکه این روش بی خطر بوده و ریسک انجام آن بالا نیست. با این حال متاسفانه طی چند سال اخیر افراد به دلیل ناآگاهی، اهمیت مراجعه به پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم را نادیده گرفته و به مراکز نامعتبر مراجعه نموده اند. تعداد کسانی که بنا به این دلیل متضرر گشته اند، بسیار زیاد می باشند و با عوارض زیر را تجربه نموده اند.

• ایجاد عفونت و احتمال آسیب به چشم به دلیل استریل نبودن سوزن و یا عدم استفاده از بهترین فیلر زیر چشم
• متقارن نبودن گودی چشم به علت عدم مهارت در تزریق
• ایجاد آسیب به بافت اطراف چشم و بروز توده ناشی از حرکت ژل
• از دست دادن حس در ناحیه یا فلج شدن اعصاب

عوارض تزریق ژل زیر چشم با انتخاب پزشک خوب برای تزریق فیلر گودی چشم، قابل پیشگیری می باشند. اما دسته ای از عوارض جانبی موقت نیز وجود دارند که معمولا در مدت کوتاهی بعد از تزریق با رعایت نکات مراقبتی از بین می روند. این عوارض شامل کبودی خفیف، سردرد و تورم جزئی هستند که چنانچه تشدید پیدا کنند، فرد بایستی به پزشک مراجعه کند.

 

معرفی بهترین فیلر زیر چشم توسط دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم

در قسمت های فوق نیز اشاره کردیم که اگر افراد به پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه کرده باشند، بهترین فیلر زیر چشم برای آن ها استفاده می شود. انواع مختلفی از برندهای فیلر گودی چشم وجود دارند که مسلما افراد عادی قادر به شناسایی کیفیت آن ها نمی باشند، اما در صورتی که به پزشک متخصص مراجعه کنند، می توانند انتخاب بهترین فیلر زیر چشم و روند درمان را به وی بسپارند و هیچ گونه نگرانی از بابت نتیجه عمل نداشته باشند.
دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم، از فیلر یا ژل های موقتی موجود در بازار که ساختاری مشابه بافت پوست انسان را دارند، استفاده می کنند. این ژل های موقتی دارای عوارض کمتری بوده و نسبت به تزریق ژل های دائمی یا چربی کیفیت بالاتری را حاصل می کنند.
امروزه از انواع مختلف این فیلرها برای تزریق در نواحی مختلف صورت اعم از بینی، لب، خط خنده و… استفاده می گردد و یکی از عواملی که باعث تمایز این ژل های موقتی از سایر انواع ژل می شود، قابلیت تخلیه آن در صورت عدم رضایت مراجع است. در قسمت زیر تعدادی از انواع فیلر را نام می بریم.

• فیلر ژوویدرم ولوا و ولبلا
• بلوترو
• رستالین
• پرنسس
• استایلج
• رستالین سیلک
• تئوسیال
• و…

اسیدهیالورونیک پایه اصلی همه ژل هایی است که پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم برای تزریق استفاده می کند. هیالورونیک اسید که به تازگی کشف شده است، مشابه بافت های طبیعی ساخته شده در بدن است که احتمال بروز آلرژی را کاهش می دهد. ژل های حاوی این ماده علاوه بر حجم دهی به ناحیه سبب جوان سازی، آب رسانی و رفع چین و چروک پوست می شوند. همچنین در صورتی که افراد از نتیجه تزریق راضی نباشند، پزشک می تواند با استفاده از آنزیم هیالورونیداز، جهت تخلیه فیلر گودی چشم اقدام نماید.

 

مراقبت های پس از تزریق ژل زیر چشم

عدم رعایت مجموعه ای از نکات بعد از تزریق ژل گودی چشم، منجر به عوارض ناگوار بسیاری می شود که به دنبال آن افراد عکس نتیجه ای را که انتظار داشتند، به دست می آورند. به طور معمول چنانچه افراد نزد یک پزشک خوب برای تزریق ژل زیر چشم رفته باشند، پزشک این نکات را به مراجع یاددآوری می کند. علائم موقتی ناشی از تزریق، بعد از انجام اقدامات مراقبتی از بین می رود اما در کنار آن ها گاهی پزشک، داروی آنتی بیوتیک نیز تجویز می کند تا مانع بروز عفونت گردد.

• قرار دادن یخ در ناحیه طی ساعات اولیه تزریق ژل گودی چشم، یکی از موارد مهمی است که مانع ایجاد التهاب شده و ورم را کاهش می دهد.
• افرادی که به پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه می کنند، پزشک متخصص نوع خاصی از ماساژ را به آن ها آموزش می دهد تا برای جلوگیری از تجمع و حرکت ژل در قسمت های دیگر گودی چشم انجام شود.
• استفاده از هر گونه مواد شوینده و آرایشی بهداشتی که توسط پزشک تجویز نشده است، تا مدتی بعد از تزریق ممنوع می باشد، زیرا استعمال این مواد ممکن است سبب بروز عفونت در موضع تزریق گردد.
• از پایین انداختن سر خود تا حد امکان اجتناب نمایید.
• حداقل تا مدتی بعد از تزریق ژل گودی چشم، از مصرف مواد مخدر بپرهیزید.
• آفتاب سوختگی برای پوست مضر است. لذا از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید اجتناب نمایید.

ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟

در اثنای مقاله نیز اشاره کردیم که انواع مختلفی از ژل برای تزریق ناحیه گودی چشم وجود دارد. این ژل ها بسته به برند و نوع موادی که در آن استفاده می شود، ممکن است دارای ویژگی های مختلفی باشند اما نکته مهمی که در استفاده از آن ها وجود دارد، موقتی بودن اثرات آن است. هیالورونیک اسید استفاده شده در فیلرهای گودی چشم دارای تاثیر موقتی بوده و ماندگاری آن بنا به نوع برند استفاده شده و میزان متابولیسم بدن افراد بین 6 الی 10 ماه می باشد. البته این میزان به جنس پوست مراجع و سن بیمار نیز بستگی دارد.
توجه داشته باشید که فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید حتی با وجود موقتی بودن تاثیرشان، کاربرد فراوانی در صنعت زیبایی دارند. نخستین دلیل این بی خطر بودن این ماده است. به صورتی که اگر تزریق توسط یک دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم انجام شود، عوارض فیلر چشم به صفر می رسد. نکته بعدی این است که هیالورونیک تاثیر خوبی بر ترمیم و کلاژن سازی پوست دارد. از همین رو گودی و تیرگی چشم افراد با تکرار تزریق در فواصل زمانی معین و توسط پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم با گذشت زمان بهبود پیدا می کند.

 

هزینه تزریق ژل زیر چشم توسط دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم چقدر است؟

اطلاع از هزینه تزریق ژل برای متقاضیان انجام این عمل زیبایی بسیار مهم می باشد. هزینه تزریق ژل با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مشخص می گردد و تقریبا کلینیک های مختلف هزینه های یکسانی را اعلام نمی کنند. میزان خدمات موجود در کلینیک، نوع برند تزریق ژل گودی چشم، میزان تبحر و تخصص پزشک، حجم تزریق ژل و… نمونه هایی از معیارهای تعیین کننده هزیته تزریق ژل می باشند.
در صورتی که افراد نزد پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه نموده باشند، علاوه بر اطمینان از نتیجه عمل می توانند، هزینه منصفانه ای را در ازای تزریق پرداخت نمایند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افراد با مراجعه به مراکز غیرمعتبر و پرداخت هزینه هاای بالا و یا خیلی کم دچار عوارض زیانباری شده اند. به راحتی می توان نتیجه گرفت که به دست آوردن یک نتیجه مطلوب و با کیفیت بعد از تزریق به هزینه آن ارتباطی ندارد. لذا ملاک قرار دادن این موضوع می تواند، افراد را دچار زیان گرداند.
کافی است که افراد به یک پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه کنند تا علاوه بر پرداخت هزینه معقول بهترین نتیجه ممکن را به دست آورند. پزشک خوب برای تزریق ژل زیر چشم از بهترین فیلر زیر چشم استفاده می کند و به دنبال آن هیچ عارضه ای سلامت فرد را تهدید نمی کند. دقت داشته باشید که شرکت های بیمه هزینه اعمال زیبایی را متقبل نمی شوند و پرداخت هزینه کامل معمولا بر عهده فرد متقاضی می باشد.

 

پیشگیری از ایجاد گودی زیر چشم

همانطور که می دانید، گودی چشم امروزه به دلیل سبک زندگی مردم رایج می باشد. خوشبختانه این اختلال هم اکنون از راه تزریق ژل زیر چشم قابل درمان است ولی با این حال بهتر است که افراد قبل از رسیدن به سنین بالاتر از بروز زودرس این عارضه پوستی جلوگیری نمایند. گودی زیر چشم در سنین بالا به دلیل ضعیف شدن ماهیچه های اطراف چشم می باشد که بسیاری از عوامل که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، در تشدید آن نقش دارد. برای جلوگیری از بروز گودی چشم موارد زیر را رعایت نمایید.

• تامین آب کافی برای بدن؛ کمبود آب در بدن یکی از عوامل مهمی است که سبب ایجاد گودی در زیر چشم می شود. تامین آب بدن صرفا به معنی خوردن مقدار زیادی آب در طول روز نمی باشد، زیرا شما با نوشیدن همه انواع مایعات می توانید این نیاز را در بدن برطرف سازید.

• رعایت روتین مناسب پوست و رسیدگی به آن؛ افراد تقریبا از سن 25 به بالا بایستی رسیدگی به پوست خود را آغاز نمایند، زیرا پوست صورت از این زمان آسیب پذیرتر می شود. استفاده از ضدآفتاب مخصوص، کرم های دور چشم و تغذیه مناسب یکی از عواملی است که در بهبود و پیشگیری از بروز گودی چشم موثر می باشد. افرادی که به پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه می کنند، می توانند نوع این محصولات را متناسب با پوست خود از پزشک سوال کنند تا از بروز مجدد تیرگی و گودی زیر چشم پیشگیری نمایند.

• تغییر الگوی خواب و بیداری؛ خواب بیش از حد و کم خوابی هر دو عامل ایجاد تیرگی و تغییر در پوست اطراف چشم هستند که می بایست عادت خواب کافی و به اندازه را از سنین پایین در خود ایجاد کنند. یکی از موارد مهمی که در هنگام خواب باید به آن توجه داشت، استفاده از بالش و تشک تمیز می باشد. این امر باعث می شود که عوامل عفونت زا وارد چشم نشوند. همچنین استفاده از تلوزیون و تلفن همراه در هنگام خواب علاوه بر بهم زدن ریتم خواب شما با ساطع کردن نور آبی به چشم آسیب می زند.

• متوقف نمودن مصرف زیاد از حد سدیم؛ مصرف بیش از حد سدیم که در نمک وجود دارد، منجر به تجمع آب در برخی از قسمت های بدن می شود که پوست اطراف چشم از این بابت آسیب پذیرتر بوده و با گذشت زمان دچار افتادگی و تیرگی می شود.

• عدم استعمال دخانیات؛ تیرگی و گودی زیر چشم در افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارن و یا سیگار و الکل مصرف می کنند، به فراوانی دیده می شود، بنابراین می توان با عدم استفاده از این مواد، مانع بروز گودی زیر چشم شد.

 

دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم از چه روش های دیگری استفاده می کند؟

زمانی که افراد با هدف درمان گودی زیر چشم به یک پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم مراجعه می کنند، ممکن است که پزشک راه دیگری را برای درمان آن ها در نظر بگیرد، زیرا راه های گوناگونی برای درمان گودی زیر چشم وجود دارد.
توجه داشته باشید که هر کدام از این راه های درمانی ویژگی خاص خود را دارا بوده و با توجه به وضعیت خاص شما توسط پزشک تعیین می گردد. یکی از این روش ها، تزریق بوتاکس می باشد که گاهی در کنار تزریق ژل توسط پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم، انجام می شود.
گاهی نیز از تکنیک میکرودرمینگ یا لایه برداری استفاده می شود. این کار سبب می شود که تیرگی و چروک های اطراف چشم کاهش پیدا کرده و کلاژن سازی در ناحیه تحریک شود. در لیزر درمانی و هایفوتراپی نیز کلاژن سازی می تواند، سبب از بین بردن گودی و افتادگی پوست زیر چشم گردد. گزینه دیگری که می توان برای درمان گودی زیر چشم انجام داد، لیفت با نخ می باشد که دارای ماندگاری موقت بوده و تکرار آن به مرور زمان، نتایج خوبی را در درمان گودی زیر چشم ایجاد می کند.

 

نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم

به طور معمول اطلاع از تجربیات افراد و نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم، به افراد در انتخاب پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم و تصممیم گیری در رابطه با انجام دادن یا ندادن تزریق، کمک می کند. بخش اعظمی از نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم، به این موضوع بر می گردد که افراد می بایست در انتخاب یک پزشک متخصص مجرب دقت نماید و از مراجعه به آرایشگاه یا مراکز غیرمعتبر اکیدا خودداری نماید. موارد زیر نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم هستند که مهمترین آن ها را ذکر کرده ایم.

1. تزریق ژل گودی چشم اصلا درد ندارد.
2. تزریق فیلر پوست گودی چشم تا چند روز با پف و ورم خفیف همراه است که از بین می رود.
3. در صورتی که گودی زیر چشم خفیف باشد، نیازی به تزریق ژل و بوتاکس نیست و با رعایت چند نکته و استفاده از کرم دور چشم رفع می شود.
4. تزریق فیلر گودی چشم تیرگی را هم از بین می برد و پوست را جوان تر نشان می دهد.
5. اگر به دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم مراجعه کرده باشید، عوارضی ندارد.

سخن آخر

تزریق ژل گودی چشم، یکی از اعمال زیبایی محسوب می شود که در مدت کوتاه و بدون ایجاد عارضه، باعث افزایش زیبابی پوست صورت افراد می شود. از آن جایی که پوست نواحی اطراف چشم بسیار حساس می باشد، متقاضیان درمان گودی زیر چشم، سوالات بسیاری در رابطه با عوارض این روش درمانی دارند. اکنون حتما با مطالعه مطالب فوق اطلاعات جامع و مفیدی در مورد این روش درمانی و نظرات در مورد تزریق ژل زیر چشم به دست آورده اید.
تنها نکته مهم که می توان در پایان مقاله به آن اشاره کرد، جدی گرفتن اهمیت مراجعه به یک دکتر خوب برای تزریق ژل زیر چشم می باشد که در این صورت ابهامات موجود در ذهن شما درباره انجام دادن یا ندادن این روش، انتخاب بهترین فیلر زیر چشم، میزان اثربخشی و… رفع می گردد و همچنین با مراجعه به پزشک خوب برای تزریق ژل گودی چشم، نگرانی شما من باب بروز عوارض جانبی خطرناک از بین می رود.