داشتن پوستی سفید و شفاف، تاثیر زیادی در زیبایی دارد. عوامل ژنتیکی، آلودگی هوا، بودن در معرض نور آفتاب و… همه و همه به سفیدی و درخشندگی پوست آسیب می‌زنند و با مسدود کردن منافذ، ایجاد رنگدانه و حتی بروز آکنه، پوست را تیره و کدر خواهند کرد. اگر شما هم از این مشکلات رنج می‌برید و دنبال راهکاری برای سفید شدن دائمی پوست سبزه یا سفید شدن پوست صورت سبزه خود هستید، پس این مقاله را از دست ندهید.

Permanent-whitening-brunette-skin

آنچه در این مقاله می خوانید :

سیر تا پیاز سفید شدن دائمی پوست سبزه

یکی از معیارهای مهم زیبایی برای بانوان، داشتن پوستی سفید است. رنگ پوست به عنوان یکی از شاخص‌های محسوس هر فرد، براساس نوع و میزان ملانین سنتز شده در داخل ملانوزوم و الگوی پراکندگی ملانوزوم در ملانوسیت‌های بدن، مشخص خواهد شد. برخی پوستی سفید و زیبا دارند و برخی سبزه هستند و در رویای داشتن پوستی روشن، شفاف و درخشان.
روشن کردن پوست، امروزه به یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های زیبایی تبدیل شده است. وقتی از سفید کردن پوست صحبت می‌کنیم، منظورمان فرایندی است که طی آن، متخصصین زیبایی رنگدانه ملانین پوست را کاهش می‌دهند تا چهره سفید و روشن شود.
همانطور که گفتیم، میزان و نوع ملانین، تعیین کننده رنگ پوست شما است. پس اگر پوست‌تان تیره است، یعنی ملانین بیشتری دارد. میزان ملانین پوست، بستگی به تجمع ژنتیکی دارد. با این حال، تولید ملانین، بی‌تاثیر از آسیب دیدگی‌های پوستی، نور خورشید و یا قرار گرفتن در معرض آسیب مواد شیمیایی نیست.
اغلب افراد برای سفید شدن دائمی پوست سبزه و از بین بردن لکه‌های ناشی از افزایش سن، کک و مک، خال‌های مادرزادی، جای آکنه و زخم به سراغ روش‌های سفید کردن پوست می‌روند. استفاده از محصولات روشن کننده پوست مثل کرم‌های محو کننده و کرم‌های سفید کننده، لیزردرمانی، لایه بردارهای شیمیایی، میکرودرم ابریژن و… از متداول‌ترین روش‌های سفید کردن پوست به شمار می‌روند.

 

از مزایای سفید شدن دائمی پوست سبزه چه می‌دانید؟

مزایای سفید شدن دائمی پوست سبزه، یکی و دو تا نیست. تاثیر روشنی و شفافیت پوست در زیبایی و جذابیت ظاهری را نباید دست کم بگیرید. افزایش اعتماد به نفس تنها یکی از مزایای سفید شدن پوست تیره است.

۳ مزیت مهم سفید شدن دائمی پوست سبزه:

1. با سفید شدن دائمی پوست سبزه، جوش و آکنه از بین می‌رود، لکه‌های قهوه‌ای یا ملاسما بهبود می‌یابد و اختلالات هیپرپیگمانتاسیون یا افزایش رنگدانه پوست و دیگر مشکلات رنگ پوست رفع می‌شود.
2. روشن شدن پوست، مزایای ضدپیری دارد. با شفاف شدن پوست، لکه‌های پوستی از بین می‌رود و ظاهر فرد بهتر و جوان‌تر می‌شود.
3. سفید شدن دائمی پوست سبزه، اعتماد به نفس را بالا می‌برد. در واقع روشنی و درخشندگی پوست، حس بسیار خوبی برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

سفید شدن دائمی پوست سبزه با استفاده از کرم‌های سفید کننده

وقتی صحبت از سفید شدن پوست می‌شود، احتمالاً اولین راهکاری که به ذهن شما می‌رسد، استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های موضعی است. بدون شک یکی از ارزان‌ترین و موثرترین روش‌های سفید شدن پوست، استفاده منظم از کرم‌های سفیدکننده است که نتایج درخشانی را برای شما به ارمغان می‌آورد و وضعیت پوست‌تان را بهبود می‌بخشد؛ این را تجربه هم ثابت کرده است.
ترکیبات تشکیل دهنده کرم بر لایه بیرونی پوست تاثیر می‌گذارد و سلول‌های مرده پوست از بین می‌رود. بدین ترتیب لایه زیرین پوست که روشن‌تر است، نمایان شده و پوست شفاف و درخشان می‌شود. استفاده از کرم روشن کننده پوست بدون دستور پزشک توصیه نمی‌شود.

 

لایه برداری شیمیایی پوست و مزایای آن

یکی از بهترین روش‌های درمانی برای سفید شدن دائمی پوست سبزه، لایه برداری شیمیایی است. در این روش، از یک محلول اسیدی به منظور از بین بردن لایه بیرونی آسیب دیده پوست استفاده می‌شود که نتیجه آن سفیدی و روشنی پوست است. متخصص پوست، در حین لایه برداری، از آلفاهیدروکسی اسید، فنل وتری کلرواستیک اسید استفاده می‌کند.
از مزایای ویژه لایه برداری پوست، نرم شدن بافت پوستی است. موادی که در این روش استفاده می‌شود، لایه‌های بیرونی پوست را از بین می‌برد و لایه جدید پوست را به وجود می‌آورد. این لایه جدید از پوست، از نظر رنگ، بافت و ماهیت هم بهتر است و هم روشن تر.

 

‌میکرودرم ابریژن، روشی موثر برای سفید شدن دائمی پوست سبزه

میکرودرم ابریژن همان لایه برداری دیاموند است که جزو محبوب‌ترین روش‌های سفید کردن پوست صورت به شمار می‌رود. برای میکرودرم ابریژن، از یک ابزار دستی به منظور اسپری کردن کریستال‌های کوچک بر روی سطح پوست استفاده خواهد شد. بدین ترتیب خارجی‌ترین لایه پوست، طی لایه برداری از بین می‌رود و تولید کلاژن بیشتر و بیشتر می‌شود. البته این آخرین مرحله میکرودرم ابریژن نیست.
پوستی که لایه برداری شده، باید با استفاده از یک پمپ مکش شود و در یک محفظه جمع آوری گردد. با اتمام مراحل میکرودرم ابریژن، پوستی جوان و تازه نمایان خواهد شد. متخصصین زیبایی، تعداد جلسات درمانی پیوسته را برای متقاضیان این روش از زیباسازی پوست مشخص خواهند کرد.

با بهترین روش سفید شدن دائمی پوست سبزه آشنا شوید.

سفید شدن دائمی پوست تیره با استفاده از لیزر، روشی نوین است که طی آن از پرتوهای متمرکز نور به منظور از بین بردن ناهمواری پوست استفاده می‌کنند. لیزردرمانی که رشد سلول‌های جدید پوستی را تحریک می‌کند، به سفیدی و زیبایی پوست شما کمک شایانی خواهد کرد.
لیزر، روشی موثر برای درمان مشکلات متعدد پوستی است. لیزر، لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، رنگدانه‌های پوست مثل ملاسما (لکه قهوه ای)، کلوآسما یا ماسک حاملگی، لکه‌های کبدی، ناهمواری و تیرگی پوست ناشی از تولید بیش از حد ملانین را از بین می‌برد.
مکانیسم لیزر برای روشن شدن پوست سبزه، از بین بردن لایه خارجی پوست است. در واقع لیزر، بخش‌هایی از ملانین را تجزیه و آن‌ها را به ذرات میکروسکوپی تبدیل می‌کند تا پوست روشن و روشن‌تر شود. سیستم دفاعی بدن، آن مواد به دست آمده از تجزیه ملانین را از طریق گردش خون و دستگاه اداری از بدن دفع خواهد کرد. ملانین با اشعه متمرکز نور، یک پوسته تیره رنگ بسیار نازک را بر روی پوست ایجاد می‌کند. با توجه به محل و میزان تجمع ملانین، پوسته‌ها آرام آرام از بین می‌روند یا دفع می‌شوند.
در طی جلسه درمانی، از یک لیزر دستی کوچک استفاده می‌شود. همزمان با آن، امکان دارد که هوای سرد بر روی پوست دمیده شود تا در طول درمان خنک بماند. درمان تیرگی پوست سبزه با لیزر، روشی سریع، آسان و مقرون به صرفه است. ۳ تا ۵ جلسه لیزردرمانی (هرجلسه حدوداً نیم ساعت طول می‌کشد) می‌تواند شما را به نتیجه مطلوب از روشن شدن دائمی پوست سبزه برساند.
دوره بهبودی برای سفید شدن دائمی پوست سبزه با لیزر، یک یا دو هفته طول می‌کشد. شاید بیمار بخواهد تا زمانی که نشانه‌های بهبودی را بر چهره خود ندیده، استراحت کند که به نظر فکر بدی نیست. پوست کسی که لیزردرمانی انجام داده، تا چند روز متورم و قرمز است و تا یکی دو هفته، پوسته پوسته و کبود به نظر می‌رسد. بعد از چند هفته، پوست سبزه تغییر رنگ می‌دهد و سفیدتر می‌شود. ضمناً پوست تا ۶ ماه بعد از درمان، نسبت به خورشید حساس خواهد بود.
اگر شما هم برای سفید شدن دائمی پوست سبزه به سراغ لیزردرمانی رفته اید، با رعایت این نکات از خودتان مراقبت کنید:

● یک بسته یخ را بر روی پوست نگه دارید تا تورم کاهش یابد.
● برای کاهش ناراحتی، از داروهای ضددرد استفاده کنید. (مثل پاراستامول)
● قشر یا پوستی را که در حال شکل گیری است، به هیچ عنوان دستکاری نکنید.
● محل مورد نظرتان را آرام آرام با صابون فاقد عطر بشویید و آن به دقت خشک کنید.
● از ژل آلوئه ورا یا وازلین برای تسکین و خنک کردن نواحی تحت درمان به طور منظم استفاده کنید.
● برای حفاظت از پوست در برابر تاثیرات شدید خورشید، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب تا ۶ ماه بعد از لیزردرمانی توصیه می‌شود.

عوارض روشن شدن دائمی پوست سبزه با لیزر:
استفاده از سفیدکننده‌های شیمیایی و لیزرهای بلیچینگ به منظور سفید کردن پوست صورت، هزاران فایده دارد اما خالی از عوارض هم نیست. اگر به سراغ هر یک از این روش‌ها بروید، باز هم بعید نیست با عوارضی مواجه شوید که اغلب طبیعی اند.
مثلا:

● تورم
● قرمزی
● تاول زدن
● پوسته پوسته شدن

 

سفید شدن پوست در سه روز با روش‌های خانگی

برای سفید شدن دائمی پوست سبزه حتماً لازم نیست روش‌های سخت و پیچیده را امتحان کنید. روش‌های خانگی هم در اغلب مواقع جواب می‌دهد و تاثیرگذار است. ضمن آنکه کمترین عوارض را دارد و هزینه آن آنقدرها زیاد نیست.
روش‌هایی مثل:

● استفاده از ماسک روغن زیتون و عسل: برای روشن شدن پوست صورت سبزه، هر روز صورت‌تان را با روغن زیتون و عسل ماساژ دهید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و دو قاشق روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنید و برای چندین دقیقه بر روی پوست صورت ماساژ دهید. در آخر هم صورت‌تان را با آب ولرم بشویید. اگر احساس می‌کنید پوست‌تان چرب است، حتماً چند قطره آب لیمو به این ترکیبات اضافه کنید.

● خیار: خیار که سرشار از ویتامین‌های آ، ب و آنتی اکسیدان است، می‌تواند برای آبرسانی به پوست مفید باشد. برای استفاده از خیار، کافیست یک خیار را پوست بکنید، آن را با کمی پودر پودر صندل و آبلیمو ترکیب نمایید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید.

● پرتقال: پرتقال که غنی از ویتامین ث است، برای از بین بردن تیرگی پوست و سفید شدن پوست سبزه فواید بسیاری دارد. ۲ قاشق چایخوری پودر پرتقال را با کمی عسل، دو قاشق چایخوری آبلیمو و یک قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کنید و این خمیر را به صورت خود بزنید.

● زردچوبه: زردچوبه همان ادویه پرکاربردی است که با برخورداری از خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدمیکروبی، می‌تواند سلامت را به پوست شما هدیه دهد. زردچوبه با جلوگیری از تولید ملانین، سفیدی و شفافیت پوستی را برایتان به ارمغان می‌آورد. اگر زردچوبه را با ماست ترکیب کنید، نتیجه بهتری می‌گیرید.

● پاپایا: استفاده از پاپایا، راز سفید شدن پوست در سه روز است. با این میوه، رطوبت مورد نیاز پوست‌تان تامین و پوست درخشان و سفید خواهد شد. برای بهره مندی از خواص پاپایا، یک پاپایا و یک موز را له کرده و پس از ترکیب کردن این دو، به همراه کمی عسل، خمیری تهیه کنید. این خمیر را ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار داده و در نهایت با آب ولرم بشویید.

● ماسک سفیده تخم مرغ: سفید تخم مرغ، معجزه‌گر پوست شما است. با ماسکی که از سفیده تخم مرغ تهیه کرده باشید و به صورت بزنید، منافذ صورت‌تان به کلی باز می‌شود و پوست روشتی و سفتی خود را بازمی یابد. برای دستیابی به نتیجه بهتر، دو قاشق چایخوری آرد ذرت را نیز با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و اگر پوستی دارید که مستعد آکنه است، از کمی آبلیمو کمک بگیرید.

● تونر: اگر بتوانید یک تونر طبیعی تهیه و از آن استفاده کنید، برای سفید شدن پوست‌تان واقعاً عالی خواهد بود. برای تهیه این ترکیب، کمی سیب، سرکه و گلاب را با یکدیگر مخلوط نمایید، یک پد پنبه را به آن آغشته و با استفاده از آن صورت‌تان را پاک کنید. دو دقیقه که گذشت، صورت‌تان را بشویید. این تونر سلول‌های مرده و ناخالصی را از سطح پوست برمی دارد و آن را روشن می‌کند.

● آلوئه ورا: کیست که از خواص آلوئه ورا برای پوست خبر نداشته باشد!؟ آلوئه ورا هزاران خاصیت برای پوست دارد که یکی از آن ها، روشنی بخشی و کمک به شفافیت پوستی است. کافیست دو قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا با یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چایخوری عسل در یک کاسه مخلوط کنید و به صورت خود بزنید. با گذشت یک ربع، این ماسک را با پد پنبه‌ای که به شیر سرد آغشته شده پاک کنید.

● ماست: ماست با داشتن اسید لاکتیک فراوان، سفید کننده طبیعی پوست است. فرقی نمی‌کند ماست را با کدام ماده طبیعی مخلوط کنید؛ در هر صورت نتیجه بخشی آن برای سفیدی و درخشندگی پوست، کاملاً قطعی است. ترکیب ماست با آرد برای خانم‌هایی که علاقه‌مند به سفید کردن پوست برنزه خود هستند، عالی است. به علاوه مخلوط ماست با آرد نخودچی در روشنی و شفافیت پوست بی‌تاثیر نخواهد بود. دو ماسک را به مدت نیم ساعت بر روی پوست بگذارید تا خشک شود. حالا پوست را آرام آرام ماساژ دهید و در آخر بشویید.

 

صابون سفید کننده پوست سبزه چه کمکی به ما می‌کند؟

امروزه با پیشرفتهای عظیم علم در حوزه بهداشت، انواع و اقسام محصولات آرایشی و بهداشتی (طبیعی و صنعتی) تولید و روانه بازار شده است. استفاده از هر یک از این محصولات، مزایا و معایب خاص خود را دارد. بدون شک، صابون‌ها یکی از کاربردی‌ترین و پرمصرف‌ترین محصولات آرایشی و بهداشتی‌اند که استفاده از آن‌ها بسیار رایج است.
صابون سفید کننده پوست سبزه یا تولید شده از مواد شیمیایی بوده و یا با بهره مندی از ترکیبات طبیعی بر پایه انواع روغن گیاهی تولید شده است. این صابون، ضمن برخورداری از خواص تمیز کنندگی، خاصیت دارویی هم دارد و می‌تواند به سلامت پوست کمک کند.
اگر برای خرید صابون سفید کننده پوست سبزه، سری به بازار بزنید، متنوع‌ترین محصولات را در برابر خود می‌بینید که انتخاب از بین آن‌ها اصلاً ساده نیست. برای انتخاب صابون سفید کننده پوست تیره، باید به نوع پوست، حساسیت ها، مشکلات و عوارض پوستی، سن و سال و… توجه داشته باشید.
صابون سفید کننده پوست سبزه، برای سفید کردن تیرگی زیر بغل نواحی تناسلی نیز کاربرد دارد. استفاده از این صابون برای سفید شدن دائمی پوست سبزه جزو کم هزینه‌ترین روش‌های درمانی است که با کمترین عوارض همراه بوده و معمولاً نتایج خوبی خواهد داشت.

 

معرفی قرص سفید کننده پوست سبزه

بسیاری از ما فکر می‌کنیم محصولات آرایشی و بهداشتی که برای بهبود مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتماً باید به صورت موضعی استفاده شود! در صورتی که اینطور نیست. آیا تاکنون نام قرص سفید کننده پوست سبزه را شنیده اید؟ آیا می‌دانید مصرف چنین قرصی، چگونه به روشن شدن دائمی پوست سبزه کمک می‌کند؟
قرص سفید کننده پوست سبزه، حاوی ترکیباتی مثل ویتامین ث، عصاره دانه انگور، ویتامین ای، آلفالیپوئیک، گلوتاتیون و… است که نه تنها از سلامت پوست شما محافظت می‌کند، بلکه برای سفیدی و شفافیت پوست نیز بسیار مفید است و لکه‌های پوستی را از بین می‌برد.
قرص سفید کننده پوست صورت حاوی چه ترکیباتی است:

● گلوتاتیون: گلوتاتیون، یک ترکیب پروتئینی است که متشکل از گلیسین، گلوتامیک و اسید آمینه سیستئین می‌باشد. گلوتاتیون، آنتی اکسیدانی است که با کاستن از میزان استرس اکسیداتیو، به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند و با از بین بردن لک ها، پوست را روشن خواهد کرد.

● عصاره دانه انگور: دانه انگور غنی از آنتی اکسیدان بوده و از خواص ضدالتهابی برخوردار است. این عصاره مثل یک محافظ عمل می‌کند، به غشای سلول‌های پوستی استحکام می‌بخشد و ضمن مراقبت از پوست در برابر آکنه، مانع از ایجاد چین و چروک و لک خواهد شد.

● آلفالیپوئیک: آلفالیپوئیک با داشتن بیشترین میزان از آنتی اکسیدان، محافظ سلامت پوست شما بوده و با جلوگیری از تشکیل چین و چروک جوانی و شادابی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد.

● ویتامین ای: ویتامین‌ای نیز یک نوع آنتی اکسیدان بسیار قوی است که از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از اشعه خورشید محافظت می‌کند و شفافیت و درخشندگی را به آن هدیه می‌دهد.

● ویتامین ث: ویتامین ث از جمله ویتامین‌های ضروری برای بدن است که از خاصیت آنتی اکسیدانی برخوردار است و از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت خواهد کرد.

سخن پایانی

راه‌های مختلفی برای سفید شدن دائمی پوست سبزه وجود دارد و این دیگر یک رویا نیست. لیزردرمانی، استفاده از صابون سفید کننده پوست سبزه، لایه برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن، مصرف قرص سفید کننده پوست سبزه و… می‌توانند راهی برای رسیدن به سفیدی و درخشندگی پوست باشند. کافیست باور کنید این مسیر غیرممکن نیست و در کنار آن صبور و با حوصله باشید.
ما در اینجا از روش‌های سفید شدن پوست در سه روز صحبت کردیم اما آنچه رویای شما از سفید شدن دائمی پوست تیره را محقق می‌کند، مداومت و پیوستگی در بکارگیری روش‌هایی است که از آن‌ها نام بردیم. یادتان باشد که رسیدن به زیبایی و سفیدی پوست، یک مسیر طولانی است که آرام آرام به نتیجه می‌رسد. اگر فکر می‌کنید در این مسیر به راهنمایی یک متخصص پوست نیاز دارید، بدانید که کلینیک تخصصی ما از ابتدا تا انتها در کنار شما است و آمادگی ارائه خدمات به شما عزیزان را دارد؛ با ما تماس بگیرید.