تزریق فیلر یا ژل برای جوانسازی و کانتورینگ صورت یکی از روش‌های بسیار عالی و کارآمد است که می‌تواند زیبایی فوق‌العاده‌ای به چهره ببخشد. ضرورت معرفی بهترین دکتر تزریق ژل آنجا مشخص می‌شود که مراجعه به افراد غیرمتخصص یا کلینیک‌های نامعتبر می‌تواند عواقب مختلفی اعم از عدم تقارن، نازیبایی، مشکلات سلامتی مانند عفونت و … را ایجاد نماید. متخصصان زیادی در حال حاضر در حال انجام این روش هستند، قبل از مراجعه به آن‌ها باید مواردی را ارزیابی کنید که در طول مقاله برایتان خواهیم گفت.

Introducing-best-gel-injection-doctor

آنچه در این مقاله می خوانید :

معرفی بهترین دکتر تزریق ژل تهران

برای تزریق‌کردن ژل همان‌طورکه از نامش مشخص است از مواد ژل‌مانندی استفاده می‌کنند که به‌صورت مستقیم در نقاط خاصی از پوست تزریق می‌شوند تا تغییرات مورد نیاز ایجاد گردند.
این روش یکی از روش‌های زیباسازی کم تهاجمی و بسیار محبوب در سرتاسر دنیاست؛ زیرا عوارض و سختی‌های درمان‌های تهاجمی را ندارد و به‌راحتی می‌تواند شما را تا حد زیادی به چهره محبوبتان نزدیک کند. البته به شرط اینکه توسط بهترین دکتر تزریق ژل در تهران انجام شود که ضمن رعایت ایمنی و انجام درست این کار، دانش زیبایی‌شناسی خوبی برای کانتورینگ صورت داشته باشد و در نقاط صحیحی ژل را وارد کند.
شما می‌توانید برای تزریق‌کردن ژل به هر متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. آنچه به‌شدت منع می‌شود عدم انجام این روش توسط افراد غیرمتخصص مانند آرایشگران است. منتها در مورد پزشکان نیز این مسئله وجود دارد که قطعاً همه آن‌ها مهارت و تجربه یکسانی ندارند.
بنابراین قبل از اینکه یک متخصص را برای انجام این کار انتخاب کنید و زیبایی خود را به دست او بسپارید حتماً در مورد معرفی بهترین دکتر تزریق ژل تهران یا سایر شهرستان‌ها تحقیق نمایید؛ زیرا نتیجه کار همه پزشکان یکسان نیست و اگرچه نتایج تزریق بسیاری از انواع ژل‌ها دائمی نیست و قابل بازگشت است اما به‌هرحال اگر از نتیجه راضی نباشید باید حداقل به مدت شش ماه آن را تحمل کنید.
از طرفی برخی از اشتباهات مانند تزریق فیلر بینی در عصب‌های مرتبط به عروق بسیار ریز چشم که معمولاً به دلیل عدم مهارت کافی توسط پزشک انجام می‌شود، می‌تواند عواقب خطرناکی مانند کوری را برایتان ایجاد کند؛ بنابراین به‌هیچ‌وجه در رابطه با انتخاب بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران و بهترین متخصص تزریق ژل تهران سهل‌انگاری نکنید.
از طرفی پزشک شما باید در زمینه کانتورینگ صورت تخصص داشته باشد تا بداند با توجه به فرم صورت شما و اجزای مختلف آن، دقیقاً در چه نقاطی تزریق را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود. تزریق در نقاط اشتباه می‌تواند عواقبی مانند عدم تقارن در چهره و نازیبایی را به وجود آورد.
شما می‌توانید این مسئله را با پرس‌وجو از افرادی که قبلاً تجربه مراجعه به پزشک مورد نظر را داشته‌اند، عکس‌های قبل و بعد بیماران پزشک مورد نظر و همچنین نظراتی که در صفحات مجازی و سایت‌ها در مورد آن پزشک نوشته شده است، بررسی کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.
مورد دیگری که در این زمینه به آن تأکید می‌شود انتخاب یک مرکز تخصصی مجهز و معتبر است؛ زیرا آن‌ها بهتر می‌توانند معرفی بهترین دکتر تزریق ژل تهران را برای شما انجام دهند. به‌بیان‌دیگر متخصصان متبحر تنها در مطب‌های خصوصی معتبر و با سابقه یا مراکز تخصصی زیبایی کاملاً معتبر مشغول به فعالیت هستند و باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

 

بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران برای معرفی بهترین دکتر تزریق ژل کجاست؟

در حال حاضر مراکز تخصصی بسیار زیادی در تهران و سایر شهرستان‌ها دایر شده‌اند که متأسفانه همه آن‌ها به‌صورت تخصصی از پزشکان متخصص در این زمینه استفاده نمی‌کنند و نمی‌توانند معرفی بهترین دکتر تزریق ژل را انجام دهند.
بسیاری از این مراکز تنها به دلیل صرفه اقتصادی آن را دایر کرده‌اند و از پزشکان عمومی یا تکنسین‌های غیرمتخصص برای تزریق‌کردن ژل و سایر روش‌های زیبایی استفاده می‌کنند.
به همین دلیل نتایج دلخواه را ایجاد نمی‌کنند و حتی ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری برای زیبایی و سلامتی شما به وجود آورند؛ بنابراین مهم است که در راستای انتخاب بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران نیز تحقیقات لازم را انجام دهید؛ مثلاً به‌صورت حضوری به آن مرکز مراجعه کنید و وضعیت پرسنل، متخصصان، تجهیزات، رفتار با افراد و … را بسنجید.
همچنین اگر کلینیک مورد نظر سایت یا صفحه مجازی دارد حتماً به آن سر بزنید و نظر افرادی که قبلاً خدمات زیبایی را از آن مرکز دریافت نموده‌اند، بررسی کنید تا انتخاب درست‌تری داشته باشید. به علاوه اگر فرد معتمدی مانند دوستان و آشنایان خود را می‌شناسید که قبلاً تجربه تزریق‌کردن ژل را داشته است و راضی بوده است می‌توانید از او برای معرفی بهترین دکتر تزریق ژل و بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران کمک بگیرید.
از طرفی دقت داشته باشید بهترین کلینیک‌ها از معتبرترین برندها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید در این زمینه تحقیق کنید و بعد با پرس‌وجو از مرکز مورد نظر در مورد برند مورد استفاده مواد آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورید. ممکن است در مراکز نامعتبر از برندهای بی‌ارزش یا حتی تاریخ مصرف گذشته استفاده کنند که می‌تواند خطرات بسیاری را برای زیبایی و سلامت شما ایجاد نماید.

 

اهمیت تزریق ژل تهران چیست؟

حال که به خوبی با نکات اصلی در ارزیابی معرفی بهترین دکتر تزریق ژل آشنا شدید، باید بدانید منظور از مرکز تزریق ژل تهران چیست. طبق گزارش هیئت جراحی زیبایی در آمریکا، سالانه بیش از 1 میلیون نفر از روش تزریق‌کردن ژل یا فیلر جهت جوانسازی و زیباسازی چهره خود استفاده می‌کنند. با افزایش سن، میزان تولید کلاژن که مهم‌ترین عنصر در ساختار پوست است و به آن حالت ارتجاعی و لیفت می‌دهد، کاهش پیدا می‌کند. درنتیجه منجر به افتادگی یا چین‌وچروک پوست خواهد شد.
از دست دادن چربی با افزایش سن، عامل دیگر این علائم است. اگرچه تزریق‌کردن ژل نمی‌تواند یک روش دائمی برای جایگزین کردن چربی و پروتئین‌های ازدست‌رفته در پوست باشد، اما می‌توانند ساختار اصلی پوست را تا حد زیادی بهبود دهد و آن را جوان کند. به‌علاوه گاهی ممکن است از تزریق ژل با هدف کانتورینگ استفاده شود.
به‌عنوان‌مثال، با تزریق‌کردن ژل می‌توان حجم لب را افزایش داد، قوز دماغ‌های استخوانی را برداشت، گونه‌ها را برجسته کرد و موارد دیگری از این نمونه‌ها برای زیبایی بیشتر انجام داد که تأثیر بی‌نظیری بر زیبایی شما خواهد داشت.
برخلاف درمان بوتاکس که با شل کردن عضلات به کاهش ظاهر چین‌وچروک کمک می‌کند، پرکننده‌های پوستی با حجیم کردن یا پر شدن و صاف کردن پوست این کار را انجام خواهند داد.
از طرفی بسیاری از این پرکننده‌ها نقش درمانی هم دارند؛ زیرا دارای ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید هستند که میزان رطوبت و کلاژن سازی پوست را افزایش می‌دهند. به همین دلیل شارژ چند باره آن‌ها باعث می‌شود اثرات ماندگارتری داشته باشند.

بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران از کدام نوع ژل استفاده می‌کند؟

طبق آنچه در معرفی بهترین دکتر تزریق ژل عنوان کردیم، یکی از کاربردهای عالی ژل، تزریق آن برای زیر چشم است که می‌تواند نواقص آن مانند گودی زیر چشم یا چین‌وچروک در این ناحیه را از بین ببرد. به‌طورکلی برای تزریق‌کردن ژل از ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود که عملکرد هرکدام متفاوت است. ازجمله مهم‌ترین ترکیباتی که بهترین دکتر تزریق فیلر زیر چشم در تهران برای این کار استفاده می‌کند، عبارت‌اند از:

o اسید هیالورونیک
اسید هیالورونیک به‌طور طبیعی در بدن شما تولید می‌شود. ممکن است این ماده را از طریق لوازم آرایشی که ادعا می‌کنند پوست شما را حجیم و آبرسانی می‌کنند نیز بشناسید.
پرکننده‌های اسید هیالورونیک بهترین پرکننده‌ها برای رفع چین‌وچروک زیر چشم و قسمت‌های دیگر صورت هستند و نتایج آن می‌تواند بسته به واکنش بدن، مقدار دوز تزریق شده و برند مورد استفاده از 6 تا 12 ماه ماندگار باشد. این پرکننده‌ها از نظر هزینه کمی گران‌تر از کلاژن هستند.
نام‌های تجاری بهترین ژل‌های دارای اسید هیالورونیک مورد استفاده در بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران عبارت‌اند از:

• بلوترو
• الفس
• هیلافرم
• Juvederm
• Restylane

o هیدروکسی لاپاتیت کلسیم
نوع دیگری از ژل‌های مورد استفاده هیدروکسی لاپاتیت کلسیم می‌باشد که باز هم به‌طور طبیعی در ترکیبات استخوان‌های بدن یافت می‌شود. این ترکیب یک حالت معدنی دارد که مانند ژل نرم است و ماندگاری بسیار خوبی دارد که طول عمر نتایج آن می‌تواند بین 9 تا 15 ماه باشد. بهترین نوع از برند این ژل در بازار نیز Radiesse است.

o محرک کلاژن
پلی لاکتیک اسید نوعی پرکننده به‌عنوان ژل تزریقی است که تنها پس از یک یا دو روز در بدن حل می‌شود. پلی-ال-لاکتیک اسید به‌منظور تحریک تولید کلاژن طبیعی بیشتر در بدن شما تزریق می‌شود. پلی-ال-لاکتیک اسید همان ماده‌ای است که باعث ‌ترمیم بخیه‌های حل شونده بعد از جراحی نیز می‌شود.
اگرچه این ماده زیست‌تخریب‌پذیر است، اما یک ماده مصنوعی است که احتمال عوارض جانبی مانند واکنش‌های آلرژیک با استفاده از آن وجود دارد.
با معرفی بهترین دکتر تزریق ژل توسط کلینیک‌های معتبر می‌توانید از او بخواهید بهترین ماده مورد نیاز را برای شما تزریق کنند و اگر آلرژی خاصی دارید به او بگویید تا خطر عوارض احتمالی به حداقل برسد. بهترین برند تجاری محرک کلاژن در بازار در حال حاضر Sculptra است.

o میکروسفرهایی به نام پلی متیل متاکریلات (PMMA)
این میکروسفرها توپ‌های مصنوعی و کوچکی هستند که برای ایجاد ساختار مناسب در زیر چین‌وچروک‌های عمیق یا برای پر کردن لب‌های باریک در نقاط مورد نیاز تزریق می‌شوند. میکروسفرهای PMMA در برابر اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک یک محلول با اثرگذاری طولانی‌تر در نظر گرفته می‌شوند.
به دلیل مدت‌زمانی که این درمان طول می‌کشد، پزشکان اغلب به چندین نوبت درمان نیاز دارند تا به آرامی ناحیه را با تزریق‌های متعدد و کوچک‌تر پر کنند. برند تجاری عالی از این ماده در بازار Bellafill است.

o تزریق چربی اتولوگ
تزریق چربی یکی از بهترین روش‌های جوانسازی است که می‌توانید توسط متخصصین باتجربه و ماهر در این زمینه انجام دهید؛ زیرا در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. تزریق چربی اتولوگ از رسوبات چربی از نواحی اهداکننده بدن مانند ناحیه شکم یا باسن به روش لیپوساکشن استفاده می‌کند.
این روش بخصوص برای افراد علاقه‌مند به پیکرتراشی بسیار مناسب است؛ زیرا می‌توان چربی‌هایی را که از قسمت‌های مختلف مانند ساق پا یا باسن گرفته می‌شود، به‌راحتی در قسمت‌های مورد نیاز صورت تزریق نمود و چربی را پیوند داد. برخلاف بسیاری از انواع دیگر روش‌های تزریقی، این پرکننده‌های طبیعی تا زمانی که وزن خود را حفظ کنید برای همیشه ماندگار هستند.

 

سؤالات متداول در مورد معرفی بهترین دکتر تزریق ژل

برخی از سؤالات بسیار پرتکراری که هر روزه مراجعان زیادی از متخصصین باتجربه و ماهر ما در زمینه تزریق‌کردن ژل می‌پرسند را در این قسمت برایتان پاسخ می‌دهیم که عبارت‌اند از:

1- تزریق ژل برای چه قسمت‌هایی مناسب‌تر است؟
بسته به ناحیه‌ای از بدن که می‌خواهید آن را جوان یا کانتور کنید، انواع مختلفی از پرکننده‌ها توصیه می‌شود. تزریق‌کردن ژل با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

o چین‌وچروک‌های عمیق
درحالی‌که میتوان از بیشتر پرکننده‌ها جهت رفع چین‌وچروک‌های عمیق استفاده نمود، ژل‌های دارای PMMA، پلی لاکتیک اسید و اسیدهای هیالورونیک برای این هدف توسط متخصصان ماهر بیشتر توصیه می‌شوند.

o نواحی اطراف چشم
تزریق چربی، اسید پلی لاکتیک و اسید هیالورونیک را می‌توان جهت بهبود خطوط و چین و چروک‌های اطراف ناحیه چشم استفاده نمود.

o خطوط نازولبیال یا خط لبخند
اکثر ترکیبات دارای اسید هیالورونیک و میکروسفرهای PMMA جهت استفاده در این حوزه توسط سازمان غذا و داروی جهانی یعنی FDA مورد تأیید قرار گرفته‌اند. می‌توان از این ژل‌ها برای رفع چین‌های اطراف بینی نیز استفاده کرد.

o خطوط اخم در پیشانی و پنجه کلاغی در کنار چشم
اگر مخالف تزریق کردن بوتاکس هستید، می‌توانید با تزریق فیلرهای مناسب شیارهای پیشانی و پنجه کلاغی اطراف چشم‌ها را با ژل‌هایی مانند پلی لاکتیک اسید، PMMA و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم پر کنید.

o برجسته کردن گونه‌ها
گونه‌ها را نیز می‌توان با تزریق ژل پلی لاکتیک اسید و بسیاری از اسیدهای هیالورونیک حجیم کرده و فرم مناسب را برایشان ایجاد نمود.

o برجسته کردن لب‎ها و فرم دهی به آن
اغلب از ژل‌های دارای اسیدهای هیالورونیک جهت ایجاد حجم مناسب در لب استفاده می‌کنند. بسیاری از پرکننده‌های دیگر برای لب‌ها مناسب نیستند و تنها متخصصان کار بلد این موضوع را اعمال می‌کنند.

o کانتورینگ چانه
هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، اسید هیالورونیک یا اساساً هر یک از پرکننده‌های پوستی گفته شده در قسمت‌های قبل را می‌توان برای کانتور کردن ناحیه چانه نیز استفاده کرد.

o استفاده از تزریق ژل مناسب برای دست‌ها
تزریق ژل تنها برای جوانسازی پوست صورت نیست و شما می‌توانید با استفاده از ژل‌های دارای اسید هیالورونیک و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم شل شدگی روی دست‌ها را از بین برده و همچنین به کاهش ظاهر رگ‌ها کمک کنید.

o تزریق ژل به سینه یا ناحیه دکلته
تزریق ژل به ناحیه دکلته و سینه را نباید با بزرگ کردن سینه به روش‌هایی مانند پروتز یا پیوند چربی اشتباه بگیرید. تزریق ژل به این نواحی تنها با هدف رفع شل شدگی و چین‌وچروک‌های اطراف سینه و ناحیه پایین گردن که به آن دکلته گفته می‌شود، انجام خواهد شد. درواقع بیشتر به جوانسازی این نواحی کمک می‌کند.

2- مزایای تزریق ژل برای زیباسازی و جوانسازی چیست؟
پس از معرفی بهترین دکتر تزریق ژل لازم است در خصوص مزایای تزریق ژل بیشتر بدانیم. فیلرها مزایای زیبایی قابل‌توجهی برای چهره شما دارند. افرادی که از این روش‌ها استفاده می‌کنند، پوستی جوان‌تر یا خطوط و چین‌وچروک‌های کمتر و کانتورینگ زیباتری در چهره خود دارند. به‌علاوه این روش مانند روش‌های تهاجمی، سخت و دشوار نیست و بعد از آن نیازی به گرفتن مرخصی از کار ندارید. مراقبت‌های بعد از آن نیز بسیار ساده است.

3- مراقبت‌های لازم بعد از تزریق ژل چیست؟
معمولاً مراقبت خاصی وجود ندارد. تنها بهتر است از کیسه‌های یخ پیچیده شده در ناحیه تزریق استفاده کنید تا احتمال تورم کاهش پیدا کند. همچنین دستورات پزشک اعم از کاهش فعالیت در چند روز ابتدایی تزریق، خوابیدن به روی کمر و قرار گرفتن سر به سمت بالا جهت جلوگیری از حرکت مواد تزریق شده در روزهای اول را جدی بگیرید.

4- عوارض جانبی تزریق ژل در پوست چیست؟
عوارض جانبی فیلرها بسیار کم است و اگر طبق موارد عنوان شده در معرفی بهترین دکتر تزریق ژل در بهترین کلینیک تزریق ژل مانند مرکز ما توسط متخصصین ماهر این کار را انجام دهید، احتمال آن‌ها نیز به حداقل ممکن خواهد رسید اما به‌طور طبیعی برخی عوارض وجود دارند که موقت هستند و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تحمل و کنترل کنید که عبارت‌اند از:

• تورم در محل تزریق
• کبودی
• خارش
• درد در روزهای بعد از درمان

در موارد کمتر رایج، ممکن است عوارض جانبی نادرتری را نیز تجربه کنید. ازجمله این عوارض که بیشتر به دلیل تزریق اشتباه یا استفاده از برندهای نامناسب ایجاد می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• سردرد
• تاری دید و در موارد شدید کوری
• واکنش آلرژیک
• عفونت
• تغییر رنگ یا تغییر رنگ‌دانه پوست

5- چگونه خطرات تزریق فیلر را به حداقل برسانیم؟
اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی ناشی از تزریق پرکننده‌ها انجام دهید. این مراحل با پیدا کردن یک کلینیک خوب و متخصص ماهر در این زمینه شروع می‌شود.
به یاد داشته باشید که هرگز مواد پرکننده پوستی را خودتان به صورت آنلاین خریداری نکنید و سعی نکنید خودتان آن‌ها را تزریق کنید. همچنین، لازم به ذکر است که FDA یعنی همان سازمان غذا و داروی جهانی تزریق ماده سیلیکون را برای کانتورینگ بدن تأیید نکرده است؛ بنابراین باید جایی تزریق را انجام دهید که مطمئن باشید از برندهای معتبر در بازار استفاده می‌کنند.
از طرفی باید برای انجام تزریق ژل، دستورالعمل‌های پزشک خود را در مورد مراقبت قبل و بعد از عمل به دقت دنبال کنید.
از نوشیدن الکل حداقل یک روز قبل از عمل و تا 2 روز بعد از عمل خودداری کنید. در صورت بروز تورم، ژل آلوئه‌ورا یا ژل آرنیکا را می‌توانید روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید. از خارش و لمس ناحیه جدا خودداری کنید تا باکتری وارد محل تزریق نشده و عفونت ایجاد نکند. همچنین اگر عوارض جانبی شما شدیدتر از حد انتظار به نظر می‌رسند، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

سخن آخر

معرفی بهترین دکتر تزریق ژل تنها از طریق بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران و همچنین افرادی که قبلاً تجربه گرفتن خدمات از پزشک مورد نظر را داشته باشند، امکان‌پذیر است. بسیار مهم است که این کار تخصصی به دست پزشکان پوست و زیبایی متبحر و باتجربه انجام شود تا نتایج دلخواهتان را ایجاد کنند.
مراجعه به مراکز غیرمعتبر و انجام این روش به دلیل افراد نابلد نه‌تنها زیبایی شما را به خطر می‌اندازد بلکه می‌تواند عواقب سلامتی خطرناکی مانند کوری، عفونت، آسیب‌های عصبی دائمی و … را ایجاد نماید.
خوشبختانه در مرکز تخصصی زیبایی ما متخصصان بسیار ماهر و باتجربه‌ای در این زمینه فعال هستند که با استفاده از بهترین ژل‌های موجود در بازار و مشاوره رایگان، در مورد میزان فیلر مورد نیاز شما و اهداف مورد نظرتان بهترین عمل زیبایی تزریق فیلر را برایتان انجام خواهند داد.
جهت گرفتن وقت مشاوره و انجام تزریق ژل توسط این عزیزان می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج در بخش تماس با ما با این مرکز در ارتباط باشید.