در رابط با سوال برای خط خنده چی خوبه باید بگوییم؛خط خنده به دو چینی گفته می‌شود که از کناره بینی تا گوشه لب¬ها در هر دو سمت به صورت خطوط نیمه هلالی کشیده شده است. همه ما دارای خط خنده هستیم؛ حتی نوزادی که تازه متولد شده است هم خط خنده دارد. زمانی باید برای درمان خط خنده اقدام کنیم که این خطوط به شیارهای عمیق یا نسبتاً عمیقی تبدیل شده باشند و یا پوست و بافت گونه¬ها به روی خط خنده افتاده باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

برای خط خنده چی خوبه؟

برای از بین بردن خط لبخند چی خوبه و چه چیزی بخوریم که برای پرکردن خط خنده خوب باشه؟ چه فیلر یا ژلی توسط دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده تزریق کنیم که برای خط خنده خوب باشد، چه ماساژی برای خط خنده خوبه. در ادامه می¬خواهیم تاثیر گذارترین و مفیدترین اقداماتی که برای خط خنده خوب هستند و نتایج مناسب دارند را به شما معرفی کنیم.
افزایش سن، کاهش وزن شدید به صورت غیر اصولی، شل شدن پوست به دلایلی چون رژیم یا ژنتیک، آسیب‌های حاصل از نور خورشید که باعث پیری پوست و افتادگی و شلی پوست می¬شوند و خشکی پوست و دهیدراته بودن بدن از دلایل مهم و شایع ایجاد خط خنده های عمیق و آزاردهنده هستند، که چهره شما را مسن تر، غمگین و خسته نشان می‌دهند.
لذا با توجه به این عوامل، می¬توان به این پرسش به خوبی پاسخ داد که برای خط خنده چی خوبه. استفاده و رعایت نکات زیر باعث اثرات بسیار خوب و مطلوب در ظاهر خط خنده می¬شود.

1-حتما هر روز، حتی روزهای ابری، بارانی و برفی، ضد آفتاب با فاکتور محافظت کننده یا SPF مناسب بزنید.
2- اگر می‌خواهید بدانید برای خط خنده چی خوبه، باید بدانید که خوردن غذاهای حاوی اسیدهای چرب سودمند، نظیر ماهی سالمون، ماهی تن، روغن زیتون، گردو و بادام البته به حد متعادل مصرف کنید.
3-آب فراوان بنوشید.
4-مصرف نوشیدنی های الکلی و نوشیدنی های کافئین را بسیار محدود کنید.
5-میوه و سبزیجات آبدار، مانند هندوانه، طالبی، خیار، گوجه فرنگی و کاهو مصرف کنید.
6- از رژیم‌های غیر اصولی که موجب کاهش وزن و شلی و افتادگی پوست می‌شود، پرهیز کنید.
7-غذاهای چرب، سرخ شده، فست فودها و شیرینی ها باعث پیری پوست می¬شوند؛ پوست آسیب دیده شل و شکننده بوده و لذا باعث می¬شود که عمق خط خنده بیشتر شود.
8-حال باید بگوییم از نظر متخصصین برای از بین بردن خط لبخند چی خوبه؟ در صورت صلاحدید پزشک خود، از تکنیک های عملی، علمی- پزشکی برای سفت و جوان ماندن پوست استفاده کنید.
9-در صورت صلاحدید پزشک از کرم های حاوی رتینول که باعث سفت و جوان ماندن پوست می¬شوند، استفاده کنید.
10- نزد پزشک متخصص ژل های هیالورونیک اسید یا ژل الانسه برای پرکردن خط خنده تزریق کنید.
۱۱-دستگاه برای خط خنده چی خوبه؟ گاهی رفع افتادگی پوست گونه و میانه صورت، به عنوان مثال با هایفو، rf ، لیزرهای جوانساز و نخ های لیفت می¬تواند برای کاهش عمق خط خنده خوب باشد.
۱۲-از لایه بردارها به صورت موضعی و دارویی یا به صورت شیمیایی و تخصصی در مطب پزشک متخصص پوست استفاده کنید.
13-در برخی افراد که عضلات جونده و عضلات اطراف بینی و دهان در تشدید عمق و شکل ناخوشایند خط خنده نقش دارند، باید تزریق های ظریف و تخصصی بوتاکس، توسط پزشک با تجربه انجام شود که برای بهبود ظاهر و کاهش عمق خط خنده بسیار خوب است.
14-استفاده از برخی از ماساژ ها که در انتهای مقاله آموزش می¬دهیم نیز برای خط خنده بسیار خوب و مناسب می باشند.

 

علت و علائم ایجاد خط خنده پس از پاسخ به سوال برای خط خنده چی خوبه؟

علل اصلی و مهم ایجاد خط خنده عمیق به شرح زیر هستند و در ادامه به سوال برای خط خنده چی خوبه می‌پردازیم.
1-مهم‌ترین عاملی که باعث پیری زودرس پوست و شل شدن پوست می¬شود، مواجهه با اشعه فرابنفش است. مواجهه با نور خورشید، استفاده از سولاریوم، استفاده از لامپ هایی که در آنها اشعه فرابنفش ساطع می¬شود؛ همگی می‌توانند باعث پیری زودرس پوست شوند.
2-مصرف سیگار و قلیان
3-ژنتیک
4-عدم تعادل در عملکرد عضلات اطراف دهان و بینی
5-شلی پوست در اثر کاهش وزن
6-رژیم های لاغری غیر اصولی
7- استفاده زیاد و عادت‌گونه،از فست فود، شیرینی ها و غذاهای سرخ کردنی
8-مصرف طولانی مدت و عادت¬گونه الکل
9-علاوه بر مواردی که گفته شد، احتمالاً سلامت دهان، دندان و لثه‌ها نیز در پیشگیری از عمیق شدن خط خنده و پیشگیری از فرم بد خط خنده دخیل است. گفته می¬شود وجود دندان خراب، بیماری های مزمن لثه یا مشکلات استخوان¬های فک می¬تواند باعث تغییرات ناخوشایندی در ظاهر خط خنده شود.
10-یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در خط خنده عادت هایی است که افراد هنگام خوابیدن دارند. افرادی که عادت دارند به روی صورت بخوابند، بیشتر از افراد که طاق باز می¬خوابند خط خنده در آنها عمق پیدا می¬کند.
از جمله علائم خط خنده عمیق می¬توان به موارد زیر اشاره کرد.

-تبدیل شدن خطوط هلالی شکل اطراف دهان به شیارهای عمیق، به صورتی که به عنوان مثال فرد احساس می¬کند که لوازم آرایشی که استفاده می‌کند در داخل شیار ها تجمع پیدا می¬کنند.
-احساس خستگی، کسالت و غمگین بودن در هنگامی که مخاطب به چهره شما نگاه می¬کند.
-تقریبا خط خنده اگر عمیق نشده باشد، به راحتی می¬توان با راهکارهای بسیار ساده و سریع آن را رفع کنیم، اما در مواردی که خط خنده به شیار پر عمق تبدیل شده است؛ استفاده از روش های خانگی، دیگر برای درمان و رفع آن موثر نیست.

باید و نبایدهای خط خنده

به نکات زیر در مورد باید و نبایدهای خط خنده و برای رفع خط خنده چی خوبه دقت کنید. در ادامه این مطلب به سوال شما عزیزان در مورد برای خط خنده چی خوبه می¬پردازیم.

1-نباید اصرار داشت که خطوط خنده را به طور کامل محو کنید؛ زیرا محو کامل این خطوط به چهره حالتی زشت و غیرطبیعی می¬دهد.
2-حتی نوزادان هم خط خنده دارند؛ پس خط خنده در حد معمول نباید جزو عیوب چهره دانسته شود.
3- حال باید بگوییم برای رفع خط خنده چی خوبه؟ در خط خنده هایی که به صورت ترک های روی سطح پوست ایجاد شده، استفاده از لایه برداری موضعی به صورت داروها یا پلینگ¬های شیمیایی تخصصی در مطب متخصص پوست بسیار کارآمد خواهد بود. حتی در این موارد، هیدراته شدن پوست با یک کرم مرطوب کننده و کمی افزایش وزن، می¬تواند مشکل را برطرف کند.
4-از تزریق ژل خط خنده توسط افراد غیر پزشک در محیط های غیر بهداشتی، جدا پرهیز کنید. در مقایسه با چربی، ژل‌ها انتخاب بهتر و گزینه عاقلانه¬تری برای ترمیم و تزریق در خط خنده می¬باشد. گفته می‌شود به علت حرکت بیش از حد ماهیچه های اطراف دهان، ماندگاری چربی اگر در خط خنده تزریق شود، کمتر از ژل است.
در حال حاضر، ژل های هیالورونیک استاندارد، مانند ژوویدرم، رووفیل و برند های استاندارد دیگر وجود دارند که ماندگاری حدود ۸ تا ۱۲ ماه در خط خنده ایجاد می¬کند. علاوه بر این ژل‌ها؛ ژل الانسه با ترکیب غیر هیالورونیک اسید نیز وجود دارد که حدود سه تا چهار سال ماندگاری دارد و علاوه بر پر کردن مناسب خط خنده، باعث تحریک کلاژن سازی و بازسازی و جوانسازی پوست می¬شود.

 

انواع ماساژها برای خط خنده

انواع ماساژ¬ها برای خط خنده چی خوبه؟ اگر پوست شما هنوز زیاد شل و افتاده نشده است، توصیه می‌کنیم در کنار استفاده از ضدآفتاب و سایر درمان های علمی، ماساژهای خط خنده را که در ادامه می¬آوریم، به طور منظم و روزانه برای بهبود ظاهر و خطوط اطراف دهان انجام دهید. بهتر است در زمان ماساژ، صورت خود را با روغن های مخصوص ماساژ آغشته کرده باشید. بند دوم انگشتان اشاره هر دو دست را در گوشه¬ی کناری بینی قرار دهید و سپس در حالی که به آرامی به روی پوست فشار وارد می¬کنید، آن را به سمت گوش هایتان بکشید.
ماساژ دوم؛ با نوک انگشتان هر دو دست، ضربات ملایم به نقاط مختلف خط خنده دو طرف وارد کنید.
ماساژ سوم چه چیزی برای خط خنده خوبه؛ پایین کف هر دو دست خود را بالای گوشه دهان و کنار گوشه های بینی قرار دهید و سپس با فشاری مناسب آنها را از دو سمت به طرف گوش ها بکشید.
حرکت چهارم را می¬توانید به جای کف دست، با نوک چهار انگشت دست انجام دهید.
ماساژ پنجم چه چیزی برای خط خنده خوبه؛ لپ¬های هر دو طرف خود را پر باد کنید. این حالت را برای هر طرف گونه ۵ بار تکرار و هر نوبت تا ۵ ثانیه نگه دارید و رها کنید.
حرکت ششم را می¬توانید به صورت دایره¬ای با نوک انگشت اشاره و انگشت وسط در حالی که به هم چسبیده¬اند، انجام دهید.
ماساژ هفتم؛ در دو خط خنده تان در دو طرف، نقاط قرینه مشخص کنید. سپس با نوک انگشت اشاره در دو سمت، هر نیمه صورت را، به روی این نقاط قرینه فشار دهید و دورانی ماساژ دهید.

 

روش های پیشگیری از ایجاد خط خنده

بهترین و موثرترین اقدام برای پیشگیری از خط خنده عمیق، اجتناب از کارها یا دوری از مصرف خوراکی هایی است که با پیری زودرس پوست و شلی پوست همراهی دارند. لذا نکات اصلی و روش های اصلی پیشگیری از خط خنده عبارتند از:

-استفاده مرتب از ضدآفتاب دارای spf مناسب
-استفاده از ترکیبات موضعی حاوی رتینول تحت نظر پزشک
-استفاده در روزهای آفتابی از کلاه هایی که لبه های بلند دارند.
-پرهیز از آفتاب گرفتن یا پرهیز از رفتن به سولاریوم و پرهیز از قرار گرفتن در معرض تابش لامپ هایی که اشعه فرابنفش ساطع می‌کنند.
-قطع مصرف سیگار، الکل و قلیان
-به حداقل رساندن مصرف خوراکی های آماده، شیرینی ها، دسر ها، فست فود ها و سرخ کردنی ها
-نوشیدن آب فراوان
-پرهیز از کاهش وزن های سریع و غیرعلمی

 

درمان‌های خط خنده

با توجه به آناتومی صورت و فرم و عمق خطوط خنده شما، درمان های متنوعی برای کاهش عمق خط خنده وجود دارند که در ادامه از مهمترین و موثرترین درمان‌های خط خنده و موارد مراقبتی¬ برای خط خنده چی خوبه را نام می‌بریم.

1-لایه برداری موضعی که به صورت کرم یا کرم ژل توسط متخصص پوست تجویز می‌شود و برای خطوط خنده ای که به شکل ترک خوردگی سطح پوست است، مناسب است.
2- در ادامه پاسخ به سوال برای خط خنده چی خوبه؟ پیلینگ های شیمیایی در مطب. استفاده از غلظت بالای اسیدهای لایه بردار برای رفع خطوط خنده، با عمق خفیف تا متوسط کارآمد است. این روش فقط باید توسط پزشک متخصص و در مطب یا کلینیک تخصصی در شرایط بهداشتی انجام شود.
3-درمان¬های خط خنده با لیفت گونه و لیفت پوست میانه صورت که به روش های مختلف زیر انجام پذیر است. هایفوتراپی، آر اف، تزریق فیلر در گونه یا میانه صورت که به صورت تزریق چربی و ژل می¬باشد، نخ¬های لیفت و لیزرهای جوانساز و…
4-پرکردن خط خنده با فیلر ها یا پرکننده ها. ژل ها و چربی ها هر دو به عنوان پرکننده شناخته می¬شوند و ماندگاری ژل در خطوط خنده بیشتر و بهتر از چربی می¬باشد.
5-بوتاکس خط خنده. این مورد تنها در برخی افراد که فعالیت نامتناسب عضلات اطراف دهان یا بینی آنها در ایجاد خط دخیل است، انجام می‌شود. این تزریق بسیار تخصصی و ظریف است و حتما باید توسط متخصص پوست انجام پذیرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی سوال برای خط خنده چی خوبه پرداختیم.خطوط خنده که به صورت دو خط نیمه هلالی از گوشه های پایین بینی به دو سمت گوشه های خارجی دهان کشیده می¬شوند، جزئی از چهره طبیعی ما به شمار می¬روند که حتی نوزادان هم با خط خنده متولد می¬شوند.
توصیه می‌کنیم که انتخاب و انجام درمان مناسب برای رفع قطعی خط خنده را فقط به پزشک با تجربه و متخصص بسپارید. از تزریق خط خنده توسط افراد غیر پزشک و به علت عوارض جدی و گاه جبران ناپذیر جدا خودداری کنید.