فیلر خط خنده چقدر دوام دارد و به چه عواملی بستگی دارد، از جمله نوع فیلر مورد استفاده، منطقه‌ای که در آن فیلر اعمال شده است، سن و وضعیت پوست فرد، فاکتورهای زندگی مانند مصرف نوع غذا و دارو و وضعیت سلامتی عمومی، و همچنین مراقبت‌های پس از عمل. با این وجود معمولاً فیلر تزریقی خط لبخنده به مدت 6 تا 18 ماه دوام می‌آورد. پس از این مدت، فیلر به طور طبیعی در بدن تجزیه می‌شود و نیاز به تزریق مدد دارید. لازم به ذکر است که میزان ماندگاری ژل‌های هیالورنیک اسید به ژنتیک شما بستگی دارد.

How-long-laugh-line-filler-last

آنچه در این مقاله می خوانید :

اهمیت این‌که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد

ژل‌ها یا فیلرهای خط لبخنده، از جمله موادی هستند که دقیقا در اطراف دهان تزریق می‌شوند و عمدتاً برای رفع چین و چروک ناحیه و افزایش حجم و جوانسازی پوست صورت استفاده می‌شوند. این فرآیند به صورت تزریقی انجام می‌شود که باعث کاهش چین و چروک، افزایش حجم و جلوگیری از ظهور نشانه‌های پیری می‌شود. اما اهمیت فهمیدن این‌که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد به این منظور است که در این صورت ما می‌توانیم از میان فیلر‌های مختلف، فیلری را انتخاب و تزریق کنیم که مدت ماندگاری آن بیشتر است که توسط دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده انجام شود.

به‌طور کلی دوام فیلر خط لبخند بستگی به نوع فیلر و ترکیبات آن، دوام آن متفاوت است. فیلرهای خط لبخنده بر اساس ترکیبات مختلفی ساخته می‌شوند که برای هر نوع پوست ممکن است مناسب یا نامناسب باشد. برای مثال، فیلرهایی که از هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم ساخته شده‌اند، دوام بیشتری دارند و می‌توانند تا یکسال یا بیشتر هم دوام داشته باشند. در مقابل، ژل‌های صورتی که از هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند، دوام کمتری دارند و بعد از چند ماه به شکل طبیعی جذب می‌شوند. در واقع جهت برطرف سازی خط لبخنده، علاوه بر فیلرهای هیالورونیک، می‌توان از ژل الانسه نیز استفاده کرد چرا که چندین سال می‌تواند ماندگاری داشته باشد

دوام و ماندگاری خط لبخند با توجه به عواملی مانند نوع پوست، محیط زندگی، فعالیت‌های روزمره و مراقبت‌های لازم پس از تزریق نیز تعیین می‌شود و قطعا این موارد نیز موجب ماندگاری بیشتر آن خواهد شد. به طور کلی، تزریق منظم و مراجعات بیشتر به پزشک، بهترین روش برای حفظ دوام فیلرخط لبخنده است که باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، بهترین روش برای تعیین دوام فیلر یا ژل خط لبخنده و همچنین اینکه آیا این درمان مناسب برای شماست یا نه، مراجعه به پزشک متخصص پوست است. پزشک شما می‌تواند با توجه به وضعیت پوست و سلامتی شما، نوع فیلر مناسب را تعیین کند و همچنین در مورد دوام و عوارض احتمالی آن اطلاعات لازم را به شما ارائه دهد. همین‌طور، پس از تزریق ژل صورت نیز باید از مراقبت‌های لازم پس از درمان پیروی شو تا فیلر خط لبخنده تا حد ممکن حفظ گردد.

زمانی که ژل خط لبخنده از نوع هیالورونیک اسید تزریق می‌شود، بسیار مهم است که ذرات و یا مولکول‌های ژل تا چه اندازه پیوسته و یا به اصطلاح به یکدیگر لینک شده باشند. هر چقدر که ذرات بیشتر به هم لینک و یا متصل شده باشند آن ژل بیشتر در برابر آنزیم‌های شکننده‌اش مقاومت می‌کند و ماندگاری بیشتری دارد. برای مثال ژل‌های که تحت عنوان ژل‌های فاین که برای ناحیه بینی، زیر چشم یا پیشانی تایید شده هستند، ذرات ظریف‌تری دارند و به هم پیوستگی آن‌ها نیز بسیار کم است به‌ همین‌ خاطر از این نوع ژل در نواحی پر از حرکت همانند خط لبخنده استفاده شود ماندگاری آن‌ها کمتر خواهد شد.
برای مثال ژل رووفیل از آن ژل‌های است که استفاده بالایی در کشورمان داشته و در حال حاضر جزو ژل‌های خوب و معتبر است. چنانچه برای رفع خط لبخنده از ژل‌هایی استفاده می‌کنید که ماندگاری آن بسیار کم است و نتیجه مطلوبی از آن‌ها به دست نیامده، بهتر است از ژل‌های رووفیل اولترا استفاده نمایید زیرا ماندگاری بالایی حتی تا یک سال در نواحی پر حرکت صورت دارند مانند نواحی خط لبخنده.
ما در این مطلب قصد داریم به شکل جامع و مفصل به سوال این‌که فیلر خط لبخنده چقدر دوام می‌آورد پاسخ بدهیم و شما را با موضوعات دیگری همچون بهترین مارک فیلر خط خنده، هزینه ژل خط خنده، ماندگاری فیلر خط خنده و همین‌طور ماندگاری فیلرهای تقلبی نیز آشنا کنیم.

 

فیلر خط خنده چقدر دوام دارد و عواملی که در ماندگاری بیشتر آن دخیل هستند

اگر سوال شود که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد، احتمالا بسیاری از افراد تصور می‌کنند که همه چیز به نوع ژل تزریقی در محل مورد نظر وابسته است در صورتی که این‌طور نیست بلکه نوع فیلر تنها یکی از مواردی است که موجب کاهش یا افزایش ماندگاری فیلر برای خط لبخنده می‌شود. ما در زیر لیست تمامی مواردی که در ماندگاری بیشتر ژل خط لبخنده دخیل هستند را عنوان کرده‌ایم.

1. نوع فیلرخط لبخنده: فیلرهای خط لبخنده با ترکیبات مختلف ساخته شده‌اند، بنابراین دوام آن‌ها نیز متفاوت است. برخی از فیلرهای صورت، مانند هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم، دوام بیشتری دارند و می‌توانند حتی بیشتر از یکسال هم دوام داشته باشند. در مقابل، برخی ژل‌های صورتی که از هیالورونیک اسید تولید شده‌اند، دوام کمتری دارند.

2. محیط زندگی و سبک زندگی فرد: عوامل مهمی مثل تغذیه، خواب، استرس، استفاده از برخی کرم‌ها، مصرف سیگار و نوع فعالیت‌های روزانه فرد ممکن است بر روی دوام ژل خط لبخنده تأثیر داشته باشند. در یک مثالی ساده، سیگار کشیدن و استفاده از برخی کرم‌های پوستی باعث تضعیف پوست می‌شود و می‌تواند باعث کاهش دوام ژل خط لبخنده شود.

3. مراقبت‌های لازم پس از تزریق فیلرخط لبخنده: پس از تزریق ژل خط لبخنده، باید از مراقبت‌های لازم برای حفظ دوام آن به طور کامل پیروی کرد. مراقبت‌های لازم شامل استفاده از خنک کننده‌ها، استفاده از ضد التهاب، استراحت کافی و جلوگیری از تماس پوست با آفتاب و حرارت مستقیم است.

4. محل تزریق ژل خط لبخنده: محل تزریق ژل خط لبخنده نیز می‌تواند بر روی دوام آن تأثیر داشته باشد. برخی از نواحی صورت بهترین محل برای تزریق فیلرخط لبخنده است که باید توسط متخصص مربوطه تعیین شود.

در نهایت می‌توان گفت که دوام ژل خط لبخنده بستگی به نوع فیلر، محیط زندگی و سبک زندگی فرد، مراقبت‌های پس از تزریق و محل تزریق ژل صورت دارد. بهترین راه برای تعیین دوام ژل خط لبخنده و همچنین دانستن اینکه آیا این درمان مناسب برای شماست یا خیر، مراجعه به متخصص پوست است.

 

بهترین مارک فیلر خط خنده که در جهان شناخته شده‌اند

قبل از پرداختن به بهترین مارک فیلر خط خنده، باید یادآور شویم که اغلب فیلرهای خط لبخنده از موادی مانند اسید هیالورونیک تهیه می‌شود که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارند. اما چرا باید به دنبال تهیه بهترین مارک فیلر خط خنده باشیم؟ در پاسخ باید گفت زیرا برندهای معروف فیلرخط لبخنده علاوه بر ماندگاری بالایی که دارند، توسط افرادی زیادی در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و شما با اطمینان خاطر می‌توانید اقدام به تزریق آن‌ها کنید. بهترین مارک فیلر خط خنده فروش وسیعی در بازارهای جهانی دارد و در مقایسه با سایر فیلرها، دارای ایمنی بیشتری است.

بهترین مارک فیلر که برای خط لبخنده استفاده می‌شوند عبارتند از:

1. ژوویدرم (Juvederm)

2. رستیلین (Restylane)

3. بلوتروکس (Belotero)

این برندها دارای فرمولاسیون منحصر به فرد و عالی هستند و ممکن است برای نوع استفاده شما جهت رفع خطوط خنده مفید واقع شوند. به جز موارد ذکر شده، تولیدکنندگان دیگری نیز اخیراً اقدام به ساخت مارک‌های معتبری از انواع ژل خط خنده کرده‌اند که تماماً نیازهای شما را پاسخگو خواهند بود. اما در رابطه با این که از میان مارک‌های معتبر و شناخته شده فیلر‌های خط لبخنده کدام‌یک برای پوست شما مفید هستند و می‌توانند اثرات بهتری داشته باشند، مسئله‌ای است که باید توسط متخصص پوست و زیبایی تعیین شود.

 

چند مورد مهم برای بیشتر شدن ماندگاری فیلر خط خنده

اگر می‌خواهید بدانید ماندگاری ژل خط لبخنده چقدره و چگونه می‌توان دوام آن را افزایش داد، باید به برخی موارد مهم در این زمینه توجه داشته باشید. بخش بزرگی از ماندگاری فیلر برای خط لبخنده وابسته به نوع فیلری که در این زمینه استفاده می‌شود و همین‌طور ترکیباتی است که در ساخت آن استفاده شده است. بخشی از مواردی که مدت ماندگاری تزریق ژل خط لبخنده را افزایش می‌دهند وابسته به عملکرد فردی دارد که تزریق ژل خط لبخنده انجام داده است.

اگر می‌خواهید پاسخی برای ماندگاری فیلر خط خنده چقدر است پیدا کنید، باید بگوییم اگر از فیلر باکیفیت استفاده کنید و در کنار آن موارد مهم پس از تزریق را رعایت کنید، ماندگاری خط لبخند تا بیش از یک سال خواهد بود. روش‌هایی که در زیر عنوان شده، جزو مواردی بسیار مهم و حائز اهمیتی هستند که تک به تک آن‌ها باید در هر شرایطی رعایت شوند تا بتوان ماندگاری فیلر خط خنده را تا حد چشم‌گیری افزایش داد.

1- پاکسازی و خشک کردن گونه‌ها: قبل از استفاده از فیلر، باید ناحیه پوست مورد استفاده یعنی اطراف دهان و گونه‌ها را با محلول پاک کننده پوست تمیز کرده و آن را خشک کنید تا هیچ‌گونه رطوبتی باقی نماند این کار باعث می‌شود فیلر به خوبی در ناحیه جذب شود.

2- استفاده از محصولات مرطوب کننده: استفاده از محصولات مرطوب کننده قبل از استفاده از فیلر خط لبخند می‌تواند به افزایش ماندگاری و همچنین جذب بهتر فیلر کمک کند. بعضی از محصولات مرطوب کننده حاوی اسید هیالورونیک هستند که با فراهم کردن رطوبت کافی پوست، به جذب بهتر فیلر کمک زیادی می‌کنند.

3- عدم لمس ناحیه گونه‌ها: بعد از استفاده از فیلر خط لبخند، باید ناحیه‌ای که فیلر به آن‌ بخش تزریق شده را لمس نکنید تا ژل به خوبی جذب پوست شود و ماندگاری آن افزایش یابد.

4- عدم استفاده از برخی لوازم آرایشی: شما نه فقط در زمان تزریق فیلر خط لبخند بلکه چند روز قبل از تزریق نباید از لوازم آرایشی بر روی صورت خود استفاده کرده باشید زیرا این کار قطعا اثرات منفی بر روی ماندگاری فیلر خواهد داشت.

5- استفاده از فیلر با کیفیت بالا: استفاده از فیلر با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بهداشتی و دارای مجوز واجد شرایط می‌تواند بر روی ماندگاری فیلر برای خط لبخنده تاثیر مثبتی داشته باشد.

فیلر خط خنده چقدر دوام دارد و برای افزایش دوام آن چه راهی وجود دارد؟

حالا که با عوامل مهم در ماندگاری ژل خط لبخنده به‌طور کامل آشنا شدید، بهتر است راه‌هایی که موجب ماندگاری بیشتر آن می‌شود را نیز مدنظر قرار دهید و سعی کنید بعد از تزریق ژل خط لبخنده آن‌ها را رعایت کنید. اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد، باید گفت اگرچه نوع مواد تزریقی و مواردی از این قبیل در دوام بیشتر فیلر دخیل هستند و جزو موارد اصلی شناخته می‌شوند اما برخی موارد نیز باید در حفظ بیشتر فیلر مورد توجه قرار گیرند که در ادامه به آن‌ها پرداخته شده است.

تغذیه سالم
تغذیه سالم و متنوع باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت پوست شما می‌شود. در واقع، تغذیه مناسب می‌تواند برای پوست شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

مصرف غذاهای دارای آنتی‌اکسیدان
غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان، مانند میوه‌ها و سبزیجات، می‌توانند به عنوان یک راه‌کار خوب و عالی برای حفظ جوانی پوست شما و افزایش دوام ژل خط خنده مورد استفاده قرار گیرد و اهمیت بالایی دارند.

استفاده از غذاهای حاوی کلاژن
غذاهای حاوی کلاژن می‌توانند برای حفظ جوانی پوست و افزایش دوام ژل خط خنده مفید باشند. مصرف ماهی‌های سالم، تخم مرغ، نخود فرنگی و سویا نیز می‌تواند موجب افزایش سطح کلاژن در بدن شما و بهبود پوست شما شود.

رعایت سبک زندگی سالم
رعایت سبک زندگی سالم، شامل خواب کافی، کاهش استرس، قطع سیگار، عدم مصرف مشروبات الکلی، ورزش منظم و جلوگیری از قرار گرفتن در زیر نور خورشید، می‌تواند برای حفظ جوانی پوست شما و افزایش دوام ژل خط خنده مؤثر باشد.

مراجعه به پزشک متخصص پوست
برای مشخص کردن دوام فیلر خط خنده و همین‌طور اینکه آیا این درمان مناسب برای شماست یا نه، مراجعه به پزشک متخصص پوست امری کاملا ضروری است. پزشک شما می‌تواند با توجه به وضعیت پوست و سلامتی شما، نوع فیلر مناسب را تعیین کرده و همچنین در مورد دوام آن اطلاعات کافی در اختیارتان قرار دهد.

 

هزینه ژل خط خنده و مواردی که در کاهش یا افزایش آن دخیل هستند

از آن‌جایی که ژل خط خنده یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست مخصوصا ناحیه گونه‌هاست، افراد زیادی در کشور اقدام به انجام این کار می‌کنند که هدف بیش از ۹۰ درصد آنها زیبایی بیشتر صورت و پر شدن خطوط ایجاد شده در اطراف لب‌هاست. برای تزریق ژل خط خنده، به جز ماندگاری آن که جزو موارد اصلی و مهم است، هزینه فیلر خط لبخند نیز جزو موارد اصلی است که باید به آن توجه شود و ما در ادامه به تمامی مواردی که در کاهش یا افزایش هزینه ژل خط خنده دخیل هستند اشاره خواهیم کرد.

نوع فیلر
نوع فیلر جزو اصلی‌ترین موارد در کاهش یا افزایش هزینه ژل خط خنده محسوب می‌شود و با توجه به این‌که ژل‌های اسید هیالورونیک باکیفیت‌های گوناگونی برای استفاده در این زمینه وجود دارند، هزینه فیلر ممکن است در بین محصولات مختلف متفاوت باشد.

نوع کلینیک درمانی
هزینه فیلر خط لبخند در محل‌های مختلف، از جمله کلینیک‌های زیبایی و مطب‌های پزشکی، ممکن است متغیر باشد و به محل و کیفیت سرویس‌دهی آن‌ها مربوط شود.

میزان فیلر مورد نیاز
میزان فیلر مورد نیاز برای تزریق خطوط لبخند در هر فرد متفاوت است و به عواملی مانند عمق خطوط خنده و اندازه و شکل صورت افراد بستگی دارد. با این وجود، بخشی از هزینه فیلر بر اساس مقدار فیلر مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد.

تخصص پزشک
تجربه و تخصص پزشک ممکن است بر هزینه ژل خط خنده تأثیر داشته باشد. معمولا پزشکانی که تجربه کاری بالاتری در این زمینه دارند و تزریق‌های قبلی موفق‌ترین داشته‌اند هزینه بیشتری از بیماران می‌گیرند.

 

فیلر خط خنده چقدر دوام دارد و آیا می‌توان انتظار ماندگاری از فیلرهای تقلبی داشت؟

در رابطه با سوال این‌که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد و آیا می‌توان انتظار ماندگاری از فیلرهای تقلبی داشت باید گفت متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم شناخت برندهای مشهور و استاندارد انواع فیلر خط لبخند، اقدام به استفاده از نمونه‌های ارزان قیمت و تقلبی می‌کنند که نه تنها ماندگاری ندارند بلکه عوارض جدی نیز ایجاد می‌کنند که شامل تحریک و التهاب پوستی، آکنه، سفتی پوست و مواردی از این قبیل است.

اگر قصد استفاده از فیلر برای برطرف کردن خطوط لبخند را دارید، بهتر است برندی انتخاب کنید که به عنوان یک برند معتبر و با کیفیت شناخته شده باشد که ما در این مطلب به چند نمونه آن اشاره کردیم. برای افزایش ماندگاری فیلر خط لبخند، همیشه به دنبال تهیه مارک‌های اصلی این محصولات باشید. به این منظور شما می‌توانید از نظرات و تجربیات دیگران درباره فیلرهای خط لبخند استفاده کنید تا بتوانید بهترین نوع فیلر را برای تزریق انتخاب کنید.

کلام پایانی

در پایان در پاسخ به سوال این‌که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد باید گفت دوام فیلرهای تزریق خط لبخند بستگی به نوع فیلر انتخاب شده، محل تزریق، مراقبت‌های لازم پس از تزریق فیلر خط لبخند و سبک زندگی فرد دارد. به‌طور کلی باید بگوییم ماندگاری اغلب فیلرهای موجود چیزی بین 6 تا 12 ماه است. در میان مارک‌های مختلفی از انواع فیلرهای خط لبخند، برخی از فیلرهای تزریقی همچون Juvederm Ultra XC و Restylane-L بیشترین دوام را دارند و تا 12 ماه می‌توانند اثرات خود را نشان دهند اما در رابطه با نوع فیلر بهتر است صحبتی با پزشک خود داشته باشید.
ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با اهمیت این‌که فیلر خط خنده چقدر دوام دارد ، عواملی که در ماندگاری بیشتر فیلر خط لبخند دخیل هستند، بهترین مارک‌های ژل خط خنده، راه‌کارهای افزایش دوام آن فیلر خط لبخند، هزینه کلی ژل خط خنده و مواردی که در کاهش یا افزایش آن دخیل هستند و در نهایت ماندگاری فیلرهای تقلبی برای خط لبخند آشنا کنیم و امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد.