با افزایش سن، در چهره ما چین و چروک‌ها و خطوط مختلفی به وجود می‌آیند که یکی از آن‌ها خط خنده است. خط خنده زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و چهره فرد را شکسته‌تر از همیشه نشان می‌دهد.‌ به همین سبب است که بسیاری از افراد، به دنبال راه‌هایی برای رفع این خطوط هستند. اگر بخواهیم به یکی از بهترین و موثرترین نوع این روش‌ها اشاره کنیم، بدون شک از سابسیژن خط خنده نام خواهیم برد. با ما همراه باشید تا در مورد این روش درمانی، بیشتر برای شما بگوییم.

Laugh-line-subsession

آنچه در این مقاله می خوانید :

سابسیژن خط خنده چیست و عملکرد آن چگونه است؟

با گذشت زمان و پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی رخ می‌دهد، هر روز شاهد ابداع روش‌های جدید برای زیبایی و جوانی پوست هستیم. یکی از روش‌های نوظهور و موثری که این روزها عملکرد آن باعث شگفتی بسیاری از افراد شده است، سابسیژن می‌باشد. سابسیژن در حوزه زیبایی و درمان مشکلات پوست، کاربردهای گسترده‌ای دارد. از سابسیژن خط خنده گرفته تا برطرف کردن جوش، جای جوش، آکنه و… توسط این روش امکان پذیر است.
دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده، برای برطرف کردن خطوطی که چندان عمیق نیستند، روش‌های غیر تهاجمی را پیشنهاد می‌کنند و یکی از بهترین آن‌ها سابسیژن است. پس از آن که معاینات اولیه و آزمایشات لازم انجام گرفت، پزشک به این نتیجه می‌رسد که شما کاندید مناسبی برای سابسیژن خط خنده هستید یا خیر؟ اگر شما یکی از کاندیداهای مناسب برای انجام این روش بودید، درمان با سابسیژن برای رفع خط خنده شما آغاز می‌شود.
قبل از هر چیز باید تمامی آلودگی‌ها را از روی سطح پوست خود پاک کنید تا متخصص بتواند به راحتی به خطوط صورت شما دسترسی داشته باشد. پس از آن با یک بی حسی موضعی، پزشک کار خود را شروع می‌کند. برای شروع کار با توجه به اندازه و عمق خطوط خنده، یک سوزن کاملاً مناسب را از طرف یکی از زوایای پوست، به این قسمت وارد می‌کند. در ادامه سوزن را به حالت باد بزنی تا نزدیکی لایه درم صورت پیش می‌برد. این موضوع سبب می‌شود تا پیوندهای اسکار و بافتی که در قسمت خط خنده وجود دارند، از لایه‌های عمیق درم جدا شوند.
در ادامه روند درمان، با یک چرخش 90 درجه مجدداً سوزن را به صورت باد بزنی به ناحیه درم وارد می‌کند. پس از آن که کار او به پایان رسید، سوزن را از پوست خارج نموده و برای آن که هیچ نوع لخته خونی در محل خروج سوزن به وجود نیاید، این قسمت را برای چند دقیقه با دست خود فشار می‌دهد.

 

سابسیژن خط خنده چگونه به رفع خطوط عمیق پوست کمک می‌ کند؟

در قسمت قبل فرایند انجام سابسیژن خط خنده توسط متخصص پوست و زیبایی را برای شما عزیزان شرح دادیم. روندی که برای شما بیان کردیم، باعث به وجود آمدن یک لخته خون در قسمت زیرین پوست می‌گردد. پس از آن پوست شروع به کلاژن سازی می‌نماید تا بافت آسیب دیده را ترمیم کند. این کلاژن نه تنها برای ترمیم بافت آسیب دیده موثر است، بلکه خطوط خنده که در این قسمت از پوست قرار دارند را نیز از بین می‌برد.
همه ما به خوبی می‌دانیم که پوست صورت برای رفع تمامی آسیب‌ها و همچنین خطوط و چین و چروک‌هایی که در اثر گذر زمان برای آن به وجود می‌آیند، به کلاژن نیاز دارد. میزان کلاژن سازی با افزایش سن کمتر می‌شود و به همین سبب ما شاهد از بین رفتن جوانی و شادابی پوست خواهیم بود. اما روش‌هایی مانند سابسیژن، به عنوان شیوه‌هایی موثر و کارآمد برای رفع خطوط خنده، آکنه، جای جوش و جای اسکار هستند.
بررسی‌ها نشان دهنده آن است که خطوط خنده در صورت ما، با استفاده از لنگرگاه‌هایی به بافت اصلی پوست وصل می‌شوند. از طریق سابسیژن خط خنده، می‌توان اتصال لنگرگاه را از بین برد و سپس از طریق کلاژن سازی، اقدام به ترمیم بافت‌های آسیب دیده نمود. سابسیژن نه تنها یک روش بی خطر و کم عارضه است، بلکه اثرات شگفت انگیزی با خود به همراه آورده و موجب رضایت خاطر استفاده کنندگان از این روش شده است.

 

آشنایی با برخی از مهم‌ ترین مزایا و معایب سابسیژن خط خنده

سابسیژن خط خنده نیز مانند بسیاری از روش‌های درمانی و زیبایی دیگر، مزایا و معایبی با خود به همراه دارد. ما در این قسمت قصد داریم شما را با برخی از این مزایا و معایب آشنا کنیم؛ پس همچنان با ما همراه باشید:

مزایای سابسیژن خط خنده:
• سابسیژن یکی از روش‌هایی است که می‌توان آن را با یکی دیگر از شیوه‌های جوانسازی پوست ترکیب نمود و به این صورت اثربخشی آن را بیش از پیش افزایش داد.
• سابسیژن به عنوان یکی از روش‌های کاملاً بی خطر است و عوارض جانبی بسیار کمی برای بیمار به همراه می‌آورد.
• دوره نقاهت سابسیژن بسیار اندک بوده و فرد بیمار پس از گذشت 2 الی 3 روز پس از عمل، به زندگی عادی خود بازگشته و امور روزمره خود را انجام دهد.
• از روش درمانی سابسیژن می‌توان برای تمامی تیپ‌های پوستی استفاده نمود و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.
• نتایجی که در اثر سابسیژن خط لبخند به وجود می‌آیند، کاملاً رضایت بخش بوده و بیماران می‌توانند پس از مدت کوتاهی، اثرات آن را مشاهده نمایند.

عوارض جانبی سابسیژن خط خنده:

 ممکن است بیمار تا چند روز در محلی که سابسیژن انجام شده است، احساس درد و ناراحتی نماید.
 به سبب آن که در قسمتی از بافت پوست خونریزی اتفاق می‌افتد، بنابراین امکان ایجاد هماتوم در این قسمت از پوست وجود دارد. البته این عارضه کاملاً طبیعی است و پس از گذشت چند روز، همه چیز به حالت تعادل طبیعی خود بازمی‌گردد.
 در برخی از موارد نادر، ممکن است بیماران با عفونت در پوست خود مواجه شوند. این عفونت در محل درمان به وجود آمده و مانند یک آکنه یا جوش ظاهر می‌شود. در چنین شرایطی پزشک با تجویز آنتی بیوتیک، به از بین رفتن این عفونت کمک فراوانی می‌نماید.
 اگر پزشک شما مهارت کافی را نداشته باشد، ممکن است به رگ‌های خونی یا اعصاب صورت شما آسیب‌هایی به وجود آید.

 

مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال را فراموش نکنید

هر چند مهارت و تجربه پزشک در موفقیت عمل سابسیژن خط خنده تاثیر بسزایی دارد، اما شما نیز نباید مراقبت‌های پس از آن را فراموش کنید. هر چقدر بیشتر به این موارد توجه کنید، در نهایت دوران نقاهت را به سلامت سپری کرده و این روند نتایج رضایت بخشی برای شما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه مطلب شما را با مهم‌ترین مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال آشنا می‌کنیم:

1. ممکن است بین 24 تا 48 ساعت پس از انجام سابسیژن، در لایه‌های زیرین پوست خود احساس نرمی کرده و یا زخم‌هایی را مشاهده کنید. در چنین شرایطی، استفاده از کمپرس یخ تا حدود بسیار زیادی به شما کمک می‌کند. البته این نکته را فراموش نکنید که پوست صورت شما پس از سابسیژن یا لیزر فرکشنال، نباید به صورت مستقیم با یخ تماس پیدا کند، چرا که ممکن است به بافت پوست شما آسیب برسد. بنابراین یک پارچه تمیز میان کمپرس یخ و پوست خود قرار دهید.

2. یکی دیگر از مهم‌ترین مراقبت‌ های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال، مصرف به موقع داروهایی است که پزشک برای شما تجویز نموده است. داروهای ضد التهاب، آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌هایی که درد شما را کاهش می‌دهند، از جمله این داروها به شمار می‌روند که باید سر ساعت آن‌ها را میل کنید.

3. هر چند سابسیژن خط خنده، دوران نقاهت کوتاهی دارد، اما شما باید سعی کنید حداقل 2 الی 3 روز اول پس از عمل سابسیژن و لیزر فرکشنال را به استراحت سپری کنید.‌ استراحت موجب کاهش تورم پوست شما شده و جریان خون را به صورت متعادل در می‌آورد.

4. در دوران مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال، هرگز پوست خود را لمس نکنید و آن را ماساژ ندهید.‌ اگر بر روی انگشتان شما آلودگی‌هایی وجود داشته باشند، ممکن است باعث ایجاد عفونت در ناحیه درمان گردد.

5. تا آن‌جایی که می‌توانید در چند روز ابتدایی پس از عمل، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری نمایید. به خصوص اگر پس از سابسیژن، لیزر فرکشنال هم انجام داده باشید. اگر به هر علتی مجبور به قرار گرفتن در برابر تابش‌های نور خورشید شدید، با مشورت پزشک خود از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

6. تا چند روز یا چند هفته بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال، نباید از حمام با آب داغ، سونا یا استخر استفاده کنید.

7. برای مدت زمان 24 ساعت، نباید از هیچ نوع لوازم آرایشی و یا شوینده‌ بر روی پوست خود استفاده کنید. چرا که ممکن است بر روی نتایج نهایی عمل تاثیرات منفی برجای بگذارد.

8 . یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که در هنگام مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال باید رعایت کنید، عدم انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی است. اگر شما ورزشکار هستید، حداقل تا دو روز از انجام تمرینات ورزشی خودداری کرده و پس از آن نیز با مشورت پزشک خویش، شروع به ورزش کردن نمایید.

 

نکاتی در مورد شستن صورت بعد از سابسیژن خط خنده

همان گونه که می‌دانید سابسیژن صورت، یکی از روش‌های غیر تهاجمی است که این روزها در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران بی‌شماری دارد. با استفاده از این شیوه می‌توان بافت‌های همبند پوست را از همدیگر جدا کرد و در ادامه با بهره‌گیری از شیوه‌های دیگری مانند لیزر فرکشنال و میکرونیدلینگ بافت‌های همبند را از بین برده و به این صورت عمق خط خنده را کاهش می‌دهند.
بدون شک پس از انجام سابسیژن خط خنده پوست صورت ممکن است اندکی با ورم و قرمزی مواجه باشد. در این‌ گونه مواقع باید با رعایت مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال نسبت به رفع این مشکل اقدام نمود.‌ در این گونه مواقع ممکن است سوالاتی پیرامون شستن صورت بعد از سابسیژن برای فرد به وجود آید.‌ پزشکان و متخصصان عقیده دارند شستشویی صورت پس از سابسیژن و به خصوص با آب داغ، تا 48 ساعت پس از عمل به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.‌
پوست شما پس از عمل سابسیژن خط خنده، نیاز به فرصت مناسب دارد که منافذ ریز خود را ببندد. لازم است بدانید که با باز بودن این منافذ، ممکن است میکروب‌ها و آلودگی‌های زیادی وارد پوست شما شوند. همچنین آب داغ می‌تواند وارد این منافذ شده و آسیب‌های بسیار جدی به پوست شما وارد کند. بنابراین اگر در روزهای اول پس از عمل، نیاز به شستن صورت بعد از سابسیژن پیدا کردید، حتماً از آب ولرم برای این کار استفاده کنید.

مدت زمان اثر سابسیژن خط لبخند چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از بیماران پس از عمل سابسیژن خط لبخند به وجود آید این است که مدت زمان اثر سابسیژن چقدر است؟ در واقع چه زمانی باید سپری شود تا ما بتوانید تغییرات این روش درمانی را بر روی پوست خود مشاهده کنیم؟ پاسخ به این سوال کاملاً ساده است! تنها کافی است صبر کنید تا کبودی و ورم صورت شما که در اثر سابسیژن به وجود آمده است از بین برود.
برای که ورم و کبودی پوست شما خیلی زود از بین برود، باید به مراقبت های بعد از سابسیژن و لیزر فرکشنال توجه فراوانی نمایید. به خوبی استراحت کرده و از شستن صورت بعد از سابسیژن با آب داغ خودداری کنید تا هر چه زودتر ورم و کبودی آن از بین برود. بعد از آن است که می‌توانید به خوبی اثراتی که این روش درمانی شگفت انگیز برای پوست شما به وجود آورده است را مشاهده کنید.
گاهی اوقات نیز پوست شما به 2 الی 3 ماه زمان نیاز دارد تا تمامی زخم‌هایی که بر روی لایه‌های عمیق شما به وجود آمده‌اند را ترمیم نماید. بنابراین مدت زمان اثر سابسیژن به نوع پوست و آثار زخم آن بستگی دارد. فراموش نکنید که پس از طی این دوران، نتایجی که سابسیژن خط خنده برای پوست شما به ارمغان خواهد آورد، ماندگار و دائمی خواهد بود.

 

قیمت سابسیژن خط خنده چقدر است و چه هزینه ای برای آن در نظر بگیریم؟

بدون شک تمامی خدمات درمانی و زیبایی که برای جسم ما در نظر گرفته می‌شود، مستلزم صرف هزینه است. به خصوص هزینه‌های زیبایی پوست که به مراتب قیمتی بالاتر از سایر خدمات درمانی دارند. سابسیژن خط خنده نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از افرادی که قصد استفاده از این روش را دارند، دوست دارند در مورد هزینه آن بیشتر بدانند.
لازم به ذکر است که پارامترهای مختلفی بر روی قیمت سابسیژن خط خنده موثر است که از جمله آن‌ها می‌توان به تعداد جلسات درمان، عمق خطوط خنده در چهره شما و محل انجام خدمات درمانی اشاره کرد. به این موارد دستمزد متخصص و تجهیزات کلینیک درمانی را نیز اضافه کنید.
بدون شک هر چقدر یک کلینیک پیشرفته‌تر باشد و ابزارهای به روز و استانداردی را در اختیار پزشک متخصص برای سابسیژن خط خنده قرار دهد، قیمت نهایی آن بالاتر خواهد رفت.
البته در همان جلسات مشاوره اولیه‌ای که با متخصص خود برگزار می‌کنید، تمامی هزینه های لازم برای سابسیژن خط خنده را تخمین زده و به اطلاع شما می‌رساند. سپس شما می‌توانید بر اساس این برآورد اولیه، تصمیم خود را برای استفاده از این روش درمانی برای رفع خطوط خنده صورت خود بگیرید.

 

با مراحل اصلی سابسیژن خط خنده آشنا شوید

سابسیژن خط خنده نیز مانند سایر درمان‌های زیبایی، دارای مراحل مختلفی است. اگر شما عزیزان نیز قصد انجام این عمل را دارید، خوب است که ادامه مطلب را از دست ندهید. ما در این قسمت برخی از مهم‌ترین مراحل انجام سابسیژن برای رفع خط خنده را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم:

1. مرحله اول: آماده سازی
قبل از هر چیزی متخصص، پوست شما را برای انجام عمل سابسیژن خط خنده آماده می‌کند.‌ برای شروع کار، لازم است که پوست شما کاملاً تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد.‌ در غیر این صورت ممکن است پس از عمل سابسیژن، پوست شما با عفونت‌های فراوانی مواجه شود. پس از تمیز کردن پوست، لازم است خطوطی که قرار است سابسیژن در آن قسمت انجام شود، با دقت علامت گذاری شوند. پس از آن پزشک پوست شما را با استفاده از کرم‌های موضعی بی حس می‌کند تا هیچ دردی را در این فرایند احساس نکنید. بعد از آن که ابزارهای لازم برای انجام این کار آماده شد، مرحله بعدی درمان آغاز می‌شود.

2. مرحله دوم: انتخاب دستگاه سابسیژن
در مرحله دوم، پزشک متخصص شما، با توجه به نوع پوست و عمق خطوط خنده، یکی از دستگاه‌های مخصوص سابسیژن را برای شما آماده می‌کند. برای انجام این کار، ابتدا با دقت هر‌چه تمام‌تر پوست شما را بررسی نموده و در ادامه یک دستگاه مناسب را برای انجام این کار در نظر می‌گیرد. همچنین سوزن مناسب برای پوست شما نیز باید توسط متخصص انتخاب شود. اگر پزشک شما در هنگام انتخاب سوزن دقت کافی را به خرج ندهد، ممکن است آسیب‌های جدی به بافت پوست شما وارد شود.

3. مرحله سوم: عمل سابسیژن
پس از آن که بیمار و تجهیزات عمل آماده شوند، عمل غیر تهاجمی سابسیژن آغاز می‌شود. در شروع کار متخصص سوزن نوکور را به صورت افقی به لایه زیرین پوست شما وارد نموده و این کار را تا زمانی ادامه می‌دهد تا به عمق پوست برسد. پس از آن سوزن را به آرامی در این قسمت از پوست جا به جا می‌کند. این امر سبب می‌شود تا بافت‌های زخم ایجاد شده از همدیگر جدا شوند و یک برش در قسمت زیرین پوست به وجود آید.
پس از آن که رشته‌های فیبروتیک شکسته شدند، دو بافت سالم و آسیب دیده پوست، به خوبی از همدیگر جدا می‌شوند. این فرایند در نهایت به پوست کمک می‌کند تا شروع به کلاژن سازی نموده و بافت‌های آسیب دیده را بهبود بخشد. این فرایند به رفع چین و چروک و خطوط خنده کمک فراوانی می‌نماید.

4. مرحله چهارم: تمیز کردن آثار زخم
پس از آن که سابسیژن خط خنده به پایان رسید، لازم است که پوست شما از خون و سایر موادی که بر روی آن باقی مانده است پاکسازی شود. پس از آن متخصص محل زخم را با دست فشار می‌دهد تا باقی مانده خون و مواد اضافی، از آن خارج شوند. در صورتی که این مرحله به صورت ناقص انجام شود، ممکن است در ادامه برای بیمار مشکلاتی مانند عفونت پوست به وجود آورد.

5. مرحله پنجم: ارائه توصیه‌های لازم به بیمار
پس از آن که تمامی مراحل سابسیژن خط خنده به اتمام رسید، پزشک توصیه‌هایی را به عنوان مراقبت پس از عمل به بیمار خود ارائه می‌دهد. همچنین ممکن است داروها و کرم‌های آنتی بیوتیک برای شما تجویز نماید تا با استفاده از آن‌ها، هر نوع عفونت احتمالی در پوست شما از بین برود. همچنین در مورد نحوه شستن صورت بعد از سابسیژن خط خنده نکاتی را به بیمار یادآور شده و او را راهی خانه می‌کند.

 

با انواع روش‌ های سابسیژن خط خنده آشنا شوید

حال که در مورد سابسیژن خط خنده اطلاعاتی به دست آوردید، خوب است اندکی در مورد روش‌های انجام آن که در سراسر جهان متداول است نیز توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و پزشک با توجه به نیاز بیمار، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند:

 سابسیژن خط خنده با تکنیک تزریق خونی
در این شیوه، همان گونه که از نام آن پیداست، با استفاده از تزریق خون به جای زخم، عمل سابسیژن را انجام می‌دهند. این روش از برقراری ارتباط میان بافت سالم و آسیب دیده پوست بیمار جلوگیری به عمل می‌آورد. مدت زمان اثر سابسیژن در این روش، بسیار طولانی است، اما ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین معایب این روش، احتمال لخته شدن خون در پوست بیمار است که خود به تنهایی مشکلاتی را به همراه می‌آورد.

 سابسیژن خط خنده با پیوند پوست
این روش در واقع تلفیقی از سابسیژن با لیزر CO2 است و برای انجام آن، باید یک شکاف بسیار زیر در قسمت مورد نظر به وجود آید. پس از آن قسمتی از پوستی که در قسمت پشت گوش قرار گرفته است را با استفاده از لیزر CO2 به محل زخم پیوند می‌زنند. البته برای انجام این عمل، پزشک باید تخصص، مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. در واقع حساسیت این روش درمانی بسیار زیاد است و کوچک‌ترین اشتباهی می‌تواند باعث ایجاد التهاب، عفونت و زخم‌های ناخوشایند پوست گردد.

 سابسیژن خط خنده با PRPH3
این روش درمانی، شباهت بسیار زیادی به روش تزریق خونی دارد. تنها تفاوت سابسیژن PRPH3 با تکنیک تزریق خونی این است که در این روش از پلاسمای غنی شده از پلاک بیمار، برای تزریق استفاده می‌نمایند. این روش درمانی عوارض بسیار کمتری از تزریق خون به همراه دارد؛ چرا که پلاکت غنی شده خود بیمار، می‌تواند به بازسازی پوست کمک فراوانی نماید.

 سابسیژن خط خنده با تزریق فیلر یا سایر پر کننده‌ها
یکی دیگر از انواع روش‌های سابسیژن، انجام آن با پر کننده‌هایی مانند فیلر است. البته متخصصان از این روش درمانی برای درمان زخم‌های عمیق و همچنین خطوط عمیق خط خنده استفاده می‌کنند. برای انجام این روش، ابتدا با استفاده از دستگاه سابسیژن و سوزن‌های مخصوص، لایه آسیب دیده پوست را از بافت سالم آن جدا می‌کنند.
در ادامه با استفاده از پر کننده‌هایی مانند فیلر، قسمت مورد نظر را به خوبی پر می‌کنند. به این صورت تمامی خطوط عمیق پوست از بین می‌روند و بیمار می‌تواند جوانی و شادابی پوست خود را به دست آورد. از این روش نه تنها برای رفع خط خنده استفاده می‌شود، بلکه برای زخم‌های عمیقی که در اثر تصادف بر روی پوست به وجود آمده‌اند و همچنین آثار به جا مانده از آبله مرغان نیز استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

همه ما انسان‌ها، دوست داریم همواره چهره‌ای شاداب، جوان و زیبا داشته باشیم. اما با سبک زندگی اشتباهی که برای خود انتخاب می‌کنیم و همچنین عواملی مانند گذر عمر، خطوط و چین و چروک‌هایی بر روی پوست ما به وجود می‌آیند. بسیاری از ما این خطوط را دوست نداریم و برای رفع آن‌هاف حاضریم هر بهایی پرداخت کنیم.‌ جای بسی خوشحالی است که علم پزشکی، در این زمینه به کمک ما آمده و روش‌های بسیار خوبی برای رفع این خطوط و به خصوص خط خنده در اختیار ما قرار داده است.
اگر بخواهیم به یکی از بهترین نوع این روش‌ها اشاره کنیم، بدون شک از سابسیژن خط خنده نام خواهیم برد. ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با سابسیژن، روش‌های انجام، مزایا و معایب، قیمت و مراقبت‌های پس از آن آشنا کنیم. همچنین در مورد مدت زمان اثر سابسیژن و شستشوی صورت پس از آن، به نکات مهمی اشاره کردیم. امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کنند تا با آگاهی کامل برای انجام این عمل اقدام نموده و از نتایجی که در نهایت به دست می‌آید، نهایت لذت را ببرید.