صورت هر فرد اولین چیزی است که به چشم افراد می آید . گاهی اوقات در اثر بالا رفتن سن یا بیماری های مختلف و یا تغذیه نامناسب، صورت شما چروک شده و احساس شادابی از صورت شما می رود. بنابراین یکی از راه حل های درمانی در جبران این مشکلات، تزریق بوتاکس صورت می باشد.

در حال حاضر کلینیک های زیبایی بسیار زیادی در تهران افتاح شده اند و بسیاری از آنها کار های زیبایی را با کیفیت پایین انجام می دهند و تخصص و مهارت بالا در تزریق بوتاکس صورت ندارند، اما باید بدانید که تزریق بوتاکس نیاز به مهارت بالا و شناخت کامل آناتومی و دانستن محل مختلف تزریق دارد . بنابراین خیلی مهم است که بتوانید مرکز زیبایی پیدا کنید که کاملا بر اساس یافته های علمی و با شناخت کامل عملکرد بوتاکس بر اساس صورت فرد این تزریق را انجام دهد.

تزریق بوتاکس صورت

بنابراین تا انتهای این مطلب با الیزه همراه باشید تا درمورد تزریق بوتاکس صورت اطلاعات زیادی کسب کنید.

الیزه لانژه در زمینه ی زیبایی و مشکلات پوست و مو  و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است.

آنچه در این مقاله می خوانید :

تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس  از باکتری های ایجاد کننده بوتولیسم ساخته می شود. سم بوتولینوم فعالیت عصبی در عضلات را مسدود می کند.

یکی از موارد بسیار کاربردی در بوتاکس، استفاده از آن به عنوان ماده ی از بین برنده چین و چروک می باشد که در تزریق بوتاکس صورت، عضلات فلج شده و چین و چروک های آن ناحیه از بین می رود.

از دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این ماده در بزرگسالان برای درمان دیستونی دهانه رحم که موجب اسپاسم شدید عضلات دهانه رحم می شود، استفاده می شود.

بوتاکس همچنین برای درمان سفتی عضلات مثل بازوها ، دست ها و پاها  در بزرگسالان و کودکانی که حداقل ۲ سال دارند استفاده می شود.

علاوه بر این بوتاکس برای درمان برخی بیماری های عضلانی چشم ناشی از اختلالات عصبی در بزرگسالان و کودکانی که حداقل ۱۲ سال دارند استفاده می شود. این شامل پلک زدن یا اسپاسم پلک کنترل نشده و وضعیتی است که در آن چشم ها در یک جهت قرار ندارند و وضعیت ناهمگونی نسبت به یکدیگر دارند(استرابیسم).

علاوه بر این بوتاکس در بزرگسالان برای درمان مثانه بیش فعال و بی اختیاری استفاده می شود که با داروهای دیگر درمان نشده است. بوتاکس ممکن است برای درمان بی اختیاری ناشی از اختلالات عصبی مانند آسیب نخاعی یا مولتیپل اسکلروزیس استفاده شود.

بوتاکس برای درمان مثانه بیش فعال به دلیل بیماری عصبی (مانند مولتیپل اسکلروزیس یا آسیب نخاعی) در کودکان ۵ سال به بالا استفاده می شود.

بوتاکس در بزرگسالان برای جلوگیری از سردردهای میگرنی مزمن که بیش از ۱۵ روز در ماه رخ می دهد و ۴ ساعت یا بیشتر طول می کشد ، استفاده می شود.

بوتاکس همچنین برای درمان تعریق شدید زیربغل (هایپرهیدروز) در بزرگسالان نیز استفاده می شود.

اگر در ناحیه تزریق دارو عفونت دارید ، نباید از بوتاکس استفاده کنید.

سم بوتولینوم موجود در بوتاکس می تواند به سایر قسمت های بدن فراتر از محل تزریق ، گسترش یابد که این می تواند عوارض جانبی جدی تهدید کننده زندگی ایجاد کند. البته این موارد در صورتی ایجاد می شود که به مراکز زیبایی غیر معتبر و هر پزشکی اعتماد کنید.

تزریق بوتاکس صورت چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس صورت فقط باید توسط بهترین متخصص پوست انجام شود . چرا که این افراد کاملا با آناتومی صورت افراد آشنا هستند و می دانند هر صورت برای بهتر شدن نیاز به تزریق بوتاکس به کدام نواحی دارد.

این دارو توسط متخصص پوست، به عضله تزریق می شود. فاصله تزریق بوتاکس به ماندگاری و نوع بوتاکس بستگی دارد و معمولا بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

تزریق بوتاکس بسته به محل تحت درمان و مشکل موجود ، ممکن است همزمان در بیش از یک ناحیه انجام شود.

اثرات تزریق بوتاکس موقتی است. علائم شما ممکن است طی ۴ تا ۶ ماه کاملاً برگردد. پس از تزریقات مکرر ، ممکن است زمان کمتری طول بکشد تا علائم شما بازگشت کند ، به خصوص اگر بدن شما آنتی بادی هایی را برای سم بوتولینوم ایجاد کند.

سعی کنید هر دفعه پیش همان متخصص پوست تزریق بوتاکس را انجام دهید، چرا که اگر فرد انتخابی شما بهترین پزشک باشد، بهتر از هر کسی به وضعیت صورت شما آگاه است.

هزینه و زمان تزریق بوتاکس صورت

هزینه تزریق بوتاکس صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله:

برای اهداف پزشکی یا برای اهداف زیبایی باشد

جایی که درمان انجام می شود

تعداد واحدهای تزریق بوتاکس

نوع بوتاکس تزریقی و ماندگاری آن

این روش بسته به محل تزریق حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد و بلافاصله پس از تزریق می توانید به فعالیت های معمولی خود بپردازید.

تکرار این روش درمانی هر ۴-۶ ماه یکبار لازم است.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس صورت

عوارض تزریق بوتاکس کاملا وابسته به نحوه تزریق و انجام آن توسط پزشک می باشد. اگر پزشک انتخابی شما بهترین باشد عوارض تزریق این ماده به حداقل می رسد.

در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک به بوتاکس ، سریعا به پزشک متخصص پوست خود اطلاع دهید. از جمله این عوارض شامل : کهیر ، خارش ؛ خس خس سینه و تنفس دشوار، تورم صورت و لب ها یا زبان و گلو می باشد.

سم بوتولینوم موجود در بوتاکس ااگر توسط بهترین متخصص پوست تزریق نشود، می تواند به سایر قسمت های بدن فراتر از محل تزریق ، گسترش یابد. این امر باعث عوارض جانبی جدی تهدید کننده زندگی می شود.

در صورت مشاهده هر یک از این عوارض جانبی (تا چند ساعت یا چند هفته پس از تزریق) بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید:

عوارض جانبی رایج بوتاکس ممکن است شامل موارد زیر باشد:

این موارد کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید و بدانید بسیاری از این عوارض ممکن است در اثر مراجعه شما به مراکز غیر بهداشتی و نامعتبر رخ دهد. بنابراین در انتخاب مرکز و پزشک زیبایی بسیار دقت کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد چین و چروک صورت، ظاهری خسته و پیر به صورت می بخشد و این مشکل به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و تغذیه نامناسب و دلایل دیگر رخ می دهد. راه درمانی بسیار موثر تزریق بوتاکس صورت است.

اما توجه کنید که نباید به هر مرکز زیبایی اعتماد کنید و زیبایی خود را به دست این افراد بسپارید؛ چرا که ممکن است این افراد از نظر علمی با آناتومی صورت شما آشنایی نداشته باشند و عوارض جبران ناپذیری برای شما بوجود آورند. بنابراین در انتخاب مرکز زیبایی معتبر و پزشک زیبایی بسیار دقت کنید.

الیزه لانژه در زمینه ی زیبایی و مشکلات پوست و مو  و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *