اگر از جای جوش های فرورفته خود خسته شده اید و به دنبال درمانی همیشگی میگردید و یا حتی اگر دیدید جوش های شما به کل برطرف شده و به دنبال راهی برای درمان جای جوشتان هستید، سابسیژن را به عنوان راهی موثر در درمان همیشگی مشکلات خود بدانید. اگر از جای جوش های فرورفته خود خسته شده اید و به دنبال درمانی همیشگی میگردید و یا حتی اگر دیدید جوش های شما به کل برطرف شده و به دنبال راهی برای درمان جای جوشتان هستید، سابسیژن را به عنوان راهی موثر در درمان همیشگی مشکلات خود بدانید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یکی از روش های درمانی است که برای درمان فرورفتگی های سطح پوست انجام میشود. جراحی در این روش بسیار جزئی بوده و کاملا سرپایی انجام می شود. مراحل انجام سابسیژن به صورت زیر است:

قبل از جراحی لازم است صورت را کاملا بشویید و از تمام مواد پاک کنید تا آرایشی رویی صورت شما باقی نماند. با استفاده از تزریق، موضع مورد نظر توسط بهترین متخصص پوست بی حس می شود. در حین انجام سابسیژن از وسیله ای استاندارد دارای سوزن های خاصی با نام نوکور استفاده می شود.

این سوزن به صورت موازی حرکت داده می شود و همزمان لیدوکائین داخل این قسمت ها تزریق می شود. این کار تا جایی انجام می شود تا رشته های فیبری بین لایه هایی رویی و زیری از هم گسسته شود. پس از اتمام کار روی محل کمپرس سرد قرار می دهند. تزریق لیدوکایین باعث متورم شدن ناحیه، تولید کلاژن و در نهایت پر شدن شکاف می شود.

تعداد دفعات انجام سابسیژن به موارد مختلفی مانند نوع فرورفتگی و شدت آن بستگی دارد. ولی به طور کلی سه بار پس از اولین درمان انجام شده و فاصله زمانی ۳ تا ۴ هفته دارند .البته یکی از موارد مهم در اثربخشی، پزشک مناسب است که در کلینیک الیزه پزشکانی چیره دست در حال انجام انواع عمل های زیبایی هستند و تاکنون موردی نارضایتی به چشم نخورده است.

از بین بردن جای جوش فرورفته با سابسیژن

با ورود افراد به دوره ی بلوغ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن فرد، جوش و آکنه روی صورت ظاهر می شود. وجود جوش ها به عنوان وجود یک بیماری در بدن فرد تلقی نمی شود؛ اما زیاد شدن آن و ظاهر بدی که صورت فرد به خود می گیرد، می تواند باعث ناراحتی او شده و به مرور زمان اعتماد به نفس او از بین برود و دیگر نتواند همانند گذشته وقتی در آینه به صورت خود نگاه میکند، حس خوبی داشته باشد.

از بین بردن جوش ها به خودی خود با یک سری روش ها مثل استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی ممکن است، اما جای باقی مانده از این جوش ها مخصوصا وقتی به صورت فرورفتگی باشد، به راحتی قابل رفع کردن نیست. بنابراین از بین بردن جای جوش فرورفته کاریست که تنها توسط سابسیژن قابل انجام است. وقتی به دوره بلوغ وارد می شوید و جوش های خود را دستکاری می کنید، دیر یا زود باید منظر باقی ماندن جای جوش روی صورت خود باشید. این نوع از جای جوش، اسکار آکنه می باشد که ظاهری نامناسب به پوست می دهد.

فرورفتگی های پوستی انواع مختلفی دارند:

راه های درمانی برای درمان فرورفتگی سطح پوست

درمان جای جوش کار دشواریست و ممکن است ۱۰۰ درصد به بهبودی کامل منجر نشود، ولی روش هایی وجود دارد که می تواند به درمان هرچه سریع تر شما کمک کند مانند لایه برداری، تزریق ژل، چربی، انجام سابسیژن و… البته انتخاب یکی از این درمان ها به یک سری شرایط بستگی دارد:

مزایای سابسیژن

که می دانید، همیشه استفاده از یک روش برای شما بهترین نتیجه را به ارمغان نمی آورد  بلکه شما برای بهره مندی از نتیجه ای هرچه بهتر می توانید از ترکیب چند روش استفاده کنید . به عنان مثال میتوانید از تزریق ژل یا چربی و همچنین میکرونیدلینگ استفاده کنید؛ زیرا علاوه بر این این روش از نظر هزینه درمانی بسیار مقرون به صرفه و در عین حال موثر است و به دلیل تزریق ماده بی حس کننده، دردی که فرد تحمل می کند در قیاس با دیگر روش ها کمتر استدوره نقاهت در این روش درمانی ۲ تا سه روز می باشد. این روش عوارضی بسیار کم و قابل کنترل دارد و با این وجود پس از مدت کوتاهی عوارض کاملا از بین می روند.

عوارض احتمالی ناشی از سابسیژن

از آنجا که همیشه گزینش کلینیک مناسب که تجهیزات بروز داشته باشد و انتخاب بهترین دکتر برای درمان جای جوش اولین و مهم ترین گام در تصمیم گیری است، قدم های محکمی به سمت زیبایی بر دارید.

چرا باید فرورفتگی های پوستی را درمان کنیم؟

اگر دیر به داد این فرورفتگی ها برسید ، این فرورفتگی ها بیشتر شده و کنترل آنها دشوار تر می شود. علاوه بر این می دانید که هرچه این فرورفتگی ها بیشتر روی صورت شما باقی بماند ، اعتماد بنفس شمارا کمتر می کند و باعث ناراحتی و سرخوردگی شما می شود.

بنابراین درمان این فرورفتگی ها را در اولویت قرار دهید و بدانید سابسیژن راهی شگفت انگیز برای درمان شما می باشد و می توانید ظاهری جدید و زیبا از صورت خود پس از مدت ها ببینید. پس اگر برای دیدن خود منحصر به فردتان آماده هستید بهترین کلینیک زیبایی در تهران ، یعنی کلینیک الیزه  مراجعه کنید.