یکی از آرزوهایی که تمامی ما انسان‌ها داریم، داشتن پوستی صاف، بدون لک، بدون جوش و جای جوش است. شاید خیلی از ما روش‌های بسیار زیادی را برای زیبایی و جوانی پوست خود امتحان کرده‌ایم، اما هیچ کدام از آن‌ها ما را به نتیجه نرسانده‌اند. امروز با ما همراه باشید تا در مورد پماد ویتامین آ د برای جای جوش برای شما عزیزان بیشتر بگوییم. در ترکیبات این پماد بی نظیر، مواد شگفت انگیزی وجود دارد که پوست شما را جوان، زیبا و عاری از هر نوع جوش، لک و جای جوشی خواهد نمود. در ادامه مطلب در مورد خواص، شیوه مصرف و پارامترهایی که در هنگام مصرف این پماد از نظر بهترین دکتر برای درمان جای جوش باید رعایت کنید، به نکات مفیدی اشاره خواهیم کرد.


Vitamin-A-ointment-Acne-scars

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا استفاده از پماد ویتامین آ د برای جای جوش موثر است؟

قبل از آن که در مورد تاثیرات پماد ویتامین آ د برای جای جوش صحبت کنیم، اجازه دهید ببینیم این پماد چیست و چه ترکیباتی دارد؟ پماد آ د (همان گونه که از نام آن پیداست) دارای ویتامین‌های آ و د است. یکی از ویژگی‌های بی نظیر این پماد، تامین رطوبت مورد نیاز پوست است و این رطوبت، باعث ترمیم آسیب‌هایی می‌شود که برای پوست ما به وجود آمده است.‌ سال‌هاست بسیاری از افرادی که از خشکی پوست قسمت‌های مختلف بدن خود رنج می‌برند، از پماد آ د برای تسکین دادن و التیام بخشیدن به پوست خود استفاده می‌کنند.
اگر بخواهیم به موارد مصرف پماد ویتامین آ د اشاره کنیم، از موارد زیر نام خواهیم برد:

درمان سوختگی‌هایی که در اثر تابش نور خورشید بر روی پوست ما به وجود می‌آیند.
تامین رطوبت پوست و برطرف کردن خشکی آن
برطرف کردن سوختگی‌هایی که در پای نوزادان به وجود می‌آید.
درمان‌ خراش‌ها و سوختگی‌های سطحی پوست

به مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، درمان جای خوش را نیز اضافه کنید. شما می‌توانید با مصرف منظم و همیشگی این پماد بی نظیر، اثرات بر جای مانده از جای جوش را از صورت خود محو کنید. البته این پماد ممکن است برای جای جوش‌هایی که عمیق هستند تاثیر چندان زیادی نداشته باشد؛ اما جوش‌‌هایی که عمق کمتری دارند، با مصرف این پماد از بین خواهند رفت.

 

معرفی انواع پماد ویتامین آ د برای جای جوش با پایه غیر چربی

همان گونه که می‌دانید، پمادها ترکیبات موضعی هستند که پایه آن‌ها چربی است؛ استفاده از ترکیبات موضعی که به شکل پماد هستند، در افرادی که پوست چرب دارند و مستعد آکنه هستند، متاسفانه باعث تشدید آکنه می‌شود.
زمانی که ما از ویتامین‌های آ موضعی برای درمان آکنه و جای جوش صحبت می‌کنیم، مقصود ما بیشتر مشتقات صنعتی ویتامین آ است که اصطلاح علمی آن، ایزوترتینوئین ‌های موضعی نام دارد. این‌ها مشتقاتی از ویتامین آ هستند که به صورت ترکیبات غیر پمادی ساخته می‌شود و پایه آن‌ها چربی نیست. از جمله این مشتقات می‌توان به رتین‌آ و انواع رتینوئید‌هایی که در بازار موجود هستند مانند آداپالن و کترل اشاره نمود. این‌ها در واقع مشتقات صنعتی ویتامین آ با پایه غیر چربی هستند که نه تنها باعث تشدید آکنه نمی‌شوند، بلکه خود آن‌ها تاثیرات ضد التهابی و لایه بردار دارند.
این محصولات دارای چند ویژگی و خاصیت هستند؛ اول این که باعث خارج شدن تمام جوش‌هایی می‌شوند که در زیر پوست قرار دارند. به همین سبب در اوایل مصرف این محصولات، ممکن است جوش‌های شما تشدید شوند. همچنین مصرف آن‌ها به تدریج باعث می‌شوند که پوست لایه برداری شود؛ بنابراین شما ممکن است با انواع قدیمی این محصولات، پوسته ریزی را تجربه کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های چنین محصول این است که باعث قرمزی و التهاب پوست می‌شوند، اما بعد از گذشت 2 الی 3 ماه، پوست شما شروع به ترمیم، روشن شدن، بازسازی و سفت شدن و برطرف شدن چروک‌ها می‌کند.

 

نقش پماد ویتامین آ د برای لک صورت

پوست ما برای آن که بتواند همواره شادابی و طراوت خود را حفظ کند، همواره به ویتامین‌های مختلفی نیاز دارد. این ویتامین‌ها معمولاً در غذاهایی که می‌خوریم و یا مکمل‌هایی که مصرف می کنیم یافت می‌شوند. اما گاهی اوقات پزشک متخصص شما، برای درمان برخی از مشکلات پوست، پمادهایی را تجویز می‌کند که از ترکیبات مفید انواع ویتامین‌ها موثر هستند. یکی از بهترین آن‌ها پماد ویتامین آ د برای لک صورت است.‌
راز داشتن یک پوست زیبا و شاداب، مراقبت دائمی و همیشگی از آن است. خوشبختانه محصولات مراقبت از پوست بسیار زیادی (مانند کرم ویتامین آ د) وجود دارند که در این زمینه به ما یاری می‌رسانند.‌ این روزها بسیاری از افراد از پماد آ د برای رفع چین و چروک‌های پوست خود استفاده می‌کنند. خبر خوبی که وجود دارد این است که با مصرف این پماد شگفت انگیز، علاوه بر چین و چروک‌ها، می‌توان بسیاری از لک‌های پوستی را نیز درمان نمود.‌
تجربه نشان دهنده آن است که مصرف پماد آ د، می‌تواند باعث کوچک شدن منافذ پوست شده و برای آن قوام و سفتی بسیار خوبی به همراه آورد. همچنین به مرور زمان مشاهده خواهید کرد که پماد ویتامین آ د برای لک صورت نیز موثر بوده و به آرامی بسیاری از این لک‌ها را از بین می برد. برای آن که بتوانید اثرات این پماد با ارزش را بر روی پوست خود مشاهده کنید، باید چند هفته به صورت منظم و مستمر از آن استفاده کنید.

 

ویتامین a برای پوست و زیبایی و سلامتی آن چه نقشی دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از ما به وجود می‌آید این است که نقش ویتامین a برای پوست چیست و آیا می‌توان بر روی اثرات درمانی آن برای رفع مشکلات پوست حساب کرد یا خیر؟ پاسخی که می‌توان به این سوال داد این است که ویتامین a یکی از مواد مغذی است که نه تنها از قدرت بینایی ما محاظفت می کند، بلکه زیبایی و جوانی فراوانی برای پوست به همراه می‌آورد. همچنین این ویتامین، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و ما را از قرار گرفتن در معرض بسیاری از بیماری‌ها در امان نگه می‌دارد. پژوهش‌های دانشمندان در طول چند سال اخیر نشان دهنده آن است که ویتامین a دارای دو نوع است که رتینوئید و کاروتینوئید نامیده می‌شوند.
زمانی که این دو نوع ویتامین وارد بدن ما می‌شوند، تبدیل به رتینول می شوند. رتینول یا در بدن ذخیره می‌گردد و یا توسط سیستم لنفاوی جسم، به سلول‌هایی که در قسمت‌های دیگر بدن ما وجود دارند منتقل می‌شود. خوشبختانه پوست به سرعت این ویتامین را جذب نموده و از آن برای ترمیم بسیاری از آسیب‌هایی که برای آن به وجود آمده استفاده می‌کند.‌
وقتی که دانشمندان به اثرات درمانی ویتامین a برای پوست ما انسان‌ها پی بردند، کمپانی‌های تولید کننده محصولات مراقبت از پوست، محصولات بسیار زیادی در این زمینه تولید نمودند. بدون شک یکی از بهترین آن‌ها، پماد ویتامین آ د برای جای جوش، رفع جوش و برطرف کردن لکه‌های پوستی است. اگر پوست شما به هر علتی خشک می‌شود، می‌توانید با استفاده از این پماد بی نظیر، دوباره رطوبت مورد نیاز پوست را در دسترس آن قرار دهید.

پماد ویتامین آ د چشمی برای چروک بسیار مفید است

کرم ویتامین آ د چشمی (همان گونه که از نام آن پیداست) برای درمان برخی از مشکلات سطحی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً بسیاری از پزشکان این پماد را برای تقویت بینایی بیماران، دید بهتر و تقویت سیستم ایمنی آن‌ها تجویز می‌کنند. اما نکته بسیار جالب توجهی که وجود دارد این است که پماد ویتامین آ د چشمی برای چروک نیز بسیار مفید و موثر است.‌ در واقع بسیاری از بیمارانی که از این پماد برای مشکلات سطحی چشم یا خشکی پوست استفاده می‌کردند، به مرور زمان متوجه شدند که این پماد، برای رفع چین و چروک نیز بسیار موثر است.
به خصوص چین و چروک‌های ریزی که در نواحی اطراف چشم وجود دارند، با مصرف این پماد به آرامی شروع به برطرف شدن نمودند. همچنین اگر پوست اطراف چشم شما علاوه بر چین و چروک، بسیار خشک شده است، با استفاده از این پماد عالی، خشکی آن را نیز درمان کنید.

 

پماد ویتامین آ د برای جای جوش را چگونه استفاده کنیم؟

تا اینجای مقاله، در مورد فواید ویتامین a برای پوست به نکات مهمی اشاره کردیم؛ خوشبختانه این ویتامین به اضافه ویتامین د، از طریق پمادی به همین نام در دسترس ما وجود دارد. ممکن است برخی از افراد سوال کنند که چگونه از پماد ویتامین آ د برای جای جوش صورت خود استفاده کنیم؟ معمولاً نوع قوی این پماد‌ها توسط پزشک متخصص پوست تجویز شده و نوع مصرف آن توسط پزشک تعیین می‌شود.
اما شما می‌توانید نوع ملایم پماد ویتامین آ د برای لک صورت و جای جوش را از داروخانه تهیه کرده و آن را مصرف کنید. شیوه مصرف این پماد به این صورت است که هر شب قبل از خواب، آن را بر روی پوست خود استفاده نموده و اجازه دهید که تا صبح بر روی پوست شما باقی بماند.‌ پوست صورت ما در هنگام شب، قابلیت نفوذ پذیری بیشتری دارد؛ بنابراین بسیاری از محصولات مراقبت پوست از جمله کرم ویتامین آ د را باید در هنگام شب و قبل از خواب بر روی پوست استفاده نمود.
البته فراموش نکنید که قبل از مصرف این پماد، حتماً صورت خود را با یک شوینده ملایم، کاملاً شسته و تمیز کنید. سپس پوست خود را با استفاده از یک حوله نرم و تمیز خشک کرده و برای مدت زمان 20 دقیقه صبر کنید. در ادامه به میزان یک نخود از پماد ویتامین آ د را بر روی انگشت خود ریخته و آن را بر روی تمامی پوست صورت خود ماساژ دهید. شما باید به پوست خود اجازه دهید که به آرامی با این پماد سازگار شود؛ بنابراین اگر در روزهای ابتدایی مصرف آن، شاهد خشکی پوست خود بودید، نگران نشوید؛ این خشکی به مرور زمان برطرف شده و شما خواص شگفت انگیز کرم ویتامین آ د را احساس خواهید کرد.

 

پماد ویتامین آ د برای جای جوش و خواصی که برای پوست به همراه می‌آورد

یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقاتی که ممکن است برای پوست ما رخ دهد، باقی ماندن جای جوش بر روی پوست است. جوش‌ها مهمانان ناخوانده‌ای هستند که دیر یا زود پوست ما را ترک می‌کنند؛ اما اثرات آن‌ها گاهی اوقات تا سال‌های سال بر روی پوست ما باقی می‌ماند. ما می‌توانیم با استفاده از روش‌های ساده ای که این روزها در دسترس ما وجود دارند، آثار جای جوش را از روی پوست خود پاک کنیم. بدون شک کرم ویتامین آ د، یکی از بهترین و سالم‌ترین روش‌هایی است که پیش روی ما وجود دارند. در ادامه مطلب، برای شما از سایر خواص این پماد بی نظیر بیشتر خواهیم گفت؛ پس همچنان با ما همراه باشید:

جلوگیری از پیری زودرس پوست
این روزها به سبب مواردی مانند آلودگی هوا، مصرف غذاهای ناسالم، عدم تحرک و به طور کلی سبک زندگی اشتباه، پوست صورت ما بیش از پیش در معرض پیری قرار دارد. اما پژوهش‌های دانشمندان نشان دهنده آن است که مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین آ هستند و یا استفاده از محصولاتی مانند پماد ویتامین آ د، از پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل می‌آورد. این پماد دارای خواص آنتی اکسیدانی است؛ همان گونه که می‌دانید آنتی اکسیدان‌ها رادیکال‌های آزادی که باعث پیری پوست می شوند را از بین می‌برند. به همین سبب است که پس از مصرف کرم ویتامین آ د، مشاهده خواهید کرد که بسیاری از چین و چروک های ریز و لک‌های پوستی شما نیز از بین خواهند رفت.

محافظت از پوست ما در برابر آفتاب
اشعه‌های آفتاب، باعث به وجود آمدن آسیب‌های فراوانی برای پوست ما می‌شوند. اگر شما در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به اندازه کافی از پماد ویتامین آ د استفاده کنید، پوست شما از آسیب اشعه‌های یو وی خورشید در امان خواهد ماند. بر روی پوست برخی از ما پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، لکه های قهوه‌ای به وجود می‌آید. این لکه‌ها بسیار ناخوشایند هستند و زیبایی چهره ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اما با استفاده از کرم ویتامین آ د، می‌توان به راحتی از بروز این لکه‌ها جلوگیری به عمل آورد.

تحریک نمودن پوست بدن ما برای تولید بسیاری از سلول‌ های سالم
در ترکیبات پماد ویتامین آ د، موادی وجود دارند که به عنوان محرک برای سلول‌ها به شمار می‌روند. این پماد باعث تحریک پوست برای تولید سلول‌های سالمی می‌شود که در قسمت لایه بیرونی پوست ما قرار دارند.‌ این سلول‌ها در واقع اولین سد دفاعی پوست ما هستند که از ما در برابر انواع عفونت‌ها، باکتری‌ها، آلودگی‌ها و… محافظت می‌کنند.‌ به همین سبب است که کمبود ویتامین آ در پوست ما، باعث بروز مشکلاتی مانند خشکی، زخم و خارش پوست می‌شود. اما خوشبختانه با مصرف کرم ویتامین آ د، می‌توان به تولید این سلول‌های سالم و همچنین استحکام آن ها کمک فراوانی نمود.

رفع چین و چروک های موجود بر روی پوست
این روزها همه ما از اثرات شگفت انگیز پماد ویتامین آ د چشمی برای چروک با خبر هستیم. در ساختار این پماد، ترکیبات اثبات شده‌ای وجود دارند که برای مبارزه با علائم پیری، بسیار پر قدرت عمل می‌کنند. همان گونه‌ که می‌دانید، چین و چروک اولین نشانه‌های پیری پوست هستند که توسط این پماد، به راحتی قابل برطرف شدن هستند. ترکیبات موجود در پماد آ د به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول‌هایی که در اثر آلودگی یا تابش اشعه ماوراء بنفش دچار آسیب شده‌اند را ترمیم می‌کند.

درخشندگی پوست
بسیاری از کسانی که به صورت مداوم از پماد ویتامین آ د استفاده می‌کنند، ادعا دارند که پوست آن‌ها پس از مصرف این کرم، درخشندگی و شادابی بیشتری پیدا کرده است. یکی از خواص این پماد، تحریک پوست برای ساخت سلول‌های جدید و سالم است؛ مسلم است که با وجود چنین سلول‌هایی، پوست ما از درخشندگی و زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

در هنگام مصرف پماد ویتامین آ د برای جای جوش به این نکات توجه کنید

برای این که بتوانید از تمامی خواص و مواهبی که در پماد ویتامین آ د وجود دارد برخوردار شوید، باید به نکات مهمی در هنگام مصرف آن توجه کنید. ما در ادامه مطلب، شما را با برخی از مهم‌ترین نکات پیرامون این موضوع آشنا خواهیم کرد:

• هر چند پماد ویتامین آ د عوارض چندان زیادی به همراه ندارد، اما با این حال اگر در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می‌برید، برای مصرف آن حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
• فراموش نکنید که قبل از شروع مصرف این نوع پماد، حتماً پوست خود را شسته و آن را از آلودگی‌ها تمیز کنید. برای اثربخشی هر چه بیشتر این پماد، باید هر نوع آلودگی که بر روی پوست شما وجود دارد در ابتدا برطرف گردد.
• اگر پس از مصرف این پماد، بر روی پوست خود اثراتی از قرمزی، سوزش، خارش و سایر تحریکات پوست را مشاهده کردید، حتماً این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.
• پماد ویتامین آ د چشمی برای چروک‌ هایی که بر روی پوست وجود دارند بسیار مفید است. اما اگر پس از مصرف آن هیچ بهبودی در پوست خود احساس نکردید، با پزشک خود مشورت نمایید. ممکن است پزشک یک پماد قوی‌تر که حاوی ویتامین آ د است را به شما عزیزان معرفی کند.
• قبل از آن که شروع به مصرف پماد آ د نمایید، حتماً به تاریخ تولید و تاریخ انقضاء آن توجه کنید. مصرف پمادهایی که تاریخ انقضاء آن‌ها به پایان رسیده است، نه تنها برای پوست شما مفید نیست، بلکه ممکن است مشکلات متعددی برای پوست شما به همراه آورد.

سخن پایانی

اگر شما نیز دوست دارید یک پوست شاداب و جوان داشته باشید، باید یک روتین پوستی برای خود انتخاب کنید. سپس پایبند این روتین پوستی بوده و آن را با دقت هر چه تمام‌تر پیگری نمایید. در این روتین روزانه، می‌توانید از محصولات مراقبت پوست استفاده کنید و یکی از آن ها پماد ویتامین آ د است. این پماد کوچک و ساده، اثرات شگفت انگیزی برای پوست به همراه خواهد داشت. از برطرف کردن جای جوش گرفته تا رفع لک و چین و چروک.
ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با پماد ویتامین آ د برای جای جوش و همچنین اثرات آن برای لک و چین و چروک آشنا کنیم. به خواص این پماد بی نظیر پرداختیم و در ادامه نحوه مصرف آن را برای شما عزیزان شرح دادیم. در پایان نیز شما را با نکات مهمی که در هنگام مصرف این پماد باید به آن توجه کنید آشنا کردیم. آرزوی ما این است که شما همواره از پوستی سالم، شاداب و جوان برخوردار بوده و از زندگی نهایت لذت را ببرید.