داشتن چهره جذاب و زیبا، همواره آرزویی بوده که بشر از همان ابتدا در جست‌وجو آن بوده است. اما گاهی به دلایل مختلف از جمله کهولت سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، از بین رفتن لایه‌های چربی روی صورت و عوامل دیگر، ممکن است چین و چروک‌هایی در قسمت‌های مختلف پوست پدیدار شوند و ذهن افراد را درگیر کند. خوشبختانه، امروزه انواع روش‌ها به منظور جوانسازی و رفع چین و چروک‌های پوست وجود دارد. در این مقاله به مهم‌ترین سوالات شما مانند ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه و چه ژلی برای خط خنده خوبه و موارد دیگر پاسخ دهیم.


Is-gel-injection-good-laugh-line

آنچه در این مقاله می خوانید :

خط خنده چیست و مهم‌ترین علل پدیدار شدن آن کدامند؟

گاهی اوقات در اطراف دهان، چین و چروک‌هایی ظاهر میشوند که تا نزدیکی دو طرف بینی کشیده شده اند. بعضا این چین و چروک ها در صورت سطحی بودن، ممکن است باعث جذابیت فرد شود ولی اگر این چین و چروک ها شدید شوند، عملا فرد را از زیبایی می اندازد. این چین و چروک ها که خط خنده نام دارند، که از نظر دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده معمولا به دلایل گوناگون از جمله کهولت سن، لبخند های مکرر، از بین رفتن چربی های اطراف آن ناحیه، قرار گرفتن در معرف نور آفتاب به صورت مستقیم، قرار گرفتن در معرف اشعه های فرا بنفش و… ممکن است ایجاد شود. نکته قابل توجه این است که در اثر افزایش سن نیز، این چین و چروک ها عمیق تر شده و رفته رفته باعث از دست رفتن زیبایی میشوند. در این عارضه، در واقع بافت پوست و چربی اطراف دهن، رفته رفته از بین میرود و به گونه ای جلوه میکند که انگار پوست فرد دچار پیری شده است.
اما راهکار چیست؟ آیا میتوان جلوی کهولت سن را گرفت؟ آیا میتوان در خانه ماند تا در معرف نور مستقیم آفتاب قرار نگرفت؟ آیا میتوان لبخند نزد؟
پاسخ قطعا منفی است! در قسمت های بعد، میخواهیم به برخی از روش های پر طرفدار و کارآمد جهت از بین بردن خط خنده اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه؟

در این قسمت قصد داریم به این سوال اساسی که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه، پاسخ دهیم.
همانطور که گفتیم، خط خنده در افراد مسن، افراد لاغر که چربی زیادی در اطراف پوست خود ندارند، میتواند آزاردهنده باشد و فرد را از زیبایی بیندازد. خوشبختانه، تزریق ژل به منظور پر کردن فضا های خالی که باید با چربی های زیر پوست پر می‌شد به کمک این افراد می‌آید. مواد تشکیل دهنده این ژل ها، میتوانند به سادگی هر چه تمام تر به سطح پوست نفوذ کرده به طور کلی، تزریق ژل خط خنده خوبه و می‌تواند تا حدود 1 سال پس از تزریق دوام داشته باشد.
علاوه بر این موارد، کوتاه بودن زمان انجام تزریق ژل و همچنین عوارض بسیار ناچیزی که برای فرد به همراه خواهد داشت، می‌توان جواب این سوال که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه را در یک کلمه خلاصه کرد. بله! بدون شک تزریق ژل خط خنده خوبه و یکی از بهترین گزینه های روی میز جهت از بین بردن خط خنده می‌باشد.
البته باید توجه داشته باشید که میزان تاثیراتی که ژل خط خنده روی افراد مختلف می‌گذارد، بسته به سیستم بدنی هر فرد، میتواند موثر باشد. ولی موضوعی که حائز اهمیت است، این است که به صورت کلی، تزریق ژل خط خنده خوبه و میتواند چین و چروک‌هایی که در اطراف لب و بینی به وجود آمده است را تا حد زیادی از بین ببرد.
اگر همچنان برای شما جای سوال و شک است که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه یا نه، می‌توانید با کادر پشتیبان ما تماس بگیرید. بعد از تمامی این صحبت ها، باید به نکته ای که بیشتر افراد از آن غافل‌اند پرداخت. این موضوع در واقع این است که برای خط خنده چه ژلی خوبه؟

 

برای خط خنده چه ژلی خوبه؟

در قسمت قبل به این سوال که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه، پاسخ داده شد. در این قسمت قصد داریم درباره این موضوع مهم که چه ژلی برای خط خنده خوبه، مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم. برای درک بهتر این موضوع، باید یک دید کلی نسبت به مارک های ژل خط خنده داشته باشیم.
در بخش پایین، انواع ژل نام برده شده اند:

1) ژل ژوویدرم: این گروه از ژل ها در زیردسته Vollure قرار میگیرند. این ژل ها به منظور از این بیرون خط خنده بیشتر کارآمد و مفید هستند و تقریبا تا 18 ماه بعد از تزریق ماندگاری خود را حفظ می‌کنند. این ژل در ۲ دسته که هر کدام 0.8 میلی لیتر حجم دارند، بسته بندی می‌شوند.

2) ژل رستیلن: این ژل خود به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند. برخی از آنها، رستیلن تاچ هستند که ذرات تشکیل دهنده آن به شدت کوچک هستند. به همین دلیل می‌توانند کوچک‌ترین بخش های صورت که دچار چروک شده اند را پر کنند.
رستیلن پرلین نوع دیگری از این ژل ها هستند که ذرات تشکیل دهنده آن ها به شدت بزرگ هستند و معمولا جهت حجم دهی لب ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
رستیلن لیفت، رستیلن سابکیو و رستیلن ریفاین، انواع دیگری از این دسته هستند که بسته به نیاز، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ژل های رستیلن، همگی محصول شرکت آمریکایی مدیسیس هستند. قابل توجه این که این محصول، مورد تایید FDA میباشد. به همین دلیل، استفاده از آن، در صورت تقلبی نبودن جنس، می‌تواند تا مدت های طولانی باعث از بین رفتن چین و چروک ها شوند.
ماهیت کار این نوع ژل بدین گونه است که با افزایش کلاژن‌ سازی، باعث جوان سازی پوست می‌شود. خوبی استفاده از ژل رستیلن این است که ریکاوری بعد از تزریق در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

3) ژل بعدی، ژل هیومکس می‌باشد. این ژل که محصول کشور سوئیس است، به صورت 2 سرنگ 1 سی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل هیومکس دارای زیر گروه‌هایی می‌باشند که از مهم ترین آن‌ها میتوان به kiss و ultra-deep اشاره کرد. مورد اول معمولا برای تزریق لب مورد استفاده قرار می‌گیرد. Ultra-deep، همانطور که از اسمش پیداست، جهت رفع خطوط خنده عمیق‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول دارای غلظت بیشتری نسبت به موارد دیگر است.

4) ژل تئوسیال، به صورت کلی در ۴ دسته کلی مورد استفاده قرار میگیرند.
a. RHA-1: معمولا برای چین و چرک های کم عمق و سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این نوع ژل، بسیار سریع انجام میشود.

b. RHA-2: این دسته از ژل های تئوسیال، در واقع برای از بین بردن چین و چروک های کمی عمیق تر و متوسط مورد استفاده قرار میگیرد. این ژل معمولا برای قسمت های بالایی از جمله ناحیه میان دو ابرو و پیشانی خورد استفاده قرار می‌گیرد.

c. RHA-3: این دسته از ژل ها، به شدت مناسب رفع خطوط خط خنده می‌باشند. این دسته می‌تواند شیارها و خطوط اطراف لب را به طرز شگفت انگیزی برطرف کند. استفاده از این دسته از ژل های تئوسیال، بسیار ساده و بی دردسر است.

d. RHA-4: از این ژل معمولا برای افزایش حجم به گونه ها و لب ها استفاده می‌شود.

5) ژل الاینا، حاصل تلاش های یک شرکت آلمانی برای ساخت ژل میباشد. ۲ زیر گروه اصلی برای این ژل ها وجود دارد که میتوان به lip و shape اشاره کرد. Lip در واقع برای حجم دهی لب و shape برای حجم دهی صورت میباشد. این محصول از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار است ولی خیلی در حیطه از بین بردن خطوط خنده مورد استفاده قرار نمیگیرد.

6) ژل پرفکتا، محصول کشور فرانسه است. این ژل دارای چهار زیر گروه اصلی به نام های Deep، Derm، Subskin، Fineline می‌باشد. زیر گروه deep به منظور از بین بردن خط خنده، کاشت گونه و حجم دهی دهان می‌باشد.
زیر گروه derm، به منظور رفع چین و چروک های سطحی اطراف چشم و دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
زیرگروه Subskin، به منظور رفع شیارهای عمیق پوستی استفاده میشود. ماندگاری این زیر گروه بسیار زیاد است و معمولا حدودا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
زیر گروه آخر یعنی Fineline، به منظور پر کردن چین و چروک هایی که خیلی عمیق نیستند مورد استفاده قرار میگیرد. از موارد استفاده آن میتوان به پر کردن چین و چروک های پنجه کلاغی که در اطراف چشم پدیدار می‌شوند اشاره کرد.
در این قسمت به بررسی انواع ژل ها پرداختیم. بعد از خواندن این بخش، شما میتوانید به این سوال که برای خط خنده چه ژلی خوبه، پاسخ دهید. البته باید در نظر داشته باشید که انتخاب ژل در برخی موارد بر عهده پزشک است و با توجه به شرایط موجود پوست توسط پزشک انتخاب میشود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات دقیق تر، به کلینیک زیبایی ما مراجعه کرده و از جدیدترین اخبار و روش‌های جوانسازی پوست، بهره مند شوید.

فیلر خط خنده خوبه؟

قبل از پرداختن به این موضوع که این فیلر خط خنده خوبه یا نه، باید ابتدا درباره فیلر خط خنده توضیحاتی را ارائه دهیم.
فیلز نیز مانند ژل به نواحی از پوست که دچار عارضه و چین و چروک شده اند تزریق می‌شود. استفاده از فیلر دارای عوارض کمی است که به همین دلیل، مخاطبان زیادی را جذب خود کرده است. متخصصین زیبایی برای تزریق فیلر، از سرنگ های مخصوصی استفاده میکنند. تزریق فیلر، چندان سخت نیست و نیازی به بیهوشی و این مسائل ندارد، اما باید توجه داشت که این تزریق باید تحت نظر یک پزشک حاذق انجام شود.
حالا می‌خواهیم درباره انواع دسته بندی فیلر صحبت کنیم.
به طور کلی، فیلر ها به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شوند.

1) فیلرهای قابل جذب یا بیولوژیکی
2) فیلرهای مصنوعی یا دائمی
3) فیلرهای نیمه مصنوعی یا نیمه دائمی

فیلرهای قابل جذب یا بیولوژیکی به گونه ای ساخته شده اند که عموما برای پر کردن سطحی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلر ها به نحو احسنت جذب پوست می‌شوند و می‌توانند تا مدت حدود ۵ الی ۱۰ ماه اثرات خود را در پوست فرد نگه دارند. این مقدار با توجه به سبک زندگی که فرد اتخاذ می‌کند میتواند متغیر باشد.
فیلر های مصنوعی یا دائمی به گونه ای ساخته شده اند که اصلا جذب پوست نمی‌شوند و تاثیرات عمیقی روی پوست می‌گذارند. این فیلر ها تا مدت های طولانی تاثیرات خود را روی پوست باقی می‌گذارند. به همین دلیل، عموما در هنگام رخداد شیار های عمیق از این نوع فیلر استفاده میشود.
فیلر های نیمه مصنوعی نیز به منظور پر کردن شیارهایی تقریبا در لایه میانی قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از این نوع فیلر به منظور حجیم سازی پوست، لب و… استفاده میشود. این نوع فیلر حدودا تا مدت ۳ سال میتواند تأثرات خود را روی پوست نگه دارد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که این فیلر ها نیز می‌توانند جذب پوست شوند، اما روند جذب شدن آنها، به مراتب کمتر از فیلرهای بیولوژیکی است.
درباره این سوال که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه، مطالبی را خدمت شما عزیزان عرض کردیم. حال که به ماهیت فیلر و ژل پی بردیم، وقت آن رسیده که ببینیم چه تفاوت هایی با هم دارند تا در نهایت بتوانیم به این سوال هم که ایا فیلر خط خنده خوبه پاسخ مناسبی دهیم.
از همان ابتدا، طبیعی بودن فیلر (بیولوژیکی)، جلوه نمایی می‌کند. عمده ترین تفاوت میان ژل و فیلر، طبیعی بودن ژل می‌باشد. در کارآمد بودن ژل برای رفع خط خنده هیچ شکی نیست ولی چون فیلر از مواد طبیعی ساخته شده است، در نتیجه میتواند گزینه بهتری روی میز باشد.
تفاوت عمده دیگر میان ژل و فیلر این است که از ژل معمولا جهت پر کردن شیار های عمیق پوستی استفاده میشود. این در حالیست که از فیلر معمولا برای پر کردن شیار های نیمه عمقی استفاده میشود. تفاوت بعدی که به آن اشاره می‌کنیم، عوارضی است که به دنبال هر یک از این تزریق ها ممکن است به دنبال فرد بیاید.
عموما تزریق فیلر به دلیل استفاده از مواد طبیعی درون خود، عوارض کمتری نسبت به ژل دارد، اما باید توجه کرد که اگر این تزریق توسط یک متخصص مجرب انجام شود، عملا این عوارض به حداقل مقدار ممکن خود می‌رسد.
به طور کل، ماندگاری فیلر به مراتب بیشتر از ژل است. البته این مقدار بسته به سبک زندگی و شرایط پوستی هر فردی، متغیر است. بعد از همه این توضیحات، عملا هیچ جای سوالی به منظور اینکه ایا فیلر خط خنده خوبه، نمی‌ماند. فیلر خط خنده با توجه به مزایایی که دارد، بدون شک یکی از بهترین گزینه های جوانسازی پوست محسوب میشود. با این حال، برای دریافت مشاوره میتوانید به کلینیک زیبایی ما مراجعه کرده و از جدید ترین اطلاعات پزشکی در زمینه جوانسازی پوست مطلع شوید.

 

ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه و عوارض این نوع تزریق چیست؟

این موضوع که تزریق ژل باعث جوان سازی پوست می‌شود، قطعا یک خبر خوشحال کننده برای افراد است، اما نباید از عوارض احتمالی این روش چشم پوشی کرد. نگاه کور کورانه میتواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد داشته باشد. به همین منظور، مشاوره قبل از انجام درمان، امری ضروری است.
پزشک قبل از تزریق، باید درباره سوابق بیماری اطلاعاتی را کسب کند. با توجه به این سوابق، ممکن است عوارض گوناگونی در کمین فرد باشد. این موارد، به ندرت پیش می‌آیند، اما در هر صورت، احتیاط شرط عقل است و باید به تمام نکات ایمنی توجه داشت.
یک سری عوارض در هر شرایطی ممکن است رخ دهد. از جمله این عوارض می‌توان به خونریزی، ایجاد حساسیت، عفونت، خارش، درد شدید، کبودی، ورم و… اشاره کرد.
این عوارض معمولا چند ساعت بعد از تزریق رخ می‌دهد و طبیعیست؛ ولی اگر بنا به هر دلیلی، این عوارض تا مدت ها بعد از تزریق باقی ماند، باید فورا به پزشک مراجعه کرد تا خیلی زود از خطرات احتمالی جلوگیری کرد.
تجربه پزشک در بروز این عوارض بسیار تأثیرگذار است. به گونه ای که هر چقدر پزشک مجرب تر باشد، فرد این عوارض را کمتر تجربه میکند.

سخن پایانی

بشر در طول زندگی، همراه به دنبال زیبایی بوده و این امر ذاتی است و همه افراد در جست و جوی آن هستند. ولی گاهی اوقات به دلایل گوناگون، این زیبایی از دست میرود. از جمله این از دست رفتن ها میتوان به ایجاد خط خنده اشاره کرد که درباره آن توضیحاتی ارائه شد. گفتیم که خط خنده به دلایل گوناگونی از جمله نور مستقیم آفتاب، لبخند زیاد، کهولت سن و… رخ میدهد.
خوشبختانه، امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم پزشکی، روش های گوناگونی جهت جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند که در این مقاله، به بررسی یکی از مهمترین آنها یعنی ژل خط خنده پرداختیم. در این مقاله به طور مفصل به این سوال که ایا تزریق ژل برای خط خنده خوبه، توضیحاتی ارائه داده شد. درباره انواع ژل و همچنین اینکه چه ژلی برای خط خنده خوبه مطالب مفیدی خدمت شما ارائه شد. همچنین درباره مزایای تزریق ژل گفتیم و یک مقایسه خیلی دقیق هم با فیلر خط خنده داشتیم.
فیلر خط خنده نیز باعث جوان سازی پوست می‌شود ولی تفاوت عمده ای که دارد، طبیعی بودن فیلر است. در پی طبیعی بودن مواد سازنده فیلر، عوارض جانبی کمتری نسبت به ژل خط خنده برای فرد ایجاد خواهد شد ولی با این حال، تزریقاتی که توسط یک پزشک مجرب انجام میشود،‌ درصد موفقیت بسیار بالا تری دارند. عوارض جانبی نیز به شدت کاهش می‌یابد. اگر شما هم به دنبال زیبایی و جوان سازی پوست خود با کمترین ریسک و خطر هستید، پیشنهاد میکنم که به کلینیک زیبایی ما مراجعه کرده و دوستی شاداب را به بدن خود هدیه دهید.
از اینکه در این مقاله ما رو همراهی کردید، بسیار سپاسگزاریم.