اگر درمورد بوتاکس ابرو اطلاعاتی ندارید و قصد دارید تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ داده شود، پس لازم است تمام این سوالات را از بهترین متخصص پوست و مو بپرسید. بنابراین با کلینیک تخصصی زیبایی الیزه لانژه با ما همراه باشید.

لیفت ابرو با بوتاکس یا بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس ابرو، نوعی روش است که خطوط اخم بین ابروهای شما را درمان می کند. همچنین تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) باعث افزایش ارتفاع ابرو می شود. تزریق بوتاکس با شل و فلج کردن عضلات زیرین باعث صاف شدن پوست شما در بیرون و سطح خارجی پوست و شل شدن عضلات بین ابرو می شود. این کار به عضلات پیشانی اجازه می دهد تا ماهیچه های فلج شده بین ابروها را بالا بکشند ، در نتیجه ابروها را بالا می برند و چشم ها را بازتر می کنند.

تزریق های اضافی بوتاکس را می توان در انتهای ابرو قرار داد تا به شل شدن عضلات این قسمت نیز کمک کند. این کار موجب لیفت انتهای ابرو شود. میزان لیفتی که در نتیجه مشاهده می کنید ، بسته به سن و وشعیت عضلات شما،  متفاوت خواهد بود.

برای خطوط اخم  بین ابروها ، این روش می تواند چین و چروک های عمیق را بدون جراحی صاف کند. بوتاکس یک روش غیر جراحی است. این روش متفاوت از لیفت ابروبه صورت سنتی است که نوعی جراحی زیبایی است که شامل برش و برداشتن بخش اضافی از پوست شما است.

چه کسانی می توانند بوتاکس ابرو انجام دهند؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان ۱۸ سال به بالا توصیه می شود. زنان و مردان با خط اخم متوسط تا شدید میتوانند از لیفت ابرو بوتاکس استفاده کنند.

شمایی که به دنبال از بین بردن خط اخم به دنبال تزریق بوتاکس هستند، احتمالاً قبلاً درمان های بدون نسخه و انواع کرم های شیمیایی را استفاده کرده اید. این نوع لیفت ابرو برای افتادگی قابل توجه در پوست مناسب است که با این نوع از درمان، لیفتینگ عضلات قابل دستیابی است.

اما دقت کنید که باید قبل از انجام این کار، با متخصص پوست مشورت کنید و این کار را نزد متخصصی حاذق انجام دهید. با این کار شما می توانید عوارض بوتاکس مثل عدم تقارن ابروها را به حداقل برسانید. اگر بارداری یا شیرده هستید، حتما از پزشک متخصص درمورد درست بودن این کار در این شرایط سوال کنید. چرا که سموم موجود در بوتاکس ممکن است به جنین و نوزادان آسیب برساند.

قیمت بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به دو عامل بستگی دارد: یکی بر اساس واحد های استفاده شده و دیگری بر اساس ناحیه ای که قرار است تزریق انجام شود. به منظور لیفت ابرو، پزشک ممکن است از تزریق کمتری استفاده کند. اما مثلا برای چین و چروک دور چشم میزان بیشتری مصرف می شود.

قیمت بوتاکس به طور زیادی به میزان چین و چروک ها بستگی دارد که با توجه به آن پزشک متخصص تصمیم میگیرد که برای گرفتن نتیجه عالی، چه میزان بوتاکس تزریق کند. بنابراین قبل از انجام این کار یک جلسه مشاوره با پزشک را بگذرانید.

نتیجه مورد انتظار از بوتاکس

لیفت ابرو و بوتاکس ابرو از طریق بوتاکس نسبتاً ساده است. شما در عرض چند دقیقه در مطب پزشک خود هستید و پس از انجام آن بیرون می آیید. اما قبل از شروع، ابتدا باید مراحل مقدماتی را انجام دهید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند که داروهای رقیق کننده خون و داروهایی مثل آسپرین را قطع کنید.

قبل از تزریق بوتاکس به ناحیه ابرو(بوتاکس ابرو)، دکتر زیبایی صورت ممکن است از کرم بی حس کننده برای کاهش درد استفاده کند. در هنگام تزریق به دلیل استفاده از ماده بی حسی دردی حس نمی شود.

همچنین پس از انجام بوتاکس لازم است برخی موارد را رعایت کنید. تا چند ساعت بعد از بوتاکس از شستن صورت با آب گرم یا داغ خودداری کنید. همچنین سر را به سمت پایین نیاورید و تا می توانید ناحیه مورد نظر را خنک نگاه دارید.

مدت زمان اثرگذاری بوتاکس

نتیجه و بهبودی از درمان های بوتاکس نسبتاً سریع است. این فرآیند چند دقیقه طول می کشد و شما می توانید نتایج را در عرض یک هفته مشاهده کنید. بهترین متخصص پوست در کلینیک الیزه لانژه می گوید: بهترین نتیجه معمولا پس از سه هفته نمایان می شود و صورت شما تا سه هفته به اصطلاح جا می افتد.

طبق نظر متخصصین پوست، تزریق بوتاکس به طور متوسط ​​حدود ۶ ماه ماندگاری دارد. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد روش بوتاکس ابرو را به جای جراحی انتخاب می کنند ، کوتاه بودن زمان بهبودی است. بعد از انجام این کار به راحتی می توانید به ادامه فعالیت های روزانه بپردازید. البته حداقل دوساعت پس از تزریق از فعالیت و ورزش خودداری کنید.

عوارض بوتاکس چیست؟

به طور کلی ، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی خطر تلقی می شود. با این حال ، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است قرمزی ، تورم و کبودی خفیف در محل تزریق مشاهده کنید. البته، این علائم طی یک هفته از بین می روند. ولی لازم است بگوییم که انجام بوتاکس در بهترین کلینیک زیبایی در تهران، می تواند شما را از این عوارض خلاص کند. اگر متخصص پوست ماهر برای شما بوتاکس انجام دهد، دیگر حتی کمی کبودی هم مشاهده نمی کنید.

عوارض جانبی خفیف ناشی از بوتاکس عبارتند از:

عوارض جانبی جدی در بوتاکس و بوتاکس ابرو نادر است. با این حال، اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید ، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

اگر همزمان با تزریق بوتاکس عمل جراحی برداشتن ابرو را انجام دهید ، ممکن است در معرض عوارض جانبی مرتبط با جراحی مانند عفونت باشید.

بنابراین، هرگز سم بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید و یا در مراکز غیر پزشکی به تزریق بوتاکس نپردازید. چرا که این مشکل می تواند منجر به عوارض جدی – حتی فلج شود.

آیا این روش در لیفت ابرو موثر است؟

نتایج لیفت ابرو با بوتاکس می تواند در طی چند روز نتیجه دهد. اگرچه برای حفظ  این نتایج مناسب ، باید هر چند ماه برای تزریق بیشتر به کلینیک مراجعه کنید.تزریق دوباره باعث نتایج و اثرات بهتر ضدپیری می شود.

پزشک درمورد زمان دوباره برای تزریق به شما مشاوره می دهد تا زمانی اقدام به تزریق کنید که واقعا برای شما نیاز باشد و این چین و چروک شروع به پدیدار شدن کند.

سخن پایانی

بوتاکس ابرو می تواند به درمان چین و چروک های ثابت یا چین و چروک هایی که در اثر عکس العمل صورت ایجاد می شوند، بپردازد.مثل خط اخم. همچنین می تواند ارتفاع ابروها را بالا ببرد. همچنین ممکن است با سایر روش ها مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک همراه باشد.

به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک راه حل دائمی برای خطوط اخم نیست. تکنیک های خوب مراقبت از پوست می توانند به حفظ ظاهر جوان تر کمک کنند. بنابراین با بهترین متخصص پوست در مورد تمام گزینه های درمانی مفید برای جوانسازی صورت و رفع چین و چروک صحبت کنید.