پاکسازی پوست، یکی از راز های مهم در جوان ماندن چهره و پوست شما می باشد که روش های مختلفی دارد. پاکسازی پوست برای تمامی پوست ها چه خشک و چه چرب نیاز بوده و اهمیت زیادی دارد. برای پاک کنندگی پوست روش‌های متنوعی از قبیل فشیال ماهانه، میکرودرم ابریژن، هیدرودرمی، اتوی صورت، پاکسازی جوش‌ها و … وجود دارد که ما قصد داریم در این مقاله شما را با این روش‌ها و مراحل مختلف آن‌ها آشنا کرده و شما را برای رسیدن به پوستی نرم و زیبا کمک کرده باشیم.البته همانطور که می‌دانید بسیاری از این روش‌های پاکسازی پوست در آرایشگاه‌ها نیز انجام می‌شود ولی ما هشدار می‌دهیم که انجام این کار در مراکز غیرپزشکی می‌تواند عوارض جدی برای شما به همراه داشته باشد.

پاکسازی پوست چيست؟

به برداشتن سلول های مرده و آلودگی های موجود در روی پوست، پاکسازی پوست گفته می شود. شما می توانید با انجام این کار باعث طراوت و شادابی در پوست خود شده و به سلامت آن نیز کمک شایانی کنید. درواقع با استفاده از پاک کنندگی پوست ذراتی که به دلیل آلودگی هوا روی پوست شما نشسته است به همراه لایه های سطحی پوست و نیز چربی ها برداشته می شود. روش های مختلفی برای پاک کنندگی پوست وجود دارد که ما در ادامه این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم.

 

قيمت پاکسازی پوست در کلينيک

پاک کنندگی پوست در کلینیک های مختلف با توجه به تقاضای مشتری انجام می شود و بر همین اساس می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد. در برخی از موارد در کنار پاکسازی پوست و با درخواست مشتری میکرودرم ابریژن برای از بین بردن جای جوش نیز استفاده می گردد.

 

مراحل پاکسازی پوست در کلينيک، خانه و آرايشگاه

معمولا مراحل پاک کنندگی پوست به سه دسته کلی تقسیم می شود که شامل موارد زیر می باشد:

 پاکسازی پوست صورت خود در خانه

پاک کنندگی پوست صورت در خانه شامل مراحل گفته شده در زیر می باشد:

 پاکسازی پوست در آرایشگاه

پاک کنندگی پوست صورت در آرایشگاه ها شامل روش های مختلفی می باشد که عبارتند از :

لازم است بدانید که روش هایی که در آرایشگاه انجام می شود نمی توانند سبب پاکسازی عمیق پوست شما شوند.برخی از عوارض پاکسازی پوست در آرایشگاه ها عبارتند از :

پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی معتبر

روش های متنوع زیادی برای پاک کنندگی پوست در کلینیک ها وجود دارد.نکته مهمی که باید درمراجعه به این کلینیک ها به آن توجه کنید معتبر و حرفه ای بودن آن ها می باشد. این اقدام سبب می شود پاکسازی پوست شما نتیجه بهتری داشته و هیچ گونه عوارضی را نیز به همراه نداشته باشد.

skin-Cleaning

 

 

مراحل پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی

به طور کلی مراحل پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی شامل 7 مرحله کلی خواهد بود که شامل موارد زیر می باشد:

  1.  استفاده از اسکراب همراه با دادن بخور گرم یا سرد به پوست صورت سبب لایه برداری سطحی می شود؛ در این روش پزشک متخصص زیبایی با توجه به نوع پوست فرد تشخیص میدهد بخور مورد استفاده نیاز است گرم باشد یا سرد.
  2.  مرحله بعدی مورد استفاده در پاکسازی صورت در کلینیک های زیبایی دزن می باشد. در این روش با کمک جریان الکتریکی و زیر نظر پزشک متخصص لایه برداری عمقی پوست صورت انجام می شود.
  3.  گالوانیک یا هیدرومی مرحله ی بعدی از پاک کنندگی پوست می باشد که با استفاده از آبرسانی و همچنین تغذیه رسانی به پوست شما انجام می شود.
  4.  در مرحله ی بعدی با استفاده از جریان الکتریکی بالا که به آن هایفریکوئنسی می گویند پوست را به طور کامل ضد عفونی کرده و سبب بسته شدن منافذ باز پوست شما می شوند.
  5. بعد از ماسک های مختلف که خاصیت جوانسازی و کلاژن سازی دارد برای پوست شما استفاده می شود تا مواد موجود در آن ها جذب پوستتان شود.
  6. در آخرین مرحله از پاکسازی پوست فرد متخصص در بازه زمانی بیست دقیقه صورت شما را ماساژ می دهد.

اما لازم است بدانید بهترین گزینه مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر می باشد تا پاک کنندگی پوست شما زیر نظر پزشک متخصص و با کمک گرفتن از شیوه های مختلف انجام شود. این اقدام از بروز عوارض نیز جلوگیری می کند.

 

پاکسازی صورت جوش دار

همان طور که می دانید جوش های صورت شما قادرند در اعتماد به نفس و ظاهر شما تاثیر زیادی داشته باشند. به همین دلیل شما می توانید با استفاده از پاکسازی صورت با دستگاه میکرودرم، سبب از بین بردن این جوش ها شده و شادابی را به پوست خود برگردانید. البته لازم است پزشک متخصص زیبایی برای تشخیص تعداد جلسات مورد نیاز پوست شما را بررسی کند.

 

پاکسازی پوست هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

برای پاسخ به این سوال “پاکسازی پوست هر چند وقت یکبار باید انجام شود” میتوانیم بگوییم، میزان جلسات هر فرد برای پاکسازی پوست متفاوت میباشد اما به طور کلی، انجام آن در هر ماه یکبار توصیه می شود.البته اگر شما پوستی حساس دارید لازم در صورت تشخیص پزشک متخصص هر شش هفته یک بار برای پاک کنندگی پوست خود به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید.

 

فوايد پاکسازی پوست‎ چيست؟

پس از پاسخ به سوال “پاکسازی صورت هر چند وقت یکبار باید انجام شود” باید گفت، پاکسازی پوست فواید مختلفی دارد که یکی از آن ها آبرسانی به پوست می باشد. این اقدام سبب افزایش رطوبت موجود در پوست شده و همین طور باعث رطوبت رساندن به لایه بیرونی پوست نیز می شود. آبرسانی از به وجود آمدن چین و چروک صورت جلوگیری کرده و برای پوست های خشک نیز مفید می باشد.
ماساژ دادن پوست صورت سبب می شود تا جریان خون در پوست شما افزایش یافته و سبب آرامش و ریلکسی و همین طور جذب مواد اکسیژن رسان در پوست شما شود. علاوه بر این موارد ماساژ صورت سبب تحریک پوست شده و مواد زائد را نیز از بین می برد. به طور کلی پاک کنندگی پوست سبب شادابی و زیبایی پوست شده و دانه‌های سرسیاه و آلودگی های سطحی را از بین می برد.
سپس پاکسازی سبب می شود تا مواد معدنی که حاوی اکسیژن هستند به لایه درونی پوست برسد. در واقع پاکسازی پوست یکی از مهم ترین روش های جوانسازی پوست صورت می باشد.

معايب پاکسازی پوست

برای پاک کنندگی پوست استفاده از مواد نامناسب و نامرغوب ممکن است سبب التهابات، حساسیت های پوستی و قرمزی شود. همچنین اگر پاک کنندگی پوست شما توسط فردی متخصص و حرفه ای انجام نشود می تواند مانع از رسیدن مواد مغذی به پوست شما شده و شما بعد از پاکسازی تغییراتی را در پوست صورت خود مشاهده نکنید. بنابراین لازم است حتما به کلیینک های زیبایی معتبر و حرفه ای برای پاکسازی پوست مراجعه کرده زیر نظر متخصصین حرفه ای این کار را انجام دهید.

 

روش‌های کلينيکی پاکسازی پوست

پاک کنندگی در کلینیک های زیبایی از جمله اقداماتی است که امروزه بسیار رایج شده است. در واقع کلینیک ها با ارائه ی روش های مختلف سبب برخورداری از پوستی شاداب و شفاف می شوند. برخی از رایج ترین روش های پاکسازی پوست در کلینیک های زیبایی عبارتند از :

روش میکرودرم ابریژن برای افرادی توصیه می شود که به دنبال از بین بردن لکه های پوستی صورت خود هستند. در واقع شما می توانید با استفاده از این تکنیک لکه های قهوه ای، زخم و لکه های به جا مانده از جوش در صورت خود را از بین برده و پوستی شفاف داشته باشید.
بسیاری از متخصصین پوست این روش را نوعی لابه برداری عمیق از پوست می دانند که با مکش سلول های مرده و اسپری کردن کریستال همراه می باشد. البته ممکن است بعد از استفاده از این روش پوست شما دچار التهاب و قرمزی شود، اما نکته مهم تر رسیدن به پوستی درخشان و شفاف در نتیجه ی استفاده از این روش می باشد. زیرا میکرودرم ابریژن سبب تحریک پوست شده و کلاژن می سازد که بسیار برای پوست مفید است.

معمولا در برخی از کلینیک ها لایه برداری از پوست با کمک گرفتن از مواد شیمیایی مختلف و قوی امکان پذیر می باشد. در واقع این روش از لایه برداری باعث اصلاح مشکلات بافت پوست صورت شده و حتی می تواند در رنگ پوست نیز تاثیر گذار باشد.

یکی از موثر ترین روش های بهبود گردش خون در زیر پوست استفاده از ماساژ حرفه ای توسط فردی حرفه ای می باشد. در هنگام ماساژ پوست صورت، از مواد تقویت کننده مختلف استفاده می شود. به همین دلیل جذب این مواد توسط پوست سریع تر اتفاق افتاده و در پی آن پوست شما به صورت عمقی پاکسازی می شود. بعد از اتمام ماساژ پوست با کمک گرفتن از ماسک ها، آبرسان ها . ویتامین ها تقویت خواهد شد.

هیدرودرم ابریژن یک روش بسیار مناسب برای از بین بردن آلودگی‌ها، آبرسانی و پاکسازی پوست می‌باشد. این نوع روش از پاک کنندگی با استفاده از دستگاه هیدرودرم یا به اصطلاح دستگاه هیدرودرمی انجام می‌شود.در پاکسازی با دستگاه هیدرودمی لایه خارجی پوست صورت که حاوی سلول‌های مرده هستند از بین رفته و به طور کامل پاکسازی می‌شوند. بعد از پاکسازی آبرسانی با کمک سرم‌های مختلف انجام خواهد شد.

یکی دیگر از روش‌های پاکسازی پوست در کلینیک‌ها استفاده از اتوی صورت می‌باشد.این روش از پاکسازی به صورت غیرتهاجمی به لایه برداری پوست صورت پرداخته و باعث وقوع موارد زیر می‌شود:

با توجه به تمامی این دلایل انتخاب روش اتوی صورت برای پاکسازی پوست تصمیمی هوشمندانه می‌باشد.

 

مراقبت بعد از پاکسازی پوست

لازم است مواردی را بعد از انجام پاک کنندگی صورت رعایت کرده و از انجام برخی کار ها خوداری کنید. برخی از مراقبت بعد از پاکسازی پوست عبارتند از :

از کندن جوش های خود بپرهیزید.

به هیچ عنوان پوست خود را دستکاری نکنید.

چرا بايد پاکسازی پوست انجام دهيم؟

بسیاری از افراد در مورد اهمیت پاکسازی پوست اطلاعاتی ندارند. تعداد زیادی نیز تنها برای جراحی زیبایی و روش های دیگر جوانسازی پوست هزینه می کنند و توجهی به پاک کنندگی پوست نمی کنند. معمولا بیشتر مشکلات پوست به دلیل تمیز نکردن درست آن و باقی ماندن مواد آرایشی و آلودگی ها در پوست به وجود می آیند. به همین دلیل پاکسازی پوست بسیار مهم بوده و بعد از انجام آن در مراکز معتبر و زیر نظر افراد متخصص می توانید تغییرات را در پوست خود مشاهده کنید.
برخی از فواید استفاده از پاکسازی پوست عبارتند از :

تفاوت پاک سازی صورت به طور معمولی و فيشيال ( پاکسازی) پوست

همان طور که در پاسخ به سوال “پاکسازی پوست هر چند وقت یکبار باید انجام شود” برای شما عزیزان بیان کردیم که معمولا پاکسازی معمولی را دوبار در ماه می توان انجام داد. این روند سبب از بین رفتن سلول های مرده و آلودگی های پوست شده و مشکلات مختلف پوست را بر طرف می کند. فیشیال پوست نه تنها سبب تمیز کردن پوست شما می شود بلکه یک ماساژ مناسب و آرامش بخش نیز هست که گردن خون را افزایش می دهد. این تکنیک برای درمان انواع بیماری های پوست موثر می باشد. فیشیال خود از روش های مختلفی به وجود آمده است که شامل تکنیک و محصولات خاص است. این روش معمولا یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان برده و انجام دادن آن برای هر فرد یک بار در ماه کافی است.

سخن پايانی

در مقاله حاضر در خصوص موارد متعددی از جمله قیمت پاکسازی پوست در کلینیک، مراحل پاکسازی پوست در کلینیک و مراقبت بعد از پاکسازی پوست صحبت کردیم.
مهم ترین گام در داشتن پوستی زیبا و شفاف پاک کردن آن از تمام آلودگی ها، میکروب ها و مواد آرایشی می باشد. البته این اقدام به روش های مختلفی قابل انجام است؛ از روش های مختلف خانگی گرفته تا استفاده از دستگاه های مخصوص و استفاده از مواد طبیعی مختلف همه برای خلاص شدن از آلودگی ها و سلول های مرده پوست می باشند.
شما می توانید پاک کنندگی پوست را با هر محدوده قیمتی انجام دهید، اما نکته مهم در انجام دادن آن توجه به معتبر بودن کلینیک و همین طور حرفه ای بودن متخصصین آن می باشد. بنابراین در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشید، زیرا پوست صورت ناحیه ای بسیار حساس بوده و نیازمند دقت بسیاری می باشد.