جراحی تیپ پلاستی بینی بخشی از فرایند رینوپلاستی است که روی اصلاح نوک بینی متمرکز می‌باشد. هدف از این جراحی رفع افتادگی و پهنی نوک بینی و ممانعت از افزایش بی‌رویه ارتفاع آن و قرینه‌سازی و کوچک‌سازی سوراخ‌های بینی یا سر بالا کردن نوک بینی است که ظاهری زیبا به آن می‌بخشد.

بدیهی است انجام جراحی تیپ پلاستی بینی مستلزم مراجعه به یک مرکز فوق تخصصی با سابقه و جراحی توسط یک جراح زیبایی بینی متبحر می‌باشد. انجام جراحی توسط پزشک غیرمتخصص با بروز خطراتی چون افتادگی نوک بینی، افتادگی آلار، بروز مشکلات تنفسی، بدفرمی و کوچک شدن غیرعادی سوراخ‌های بینی و ظاهری غیرطبیعی همراه است.

مجموعه فوق تخصصی ما با گردآوری گروهی از جراحان فوق تخصص زیبایی بینی و استفاده از به روزترین تکنیک‌ها و تجهیزات آماده ارائه خدمات است.

تیپ پلاستی بینی

آنچه در این مقاله می خوانید :

منظور از تیپ پلاستی بینی چیست؟

تیپ پلاستی بینی در حقیقت بخشی از فرایند عمل جراحی زیبایی بینی است و به تغییراتی که روی غضروف‌های نوک بینی با هدف جمع کردن نوک بینی و کاستن اندازه بزرگ و توپی آن انجام می‌گیرد، می‌گویند. از دیگر مزایای تیپ پلاستی می‌توان به رفع افتادگی نوک بینی و چرخاندن آن رو به بالا و همچنین کاهش ارتفاع یا برجستگی نوک بینی اشاره کرد.

تفاوت تیپ پلاستی بینی با رینوپلاستی یا جراحی کامل بینی در چیست؟

همانطور که گفته شد جراحی تیپ پلاستی بینی تنها بخش کوچکی از جراحی رینوپلاستی محسوب می‌شود و قطعاً انجام بخشی از یک فرایند جراحی زیبایی بینی به تنهایی قادر به ایجاد تغییرات شگرف نخواهد بود و جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باید با در نظر گرفتن کلیه مشکلات و کاستی‌های شکل بینی صورت پذیرد.

انواع تیپ پلاستی بینی کدامند؟

جراحی غضروف بسته به بینی بیمار و شامل تغییر موقعیت، تغییر شکل یا کاشت غضروف خواهد بود. در خصوص جراحی برای کاشت عضروف، طبیعی‌ترین و رضایت بخش‌ترین نتیجه را نه از طریق کاشت پروتز مصنوعی، بلکه بواسطه اتوپلاستی می‌توان بدست آورد. در چنین جراحی بسته به روش انجام یا از غضروف تیغه بینی یا از غضروف گوش استفاده می‌شود.

یک بینی با آلار گسترده ممکن است باعث شود که بینی با وجود برآمدگی بالای خود، صاف‌تر به نظر برسد. همچنین ممکن است باعث شود که سوراخ‌های بینی پهن یا بلندتر به نظر برسند و این امر بر کل شکل بینی تأثیر می‌گذارد. کاهش آلار در جراحی تیپ پلاستی بینی شامل هیچ عملیاتی شامل غضروف یا استخوان نیست. از آنجا که این روش برای کاهش عرض بدنه بینی انجام می‌شود، جراحی صرفاً در سطح پوست و عضله بینی انجام می‌شود.

تیپ پلاستی بینی به چه اشخاصی توصیه می‌شود؟

در کل جراحی تیپ پلاستی بینی به گروهی از افراد توصیه می‌شود که:

در کل تغییر نوک بینی منجر به ایجاد یکدستی در خط کلی بینی می‌گردد.

جراحی غضروف تیپ پلاستی چگونه انجام می‌شود؟

چنانچه صافی یا پهنی بینی به دلیل وجود چربی در نوک بینی باشد، دکتر ابتدار چربی را برداشته و سپس کاشت را انجام می‌دهد.

جراحی کاهش آلار تیپ پلاستی چگونه انجام می‌شود؟

مراقبت‌های بعد از تیپ پلاستی کدام است؟

مراقبت‌های بعد از تیپ پلاستی بینی شامل موارد ذیل است:

مزایای جراحی تیپ پلاستی کدام است؟

عوارض جراحی تیپ پلاستی توسط پزشک غیر متبحر و تازه کار کدام است؟

چنانچه جراحی تیپ پلاستی بینی توسط یک جراح فوق تخصص و با سابقه انجام شود، جای هیچ گونه نگرانی نبوده و عوارضی در پی نخواهد داشت. با این حال باید اذعان کرد که عدم مراجعه به یک جراح متبحر، با تجربه و با دانش کافی برای انجام جراحی می‌تواند عوارض ذیل را در پی داشته باشد:

لازم به ذکر است که احتمال بروز کلیه موارد ذکر شده تنها در صورت مراجعه به جراح غیرمتخصص و غیرمتبحر روی می‌دهد و مراجعه به یک مرکز تخصصی با سابقه و انجام جراحی توسط متخصص حرفه‌ای و استفاده از ابزارها و تکنیک‌های روز دنیا این خطرات را به صفر خواهد رساند.

و کلام آخر

از آنجا که جراحی تیپ پلاستی بینی جزء پیچیده‌ترین و پرمخاطره‌ترین بخش‌های جراحی زیبایی بینی است از همین رو نیازمند دقت و تبحر کافی جراح برای انجام آن می‌باشد. مرکز تخصصی ما با هدف انجام جراحی‌های زیبایی موفق و کاربردی گروهی از متخصص زبده را گرد هم آورده و با استفاده از تکنیک‌ها و ابزار پزشکی روز دنیا در تلاش است خدمات بهینه خود را به کلیه زیباجویان ارائه دهد، برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی الیزه لانژه همواره با رعایت تمامی اصول بهداشتی و داشتن نتایج قابل قبول و رضایت بخش یکی از بهترین و پیشرفته ترین کلینیک ها در شهر تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *