جوان‌سازی و به تعویق انداختن روند پیری پوست، سال‌های بسیاری است که به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم و پزشکان متخصص در این حوزه تبدیل شده است. پزشکان روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی پوست ارائه می‌کنند؛ اما یکی از این روش‌ها تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده است. پرفکتا بر پایه اسید هیالورونیک است که به رفع چین و چروک‌ها از جمله خط خنده کمک می‌کند؛ اگر به دنبال یک راه درمان برای خط خنده خود هستید باید به یک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده مراجعه کنید.


Perfecta-gel-laugh-line

آنچه در این مقاله می خوانید :

ژل پرفکتا برای خط خنده

ژل پرفکتا یکی از فیلر‌های معروف دنیا برای اصلاح عیوب پوستی است که ساخت شرکت ((A Sinclair IS Pharma فرانسه است. پرفکتا بر پایه اسید هیالورونیک (با نماد HA) است که در پوست انسان در حالت نرمال وجود دارد. این ژل فرانسوی، سازگاری بالایی با بدن انسان دارد و برای موارد گوناگونی از جمله از بین بردن خط خنده استفاده می‌شود.
ژل پرفکتا یکی از بهترین ژل‌ها برای برطرف کردن چین و چروک‌ها و کانتور صورت است و با جذب آب طی 2 الی 3 هفته، پس از ترکیب شدن ژل با بافت صورت، نتایجی با ظاهر کاملاً طبیعی ایجاد می‌کند.
نتایج تزریق ژل پرفکتا را می‌توانید به سرعت مشاهده کنید. فیلر خط خنده پرفکتا به طور طبیعی حجم می‌دهد و گودی‌های خط خنده را پر می‌کند. این ژل علائم پیری و چین چروک صورت و خط خنده را به مرور زمان و به صورت کاملاً طبیعی برطرف می‌کند.
از ژل پرفکتا، برای بیشتر کردن حجم گونه و همچنین زاویه‌سازی فک و اصلاح و رفع خطوط عمیق پوست مانند خط خنده استفاده می‌شود. این محصول از بهترین مواد اولیه ساخته شده است تا بهترین درمان را با بالاترین کیفیت به شما ارائه کند.
در صورتی که قصد تزریق فیلر خط خنده پرفکتا را دارید، بهتر است این کار را نزد یک پزشک متخصص در حوزه زیبایی انجام دهید. در صورتی که ژل پرفکتا برای خط خنده به دست پزشکان حرفه‌ای و متخصص انجام شود، قطعاً نتیجه آن بسیار خوب خواهد بود و بدون عوارض و به صورت طبیعی انجام می‌شود.

 

مزایای فیلر خط خنده پرفکتا

تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده معمولاً به طور سریع و غیر تهاجمی انجام می‌شود؛ همچنین معمولاً قبل از تزریق ژل پرفکتا از بی‌حسی موضعی یا موضعی کامل استفاده می‌کنند. با تزریق فیلر خط خنده پرفکتا به ناحیه خنده، خطوط به طور موقت پر می‌شوند و پوست، صاف‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
پس از تزریق، ممکن است در ناحیه تزریق تورم، قرمزی و درد خفیفی وجود داشته باشد؛ این علائم معمولاً کوتاه مدت و موقت هستند و در بیشتر موارد بعد از چند روز بهبود می‌یابند.
یکی از مزایای فیلر خط خنده پرفکتا این است که اگر از نتیجه رضایت نداشتید، می‌توانید با تجزیة هیالورونیک اسید، به حالت قبلی بازگردید. از جمله مزایای فیلر خط خنده پرفکتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• دوره نقاهت فیلر خط خنده پرفکتا، بسیار کوتاه است.
• نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق، قابل مشاهده و بسیار طبیعی است.
• احتمال بروز عوارض مضر، نزدیک به صفر درصد است.
• ایمنی فیلر پرفکتا نسبت به سایر فیلر‌ها، بالاتر است.
• ماندگاری ژل خط خنده پرفکتا، بالاست.
• فیلر خط خنده پرفکتا با تزریق آنزیم، قابل تجزیه است؛ بنابراین در صورتی که از وضعیت خود ناراضی هستید، می‌توانید با تزریق آنزیم، نسبت به تجزیه ژل پرفکتا اقدام کنید.
• ژل پرفکتا دارای تأییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکاست.
• ژل پرفکتا به دلیل ترکیبات طبیعی، در اکثر مواقع باعث گلوله شدن ژل در ناحیه خط خنده نمی‌شود.
• ژل پرفکتا برای خط خنده، از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه است.

همچنین، لازم است در نظر داشته باشید که اثر فیلر خط خنده معمولاً موقت است. این ژل نیاز به تجدید تزریق دارد تا اثر آن برای مدت زمان بیشتری، حفظ شود.

انواع ژل پرفکتا و کاربردهای آن

پرفکتا شامل پنج محصول متمایز از هم است که هر کدام برای درمان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ژل پرفکتا می‌توان در مناطق مختلف شامل بینی، لب‌ها و استخوان گونه استفاده کرد.
ژل پرفکتا به کاهش روند پیری، از بین بردن خطوط ریز اطراف چشم و لب‌ها و همچنین چین و چروک عمیق کمک شایانی می‌کند. از جمله کاربرد‌های ژل پرفکتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. درمان افتادگی‌های شدید در پوست
2. حجم دادن به چانه، گونه‌ها و همچنین فک
3. کانتور صورت و زاویه‌سازی استخوان فک
4. برطرف کردن اسکارهای عمیق موجود در بافت پوست

مدل‌های مختلفی از ژل پرفکتا وجود دارد. ژل پرفکتا برای درمان تمام لایه‌های پوست تولید می‌شود. در ادامه به تک‌تک مدل‌های فیلر پرفکتا برای خط خنده اشاره می‌کنیم؛

• فیلر فاین لاین پرفکتا (Perfectha Finelines)
از فیلر پرفکتا فاین لاین، اکثر مواقع برای رفع و از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط متوسط تا شدید استفاده می‌شود. این ژل در اولین لایه پوست (لایه درم) تزریق می‌شود. همچنین می‌توان برای رفع خطوط پنچه کلاغی اطراف ناحیه چشم و لب نیز استفاده کرد. تزریق این ژل بین چهار تا شش ماه بسته به مراقبت‌های فرد، ماندگاری دارد.

• ژل پرفکتا برای خط خنده (Perfectha Derm)
از فیلر درم پرفکتا می‌توان برای افزایش دادن به حجم گونه‌ها و لب‌ها و همچنین اصلاح صورت استفاده کرد. ژل پرفکتا درم می‌تواند تا حدی چین و چروک‌های عمیق پوستی را درمان کند؛ بنابراین می‌توان از این ژل برای خط اخم و اطراف چشم نیز استفاده کرد.

• فیلر دیپ پرفکتا (Perfectha Deep)
از معروف‌ترین ژل‌های پرفکتا می‌توان از فیلر پرفکتا دیپ نام برد. از این فیلر برای رفع چین و چروک‌های عمیق و شدید استفاده می‌کنند؛ همچنین می‌توان برای حجم دادن به گونه‌ها و لب نیز از این فیلر استفاده کرد.
این فیلر به عمیق‌ترین لایه پوست تزریق می‌شود و می‌توان برای زاویه‌سازی صورت و حجم دادن به گونه‌ها نیز از آن بهره برد. این ژل بین 8 الی 12 ماه بسته به مراقب‌های بعد از تزریق، ماندگاری دارد.

• فیلر ساب اسکین پرفکتا (Subskin Perfectha)
از فیلر ساب اسکین پرفکتا می‌توان برای کانتورینگ و حجم دادن به گونه‌ها، فک و چانه و جوان‌سازی دست‌ها استفاده کرد. این ژل برای درمان فرورفتگی‌های عمیق پوستی استفاده می‌شود. فیلر ساب اسکین پرفکتا بین 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد.

• فیلر کامپلیمنت پرفکتا (Perfectha Complement)
از فیلر کامپلیمنت پرفکتا نیز می‌توان برای رفع و درمان چین و چروک‌های متوسط تا شدید بهره برد. این فیلر برای درمان گودی زیر چشم مناسب است و در لایه سطحی پوست تزریق می‌شود؛ به همین دلیل می‌توان از آن به عنوان یک لایه‌بردار صورت نیز نام برد. این ژل بین چهار تا شش ماه ماندگاری دارد.

 

نحوه تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده

پزشک برای تزریق ژل پرفکتا برای خطوط خنده، از یک سوزن نازک استفاده می‌کند. استفاده از سوزن بسیار نازک باعث می‌شود تا شما با کمترین درد مواجه شوید. نتایج حاصل از تزریق این ژل بلافاصله قابل مشاهده است. پزشک می‌تواند برای کاهش درد بیمار، از یک کرم بی‌حسی موضعی استفاده کند.
وجود تکنولوژی E-Brid در ژل پرفکتا به ماندگاری آن کمک می‌کند؛ اگر طی 24 ساعت پس از تزریق درد طولانی داشتید یا به جای کبودی با لکه‌های قهوه‌ای رنگ، سفید، خاکستری و … مواجه شدید، بلافاصله به پزشک زیبایی مراجعه کنید.

 

آیا تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده بی‌خطر است؟

ایمنی تزریق ژل پرفکتا برای استفاده در صورت و دست‌ها دارای سابقه بسیار خوبی است. از سال 2007 میلادی، بسیاری از متخصصان پوست و جراحان از ژل پرفکتا برای خطوط خنده و همچنین رفع چین و چروک‌های پوست، استفاده می‌کنند.
احتمال ایجاد عوارض مضر و واکنش‌های آلرژیک نسبت به ژل پرفکتا، بسیار پایین است. ژل پرفکتا در بیش از 70 کشور، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرفکتا یک ماده تجزیه‌پذیر زیستی است که نیاز به هیچ‌گونه تست حساسیت ندارد.
احتمال وجود قرمزی یا ورم، بعد از تزریق ژل خط خنده پرفکتا وجود دارد؛ این عوارض بسیار نرمال و طبیعی هستند و ظرف چند روز از بین می‌روند. در صورتی که باردار یا شیرده هستید یا سن‌تان کمتر از 18 سال است، تزریق فیلر خط خنده پرفکتا توصیه نمی‌شود.

 

ماندگاری ژل پرفکتا برای خط خنده

ژل خط خنده پرفکتا یکی از بادوام‌ترین برند‌های موجود در بازار به حساب می‌آید. نتایج ژل پرفکتا معمولاً طولانی مدت است و دوره تمدید آن نیز نسبتاً طولانی است. این ژل در قسمت‌های پرتحرک مثل لب بین 6 الی 9 ماه ماندگاری دارد.
نکته مهم این است که تکنیک پزشک متخصص، ناحیة تزریق‌شده، میزان ژل مورد استفاده و … می‌توانند به ماندگاری بیشتر پرفکتا کمک کنند. شرایط شما و نیز رعایت‌های شما قبل و بعد از تزریق نیز به افزایش ماندگاری کمک می‌کنند.
فیلر پرفکتا بعد از گذشت چند ماه به طور کامل در پوست جذب می‌شود؛ بنابراین این فیلر، دائمی نیست و نیاز به تمدید مجدد دارد. مدت زمان تمدید ژل پرفکتا با توجه به مراقب‌های فردی و رعایت توصیه‌های بعد از تزریق و همچنین ناحیه درمان، متفاوت است.
افراد می‌توانند 2 بار در سال ژل پرفکتا را تزریق کنند؛ البته اگر قبل از جذب کامل ژل، مجدداً آن را تزریق کنید، به دوام و ماندگاری آن کمک می‌کند.

 

توصیه‌ها و مراقبت‌ها در مورد ژل پرفکتا

برای ماندگاری بهتر ژل، قبل و بعد از تزریق ژل خط خنده پرفکتا، چند نکته مهم را رعایت کنید. از جمله این نکات عبارت‌اند از:

• یک هفته قبل از تزریق و یک هفته بعد از آن از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون پرهیز کنید.
• تا یک روز بعد از تزریق، از انجام ورزش‌ها و تمرینات سنگین بپرهیزید. با انجام فعالیت‌های سنگین دمای بدن افزایش می‌یابد و با افزایش دمای بدن، فشار خون بیشتر می‌شود و در نتیجه دچار کبودی و خونریزی می‌شوید.
• اگر در گذشته دچار تبخال شده‌اید، توصیه می‌شود قبل از تزریق با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است عفونت ویروسی بعد از تزریق دوباره فعال شود.
• کاملاً طبیعی است که طی 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده پرفکتا، دچار سوزش در آن ناحیه شوید. برای به حداقل رساندن ورم و تورم توصیه می‌شود بعد از تزریق ژل پرفکتا از کمپرس سرد استفاده کنید.
• از مصرف سیگار و الکل قبل و بعد از تزریق اجتناب کنید.
• سعی کنید تا 24 ساعت در معرض نور خورشید، اشعهUV، سونا و … قرار نگیرید.
• تا یک روز بعد از تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده از آرایش کردن بپرهیزید.
• سعی کنید محل تزریق را تمیز نگه دارید.
• در صورتی که سابقه بیماری خاصی دارید، قبل از تزریق با پزشک متخصص، بیماری خود را در میان بگذارید.
• پس از تزریق فیلر خط خنده پرفکتا از فشار دادن آن ناحیه پرهیز کنید. فشار بر ناحیه تزریق‌شده باعث می‌شود تا ژل تزریق‌شده به حرکت درآمده و در نتیجه دچار ظاهر غیر طبیعی‌ای شوید.
• با مصرف میوه و سبزیجات می‌توانید باعث کاهش التهابات بعد از تزریق ژل پرفکتا برای خط خنده خود شوید.

سخن پایانی

ژل پرفکتا برای خط خنده قدرت بالقوه‌ای برای کاهش خطوط این ناحیه دارد. این ژل خطوط عمیق و چین و چروک‌های شدید مانند خط لبخند را رفع و از بین می‌برد. ژل پرفکتا به دلیل دارا بودن هیالورونیک اسید طبیعی یکی از محبوب‌ترین و بهترین برند‌های فیلر محسوب می‌شود. این ژل با هزینه کمتر و البته دوره نقاهت کوتاه‌تر بیشترین تأثیر را دارد که این عوامل نیز بر محبوبیت آن افزوده است.