زمانی که سن و سال ما بالا می‌رود و به پختگی و با تجربگی می‌رسیم، تغییراتی در ظاهر ما نیز به وجود می‌آید. یکی از این تغییرات ایجاد چین و چروک‌هایی بر روی پوست و خطوطی مانند خط خنده است. بسیاری از افراد این خطوط را دوست ندارند و با مراجعه به پزشک و تزریق ژل، اقدام به برطرف کردن آن می‌نمایند. از جمله پرسش‌های اساسی برای برخی از انسان‌ها این است که آیا ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده توسط پزشکان پیشنهاد می‌شود؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا به پاسخ درستی برای این سوال دست پیدا کنیم.

Massage-laugh-line-gel-injection

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده خوب است یا خیر؟

زمانی که شما برای تزریق ژل خط خنده به یک پزشک مراجعه می‌کنید، مراقبت‌های قبل و بعد از انجام ژل را به شما یادآور می‌شود. درست است که استفاده از ژل با کیفیت و استاندارد و همچنین تزریق آن نزد یک متخصص ماهر و با تجربه، نقش مهمی در موفقیت این روند دارد، اما نباید از مراقبت‌های بعد از آن نیز غافل شد. پس از آن که دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده را برای شما انجام داد، این شما هستید که باید به خوبی از خود مراقبت نمایید تا نتیجه قابل قبولی از این عمل به دست آورید.
اما نکته‌ای که ممکن است باعث سردرگمی برای از مراجعان گردد، ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده است. برخی از پزشکان در چنین شرایطی ماساژ را پیشنهاد می‌کنند و برخی دیگر به کلی بیماران خود را از انجام آن منع نموده‌اند. اما به راستی کار درست کدام است؟ برای دستیابی پاسخ درست به این سوال، باید هر دو مورد را به خوبی بررسی کنیم.
برخی از پزشکان عقیده دارند که ماساژ خط خنده بعد از تزریق فیلر، برای بیمار بسیار مفید است. چرا که این کار از به وجود آمدن خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل در زیر پوست جلوگیری به عمل می‌آورد. برخی دیگر از پزشکان نیز می‌گویند پس از آن که ژل مورد نظر به پوست شما تزریق شد، نباید پوست خود را ماساژ داده و آن را دستکاری کنید. چرا که این موضوع ممکن است سبب حرکت ژل از جای خود شده و نتیجه نهایی عمل را تحت الشعاع قرار دهد.
ما می‌خواهیم به شما بگوییم هر دو این نظریه‌ها کاملاً درست است. اگر شما به صورت ناشیانه و بدون علم به این کار، اقدام به ماساژ صورت خود نمایید، باعث آسیب‌های جبران ناپذیری به پوست خود خواهید شد. ممکن است ژل از جای خود حرکت کرده و پوست شما دچار تورم و عفونت شود. بنابراین اگر می‌خواهید پوست خود را ماساژ دهید تا از گلوله گلوله شدن ژل خط خنده خود جلوگیری به عمل آورید، از قبل پزشک متخصص خود را در جریان قرار دهید؛ پزشک روش صحیح ماساژ صورت بعد از تزریق فیلر خط خنده را به شما خواهد آموخت.
پس یک ماساژ اگر به صورت اصولی، استاندارد و درست انجام شود، به شما کمک خواهد کرد تا دوران نقاهت پس از تزریق فیلر را به خوبی پشت سر گذاشته و جوانی و زیبایی پوست خود را به دست آورید.

 

آیا در مورد تزریق ژل برای رفع خط خنده اطلاعی دارید؟

حال که تا حدودی در مورد ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده آگاه شدیم، خوب است اطلاعاتی نیز در مورد خط خنده و لزوم تزریق ژل به آن اطلاعاتی به دست آوریم. یکی از خطوطی که به مرور زمان و با افزایش سن بر روی پوست صورت ما ایجاد می‌شود، خط خنده است. هر چند گذر زمان چین و چروک‌های زیادی را بر روی پوست به وجود می‌آورند، اما خطوطی مانند خط خنده یا خط اخم، دارای اندازه بزرگی بوده و بیش از پیش خود را در چهره ما نشان می‌دهند.
بسیاری از افراد، با مراجعه به متخصصان زیبایی، سعی در برطرف کردن خطوط خنده خود را دارند. یکی از متداول‌ترین شیوه‌هایی که پزشکان برای رفع این مشکل از آن استفاده می‌کنند، تزریق ژل است. ژل‌ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که یکی از محبو‌ترین نوع آن ها، ژل هیالورونیک است. است. این ماده به صورت طبیعی در پوست ما تولید شده و باعث آبرسانی و ایجاد حالت سفت باری آن می‌گردد. پزشکان این ژل کاملاً طبیعی و بی خطر را با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریفی به لایه‌های عمیق‌تر پوست تزریق می‌نمایند.‌
پس از آن مشاهده خواهید کرد که خط خنده کمتر شده و به آرامی از روی صورت شما محو می‌شود. در واقع ژل هیالورونیک اسید به پوست کمک می‌کند تا بافت‌های آسیب دیده خود را به آرامی ترمیم نموده و به این صورت جوانی و شادابی را برای پوست ما به ارمغان می‌آورد. مهارت پزشک تاثیر بسیار زیادی بر موفقیت این عمل ساده دارد؛ هر چند پس از تزریق ممکن است پوست شما حالت پف و برجسته پیدا کند که پس از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. همچنین ممکن است پزشک برای رفع برجستگی بعد از تزریق ژل، ماساژ ژل خط خنده را به بیماران خود آموزش دهد که کمک بسیار خوبی برای رفع این علائم می‌باشد.

 

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد تا هر چه زودتر تعادل چهره برقرار شود؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برخی از افراد در ذهن خود با آن مواجه شوند این است که پس از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ قطعاً مراقبت‌هایی وجود دارند که به ما کمک می‌کنند هر چه زودتر تعادل چهره خود را به دست آورده و به زندگی عادی و معمولی خود برگردیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم پس از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد:
1. فراموش نکنید که ورم و برجستگی بعد از تزریق ژل، یک امر کاملاً عادی است و نباید شما را نگران کند. این ورم بعد از گذشت چند روز، خود به خود از بین می‌رود. اما شما می‌توانید برای کاهش این ورم، در 3 روز اول بعد از تزریق ژل، از کمپرس آب سرد و در 3 روز دوم، از کمپرس آب گرم در محل تزریق ژل استفاده کنید.
2. ماساژ ژل خط خنده، اگر به صورت ناشیانه و بدون مشورت با پزشک انجام شود، شما را با عوارض جانبی بسیار ناخوشایندی مواجه می‌نماید. بنابراین به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی این قسمت از صورت خود را ماساژ ندهید. (مگر آن که پزشک به شما آموزش ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده را داده باشد و شما با این فرایند کاملاً آشنا باشید.)
3. برای مدت زمان 24 ساعت که اقدام به تزریق ژل به صورت خود کرده‌اید، از هیچ نوع لوازم آرایشی و حتی کرم ضد آفتاب استفاده نکنید.
4. برای آن که بتوانید از تمامی مواهب تزریق ژل برای رفع خط خنده خود برخوردار شوید، برای مدت زمان 24 ساعت، از شستن صورت خود، اجتناب کنید. همچنین برای مدت زمان 3 هفته رفتن به سونای خشک و سونای بخار را به تعویق اندازید.
5. اگر صورت شما قرمز شده و ورم کرده است، به هیچ عنوان نگران نباشید؛ چرا که این قرمزی و ورم، پس از گذشت 24 ساعت به کلی از بین می‌رود. در طول این مدت، به آرامی راه بروید و فعالیت‌های سنگین انجام ندهید تا ورم صورت شما فروکش نماید.
6. علاوه بر این که ماساژ فیلر خط خنده در این دوران به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود، بلکه شما باید به شیوه خوابیدن خود نیز توجه کنید.‌ هنگامی که می‌خوابید، باید سر شما بالاتر از قسمت سینه قرار گرفته باشد. علاوه بر این، در هنگام استراحت حتماً از دو بالش مناسب برای زیر سر خود استفاده کنید. خوابیدن در این دوران، تنها باید به پشت باشد، چرا که سایر شیوه‌های خواب، فشار زیادی به صورت شما آورده و باعث تغییر حالت ژل می شوند.

 

برجستگی بعد از تزریق ژل چگونه برطرف می ‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که ممکن است برای برخی از افراد پس از تزریق ژل خط خنده به وجود آید، برجستگی و ورم آن است. بدون شک تمام کسانی که اقدام به تزریق ژل برای رفع خط خنده خود می‌کنند، دوست دارند هر چه سریع‌تر نتایج آن را در چهره خود مشاهده کنند. اما ورم و برجستگی بعد از تزریق ژل، این امکان را از آن‌ها سلب می‌کند؛ به همین سبب به دنبال راهکارهایی برای رفع این برجستگی هستند.
در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با راهکارهایی برای رفع برجستگی بعد از تزریق ژل آشنا کنیم:

• فراموش نکنید که تا 72 ساعت پس از این عمل، نباید اقدام به دستکاری و ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده نمایید.
• در دو هفته ابتدایی که اقدام به تزریق ژل برای رفع خط خنده نمودید، هرگز صورت خود را با آب داغ شستشو ندهید. همچنین از حمام با آب گرم و یا رفتن به سونا بپرهیزید.
• اگر در همان روزهایی ابتدایی تزریق ژل، از مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده کنید، باعث می‌شود که ورم و برجستگی آن دیرتر از بین برود.
• ورزش‌هایی که در آن ها تحرک زیادی وجود دارد و یا فعالیت‌های سنگین ورزشی، پس از تزریق ژل هرگز پیشنهاد نمی‌شود.
• برای این که ورم و برجستگی صورت شما پس از تزریق ژل به کلی از بین برود، تا حد ممکن در هفته‌های ابتدایی در معرض نور خورشید قرار نگیرید.‌
• تا آن‌جایی که برای شما امکان دارد، از غذاهای جویدنی و سفت مانند نان، ساندویچ و… استفاده نکنید. کشیدن سیگار، قلیان و پیپ نیز در این دوران به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

در هنگام ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده به این موارد دقت کنید

همان گونه که تاکنون متوجه شدید، ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده، اگر به صورت نادرست انجام شود، تمام نتایج حاصل از این عمل را تحت الشعاع قرار می‌دهد.‌ اما برخی از پزشکان پس از تزریق ژل، ماساژ صحیح را به بیماران خود آموزش می‌دهند.‌ فراموش نکنید که اگر صورت خود را به شیوه‌ای صحیح ماساژ دهید، تمامی خط و خطوط ناصاف چهره شما از بین رفته و صورت شما تعادل بسیار خوبی به دست خواهد آورد. ماساژ فیلر خط خنده به شیوه صحیح، از گلوله شدن و ناهمواری ژل در زیر پوست شما جلوگیری به عمل می‌آورد.
قبل از آن که شروع به ماساژ پوست خود نمایید، ابتدا صورت خود را با وازلین یا پماد آ د چرب کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا ماساژ را به شیوه‌ای صحیح و روان انجام دهید. سپس حرکات ماساژ که پزشک به شما توصیه کرده است را آغاز کرده و به آرامی این حرکات را انجام دهید. فراموش نکنید که شما نباید در ماساژ فیلر خط خنده زیاده روی کنید و یا با حرکات محکم این کار را انجام دهید.

 

آیا می‌ توان با ماساژ خط خنده اقدام به برطرف کردن این خطوط در چهره نمود؟

این روزها روش‌های نوین درمانی برای رفع خطوط خنده ابداع شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تزریق ژل، هایفوتراپی و… اشاره نمود. اما با این وجود برخی از افراد به دنبال پاسخ به این سوال هستند که آیا می‌توان با استفاده از ماساژ خط خنده، این خطوط را در چهره برطرف کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این موضوع به نوع پوست و عمق خطوط خنده شما بستگی دارد. اگر این خطوط به تازگی بر روی پوست شما ایجاد شده‌اند و چندان عمیق نیستند، می‌توان با ماساژ خط خنده، آن‌ها را کمرنگ نمود.
اگر می‌خواهیم ماساژ شما برای رفع خط خنده با تاثیرات بیشتری همراه باشد، حتماً از روغن‌های گیاهی مناسب برای انجام ماساژ استفاده کنید. ماساژ صورت سبب می‌شود که گردش خون در رگ‌های پوست شما بهتر از همیشه جریان داشته باشد.‌ از طریق خون اکسیژن و تمامی مواد مغذی که پوست برای بازسازی خود به آن‌ها نیاز دارد، در دسترس آن قرار می‌گیرد. فراموش نکنید که ماساژ صورت برای رفع خط خنده را به صورت منظم و هر روزه انجام دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید به نتایج بسیار خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

 

چگونه از گلوله شدن ژل خط خنده جلوگیری کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ممکن است پس از تزریق ژل خط خنده برای برخی از افراد به وجود آید، گلوله گلوله شدن آن است. اگر احساس کردید که ژل شما در زیر پوست به صورت گلوله در آمده، نگران نشوید! چرا که برای رفع این مشکل راه‌ حل‌های زیادی وجود دارد. قبل از هر چیز باید بدانید که تورم و کبودی در روزهای اولی که اقدام به تزریق ژل نموده‌اید، کاملاً طبیعی است و به مرور زمان از بین می‌رود.
در صورتی که بعد از گذشت این مدت، همچنان احساس می‌کنید که ژل شما به حالت گلوله درآمده، به پزشک مراجعه نموده و موضوع را با او در میان بگذارید. ممکن است پزشک به شما آموزش ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده را ارائه نموده و به این صورت به یکنواختی و هماهنگی چهره شما کمک کند. فراموش نکنید که هرگز به صورت سرخود و بدون مشورت با پزشک، صورت خود را ماساژ ندهید، چون ممکن است کار را خراب‌تر کنید.
در شرایطی که هیچ کدام از روش‌های توصیه شده توسط پزشک، این مشکل را برطرف نکردند، تنها راهی که باقی می‌ماند، تخلیه ژل است. در این هنگام پزشک طی یک یا چند جلسه اقدام به خارج کردن ژل از پوست شما می‌نماید. پس از بررسی علت این مشکل، ممکن است به شما بگوید پس از چند ماه برای تزریق مجدد ژل به نزد او بازگردید. گاهی اوقات نیز ممکن است راه دیگری را برای برطرف کردن خطوط خنده شما انتخاب کند.

سخن پایانی

این روزها بسیاری از ما دوست داریم چهره‌ای زیبا، جوان و شاداب داشته باشیم؛ برای رسیدن به این مقصود، ممکن است راه‌های بی‌شماری را امتحان کنیم. هر چند علم پزشکی به کمک ما آمده و راه‌حل‌های بسیار خوبی در پیش روی ما قرار داده است. همه ما به خوبی می‌دانیم که خطوط خنده، یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که زیبایی و جذابیت چهره ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌توان این خطوط را برطرف نمود، تزریق ژل است. ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با مقوله‌ای به نام ماساژ بعد از تزریق ژل خط خنده آشنا کنیم و هر آن‌چه نیاز است در مورد آن بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با ارائه این مطالب، توانسته باشیم اندکی به اطلاعات و آگاهی شما پیرامون تزریق ژل و ماساژ دادن آن اضافه کنیم. فراموش نکنید که برای انجام هر نوع خدمات زیبایی و درمانی برای پوست خود، به یک متخصص با تجربه و یک کلینیک معتبر مراجعه نمایید.